Стрімке схуднення не тільки небезпечно для здоров’я в цілому, але і негативно позначається на стані шкіри. У перші тижні суворої дієти погіршується колір обличчя, а згодом тургор шкіри може настільки сильно знизитися, що жадана стрункість вже перестає приносити радість.
Як на зло саме ті місця, які хотілося б залишити округлими і пружними, страждають найбільше. Скільки жінок скаржиться на те, що після схуднення зменшується розмір грудей, в області декольте шкіра починає морщитись, а в районі колись пишних стегон з’являється неприємна «апельсинова кірка»! Особливо страждає шкіра після схуднення у жінок, які переступили певний віковий рубіж. Після тридцяти зменшуються запаси колагену, а тут ще й жир, який служить природним підживленням шкірного покриву, йде внаслідок суворих дієт.
Взаємозв’язок зовнішнього вигляду шкіри та кількості скинутих кілограмів
Щоб не перетворитися на зморщене яблучко, потрібно слідувати золотому правилу: вага повинна йти повільно. Якщо за день ви втрачаєте не більше 300 г, вашій шкірі нічого не загрожує. Але якщо ви прихильниця екстремальних дієт, будьте готові до того, що стан шкіри після схуднення може серйозно погіршитися.
Ті, хто втратив до десяти кілограмів зайвої ваги, можуть бути спокійні. Навіть якщо стан шкіри після дієти залишає бажати кращого, втрачений тонус можна повернути за допомогою зміцнюючих лосьйонів, гелів і кремів. Навіть звичайна ранкова зарядка допоможе скоректувати ті недоліки, які виявилися після схуднення. Так, наприклад, для тонусу грудей корисно робити прості віджимання, а для пружної попи достатньо щоденної пробіжки вгору по сходах. Доповнивши ці дії контрастним душем і скрабування, ви з легкістю повернете шкірі втрачену гладкість.
Якщо ви здійснили подвиг, зумівши схуднути більш, ніж на десять кілограмів, разом зі зміною гардероба вам належить похід в салони краси, де за допомогою різних процедур вам допоможуть позбутися від розтяжок і целюліту. Не забувайте вдома щодня користуватися різними зміцнюючими кремами високої щільності. Звичного зволожуючого крему може виявитися вже недостатньо. Добре зарекомендували себе коктейлі з масел, приготувати які можна самостійно або купити готові в аптеці. Робіть водоростеві обгортання і самомасаж – вони також ефективні в боротьбі за пружну шкіру.
Шкірі тих, хто за короткий проміжок втратив від двадцяти до тридцяти кілограмів, можна тільки поспівчувати. Швидше за все, шкірі після тривалої дієти буде не вистачати вологи. Щоб мінімізувати втрати, низькокалорійний раціон радять доповнювати аптечними вітамінними комплексами і БАДами. Існують спеціальні препарати, що допомагають відновити волосся, шкіру і нігті до нормального стану. І знову ж, не варто забувати про спорт. Разом з м’язовим підвищиться і тонус шкіри.
На жаль, у багатьох жінок старше сорока років зміни стану шкіри після різкого схуднення незворотні. У таких випадках рекомендовано втручання пластичного хірурга або серйозне апаратний вплив в салонах краси. Якщо ви вже більше двох років безрезультатно боретеся з обвисанням шкіри і розтяжками, зустрічі з лікарями не уникнути.
Рецепти по відновленню тонусу шкіри
Почніть з самого простого і доступного – контрастного душу. Нічого складного в тому, щоб чергувати струмені холодної та гарячої води, спрямовані на проблемні ділянки тіла, немає. Підсилити ефект від процедури можна інтенсивним скрабуванням. Для цих цілей підійде мочалка з натуральної пеньки, щітка з жорсткою щетиною або будь який косметологічний абразив. Хороший відлущуючий ефект мають креми з добавлянням мумійо (4: 1) і продукти бджільництва.
У боротьбі за пружну шкіру рекомендовані спеціальні сироватки, лосьйони і креми. Не кидайте справу на півдорозі, швидше за все, ви не побачите швидких результатів. Але якщо не піддаватися ліні, вже через кілька місяців стан шкіри вас здивує.
Не бійтеся включати в раціон жирні продукти. Але це мають бути корисні жири: рослинна олія (льняна, кунжутна, гарбузова, оливкова), горіхи, молочні продукти з низьким відсотком жирності.