Перші зморшки на шиї з’являються після 25 років. Саме тому важливо доглядати за цією областю і робити різноманітні антивікові маски. Маски для шиї – це засоби, спрямовані на омолодження і підтяжку шкіри. Косметологи радять починати доглядати за цією областю з 25 років, так як саме в цьому віці з’являються перші зморшки. Причому, догляд є не тільки використання кремів, але і масок.
Необхідність маски для шиї
Згодом шкіра на обличчі й тілі старіє і покривається зморшками. Перш за все перші зморшки з’являються в місцях з найтоншою дермою, позбавленою жирових клітин. Зазвичай вік видають руки, шия і зона декольте. Саме ці частини тіла потребують дбайливого догляду.
Причини, за якими необхідно робити маски для шиї:
Неправильна постава. Більшість з нас спить на високих подушках. Відповідно, всі 8 годин на області шиї і підборіддя утворюються складки. На їх місці з’являються перші зморшки.
Відсутність жирової тканини. У цій частині тіла дуже тонкий шар жиру, епідерміс недоотримує всіх необхідних поживних речовин. Через це кровообіг погіршується, шкіра відвисає.
Сидяча робота. У такому положенні, при читанні або роботі за комп’ютером, нерідко перетискаються шийні хребці. Людина може сутулитися або горбитися. Згодом в цих зонах виникає дефіцит крові.
Неправильно підібраний стіл і крісло. При роботі за комп’ютером чи письмовим столом нерідко ми змушені піднімати або нахиляти голову, щоб прочитати або написати текст. Постійно опущена або піднята голова сприяє утворенню зморшок на шиї.
Часте переохолодження та перегрівання. Взимку ми нерідко забуваємо носити шарфи. Це сприяє переохолодженню епідермісу. У літню пору ця частина тіла завжди відкрита. На неї впливають сонячні промені, відбувається процес фотостаріння.
Корисні властивості маски для шиї
Дерма шиї потребує постійного догляду, причому, не менше, ніж обличчя. Відповідно, не варто лінуватися радувати дерму в цій зоні масками та кремами. Через час епідерміс стає підтягнутим, зникає в’ялість.
Корисні властивості маски для шиї полягають в наступному:
Живлять. Це вкрай важливо для дерми на шиї через її тонкість і відсутність підшкірного жиру. У цю область часто не доходять поживні речовини через слабкий кровообіг.
Зволожують. Саме через сухість на епідермісі утворюються перші зморшки і складочки. Навіть у жінок, які не схильні до повноти, з’являється друге підборіддя.
Захищають від негативного впливу. Це актуально як влітку, так і взимку. У жарку пору шия постійно піддається впливу сонячних промінців, а взимку страждає від морозу.
Усувають пігментні плями. У цій зоні нерідко утворюються скупчення меланіну – кольорового пігменту. Відповідно, з’являються темні або світлі плями.
Підтягують. Для цих цілей зазвичай використовують ліфтинг-маски з крохмалем, жовтком і медом. Деякі фрукти теж здатні повернути дермі молодість.
Протипоказання до застосування маски для шиї
Маски для шиї можуть складатися як з рослинних, так і з штучних речовин. Особливо популярні зараз парафінові, озокеритові і грязьові маски. Незважаючи на свою ефективність, їх застосування в деяких випадках є недоцільним.
Протипоказання до застосування масок для шиї такі:
Оперативне втручання. Протипоказані маски відразу після проведення хірургічної або косметичної операції. Це може стати причиною попадання інфекції в рану.
Порушення в роботі щитовидної залози. Незважаючи на те, що компоненти масок всмоктуються в кров через шкіру в зовсім невеликих кількостях, не варто використовувати омолоджуючі склади при гіпотиреозі і гіпертеріозі.
Інфекційні хвороби горла і трахеї. Це стосується рослинних і штучних складів. Справа в тому, що підвищення і зниження температури горла при використанні маски може стати причиною загострення хронічних недуг. Не можна застосовувати лікувальні засоби і при ангіні, трахеїті і фарингіті.
Алергія. З особливою обережністю варто поставитися до використання масок при алергічній реакції.
Пітниця. Це висип, який виникає в області шиї і декольте при постійному впливі поту. Шкіра при цьому роздратована і червона. Від використання масок в цей період варто відмовитися.
Рецепти маски для шиї
Існує безліч варіантів лікувальних засобів для оздоровлення дерми на шиї. Маски можуть бути овочевими, фруктовими, молочними або містити ефірні масла і екстракти трав.
Подібні маски варто починати використовувати з 30 років. Саме в цьому віці можуть з’являтися виражені сліди від складок після сну і дрібні зморшки. В основному це засоби з компонентами, які стимулюють вироблення колагену, а також прискорюють утворення еластичних волокон.
Рецепти масок від зморшок на шиї:
З оліями. Перемішайте в посудині 20 мл оливкової і 1 мл мигдалевої олії. Змочіть жирною сумішшю м’яку тканину. Ідеально підійде фланель або байка. Обмотайте тканиною шию, а зверху оберніть плівочкою. Утепліть компрес шарфом і залиште на 15 хвилинок. Після закінчення часу видаліть залишки засобу паперовою серветкою або рушничком.
З медом. Відмінний засіб для омолодження. Необхідно змішати 30 мл теплого меду з жовтком. Введіть тонкою струєю, при постійному перемішуванні, 25 мл оливкової олії. Збийте суміш і рівномірно розподіліть її по поверхні шиї. Зверху оберніть шию старою бавовняною хусткою. Залиште аплікацію на третину годинки. Змийте тепленькою водичкою і натріть дерму жирним кремом.
З сіллю. Візьміть жменю морської солі без ароматизаторів і добавок. Вона повинна бути білого кольору і не містити барвників. Всипте сіль в 200 мл тепленької водички і перемішайте до розчинення кристалів. Змочіть тканину в розчині і прикладіть до шиї. Можете обмотати її полотном, а потім харчовою плівочкою. Залиште на 30 хвилинок. Вимийте холодною водичкою і змастіть цю зону жирним кремом або молочком.
З апельсином. Необхідно видавити сік з половинки цитруса в чисту миску. Додайте в неї 2 столових ложечки сиру і 20 мл рослинної олії. Все перемішайте і збийте в блендері. Можете просто розтерти виделкою. Необхідно, щоб в сирі не залишилося крупинок. Змастіть цією пастою тканину і обмотайте нею шию.
З картоплею. Відваріть в водичці без солі 2 картоплі, очищені від шкірочки, і роздушіть їх товкачем. Добавте 25 мл рослинної олії. Однорідну масу нанесіть на шию і обмотайте серветкою. Залиште на чверть годинки і змийте тепленькою водичкою. Змастіть будь-яким живильним кремом.
Маски для шиї. Для підтяжки шкіри на шиї
З віком шкіра на шиї стає в’ялою і відвисає. Можна без особливих зусиль взяти шар і відтягнути його в сторону. Нерідко з’являється друге підборіддя, який не містить жиру, а складається лише з в’ялої дерми. У таких випадках показані засоби для ліфтингу і підтяжки шкіри.
Рецепти масок для підтяжки шкіри на шиї:
З лимоном. Вам необхідно за допомогою чайної ложечки витягти м’якоть з половинки лимончика. Змішайте це фруктове пюре з яєчним білком і нанесіть на очищену шию. Зверху накрийте вологою серветкою. Не можна допускати, щоб суміш висохла. Через третину годинки зніміть серветку і вимийте шию тепленькою водичкою.
З помідором. Залийте томат окропчиком і зніміть з нього шкірочку. Перетріть овоч на ситі, обов’язково видаливши кісточки. Влийте 10 мл олії оливи і змастіть сумішшю шию і декольте. Залиште до повного висихання на 30-40 хвилинок. Змийте прохолодною водичкою або відваром з трав.
З огірком. Очистіть огірок від шкірочки і натріть його на тертці. Необхідно вибирати молоді плоди без насіння. Овочеве пюре змішайте з білком і 25 мл вершків. Змастіть сумішшю шию і зону біля грудей і залиште на 30 хвилинок. Суміш потрібно використовувати 2 рази на тиждень протягом трьох місяців.
З рисом. Вам необхідно придбати рисове борошно або подрібнити зерна в кавомолці. Тепер введіть в 2 ложки борошна білок і кілька крапельок екстракту фенхелю. Можна замінити його ефірною олією. Змішайте масу до однорідності і змастіть отриманим тістом тканину. Прикладіть до шиї і обмотайте чистим вафельним рушничком. Тримайте третину годинки.
З кропом. Вам необхідно порубати зелень кропу, щоб вийшла столова ложечка. Влийте в рубану зелень 20 мл олії оливи і всипте ложечку подрібнених вівсяних пластівців. Рівномірно розподіліть по поверхні шиї і замотайте плівочкою. Час дії масочки – 40 хвилинок.
Маски для шиї. Маски для зволоження шиї
Подібні маски для шиї застосовують для догляду за відносно молодою шкірою. Вони не підтягують її, але і не дозволяють пересихати. Адже саме через нестачу вологи з’являються перші зморшки і обвисання.
Рецепти зволожуючих масок для шкіри шиї:
З насінням льону. Залийте ложечку лляного насіння невеликою кількістю водички і залиште на плиті на 5 хвилинок. Не зливайте рідину і залиште суміш до повного охолодження. Вся маса повинна перетворитися в слиз. Змастіть отриманою маззю шию і зону декольте. Час дії – третина годинки.
З желатином. Як відомо, желатин – витяжка з кісток тварин. Цей засіб містить дуже багато корисних речовин не тільки для внутрішніх органів, а й для дерми. Залийте ложку речовини 50 мл холодної водички і залиште на 20 хвилинок. Поставте суміш на вогонь і постійно помішуйте. Необхідно домогтися, щоб суміш не містила кристалів. Додайте тертий огірок, попередньо очистивши його від шкірочки. Нанесіть масу на шию, обмотайте вологим рушничком і залиште на 20 хвилинок.
Зі сметанкою. Натріть на тертці один очищений огірочок. Беріть грунтові, але не старі плоди, з дрібним насінням. Введіть в овочеве пюре 50 мл жирної сметанки і перемішайте. Змастіть сумішшю чисту і зволожену тканину. Прикладіть тканину до шиї і залиште на 25 хвилинок.
З фруктами. Поріжте абрикоси і ківі на невеликі шматочки. У миску влийте молочко. Вмочуйте шматочок фрукта в молочко і протирайте ним шию і зону декольте. Залиште фруктово-молочну суміш на 15 хвилинок. Ретельно вимийте дерму.
З бананом. Очистіть плід від шкірочки, а м’якоть перетворіть в пюре. Змішайте масу з ложкою тепленького меду і жовтком. Все перемішайте і нанесіть на шию. Не забудьте замотати компрес поліетиленовою плівочкою. Залиште на третину години і змийте холодною водичкою.
Маски для шиї. Маска від в’ялості шкіри на шиї
Згодом дерма на шиї стає дуже тонкою і в’ялою. Можуть з’являтися складки і несимпатичні зморшки. Ці процеси обумовлені недостатньою кількістю вологи і поживних речовин. Такий стан можна попередити і трохи поліпшити шкіру за допомогою спеціальних домашніх масок для шиї.
Рецепти маски для шиї від в’ялості:
З дріжджами. Четверту частину пачки пресованих дріжджів розкришити в банку з 50 мл тепленького молочка. Залиште на 15 хвилинок. Введіть жовток і 30 мл рослинної олії. Ретельно усереднити і занурьте в суміш вологу тканинну серветку. Обмотайте нею шию і залиште на третину годинки. Після цього вимийте тепленькою водичкою і змастіть будь-яким кремчиком.
З гліцерином. Відваріть картопельку в шкірочці. Зніміть з нього шкірочку і роздушіть виделкою. Введіть 30 мл гліцерину і яєчний жовток. Пензлем нанесіть суміш на шию і груди. Обмотайте рушничком і залиште на чверть годинки. Тепленькою водичкою змийте масочку з обличчя.
Крем від в’ялості. Змішайте в невеликій баночці від крему по 20 мл ланоліну, камфорного спирту і вазеліну. Введіть жовток і 20 мл меду. Все усереднити і нанесіть на шию. Час дії масочкиї – 35 хвилинок. Засіб зберігайте в холодильнику і використовуйте через день.
З вершками. Перемішайте 30 мл жирних домашніх вершків з 10 мл олії виноградних кісточок. Перемішайте і введіть жовток, а також ложку картопляного борошна. Збийте суміш до отримання пишної тістоподібної маси. Змастіть шию і залиште на чверть годинки. Змийте холодним ромашковим відваром.
Методика приготування маски для шиї
Дотримуючись певних правил, ви зможете поліпшити стан дерми і зробити маски для шиї найбільш ефективними.
Правила приготування масок для шиї:
Всі засоби готуються безпосередньо перед нанесенням. Так як в складі масок переважно містяться рослинні інгредієнти і швидкопсувні продукти, не варто залишати їх на столі.
Максимальний час, який можна утримувати маски в холодильнику – це 2 діб. Суміші зі свіжими фруктами зберігаються лише кілька годинок.
При приготуванні сумішей використовуйте виключно свіжі фрукти і овочі без плям і гнилі. Обов’язково очищайте плоди від шкірочки, вона може дряпати і без того дуже ніжну і тонку дерму.
Не використовуйте алюмінієвий або сталевийпосуд. Ідеальний варіант – скло і кераміка. Ці матеріали не вступають в реакцію з фруктовими кислотами і іншими компонентами масок.
Як наносити маски для шиї
Шия вимагає певного догляду і виконання методики з нанесення масок. Тут не можна просто змастити шкіру цілющим засобом. Існують масажні лінії, саме з їх урахуванням потрібно наносити маску.
Інструкція з нанесення засобів для шиї:
Речовина розподіляється м’якою щіткою або кінчиками пальців. Масажувати шкіру в цій області не варто. Дозволені легкі постукування подушечками пальчиків.
Маска наноситься по масажних лініях. Від вуха до ключиці ведіть плавну лінію зверху вниз. Від ключиці до підборіддя необхідно наносити маску від низу до верху. Після можете тильною стороною долоні поплескати підборіддя.
Разом з обробкою шиї нанесіть засіб на зону декольте. Кінчиками пальців постукайте в цій області. Не потрібно з зусиллям масажувати і втирати засіб.
Практично всі маски для шиї, крім тих, які з білком, необхідно утеплювати. Для цього покрийте шию плівочкою і обмотайте рушничком.
Як робити маски для шиї – дивіться на відео:
Шия – частина тіла, яка раніше всіх починає старіти. Постарайтеся уповільнити процес, використовуючи маски для шиї в домашніх умовах і спеціальні засоби по догляду.