Дитячий садок для дитини відіграє дуже важливу роль у розвитку. Тут малюк вчиться самостійності, пізнає світ з іншого списку каналів, домашнього, зустрічає друзів, знаходить спільну мову з однолітками і дізнається, як вирішувати конфлікти. Відповідь на питання: Як привчити дитину до садочка? – знайдете в даній публікації.
Як привчити дитину – прищеплювати любов поступово, без стресів
Після 2,5 років мами намагаються визначити малюків в сади ближче до дому, що дуже зручно. Але деякі матері ретельно вивчають думку і характеристики закладів, щоб здати свого улюбленого малюка в найкращий дитячий сад.
Але що не роби, малюк, все одно, або відразу сприйме свою «першу роботу» весело і впевнено або почнуться проблеми в адаптаційний період, коли привчити малюка до щоденних походів в дитячий сад стає не так вже й просто. Ранкове «не хочу, не буду, не піду в дитячий сад», а в самій групі «не кидай мене, мамо, не йди!». Мама зі сльозами на очах вибігає з групи, переповненої дітьми і батьками, і весь день згадує несамовитий дитячий крик, ковтаючи валер’янку.
Що робити в таких випадках? – питають турботливі матусі. Як привчити дитину полюбити дитячий садок? Спробуємо розібратися в цьому важливому сімейному питанні.
Ще до першого дня перебування в дитячому саду, необхідно підготувати дитину до цієї важливої події. Ходіть на прогулянки в дитсадкову пісочницю, дивіться з боку, як грають діти. Більше розповідайте своєму малюкові, як цікаво у садочку діткам і що вони там роблять. Під час Ваших з малюком занять вдома (аплікації, малювання, святкові підготовки) розповідайте, що в дитячому садку буде ще цікавіше. Будіть «апетит» у дитини до його походу в дитсадок.
Адаптаційний період: як привчити дитину до садка допоможе ваше терпіння!
Перші кілька днів залиште дитину на пару годин або до обіду. Згодом, дивлячись на поведінку малюка, спробуйте його залишити на обід, потім на тиху годину, ну і плавно перейдіть на повне перебування. Адаптаційний період повинен бути у всіх дітей, і не факт, що пройде він швидко і безболісно для психіки дитини і привчити до перебування поза будинком вийде занадто швидко. Сильно прив’язані до батьківської опіки діти, частіше викликають хвилювання батьків.
Як привчити дитину – правильні слова матері
При розлученні з дитиною в групі дитячого садка батьки повинні випромінювати позитив і повну впевненість. Найменше обурення або тремтіння в голосі дитина відчує відразу, і тоді сліз не уникнути. Мамочка усміхнено приводить малюка в дитячий сад і каже спокійно і без тіні сумніву:
«мій маленький, йди, пограй з дітками. Тут дуже цікаво. Мама сходить у справах і повернеться до тебе, як тільки звільниться. Буду думати про тебе кожну хвилину, адже я тебе люблю!».
Слова любові і ніжності варто сказати дитині в цей момент, тому, що у деяких дітей прокидається страх, що мама його тут залишить назавжди. Дитяча прихильність грає дуже велику роль, у тому як привчити дитину до садка. А підготовка до цієї події допоможе швидко адаптуватися малюкові в групі.
З’ясувати причини, чому, незважаючи на всі ваші старання – як привчити дитину до садка
Якщо дитина зі сльозами йде в садок, категорично відмовляється його відвідувати, варто задуматися про причини такої поведінки. Якщо вихователь запевняє Вас про те, що все прекрасно і немає причин для занепокоєння, є кілька варіантів для вирішення як привчити дитину до садка:
в дитячому садку поспостерігати зі сторони за дитиною, як він веде себе під час гри. Можливо, Ваш малюк погано контактує з однолітками і з-за цього йому не комфортно бути серед інших дітей. Необхідно приділити всього кілька хвилинок під час ранкової або післяобідньої гри.
Поговорити з мамами інших дітей, вислухати їхню думку про вихователя, про взаємовідносини в групі, дізнатися багато цікавого. Може, Ви дізнаєтеся багато корисного, і проблема як привчити дитину до садка стане не такою вже нерозв’язною.
Зробити таймаут дитині на кілька днів. Подивіться на дитину в цей період на вулиці, як він веде себе в пісочниці з іншими дітьми. У цей момент розповідайте про дитячий садок, як про щось прекрасне і стежте за його поведінкою. Може, деякі Ваші слова вкажуть на саму проблему.
деякі діти не люблять сад через «несмачне» харчування. Ненависна манна каша або борщ, які вдома не вживаються, раптом змушує їсти «зла» вихователька. Уточніть моменти, як їсть в групі Ваша дитина.
Як привчити дитину – чому любимчиків складніше привчити до садочка?
Домашнє виховання є частою проблемою в поганому сприйнятті дитиною дитячих садків. Якщо вдома дитину балують, дозволяють абсолютно все, то природно, що в садку дитині буде, м’яко кажучи, не комфортно, адже там дисципліна – перш за все.
Улюблені дітки часто не пристосовані до існування в колективі і проблемою №1 є їх рівняння з усіма. Корона на маленькій голівці міцно зміцнюється і зняти її можна лише переосмисленим вихованням, що навряд чи зроблять «божевільні» батьки.
Ці поради допоможуть молодим батькам влити маленького члена суспільства в колектив і привчити дитину до садка досить легко і швидко. Головне – більше позитиву і посмішок, інше прийде з часом.