Home / Кулінаріні рецепти / Випічка / Як приготувати паску 2019. Підбірка смачних рецептів

Як приготувати паску 2019. Підбірка смачних рецептів

Серед небагатьох православних свят найважливішим, світлим, і радісним вважається свято Пасхи. Його настання чекають мільйони християн по всьому світу, адже разом зі святом відбувається переродження душі і тіла. Якщо хочете дізнатися православна Пасха в 2019 році якого числа настає, як до неї готуватися, як приготувати паску 2019 – ви потрапили на ту сторінку.

Як приготувати паску 2019. Святкування Великодня на Русі

Як приготувати паску 2019. Підбірка смачних рецептів

Недарма Великдень відзначається навесні, в пору розквіту нового життя, коли Ісус Христос воскрес, прийнявши на себе людські гріхи. Тому на грецькій мові паска звучить як «порятунок» від грішних кайданів, очищення душі, освітлення думок. А в 2019 році вона настає 28 квітня.

Великдень – дуже давнє свято, яке завжди вважалося вище всіх свят та урочистостей.

Він відомий на Русі з 10 століття і до цього дня щовесни люди святкують велике відродження Христа. Для зустрічі такого свята віруючі на Русі заздалегідь готувалися, дотримуючись посту, приводячи в порядок свій будинок і прилеглу територію. Напередодні мили підлоги, стіни і стелі, де забирався все накопичене за зиму сміття, ремонтували огорожі і паркани. Також вважалося необхідністю миття в лазні та одягання в чистий одяг.

Очистившись фізично, людина готувалася до внутрішнього очищення від образ і злоби, так як свято Пасхи не можна зустрічати з брудом в будинку і негативом в голові. Важливою складовою Пасхи завжди було урочисте богослужіння в церкві, причому служба починалася в ніч на неділю. У цей день церква закликає православний народ очиститися від почуттів, щоб побачити Христа і радіти його воскресінню.

Богослужіння на Великдень

Богослужіння в церкві починалися з вшануванням пам’яті про Ісуса. Служителі церкви вносили в храм плащаницю і залишали її до Вознесіння. З дзвоном (благовістом) опівночі запалювалися свічки, і парафіяни виходили з вівтаря і співали стихар, здійснюючи хресний похід навколо церкви.

Далі в церкві священик співав спеціальний тропар. Необхідною частиною богослужіння вважалося відкриття царських воріт, які символізують райські врата, відкриті Ісусом для людей. Наставав час заутреньої з виконанням канонів. Після закінчення заутреньої починалася урочиста літургія з освітленням артоса, в якості якого використовувався хліб, що має зображення тернового вінця і хреста.

Весь період святкування супроводжувався передзвоном, співами, гуляннями, а також ошатним оздобленням храму, що неодмінно викликало у людей радість і віру в чудо. Після закінчення служби віруючі вітали один одного з Великоднем, закріплюючи своє привітання потрійним поцілунком і обов’язковим вигуком фрази «Христос воскрес!».

Дані слова підтверджувалися відповіддю «Воістину воскрес!», І парафіяни дарували один одному солодощі і розфарбовані яйця. Вдома відбувалося розговіння після жорсткого посту, влаштовувався великодній бенкет і, зібравшись дружною сім’єю, люди куштували смачну освячену їжу. Свято на цьому не закінчувалося, гуляння тривало ще 40 днів. Особливо широко святкувалися початкові 2 тижні.

Святкування Великодня в сучасній Україні

Сьогодні значимість Великодня також велика, як і багато століть назад, а процес святкування практично нічим не відрізняється від стародавнього. За тиждень до Великодня, який називається страсним, господині приводять в порядок свої будинки, квартири, своє тіло, і душу. Про початок свята  народ сповіщає церква, зустрічаючи Боже Світло у вигляді благодатного вогню. Вогонь щороку прибуває з Храму Воскресіння Христового і запалюється в церквах і храмах великих міст.

Опівночі під дзвін дзвонів і пісень віруючі навколо цих храмів здійснюють хресний хід. Співи тривають всередині храмів до ранку і завершуються традиційним хрестованням – рознесенням вісті про воскресіння Ісуса. Сучасне христовіння мало чим відрізняється від стародавнього – люди також обмінюються словами «Христос воскрес! – Воістину воскрес!», Дарують яйця і паски.

Як приготувати паску 2019. Великодні звичаї і традиції

Традиційними атрибутами свята завжди були і залишаються яйця і смачні паски. Стіл за стародавнім звичаєм повинен ломитися від різних страв, серед яких велика перевага віддається випічці. Процес хрестовіння також вважається невід’ємною традицією Пасхи, коли люди не соромлячись своїх емоцій, обіймаються з усіма, пригощають один одного солодощами.

З давніх-давен у великодні дні віруючим належало роздавати бідним людям освячену їжу, гроші, щоб і вони в це світле свято могли порадіти і поїсти від душі.І сьогодні можна спостерігати випадки, коли дітвора ходить по домівках і з фразою «Христос воскрес!» Чекає від людей частування. У дореволюційні часи в нашій країні перед Великоднем люди збирали гроші з метою здійснення дару сирітським будинкам, лікарням і тюрмах.

Як приготувати паску 2019 – великий піст

Час Великого посту – невід’ємна частина очікування Пасхи для віруючого народу. Його також називають Святою Чотиридесятницею, так як триває піст близько 40 днів. Останній тиждень посту називається Страсним тижнем, що символізує останні 7 днів життя Христа на Землі.

Тримання поста означає відмову людини від цілого переліку товарів, а також відмову від грішних думок, шкідливих звичок, від будь-яких свят і розваг. Стриманість від інтимних подружніх зобов’язань не потрібно в обов’язковому порядку, але заохочується.

Головним завданням тих хто постить є загальне очищення – тіла від їжі, душі від думок. У цьому йому допомагає не тільки певний раціон, але і молитви, які мають бути присвячені практично всьому часу посту. Найсуворішим утриманням від їжі вважається першій і останній тижні, коли дозволяється тільки вечеряти.

Церква досить строго прописує основні правила поста:

Холодні пісні страви дозволені в понеділок, середу і п’ятницю;

У вівторок, четвер допустимі гарячі пісні страви;

У вихідні (крім суботи Страсного тижня) дозволяється незначне вживання рослинної олії і червоного вина;

У день Благовіщення і Вербної неділі дозволено їсти рибу.

Дотримання цих правил не позбавляє тих хто постить різноманітного харчування, адже можна їсти соління та варення, квасолю і боби, фрукти і овочі, каші та супи, сухофрукти і горіхи.

Забороняється їсти в піст:

Будь-яке м’ясо;

Молоко і молочні продукти;

Яйця і рослинне масло;

рибу;

алкоголь;

Продукти, що містять тваринні компоненти – майонез, шоколад, випічка, смажені страви.

Строгих правил Великого посту можуть не дотримуватися діти, вагітні жінки, а також старі та хворі люди.

Не варто думати, що дотримання посту є тортурами і знущанням над собою. Варто сприйняти його як дієту, оздоровлення організму, адже помічено, що люди, які тримають піст, живуть довше і хворіють менше. З поста людина виходить чистою як у фізичному, так і в духовному плані.

Як приготувати паску 2019. Значення пасхальної їжі

Ритуальною випічкою на Великдень здавна вважалася паска, приготована з дріжджового тіста і символізує тіло Ісуса. Значимість паски пояснюється Старим Заповітом, який говорить, що апостоли під час трапези завжди залишали центр столу порожнім для Ісуса і клали на це місце хліб.

У першу добу Пасхи хліб проносять навколо церкви і залишають на столі, де він залишається весь тиждень. Потім в святу седмицю цей хліб роздають віруючим. З релігійної точки зору цей жест означає, що Христос став для християн хлібом життя. Тому жодна Пасха не може пройти без пасок – домашнього аналога священного хліба.

Тісто для пасок обов’язково повинно бути дріжджове, так як дріжджі замінюють заповітні опрісноки. Паска в цьому відношенні символізує перехід від Старого Завіту до Нового. Освячувати паски прийнято в суботу або рано вранці в неділю. Обов’язковим продуктом пасхального столу є яйця, які з’їдалися в першу чергу. Фарбовані яйця вважаються символом нового життя, відродження.

Крім пасок і яєць освяченню підлягає також паска – спресовані у вигляді пірамідки сир зі сметаною, на сторонах якого видавлені букви «ХВ». Сирна паска є символом гробу Господнього. Ці та інші продукти великоднього столу готуються зазвичай напередодні, щоб була можливість освятити їх на ранковій службі.

Великдень, як велике і об’єднуюче людей свято в будь-які часи буде найулюбленішим і шанованим, адже для людей дуже важливо вірити в чудове відродження душі і тіла.

Три рецепта смачної Пасхи: як приготувати паску 2019 ідеальною

Якщо ви вперше вирішили спекти паску, скористайтеся класичним рецептом, як приготувати паску 2019.  Якщо хочете спробувати щось новеньке – спечіть солону паску з оливками від французького шеф-кухаря Режиса Трігеля або смачну сирну паску з шоколадом.

Великдень – найбільше свято християнського світу. Напередодні прийнято випікати сирну паску або паску.

В Україні зазвичай паскою називають якраз паску, тому саме їх рецептами ми і приділимо увагу в першу чергу. А про те, як приготувати паску 2019  не зовсім звичайну паску з сиру, розповімо в самому кінці нашої статті. Отже …

Класичний рецепт паски

Рецептів паски безліч. Ми пропонуємо вам спекти просту, але смачну класичну паску з родзинками, цукатами і мигдальними горіхами. Така солодка паска обов’язкової припаде до смаку всій вашій родині.

Для випікання візьмемо такі продукти:

500 мл молока;

50 г свіжих дріжджів (сухі можна взяти, але не бажано);

1,5 кг борошна (це орієнтовна цифра, кількість борошна залежить від його якості);

6 штук яєць;

200 г вершкового масла;

250-300 г цукрового піску (в залежності від ваших смакових уподобань);

300 г родзинок (кураги, цукатів, мигдальних горіхів);

1 чайна ложка ванільного цукру.

Приступаємо до самого відповідального процесу – приготуємо тісто для паски!

Беремо молоко, трішки підігріваємо і розводимо в ньому живі дріжджі, всипаємо 500 г пшеничного борошна, все добре перемішуємо. Накриваємо чашу чистою тканиною, відправляємо в тепле місце і чекаємо, поки опара збільшиться в розмірі в два рази (орієнтовний час 30 хвилин).

Будьте уважні! Тісто не терпить холоду і протягів. Якщо у вашій квартирі температура повітря не досить тепла, тоді підігрійте духовку на 35-40 ° C (максимум) і відправте в неї тісто до того часу, поки воно не підійде.

Тим часом займемося підготовкою сухофруктів. Родзинки і курагу необхідно перебрати, залити гарячою водою і залишити на 10-15 хвилин. Мигдальні горіхи теж залити окропом на 5 хвилин.

Сухофрукти настоюють – займемося підготовкою яєць. Відокремте жовтки від білків. Жовтки збийте з цукровим піском до білого, білки розітріть з додаванням щіпки солі в об’ємну піну.

Після того, як наша опара добре підійде і значно збільшиться в розмірі, додаємо в неї попередньо збиті жовтки і ще раз добре перемішуємо. Слідом відправляємо м’яке вершкове масло, перемішуємо. Після цього, вливаємо білки і добре перемішуємо.

Частинами підсипаємо борошно і кожен раз ретельно вимішуємо. Напіврідке повітряне тісто викладаємо на посипаний борошном стіл і, постійно додаючи до своєї руки тісто з невеликою кількістю борошна, ретельно вимішуємо його.

Коли тісто для паски почне відставати від столу і рук, перестаньте замішувати, щоб не забивати його борошном.

Готове тісто має бути дихаючим, м’яким і живим. Таке тісто необхідно знову укласти в ємність і залишити підходити.

Можна, скористатися духовою піччю. Нехай тісто добре підніметься. Орієнтовний час на це – близько 60 хвилин.

Після того, як тісто в черговий раз підійшло, всипте в нього родзинки, курагу, мигдальні горіхи (ріжемо на шматки, а не подрібнюємо в блендері) і цукати. Ще раз вимішуємо тісто і чекаємо, поки воно підійде. Після цього, якщо наше тісто підходило в духовій шафі, виймаємо його і нагріваємо духовку до 100 ° C.

Готуємо великодні форми: дно змащуємо маслом і застилаємо спеціальним пергаментом.

Викладаємо тісто на стіл і ділимо його на невеликі шматки. Кількість шматків дорівнює кількості форм. Кожен шматок тіста дбайливо обкачуємо і укладаємо в підготовлені ємності.

Таким чином наповніть всі підготовлені форми, встановіть їх на деко, прикрийте рушником і залиште хвилин на 15. За цей час тісто підросте в кілька разів. Далі відправляємо форми в духовку, прогріту до 100 ° C.

Пропікаючи пасхальний кекс 10 хвилин, потім збільште температуру до 180-190 ° C і випікайте паску до готовності. Пропечена паска чи ні можна визначити за допомогою зубочистки.

Готову випічку вийміть з духовки і залиште остигати.

Тим часом займіться приготуванням глазурі на основі лимонного соку і цукрової пудри або використовуйте покупну.

Дуже обережно виймайте паски з форми, покрийте їх глазур’ю і прикрасьте. Ось і все – найсмачніша паска готова!

Паска, приготований за цим рецептом, дуже ніжний, повітряний і довго не черствіє.

Солона паска з оливками

Класичний паску спекли, тепер давайте спробуємо як приготувати паску 2019  несолодку з оливками від Режиса Трігеля, шеф-кухаря ресторану Brasserie Міст. Так-так, рецепт смачної паски може бути і таким!

Готувати тісто будемо з таких інгредієнтів:

350 г пшеничного борошна;

70 г цукру;

половина чайної ложки сухого молока;

1 пакетик сухих дріжджів;

2 курячих яйця;

150 мл молока і 75 мл вершків (35% жирності);

50 г вершкового масла;

Трохи солі за смаком.

Для начинки візьміть:

30 г в’ялених помідорів (вам не здалося);

200 г консервованих артишоків;

50 г маслин (без кісток);

1 чайну ложку гірчиці;

1 чайну ложку оливкової олії;

1 гілочку базиліка.

У ємності нагріваємо молоко і розчиняємо в ньому дріжджі. В окремій чаші змішуємо пшеничне борошно, цукровий пісок, сухе молоко, вершки, одне ціле яйце і один відокремлений жовток. Після цього вливаємо суміш молока і дріжджів, прикриваємо серветкою і відправляємо в тепле місце. Чекаємо поки тісто підійде.

Тим часом приготуємо нашу овочеву начинку. У блендері подрібнюємо маслини, додаємо до них оливкову олію і гірчицю. Таким же чином перемелюємо в’ялені помідори, мариновані артишоки і листя базиліка. Приготовану суміш змішуємо з раніше подрібненими маслинами.

Коли наше тісто підійде підмішуємо до нього м’яке вершкове масло, подрібнену начинку з овочів, все добре перемішуємо. Підготовлену форму змащуємо оливковою олією, викладаємо отримане тісто і печемо при температурі 160 ° C.

Шоколадна сирна паска

Ще один простий рецепт як приготувати паску 2019 – шоколадну сирну паску. Врахуйте тільки, що для її приготування потрібно брати тільки свіжий сир, магазинний не годиться!

Для приготування сирної паски вам знадобляться:

1 кг сиру (найкраще взяти домашній);

8 яєчних жовтків;

1 пачка масла вершкового;

250 г жирних вершків;

1 столова ложка лікеру;

200 г цукатів;

250 г цукрової пудри;

50 г цукру;

50 г порошку какао;

50 г чорного шоколаду;

сіль за смаком.

Відокремлюємо жовтки від білків. Жовтки з’єднуємо з цукровою пудрою і цукровим піском, додаємо дрібку солі і добре збиваємо до отримання густої стійкої піни. Після цього повільно всипаємо какао порошок, вливаємо вершки і збиваємо до однорідної маси продуктів.

Отриману однорідну суміш ставимо на невеликий вогонь, доводимо її до кипіння. Потім прибираємо ємність з вогню і даємо їй охолонути.

Візьмемо сир, добряче його перетираємо і додаємо до нього розм’якшене вершкове масло, приготовлену раніше суміш збитих жовтків і вершків і вливаємо лікер. Отриману масу добре перемішуємо за допомогою міксера до отримання пишної консистенції, додаємо частину цукатів і збиваємо далі.

Пишну суміш викладаємо в спеціальну форму для паски, зверху кладемо вантаж і відправляємо в холодне місце на ніч. Вранці обережно виймаємо сирну паску з форми, прикрашаємо цукатами і шоколадом.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *