Home / Дозвілля / Як відклеїти плівку з віконного скла. Дієві методи

Як відклеїти плівку з віконного скла. Дієві методи

На перший погляд, як відклеїти плівку з віконного скла  може здатися нескладним завданням. Розуміння зворотного приходить, коли за цю роботу візьмешся. У кращому випадку витратите сили і нерви, але можна і вікно зіпсувати. Уникнути всього цього вам допоможе ця стаття.

Як відклеїти плівку з віконного скла

Перший спосіб, як відклеїти плівку з вікна за допомогою відмочування

Як відклеїти плівку з віконного скла. Дієві методи

Допоможе, якщо плівка кріпилася до скла за допомогою водорозчинного клею.

Приготуйте полотно, таке, щоб за розмірами воно з кожної зі сторін віконного скла загиналося на сантиметри два.

Змочіть його в розчині будь-якого засобу для миття посуду або вікон, наприклад, Фейрі, Крапля.

Зволожте плівку на вікні миючим розчином з пульверизатора.

Притисніть щільно до скла. Почекайте годину. Взагалі, чим довше вона буде на склі, тим легше можна буде віддерти плівку. Тільки не забувайте постійно зволожувати полотно, воно повинно завжди залишатися мокрим.

Нігтем (замість нього можна використовувати будь-який гострий предмет, зубочистку, наприклад) обережно підчепіть плівку зверху і відклейте від скла сантиметра на два. На утворену лінію, де плівка прилипає до скла, нанесіть клеючий розчин. Час, що залишився полотно потрібно також зволожити.

Зачекайте хвилин п’ять-десять.

Обережно відокремлюйте, починаючи з куточка, плівку від скла. Робіть це плавно, обережно, щоб плівка не пірвалася. При цьому не забувайте зволожувати залишену щільно.

Якщо у вас є помічник, то нехай він у цей час наносить миючий розчин на лінію відклеювання тканини.

Робіть роботу з перервами, щоб розчин, що наноситься помічником максимально ввібрався.

Відклеїні шматки плівки, швидше за все у вас все одно залишаться. Їх видаліть будівельним або канцелярським скребком.

Вимийте вікно будь-яким наявним у вас засобом для миття вікон.

Роботу зроблено.

Спосіб другий. Як зняти плівку зі скла вікна, використовуючи фен

Це більш ризикований метод, як відклеїти плівку з віконного скла. Сонцезахисну плівку спеціально роблять такою, щоб вона прекрасно справлялася зі своїми завданнями в найспекотніші літні дні. Тому нагрівати доведеться до 50-100 градусів. Звичайний фен на таке не здатний. Потрібно використовувати будівельний. Скло може не витримати і лопнути.

Спочатку прогрійте вікно феном. Прилад потрібно тримати в 10-15 см від скла і довго не направляти на одну ділянку.

Секунд на п’ять направте струмінь повітря з фена на верхній куточок скла. Відчепіть куточок плівки від вікна і починайте повільно, обережно, щоб не пірвати, її відокремлювати. Якщо ви з помічником, то один з вас нехай працює феном.

А інший в цей час відділяє плівку, тримаючи її в натягнутому, напруженому стані. Фен повинен бути в 5-19 сантиметрах від скла, в залежності від температури струменю. Через перегрів плівка може деформуватися і почати тягнутися нитками.

Коли плівку зняли, необхідно вимити вікно.

Спосіб третій. Як зняти плівку зі скла за допомогою побутової хімії

Очистити скло від сонцезахисної плівки або фольги допоможуть і спеціальні хімічні засоби. Але в даному випадку необхідно дотримуватися заходів безпеки, наприклад, працювати треба в гумових рукавичках, щільному закритому одязі, респіраторі.

Спосіб не з легких, але, як стверджують відгуки найефективніший. Якщо, звичайно, вибрати відповідний розчинник.

Добре якщо вийде з’ясувати у виробника плівки, що він рекомендує для її зняття. Однак це далеко не завжди виходить, тим більше, якщо виробник, наприклад, з Китаю.

Доведеться самому ставити експерименти.

Відшарувалася від скла трохи плівка. Піпеткою додайте кілька крапель розчинника. Зачекайте дві-три хвилини. Якщо плівка стала віддиратися і ви побачили райдужну смужку між нею і склом, то розчинник діє.

Обов’язково переконайтеся, що розчинник не псує ПВХ профіль. Для цього змочіть ватку в розчиннику і притисніть в малопомітному місці до профілю. Якщо до нього нитки ватки пристануть, то для відшаровування плівки від вікна скористайтеся будь-чим іншим.

Особливо бережіть від дії будь-якого розчинника ущільнювачі. Якщо ж все таки розчинник на нього потрапить, негайно витирайте.

Які розчинники використовувати

Можна використовувати 646 або 647, Космофен, Domax, Cosmofen, Fenosol. Пам’ятайте, що розчинники – речовини дуже токсичні, працюйте при відкритих вікнах, в гумових рукавичках і респіраторі. Обов’язково виведіть з кімнати дітей, винесіть акваріум, приберіть домашніх тварин.

Їх потрібно наносити по кілька крапель в просвіт між плівкою і склом (стежити, щоб засіб не потрапив на гумовий ущільнювач). Ефект має бути видно відразу – на місці нанесення засобу з’являються райдужні розводи. Якщо їх немає, то можна спробувати інший варіант.

Використовуйте тільки скребок спеціальний, призначений для склокераміки, звичайним, при такій роботі, профіль легко подряпати.

Мильний розчин. Зробити його можна з будь-якого мила, яке потрібно натерти на тертці (якщо кускове) або відразу розчинити у воді (якщо рідке).

Препарати для чищення кахельної плитки: Шуманом, Titan, Domestos, Cif та багато інших.

Засоби для миття посуду.

Метод відпарювання

Зняти сонцезахисну плівку з вікна можна за допомогою парогенератора. Для цього струмінь гарячої пари спочатку направляють на верхню частину скла. Обробка повинна виконуватися не менше 7-10 хвилин, до тих пір, поки плівка не почне легко відставати від скла. Після цього можна переходити на іншу ділянку. Так поступово потрібно очистити все вікно від плівки.

Після цього потрібно обробити вже звільнене скло. Вимити вікно треба мильною теплою водою (попередньо в ній потрібно розчинити засіб для миття посуду) або розчином нашатирного спирту (на 10 л води – 50 мл аміаку).

Метод нагрівання

Плівка найчастіше виготовляється з полімерних матеріалів. Це означає, що вона не витримує високі температури, тому зняти її можна методом нагрівання.

Буде потрібно інструмент, який здатний нагріти вітражну плівку до + 50 ° С, що дозволить стати їй більш пластичною, а значить, вона легко відокремиться від приклеєної поверхні. Найкраще з цим завданням справляється будівельний фен.

Тримати його потрібно на відстані від 10 до 15 см від вікна. Нагрівання поверхні повинно бути максимально рівномірним – якщо це правило проігнорувати, то скло через перегрів може тріснути.

Після обробки всієї поверхні струмінь гарячого повітря потрібно направити в верхній кут і затриматися в цьому положенні на декілька секунд. Потім фен прибрати, плівку підчепити гострим, але неметалічним предметом (наприклад, пластиковим шпателем або зубочисткою), а потім поступово знімати покриття, при необхідності прогріваючи його.

Даний метод як відклеїти плівку з віконного скла  (а також спосіб із застосуванням пароочисника) підходить тільки для теплої пори року. Цей захід обережності дозволяє уникнути можливого перепаду температур і пошкодження скла.

Як відклеїти плівку з віконного скла пластикового

Пластикові вікна досить часто оснащуються різними плівками, які потрібні для захисту від сонця, додання склу більшої міцності, прикраси. При покупці квартири вікна можуть бути покриті такими плівками, але вони не завжди потрібні новому власнику. Крім того, якщо настав час оновити вікна, так як плівки мають властивість приходити в непридатність, як відклеїти плівку з віконного скла.

Способи зняття покриття

Зняти сонцезахисну плівку зі скла можна різними способами, вибравши найбільш зручний і доступний. Це робиться і механічно, і за допомогою різних миючих засобів, також використовують комбінований підхід для того, щоб очистити якісно.

Плівка може бути досить корисною: вона має невелику товщину, при цьому робить вікно значно міцнішим, його вже не вийде розбити простим каменем. Існують різні типи плівок, які допомагають захистити склопакет навіть від сильного впливу, такого, як постріл;

їх відносять до класу захисних. Зняти перфоровану плівку зі скла або будь-який інший вид захисного або тонованого різновиду зовні не вийде:

зловмисник не стане цим займатися, так як процес вимагає багато часу, сил, привертає увагу оточуючих.

Більшість плівок наклеюються з внутрішньої сторони, за винятком захисної.

Знати, як зняти плівку зі скла вікна, може знадобитися при бажанні замінити її при оновленні інтер’єру, заміні склопакета. Іноді виріб втрачає зовнішню привабливість і потребує оновлення або господарі приміщення хочуть змінити його освітленість, зробити кімнату світлішою або темнішою.

Процес знімання плівки нескладний, не вимагає наймати фахівця. Однак варто врахувати, що вам доведеться витратити на це достатню кількість часу і сил. Працювати потрібно обережно: в процесі нескладно пошкодити скло, нанести на нього подряпини. Особливо якщо знімати плівку за допомогою жорстких матеріалів на зразок шпателя або грубої щітки.

Вибираючи спосіб, засіб, варіант очищення скла, власники приміщення виходять з декількох параметрів:

Потрібно не заподіяти склу шкоди.

По можливості витратити на це мінімум часу.

Варіант повинен обходитися недорого.

На склі не повинно залишатися слідів клею, залишків плівки, різних забруднень.

Найпростіший варіант, чим  очистити скло від сонцезахисної плівки – це шпатель і пальці. Деякі види можна акуратно підчепити, взявши за край відірвати, але так виходить не завжди через те, що плівка проклеєна нерівномірно, місцями має пошкодження і шарується.

Прибрати клей від плівки зі скла досить складно. Він погано знімається миючими засобами, не піддається механічній дії. Для того щоб його видалити, можна використовувати Уайт-спірит або інші спиртовмісні речовини, які здатні м’яко очистити поверхню. Не варто використовувати ганчірки з грубим ворсом, так як через нього на склі можуть залишитися помітні на сонці відмітини.

Зрозуміти, як видалити стару плівку з пластикових вікон, може знадобитися при її пошкодженні, бажанні змінити зовнішній вигляд вікна, оновити старе покриття, яке встигло зіпсуватися.

Методи, як відклеїти плівку з віконного скла  можна умовно розділити на два – механічний і хімічний. Перший дозволяє видалити плівку з пластикових вікон без особливих грошових витрат, але з ризиком подряпати скло.

Другий займе більше часу, коштує дорожче, але при правильно обраних засобах можна ретельно очистити поверхню, не заподіявши їй шкоди. Для більшої ефективності способи найкраще комбінувати: для початку потрібно обірвати всю вздуту, потріскану або іншим чином плівку, що зіпсувалася.

Прибрати плівку з пластикових вікон можна руками, потім позбутися від клею за допомогою таких речовин, як COSMOFEN 10, FENOSOL. У даних миючих засобів є більш дешевий аналог, який можна купити в господарському магазині: він називається P-12.

Прибрати захисну плівку з пластикових вікон буде набагато простіше, якщо перед тим, як її здерти, ви розігрієте її за допомогою будівельного фена. Розігрітий клей стає більш тягучим і дозволяє відклеюватися частині конструкції. Однак сам клей краще прибирати, коли він трохи охолоне.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *