Якщо ви ще не включили горох в свій раціон, саме час це зробити: цей продукт багатий вітамінами і мікроелементами, корисними для здоров’я кожного. Це практично універсальний продукт, з якого однаково добре виходять супи, каші, салати та інші основні страви. У сьогоднішньому огляді ми розповідаємо все про те, як варити горох правильно і швидко.
Як варити горох. Користь гороху
Експериментувати з горохом можна безкінечно: це один з найбільш популярних і доступних продуктів, який багато встигають полюбити ще в дитинстві. Він багатий на вітаміни А, В і С, містить масу корисних мінеральних речовин, серед яких – лимонна кислота, залізо, калій.
До складу гороху входять амінокислоти, схожі за своїми властивостями з тваринними білками, а значить, це прекрасна альтернатива м’ясу. Вчені не втомлюються нагадувати, що горох покращує травлення, нормалізує обмін речовин і навіть допомагає організму захищатися від онкологічних захворювань, адже в його склад входять природні антиоксиданти.
Правильні зерна – запорука успіху
Насамперед важливо грамотно вибрати горох. Є один простий спосіб. Називається «подивіться уважно». Що потрібно робити? Як не дивно, але саме уважно подивитися. Зерна гороху, які швидко розварюється – гладкі кульки. Ті горошини, які схожі на зморщені кубики, можна сміливо закладати в основу фундаменту. Бо по твердості вони нічим не поступаються камінню.
Порада. Найшвидше розварюється горох – половинками, а не цілим насінням.
Вогонь сильний чи слабкий?
Як варити горох і скільки – це питання цікавить багатьох початківців господарок. Час варіння залежить від багатьох факторів. Якщо боби представлені цілісними зернами, то цей процес займе не менше 2-х годин. Як і скільки варити горох, якщо зерна в подрібненому вигляді?
В цьому випадку час обробки не перевищує 45 хвилин. Як стверджують фахівці, це суто індивідуальний процес. Як варити горох і скільки безпосередньо залежить від якості самого продукту, води і потужності газової або електричної печі. Головне це постійно стежити за рослиною, краще його переварити, ніж не доварити.
Деякі джерела строго попереджають, що вогонь повинен бути мінімальним. Мовляв, крохмаль у складі гороху склеюється і значно ускладнює процес варіння.
Хіба картопля (в ній же теж крохмаль) на сильному вогні перетворюється в цеглу? Начебто вона розварюється в толокно. Тоді чому крохмаль з гороху поведеться інакше? Включайте вогонь під посудом на повну котушку. Ну, або хоча б на середню потужність.
Як варити горох – прискоривши процес варки
Перше і найголовніше правило: не соліть горох відразу. В такому середовищі зерна будуть варитися набагато довше і ризикує вийти надто твердим, а тому краще класти сіль у самому кінці приготування.
Як тільки вода закипить, додайте в каструлю пару ложок рослинного масла. Це теж допоможе прискорити процес. А десь на 20-й хвилині варіння спробуйте додати соду на кінчику чайної ложки (1 порція на 2 літри води): так горох розм’якшиться набагато швидше.
Як варити горох сушений правильно
Сушений горох, на відміну від свіжого, вимагає вимочування, вариться досить довго і підходить для приготування супів, каші, горохових котлет і навіть горохового киселю. Попередньо сушений горох слід перебрати і добре промити водою. Потім викласти в каструлю і залити холодною водою, щоб рівень її перевищував рівень гороху приблизно на пару сантиметрів.
В середньому горох повинен постояти 5-6 годин на нижній полиці холодильника. Тривале замочування може викликати його закисання. Така процедура потрібна для набухання сушених зерен і скорочення часу варіння, а крім того, набряклий горох не викликає бурхливого газоутворення. До речі, термін замочування можна скоротити, періодично міняючи воду і промиваючи горох.
Перед варінням воду для замочування потрібно злити, залити холодною свіжою з розрахунку на 1 частину гороху 2 частини води і варити на слабкому вогні після закипання. Горох вариться 1-1,5 години, в залежності від сорту і ступеня набухання. Якщо вода википає, а горох сирий, можна підлити окропу, але не холодної води, яка зробить горох твердішеим.
Коли горох стане м’яким, він готовий, тепер його можна посолити. Для приготування горохового пюре горох слід розім’яти гарячим, щоб не було грудочок.
Візьміть на замітку: смак гороху значно покращують морква і цибуля, з якими можна варити горох, особливо для приготування пюре. Підкреслять смак супу або пюре і копченості, а також ковбасні вироби, які також краще варити з горохом. З прянощів підійдуть горошини перцю, червоний перець, селера, паприка, коріандр, імбир, кмин.
Варимо в каструлі
Головне, про що не варто забувати, якщо ви зібралися зварити ніжний і смачний горох швидко, замочити його перед приготуванням. Якщо попередньо залишити насіння у воді, вони разбухнуть і стануть більш м’якими, що значно скоротить час варіння (близько 40 хвилин).
Обов’язково варіть горох на повільному вогні, спочатку потримавши його в чистій холодній воді від 5 до 7 годин. Горох любить воду – на 300 грамів продукту знадобиться приблизно 2 літри води, яка повинна бути вище зерен на 1,5 сантиметра.
Використовуйте каструлю з товстим дном і стінками – це врятує горох від пригорання. Періодично помішуйте його і не закривайте каструлю кришкою повністю: так ви зможете стежити, щоб вода не википала.
Варимо в мультиварці і мікрохвильовці
Варка в мультиварці практично не відрізняється від способу, описаного вище. Промийте і, якщо потрібно, переберіть горох, засипте його в чашу мультиварки і додайте воду в пропорції 1 до 2. Вибравши режим “Каша” або “Варіння”, залиште горох готуватися на 40 хвилин, якщо він попередньо замочується, і на півтори години, якщо ви пропустили цю стадію.
Мікрохвильовка – ще один відмінний варіант як варити горох без замочування. Для того, щоб зерна стали м’якими, поставте їх варитися на 7-10 хвилин на максимальній потужності, а після цього залийте гарячою водою (її рівень повинен бути вищим насіння приблизно на пару сантиметрів) і поставте готуватися приблизно на 20 хвилин.
Як варити горох і скільки в різних стравах
Від правильності приготування гороху – залежать не тільки смакові якості страви, а й безпека. У бобових культурах містяться токсини, які усуваються тільки шляхом правильного варіння. Вплив на основний інгредієнт протягом 1,5-2 годин дозволить створити смачну і корисну страву.
Як варити горох – рецепти приготування
Як варити гороховий суп
У цьому питанні головне зварити основний інгредієнт (по стандартному алгоритму). Поки він готується, робиться зажарка, вона складається з однієї цибулини, морквини і болгарського перцю. Коли горошок буде готовий, до нього додається дрібно нарізана картопля в розмірі 2-3 одиниць.
Після того як картоплю трохи проварити, в каструлю додають засмажку. Потім суп солять, перчать і постачають приправами, за смаком.
Як варити гороховий суп з м’ясом
Насамперед вариться горох. Для супу досить використовувати 100-200 грам основного інгредієнта. Варити горошок і м’ясо рекомендується в різних каструлях. Залежно від сорту м’яса, на процес приготування йде від години (курка) до 120 (свинина або яловичина) хвилин.
Коли горошок буде готовий, з нього зливається зайва вода, а сам інгредієнт відправляється в каструлю з м’ясом. М’ясну продукцію попередньо вилучають з води, нарізають дрібними шматочками і знову відправляють в каструлю.
Як варити гороховий суп щоб горох розварився
Щоб зварити гороховий суп і горох розварився, які необхідно враховувати для цього дії? Головне – це попередньо замочити боби і потім тільки приступати до їх приготування. Поки горошок і м’ясо варяться, необхідно підготувати зажарку (цибулина + морква).
Потім в готовий бульйон додається очищена дрібно нарізана картопля і сама засмажка. В кінці додають перець, сіль та інші спеції, за смаком.
Гороховий суп з копченостями – це смачна і ситна страва. Вона буде до вподоби, як дорослим, так і дітям. Головне це довести до повної готовності горохову культуру.
Як варити горохове пюре
Горохове пюре в каструлі готується досить просто. Для цього основний інгредієнт промивається і відправляється в ємність з водою. Близько 1,5-2 годин і все готово. Залишається лише все потовкти, підсолити і поперчити. Але як справи йдуть з пюре в мультиварці?
Принцип приготування аналогічний. Основний інгредієнт міститься в пристрій і заливається водою. Потім вибирається функція «варіння». Коли мультиварка закінчить роботу, вона видасть характерний звук. Після готовності боби подрібнюються, а смакові дані поліпшуються за рахунок спецій.
Гороховий суп з куркою
Господині необхідно підготувати 2 склянки горошку, 300 грам курячого філе, цибулину середнього розміру, 4 картоплі, одну моркву і спеції за смаком. Курку і горох відварюються в різних ємностях.
Коли м’ясо буде готове, його необхідно витягти і нарізати дрібними шматочками. В середньому курка готується не більше години. У міру готовності гороху, з нього зливається зайва вода, а самі боби відправляються в каструлю до курки.
Тим часом готується зажарка на основі моркви та цибулі. До гороху з куркою додається нарізана картопля. В самому кінці туди відправляється засмажка. У міру готовності суп забезпечується приправами.
Гороховий суп зі свининою
Приготування даного рецепта нічим не відрізняється від даної варіації з куркою. Для створення кулінарного шедевра береться 400 грам свинини, 2 склянки гороху, морква, цибуля і 3-4 картоплі. Спочатку до готовності доводиться м’ясо, на це піде не менше 1,5-2 годин і горох.
Свинина подрібнюється і відправляється назад в каструлю, потім до неї додається горох. Суп доповнюється картоплею і засмажкою. У міру готовності використовуються спеції.
Гороховий суп з кльоцками
Для рецепта горохового супу з кльоцками знадобиться: 400 г говядини, 200 грам свинячого окороку, 100 грам гороху, 100 г чорізо, 1 ріпчаста цибуля, 1 пучок зелені, 1 морква, 1 яйце, 50 грам панірувальних сухарів, 50 г шпіку, 50 мл оливкової олії, 1 зубок часнику, 3 штуки лаврових листа, перець чорний та сіль за смаком.
Час приготування – 3 год.
Горох замочити на ніч. Промийте м’ясо, додайте окіст і горох, залийте холодною водою і варіть до готовності, знімаючи пінку. Часникову ковбасу наріжте кубиками. Моркву натріть на крупній тертці і подрібніть цибулю.
Додайте в суп ковбасу та овочі. Додайте лавровий лист, сіль, перець і варіть півгодини.
Для кльоцок подрібніть окіст, шпик, часник і зелень петрушки. Збийте яйця, змішайте з бульйоном і панірувальними сухарями. Змішайте і виліпіть кльоцки. Обсмажте на оливковій олії. Опустіть кльоцки в суп і подавайте до столу.
Гороховий суп-пюре з беконом
Для рецепта горохового супу-пюре з беконом знадобиться: 300 грам бекону, 1 склянка гороху, 1 ріпчаста цибуля, 1 морква 10 г вершкового масла, сіль за смаком.
Час приготування – 1 год. 40 хв.
Горох промиваємо, викладаємо в каструлю, додаємо півтора літра води і залишаємо на 4-5 годин (можна на ніч). Відварюємо в цій же воді протягом півтори години (можна менше, до м’якості гороху).
Дрібно нарізану цибулю і натерту на крупній тертці моркву обсмажуємо на вершковому маслі і додаємо до гороху за 15 хвилин до готовності.
Готовий суп подрібнюємо в пюре за допомогою блендера, переливаємо назад в каструлю, додаємо злегка обсмажений бекон, солимо за смаком і знову доводимо до кипіння.
Прикрашаємо гілочкою свіжої зелені і подаємо до столу.