Home / Дієти / Як впоратися з проблемою надлишкової ваги у підлітків

Як впоратися з проблемою надлишкової ваги у підлітків

Проблема надлишкової ваги у підлітків стає все більш актуальною. Всьому виною незбалансований раціон, відсутність режиму і гіподинамія. До проблеми фізичної недосконалості у повних підлітків додається поява психологічних комплексів.

 У період статевого дозрівання діти особливо болісно сприймають неувагу з боку протилежної статі, глузування однолітків і невідповідність загальноприйнятим канонам краси. А значить, якщо ваша дитина відчуває дискомфорт від надлишкової ваги, необхідно допомогти йому з ним боротися.

Як впоратися з проблемою надлишкової ваги у підлітків Дуже часто батьки не підтримують прагнення свого чада схуднути, чим провокують його на необдумані дії. Саме в підлітковому середовищі часто зустрічаються випадки неправильного підходу до процесу схуднення. Жорсткі дієти, голодування здатні привести до порушення харчової поведінки, наприклад, до анорексії і булімії.

 Якщо ви помітили, що у вашої дитини є зайві кілограми, потрібно допомогти йому вирішити цю проблему. Не варто «заговорювати зуби» дитині розповідями про те, що всьому виною широка кістка, яка дісталася у спадок. Найчастіше причиною надлишкової ваги у підлітків є неправильне харчування або переїдання, і дуже рідко – спадкова повнота або гормональний дизбаланс.

 Навпаки, батьки повинні всіляко посприяти правильному та безпечному скиданню надлишкової ваги у своїх дітей. Різноманітні дієти для підлітків їм на допомогу. Якщо доповнити харчові обмеження фізичними навантаженнями, результат не змусить себе довго чекати. Якщо ступінь надлишкової ваги не критичний, швидше за все, причиною набору кілограмів служить переїдання, і ключ до стрункості – збалансоване харчування. Якщо дитина була повною з народження, і з віком проблема лише поглиблюється, можливо, слід шукати причини в збоях ендокринної системи. У таких випадках, перед тим, як підліток сяде на дієту, необхідна консультація лікаря.

 Як впоратися з проблемою надлишкової ваги: головні принципи дієти для підлітків

 Незважаючи на те, що дієти для підлітків не настільки суворі, як для дорослих, проте і вони зажадають певної витримки. Завдання сім’ї – допомогти дитині пройти шлях до стрункості, не зашкодивши підростаючому організму.

 Перше, що потрібно зробити, це перестати підлітка «напихати» їжею. Якщо дитина не хоче їсти ту кількість, яку ви йому пропонуєте, і відмовляється від добавки, не потрібно його вмовляти і тим більше примушувати. Особливо цим «грішать» жалісливі бабусі, яким завжди здається, що їхні онуки занадто мало їдять.

 Незважаючи на харчові обмеження, дієтичний раціон повинен бути багатий продуктами, які забезпечать дозріваючий організм всіма необхідними вітамінами і мікроелементами. Правильним буде звернутися за консультацією до лікаря-дієтолога.

 Найбільшою проблемою буде налагодити режим прийому їжі. З огляду на те, що під час навчального процесу деколи складно знайти час на п’ятиразовий прийом їжі, підлітку все ж необхідно їсти часто і невеликими порціями.

Як впоратися з проблемою надлишкової ваги: основи правильного харчування для підлітків

 Дієта – це міра боротьби із зайвою вагою. Але в цілому, якщо дотримуватися основ здорового харчування, проблем з коливаннями ваги можна уникнути. В першу чергу слід виключити «погану» їжу:

    фаст-фуд;

   солодкі газовані напої;

   смажену їжу;

   цукор.

 Підростаючий організм потребує достатньої кількості складних вуглеводів. Удвічі менше в раціоні має бути білків і жирів. Правильну пропорцію білків жирів і вуглеводів містять овочі, фрукти, ягоди, річкова і нежирна морська риба, курятина, яйця, неочищені злаки. Важливо дотримуватися сезонності при складанні меню. Уникати слід пакетованих соків, чіпсів, шоколаду, сухариків, солоних горішків.

 Благотворно впливають на організм підлітків розвантажувальні дні і фізичні навантаження. Дієта не повинна зводитися до голодування, і тим більше не варто приймати сумнівні препарати для зниження апетиту.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *