Багато хто думає, що питання про те, як викликати місячні самостійно, може виникати лише при намірі позбутися небажаної вагітності. Але це не так. Причиною затримки можуть стати і нервові перенапруження, і авітаміноз, і зміна кліматичних умов. Навіть захворювання і скачки ваги здатні викликати збої менструального циклу. Крім того, деякі дівчата використовують даний прийом перед поїздкою чи відпусткою, коли місячні, що настали можуть зіпсувати відпочинок.
Як викликати місячні. Чинники ризику
Перед тим як викликати місячні при затримці, необхідно зважити всі позитивні і негативні сторони даної процедури. А чи варто це робити? Особливої небезпеки зазнають жінки, у яких затримка викликана вагітністю. Щоб зрозуміти чому, потрібно розглянути процеси, що відбуваються в організмі в цей момент.
Припинення місячних при вагітності вказує на те, що організм почав підготовку до виношування плоду. Буквально з перших тижнів зачаття відбувається зміна гормонального фону, трансформуються клітини ендометрія матки. Неграмотне втручання в процес може викликати не тільки загибель ембріона, а й серйозне пошкодження репродуктивних органів жінки, виникнення ускладнень, а в деяких випадках і летальний результат.
Навіть якщо жінка не планувала вагітність і не збирається залишати дитину, міні-аборт (медикаментозний) необхідно проводити в спеціалізованому закладі за допомогою кваліфікованого лікаря. Чим небезпечний медикаментозний аборт в домашніх умовах? В першу чергу пошкодженням ембріона, завмиранням вагітності. Виникає викидень, при якому мертві тканини видаляються з порожнини матки.
Але нерідко випадки, коли фрагменти плоті залишаються і викликають гниття, виникає запальний процес, який може поширитися на всі довколишні органи. А це вже серйозно. Дана ситуація може мати гірші наслідки.
Якщо ж виникнення вагітності виключено, а швидко викликати місячні при затримці вкрай необхідно, можна використовувати кілька основних способів. При цьому застосовуються як медикаментозні засоби, так і народні рецепти.
Як викликати місячні – використання препаратів
У здорових жінок затримка більше 10 днів зазвичай свідчить лише про одне – про зачаття. Перед тим як викликати місячні при затримці, потрібно повністю виключити ймовірність вагітності, зробивши тест або УЗД. Якщо результат негативний, досягти відновлення менструального циклу допоможуть таблетки. Ними можуть скористатися і ті дівчата, яким потрібно викликати місячні раніше покладеного часу.
Сьогодні в аптечній мережі пропонується безліч препаратів даної властивості. Найефективніший з них – Дюфастон. Беручи засіб протягом декількох днів за вказаною в інструкції виробника схемою, можна отримати бажаний результат вже через 3-4 дні. Але препарат не рекомендується до використання при збої більше 5 днів. Подібними властивостями володіє і препарат Постинор.
Викликати місячні при затримці допоможе гомеопатичний засіб Пульсатілла. Згідно відгуків, це незамінні ліки саме тоді, коли місячні потрібні терміново. Основною діючою речовиною в Пульсатілла є екстракти сон-трави, або прострілу. Влаштувати «свята» допоможуть кілька гранул, випитих за один прийом.
Пульсатілла досить широко застосовується в гінекологічній практиці: її призначають при нерегулярних місячних для нормалізації циклу, при хворобливих або мізерних виділеннях.
Якщо жінка живе з постійним статевим партнером і приймає оральні контрацептиви, викликати менструацію допоможе відмова від прийому препаратів за кілька днів до бажаної дати її початку.
Крім того, можна викликати виділення за допомогою препаратів Нон-овлон або Міфегін. Їх можна застосовувати при затримці більше тижня.
У тому випадку коли менструація не почалася і після використання таблеток, необхідно проконсультуватися у гінеколога. Всі вищеописані препарати мають здатність впливати на гормональний баланс і ендокринну систему. Приймати їх необхідно вкрай обережно, інакше наслідками можуть стати і нерегулярні місячні, і проблеми із зачаттям в майбутньому.
Як викликати місячні – народні засоби
Якщо причиною затримки послужили «струси» організму (стреси, переживання, перевтома), то вони ж повинні стати і ліками. Викликати місячні при затримці допоможуть наступні методи:
Гаряча ванна. Щоб підсилити кровотік і розслабити м’язи, можна прийняти гарячу ванну. Процедура зніме спазми м’язів, матки. У водичку можна додати відвари шавлії, ромашки та інших лікарських трав. Не слід відразу ж лізти в окріп: спочатку температура повинна бути комфортною, потім її можна потроху підвищувати. При цьому необхідно ретельно контролювати ситуацію і свій стан, щоб не отримати опіків.
Велика доза аскорбінки в поєднанні з гарячою ванною з морською сіллю і йодом. Аскорбінова кислота добре розріджує кров, посилюючи кровообіг. Позитивна сторона препарату: якщо потрібно викликати місячні в термін, негативний вплив речовини на організм буде мінімальним, а результат задовільним. Але слід знати і про негативну сторону прийому аскорбінової кислоти. Так, при використанні в середині циклу з метою виклику ранньої менструації речовина може серйозно погіршити самопочуття, а місячні стануть приходити безладно. І, звичайно, не рекомендується використовувати даний спосіб жінкам, які страждають хронічними захворюваннями крові, ШКТ. Передозування препарату здатне викликати розвиток колітів, гастритів, виразкової хвороби, тому варто добре подумати, перед використовуванням даного методу.
Прийом збору з м’ятою, материнкою, коренем валеріани і квіток ромашки в вигляді чаю. Його вживають в гарячому стані вранці перед сніданком і ввечері перед вечерею. Всі інгредієнти беруть у рівних пропорціях, потім 2 ложечки столові сировини заварюють 1 склянкою окропчику. Також в збір можна добавити рівну частину кореня оману. Він посилює кровообіг в органах малого тазу, але його щоденне застосування в кількості більше 50 г здатне викликати маткові кровотечі. Крім того, необхідно врахувати, що вживання м’яти може викликати почастішання серцебиття, а прийом відвару при затримці циклу, викликаної сечостатевими інфекціями, не матиме результату.
Відвар пижми і кропиви.
Безпечний спосіб, як викликати місячні , який не робить негативного впливу на системи та органи. Суху сировину змішують в рівних пропорціях, потім беруть 2 ложечки столові суміші і заварюють 1 склянкою гарячої водички. Приймають по ½ склянки вранці і ввечері.
Трав’яний настій. Беруть по 2 ложечки столових кропиви, материнки, шипшини, деревію, оману, горця пташиного, кореневища родіоли рожевої, поміщають в термос і заливають 1 л окропчику. Суміш настоюється не менше 10 годин, далі рідину проціджують і випивають за день по ½ склянки. Такий метод здатний викликати менструацію як раніше терміну, так і при затримці.
Петрушка з кропом. Необхідно протягом дня вживати дуже велику кількість зелені петрушечки і кропу. Вживати як в салатах і окремо, так і в відварах.
Настій лаврового листа. 3 великих листочка лавра слід заварити 1 склянкою окропчику і випити відразу після охолодження.
Цибулиння. Скласти лушпиння від цибулі в каструлю, добре промити, залити водичкою і залишити на пару годин. Потім настій слід проварити поки водичка не стане темного кольору (приблизно такою, як для фарбування крашанок). Рідину процідити, остудити і випити 1 склянку. Якщо через 24 години місячні не прийшли, процедуру слід повторити. Препарат завжди повинен бути тільки свіжим! Також дані ліки допоможуть підвищити імунітет і зняти больовий синдром при менструаціях.
Використовувати дані народні методи, можна лише при відсутності хронічних патологій і алергічних реакцій на складові зборів і настоїв.
Як викликати місячні. Чому не наступають перші місячні
Як правило, перша менструація, або менархе, відбувається у дівчаток у віці від 12 до 14 рочків +/- 1 рік. Але бувають випадки, коли статева зрілість не настає і при досягненні дівчиною віку в 15-16 років. Тут виникає актуальне питання про те, як викликати місячні перші.
Не завжди відсутність даного процесу пов’язано з патологіями. Прихід місячних багато в чому залежить від фізіології. Зазвичай якщо дівчинка в своєму фізичному розвитку набагато випереджає одноліток, то і місячні у неї можуть починатися трохи раніше. Якщо ж фізичний розвиток, навпаки, відстає, то і прихід першої менструації буде пізно.
Щоб викликати перші місячні, необхідно велику увагу приділити наступному:
Нормалізації харчування. Їжа повинна бути корисною, здоровою і збалансованою, включати необхідну кількість вітамінчиків, макро- і мікроелементів та поживних речовин. Не потрібно захоплюватися дієтами, прибираючи з раціону всі продукти з підвищеним вмістом жирів або вуглеводів. Часто саме брак цих речовин призводить до відсутності місячних.
Нормалізації психологічного стану. Необхідно виключити з життя дитини стреси, ситуації, які сприятимуть розвитку депресій або емоційної нестабільності. Психологічний фон безпосередньо впливає на наступ першої менструації.
Коли мова йде про гормональний фон в організмі дитини, лікарі не рекомендують експериментувати і приймати препарати. Вживання будь-яких засобів можливе тільки після ретельного обстеження і консультації з дитячим гінекологом. Якщо будуть діагностовані патології ендокринного характеру, що впливають на настання менархе, лікар призначить спеціальні медикаментозні засоби. В іншому ж випадку він, швидше за все, порадить чекати: коли організм остаточно «дозріє», місячні прийдуть самі собою.