Косметичний парафін робить п’ятки ніжними, шкіру на ніжках гладкою, а головне, позбавляє від відчуття свинцевої тяжкості в кінцівках. Подарувати ногам таку розкіш можна в домашніх умовах, знаючи рецепти масок і ванночок. Як використовувати парафін для ніг спробуємо розібратись далі.
Як використовувати парафін для ніг
Парафін для ніг – це унікальна речовина, яка давно використовується в лікуванні різних захворювань нижніх кінцівок. У косметології парафінотерапію застосовують для зволоження і омолодження шкіри, поліпшення кровообігу і виведення токсинів з організму. Ця методика підходить для людей з сухою дермою. Провести корисну процедуру з парафіном легко можна в домашніх умовах, якщо правильно вибирати і використовувати головний інгредієнт.
Парафін для ніг – це суміш твердих високомолекулярних вуглеводнів граничного характеру, які видобуваються під землею і є продуктом очищення нафти. На вигляд це тверда жирна речовина світло-сірого кольору, схожа на віск.
В аптеках може бути в наявності два види парафіну – медичний і косметичний. Останній збагачений додатковими природними компонентами – маслами або вітамінами, які роблять речовину ще кориснішою для шкіри.
Парафінотерапію часто називають експрес-сауною, тому що ефект, який дає вона, дуже глибокий. Основне призначення цієї речовини – зволоження шкірного покриву на клітинному рівні, а відбувається це за рахунок унікальної тепловіддачі. Що це означає:
Маючи високу теплоємність, парафін здатний надовго віддавати свою енергію, зберігаючи шкіру теплою. Він нагріває її на 1-2 градуси під час процедури, і це запускає ряд важливих процесів.
Парафін відкриває пори і разом з потом виводить частинки пилу і інші шкідливі речовини, іншими словами, працює сорбентом.
Коли парафін остигає, дерма починає вбирати вологу, яка проникає глибоко в тканини, і ефективно її засвоює. При цьому токсини залишаються на поверхні дерми або вбираються в парафін.
Завдання парафінотерапії – зробити шкіру на ніжках гладенькою, здоровою, запобігти появі тріщин, а також позбутися від хронічної втоми.
Як використовувати парафін. Склад і компоненти парафіну
Хімічний склад парафіну – досить різноманітний, але головні «робочі» компоненти – це складні вуглеводи. Вони під час підігріву роблять речовину рідкою і придатною для використання в різних формах і для різних цілей.
Які компоненти можуть входити до складу парафіну:
Корисні мінерали. Вони відповідають за насичення дерми киснем.
Екстракти трав. Часто в складі присутня олія мигдалю або пророщених зерен пшениці, які підсилюють зволожуючий ефект, глибоко проникаючи в тканини.
Какао-масло. Цей інгредієнт відповідає за делікатне пом’якшення парафіну, робить його більш пластичним і придатним для складних процедур. Також він виступає як ароматизатор і дарує тонкий приємний аромат парафіну.
Вітамін А. Володіє загоюючою функцією і запобігає появі тріщин на стопах.
Вітамін Е. Уповільнює процес старіння, володіє регенеруючою властивістю, оновлює клітини.
Вище наведені основні складові косметичного парафіну, якщо в складі значиться хоча б половина цих компонентів, вже можна говорити про те, що до вас в руки потрапив якісний засіб.
Головне, щоб до складу парафіну не входили штучні барвники та ароматизатори, так як вони можуть викликати алергію і не принесуть потрібного результату.
Як використовувати парафін. Корисні властивості парафіну
Твердий косметичний віск показаний для застосування людям з жорсткою або шкірою, що лущиться на стопах і тим, хто страждає хронічною втомою ніг або болями в литкових м’язах. Парафін володіє цілим комплексом лікувальних властивостей.
Корисні властивості парафіну:
Стимулює кровообіг. За рахунок того, що він повільно віддає шкірі своє тепло, це дає можливість поліпшити крово- і лімфообіг, прискорити оновлення клітин.
Зволожує. Теплий парафін якісно розкриває пори, очищаючи їх, а остигаючи, він не дає волозі випаруватися, і вона знову всмоктується клітинами, таким чином, відбувається глибоке зволоження.
Володіє розгладжуючим ефектом. Остигаючи, парафін трохи стискається, тим самим надаючи ліфтинг-дію на дерму. Шкіра стає підтягнутою і гладкою.
Живить. Корисні речовини, які проникають в тканини через пори, продовжують працювати ще протягом доби, залишаючи на шкірі ледь вловиму плівку.
Підвищує тонус тканин. При завершенні процедури парафін дає масажний ефект: трохи щипає шкіру, тим самим підвищує тонус дерми.
Розслабляє. Занурюючи ніжки в теплий парафін, ви отримуєте неймовірне задоволення і повністю розслабляєтеся.
Лікувальні властивості парафіну вже давно відомі – він десятиліттями використовується при лікуванні суглобів. А сьогодні і в косметології на піку популярності різноманітні процедури з якісним парафіном.
Як використовувати парафін. Протипоказання до застосування парафінотерапії
Незважаючи на масу корисних властивостей, «експрес-сауна» для ніг не підходить всім. Нехтувати протипоказаннями можна, тому що така процедура може бути серйозним випробуванням для людей з певними захворюваннями.
Коли потрібно утриматися від парафінотерапії для ніг:
Варикозне захворювання кінцівок і хвороби судин. Будь-які теплові процедури на ногах можуть тільки збільшити сіточку з вен.
Цукровий діабет і будь-які серцеві хвороби. Ці захворювання припускають використання сприятливих косметологічних процедур, парафінотерапія до таких не належить.
Наявність на шкірі будь-яких ран, саден, висипань або порізів. Відкриті рани будь-якого розміру можуть стати воротами для занесення інфекції.
Підвищена чутливість шкірного покриву. Парафін не рахується алергеном, але ця теплова процедура може обернутися роздратуванням для власниць чутливої шкіри.
Приділіть увагу і нігтям: задирки також є тимчасовим протипоказанням до проведення процедури.
Перш ніж приступати до застосування парафіну, уважно перевірте, чи немає у вас ран на ногах.
Як використовувати парафін. Рецепти масок з парафіном для ніг
Парафінові маски дозволяють вирішити відразу комплекс проблем: зробити дерму гладкою і ніжною, позбавити від тріщин, оновити дерму, відновити водний баланс. За своєю дією маски для ніг з парафіном поділяють на дві категорії – зволожуючі і живильні.
«Білий віск» сам по собі унікальний зволожувач, а в комплексі з фруктовими та молочними кислотами – це подвійно корисна річ. Приготувати такі маски можна легко вдома.
Рецепти зволожуючих масок:
Як використовувати парафін з соком апельсина. На паровій бані розм’якшіть 50 г парафіну і, коли речовина практично повністю прийме рідку форму, додайте до нього 20 мл свіжого соку апельсина. Перемішайте інгредієнти дерев’яною лопаткою і відразу ж її помийте, щоб парафін не встиг схопитися. Дайте суміші охолонути до потрібної температури і наноьте шарами на ноги до середини гомілки (включаючи п’яти і пальці ніг). Зверху надягніть спеціальні пакети або обмотайте ніжки харчовою плівкою. Одягніть шкарпетки і полежте 20 хвилинок. Далі все зніміть і розмотайте плівку. Парафін буде відпадати шматочками разом з плівкою, залишки воску зніміть руками. Така маска володіє не тільки зволожуючим, але ще і тонізуючою властивістю. Парафін розкриває пори, а в апельсині є безліч вітамінів, які проникають в тканини.
З кефіром. Розтопіть 50 г парафіну і додайте в рідку масу 15 мл нежирного кефірчику. Засіб має бути трохи теплим. Наносьте на ноги шарами, а потім замотайте їх плівочкою і надіньте шкарпетки. Кефір володіє цінними кислотами, які допомагають шкірі швидше оновлюватися і добре зволожують поверхневий шар дерми.
З соком алое. Подрібніть алое в блендері і видавіть з нього 3 столові ложечки соку. Розтопіть 40 г парафіну і перемішайте його з соком алое. Покрийте масою стопи і ніжки до колін. Алое в тандемі з парафіном виконує не тільки зволожуючу, а й протизапальну функцію, запобігає появі тріщин.
Живильні маски для ніг на основі парафіну
Живильні маски покликані виробляти довгостроковий ефект. Після їх використання шкіра ніг стає м’якою, здоровою, і такий ефект триває до двох тижнів. Результат досягається за рахунок інгредієнтів, які входять до складу таких масок.
Рецепти поживних масок:
З білою глиною. Розведіть 1 столову ложечку білої глини водичкою до стану рідкої сметанки. Паралельно розм’якшіть на водяній бані 40 г парафіну і з’єднайте дві маси до однорідного стану. Нанесіть товстим шаром на ніжки і замотайте їх в плівку, а зверху укрийте тепленькою ковдрою. Важливо, щоб ця маска працювала в теплі. Вона дуже добре насичує шкіру корисними мікроелементами, що входять до складу глини.
З маслом кокоса. Візьміть 10 г кокосового масла першого холодного віджиму, яке схоже на парафін – воно щільної текстури і білого кольору. Розтопіть 40 г парафіну і з’єднайте з кокосовим маслом. Нанесіть на стопи і шкіру гомілки, оберніть плівкою і замотайте в рушник. Це косметологічна процедура вищого класу. Вона дарує дермі глибоке живлення, має ефект сауни, насичуючи клітини корисними мінералами і жирами.
З авокадо. Подрібніть в блендері м’якоть одного плоду авокадо і цю кашку додайте в 30 г розплавленого на водяній бані парафіну. Нанесіть суміш щільною плівкою на стопи. Ця маска покликана глибоко наситити не тільки суху й тонку шкіру на передній частині стопи, але і жорстку на п’ятах. Такий засіб чудово рятує від натоптишів, і регулярне його використання знижує необхідність робити педикюр за допомогою зрізання шкіри лезом.
Такі маски дуже добре доглядають за ніжками і дають карколомний результат, якщо їх використовувати хоча б один раз на місяць після педикюру.
Як використовувати парафін. Ванночки для ніг з парафіном
Парафінові ванночки для ніг покликані позбавити жінку від вічних проблем – втоми, набряклості, оніміння. Якщо проводити цю процедуру регулярно, можна навіть запобігти появі судинних зірочок. Багато дівчат тільки завдяки таким ванночкам можуть дозволити собі носити найвищі підбори, адже вони не тільки знімають напругу і доглядають за шкірою, а також тонізують м’язи.
Не думайте, що провести таку процедуру можуть тільки в салонах: купіть в аптеці потрібну кількість косметичного парафіну і можете спокійно робити її вдома.
Як робити ванночки з парафіном:
Розтопіть 200-300 грамів парафіну на водяній бані.
Очистіть стопи за допомогою скрабу, щоб ліквідувати омертвілі клітини.
Налийте рідкий, попередньо розтоплений на водяній бані парафін в спеціальну ванночку або миску.
Опустіть ніжки в ванночку і затримайте їх на десять секунд, а потім підніміть, розпрямивши коліна.
Повторіть процедуру занурення 5-7 разів, щоб на стопах залишився щільний шар воску.
Закрийте надійно ніжки харчовою плівкою або пакетом, а зверху надіньте шкарпетки.
Щоб досягти максимального результату, з таким компресом потрібно лягти спати. Якщо вам незручно, проведіть з ним в горизонтальному положенні хоча б дві години.
Після процедури обробіть стопи живильним кремом.
Вже після одного сеансу ви відчуєте легкість в ногах і побачите, що стопи стали м’якшими і ніжнішими на дотик.
Як використовувати парафін. Технологія використання парафіну для ніг
Головною особливістю цього продукту є те, що парафін для ніг вдома працює не гірше, ніж в будь-якому салоні. По суті, цей недорогий віск можна придбати в аптеці і проводити парафінотерапію самостійно. Тільки попередньо ознайомтеся з технологією його використання.
Основні правила застосування:
Перед проведенням процедури будь-якого характеру з парафіном шкіру ніг потрібно не тільки вимити, але і очистити антисептиком.
Корисні властивості парафіну розкриваються в розплавленому теплому вигляді. Але при підвищеній чутливості дерми можна використовувати і тепленький засіб, правда, він трохи втрачає свої корисні властивості.
Перевірте, чи немає у вас алергічної реакції на парафін: капніть рідку речовину на шкіру і почекайте п’ять хвилинок, якщо не з’явилося роздратування, можете починати процедуру.
Налаштуйте температуру парафіну в залежності від своєї чутливості. Він повинен бути теплим, але не дуже гарячим, щоб не нашкодити і не отримати опік.
Час роботи маски з парафіном – 15-20 хвилинок. Якщо тримати засіб довше, можна зіпсувати результат – верхні шари дерми почнуть пересихати.
Щоб нанести маску, використовуйте спеціальний пензлик. Руками рідкий парафін розподілити не вийде, а м’які губки вбирають багато рідини в себе.
У косметології парафін застосовується один раз і викидається. Він забирає на себе токсини і інші шкідливі речовини, тому не придатний для багаторазового нанесення.
Купуючи парафін в аптеці, читайте його склад і звертайте увагу на термін придатності. Медичний парафін, який вважається більш доступним, має сірий колір і вважається менш корисним саме для косметологічних цілей.
При змішуванні з іншими інгредієнтами «цілющий віск» не втрачає своїх позитивних властивостей. Єдине, додавайте другорядні компоненти до вже розплавленого засобу.
Доводити парафін до рідкого стану можна тільки на водяній бані. Якщо ви поставите ємність з речовиною на вогонь, щоб прискорити процес, то тільки зіпсуєте його.
Як використовувати парафін для ніг – дивіться на відео:
Парафін – прекрасний засіб для догляду за ногами для жінок з жорсткою шкірою, схильною до натоптишів. Після використання цього продукту ваші ніжки стануть гладкими і здоровими. Зверніть увагу, регулярне застосування парафіну позбавить від тяжкості і хронічної втоми