Home / Здоров'я / Боротьба з целюлітом / Як приготувати яблучний оцет у домашніх умовах

Як приготувати яблучний оцет у домашніх умовах

Яблучний оцет нарівні з винним залишається однією з найпопулярніших кулінарних приправ. Рецептів, як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах, існує сила-силенна – і більшість з них нікуди не годяться. Чого тільки не рекомендують мережеві «знавці»: і спиртові дріжджі в сусло пхають, і кип’ятять його, і з магазинного хімозного сидру намагаються щось зробити! Ми ж спробуємо  дізнатися простий, але єдино вірний спосіб приготування яблучного оцту вдома.

Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах – рецепти і теорія

До речі, про оцет для схуднення. Дамські сайти плодять інформацію про користь оцту кілотоннами, аж страшно стає! Мовляв, випиваєш в день склянку-другу цілющої рідини – і талія просто тане, а апетит пропадає казна-куди. Звичайно, пропадає! Ти ж тільки що оцтової кислоти навернула, коли вже тут їсти?!

Оцет допоможе скинути кілограми тільки в одному виді – в зеленому салаті без олії під курячу грудку, після добротного тренування. А вже справжній, приготовлений вдома яблучний оцет постарається, щоб такі салатики були не тільки корисними, але й дуже смачними! І будь ласка, не пийте оцет натщесерце, як радять «експерти»! Це шкідливіше за все, особливо людям з підвищеною кислотністю, яких серед нас більшість! Гастрит і виразка, звичайно, сприяють схудненню, але воно вам треба?

Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах – рецепти і проблеми

Хочете дізнатися, як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах? Тоді відразу відмовляйтеся від магазинних сидрів і яблучних вин – в них понапхано консервантів. Найкраще для приготування оцту підходить «живе», недавно зроблене яблучне вино, згодиться навіть те, яке тільки-тільки закінчило бурхливе бродіння. Технологія приготування основи для домашнього оцту допускає деякі вільності в порівнянні з вином.

Рецепти, як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах

Щоб зробити оцет, нам обов’язково потрібен алкоголь! Acetobacteraceae – оцтовокислі бактерії – «їдять» етиловий спирт, перетворюючи його в оцтову та інші кислоти, так само, як спиртові дріжджі лопають цукор, утворюючи спирт. Тільки процес виробництва вина анаеробний – без доступу кисню, а ось ацетобактеріям цей кисень потрібен, інакше ніякого оцту вийде.

Виготовлення оцту може бути пов’язане з рядом труднощів – втім, усі вони переборні. Постараємося визначити, як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах, якщо ви зіткнулися з однією з таких проблем.

Оцтове скисання не розпочинається. Пройшов вже не один тиждень, а очікуваний кислий запах і каламутна плівка на поверхні все не з’являються? Варіантів рішення кілька: а) почекати ще; б) внести в сусло дріжджову матку; в) підвищити температуру – оптимальна температура для утворення оцту – 26-35 ° С; г) примусово заразити сусло оцтово-кислими  бактеріями.

Зараження ацетобактеріями проводиться за допомогою мушок-дрозофіл, які переносять дані мікроорганізми на своїх лапках. Розплодити мушок можна, порізавши яблуко і просто залишивши його на столі. Спосіб радикальний і не для всіх прийнятний, але дієвий.

Оцет виходить каламутним. Це трапляється, і досить часто. Варіанти вирішення цієї проблеми: фільтрація через ватку, витримка, фільтрація, знову і знову фільтрація. Якщо лінь возитися з фільтром – беріть тільки прозоре, добре освітлене вино. Втім, мутний оцет нічим, крім естетики, не поступається світлому.

Недостатній вміст оцтової кислоти. Причина – або скисання ще не закінчено, або ви взяли занадто слабке вино. Ацетобактеріі  живляться  спиртом. Звичайні солодкі яблука містять приблизно 12% цукру, що дає нам близько 7% алкоголю у вині. При подальшому оцтовому скисанні ці 7 ° перетворяться в 5% оцту – те, що потрібно для кухонних цілей! Відповідно, при правильній технології оцет не зажадає ні дріжджів, ні додаткового цукру.

І трохи про дріжджі. У більшості випадків зброджувати ці самі  7 ° можна і без дріжджів – тобто, на диких дріжджах, що містяться на самих яблуках і в повітрі. Якщо  «дикуни» працювати відмовляються – сусло доведеться заражати штучно. Тільки не беріть хлібопекарські дріжджі – вони годяться тільки на цукровий самогон! Купіть в виноробному магазині спеціальні винні або сідрові – 1.5 грамів дріжджів на літр соку буде достатньо.

Рецепт, перевірений часом

Якщо у вас вже є яблучне вино – просто пропустіть перші п’ять пунктів.

Отже, беремо звичайні солодкі яблука, для початку спробуємо обійтися без цукру і дріжджів. З кілограма таких яблук повинно вийти близько 600 мл оцту – інше піде на «усушку і утруску».

З яблук видобуваємо сік будь-яким зручним способом. Можна віджати через соковижималку, марлю, друшляк, можна подрібнити, наприклад, м’ясорубкою і залишити на пару днів, поки сусло не заграє, а вже потім віджати – як вам буде зручніше.

Пробуємо отриманий сік. Він повинен бути досить солодким і не дуже кислим. Якщо кислоти багато – додайте трохи чистої  води, до півлітра на літр соку. Якщо мало солодощі – сміливо вносьте цукор, грамів 50 на літр для початку буде достатньо.

Сусло накриваємо марлею і залишаємо в теплому місці. Через 1-3 дні повинні з’явитися ознаки бродіння – піна, шипіння, квасний запах. Якщо цього не відбулося – доведеться купувати винні дріжджі.

Заграло сусло накриваємо гідрозатворів, в крайньому випадку – гумовою рукавичкою з дірочкою в пальці. Ми залишаємо в теплому (18-23 °) темному місці до закінчення бродіння, цей процес може зайняти від тижня до чотирьох.

Коли затвор перестав пускати бульбашки або рукавичка здулася – рідину слід  декантувати – зняти з осаду за допомогою трубочки.

Ви отримали молоде яблучне вино. Якщо воно світле – можна відразу ж приступати до виготовлення оцту. Якщо спостерігається муть – перед тим, як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах, краще витримати напій під гідрозатворі в прохолодному місці ще місяць, періодично повторюючи  декантування, до повного освітлення вина.

Готову сировину для оцту ставимо в відкриту ємність з широким горлом, прикривши марлею, в тепле (26-35 °) місце. Через 3-7 днів оцтове скисання має розпочатися саме собою – сусло почне виділяти характерний кислий запах, а на його поверхні з’явиться плівка, яка нагадує плівку на охолодженому чаї, з бруднуватими розводами – так і треба!

Через 2-4 тижні запах рідини повинен стати зовсім неприємним – значить, все йде за планом та залишається тільки чекати.

Через 3-5 тижнів процес бродіння повинен закінчитися. Це можна визначити по випадінню щільного темного осаду, освітлення рідини і зміни запаху – тепер він уже буде нагадувати оцет. Далі профільтрувати і розлити в закупорену тару.

Як зберігати яблучний оцет? Просто в коморі або кухонній шафі.

Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах для волосся. Рецепти масок

Зараз дуже популярним і добре зарекомендували себе натуральні засоби, не тільки для лікування багатьох захворювань, але і для догляду за волоссям – це натуральний яблучний оцет. Найкраще підійде приготований за домашнім рецептом. У ньому більше вітамінів і поживних речовин. А також ви самі контролюєте якість приготування.

Безсумнівно, після ополіскування волосся яблучним оцтом, при нанесенні масок, рецептів яких існує безліч – волосся набуває здорового вигляду і блиску, стають міцнішими, швидше ростуть. Давайте розберемося з тонкощами застосування яблучного натурального оцту для здоров’я волосся. Також навчимося правильно обполіскувати і ознайомимося з найпопулярнішими і перевіреними рецептами.

Позитивний вплив оцту з яблук на волосся і дерму  голови

Яблучний оцет надає наступний позитивний вплив на волосся:

після його волосся легко розчісується;

відсутня алергічна реакція;

видаляє залишки косметичних засобів з волосся;

регулює кислотно-лужний баланс шкіри голови;

зменшує випадіання волосся, зміцнюючи корені;

усуває посічені кінчики;

лікує свербіж шкіри голови;

не залишає запаху;

низька ціна.

Далеко не кожен яблучний оцет – панацея для волосся. Перераховані вище гідності відносяться до оцту, який приготовлений з яблук.

Корисні властивості для здоров’я волосся і дерми голови

Яблучний оцет натурального походження містить в собі:

Вітамін А – допомагає відновити сухе, посічене і ламке волосся;

Вітамін Е – допомагає захистити волосся від низьких, високих температур, від інших шкідливих впливів навколишнього середовища. Зміцнює їх і перешкоджає сильному випадаінню.

Вітамін С – основний елемент краси, надає блиск, шовковистість, зміцнення.

Мікроелементи – ведуть боротьбу проти лупи. Додають волоссю об’єм.

Кислоти в яблучному оцті – регулюють роботу сальних залоз шкіри голови, виділення жиру. Простіше кажучи, піклуються про здоров’я шкіри голови і волосяні цибулини.

Таким чином яблучний домашній оцет прекрасно підходить для ополіскування волосся і приготування масок. Волосся будуть красивими, здоровими. Варто зазначити, що основний тип волосся для даних процедур: схильнедо жирності і жирне.

Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах.  Підготовка та рекомендації

Перед процедурою рекомендується вимити волосся з використанням шампуню, навіть якщо з моменту попереднього миття голови тільки один день.

Яблучний оцет можна використовувати як ополіскувач, крім цього, можна зробити на його основі маску. Залежно від інгредієнтів, що входять до складу маски, вона буде надавати різний вплив на волосся.

Щоб посилити ефективність того чи іншого рецепта маски – необхідно надягати спеціальну шапочку для волосся

Для жирного і схильного до жирного типу волосся – достатньо  двох процедур на тиждень. Для сухого типу – одного.

Для отримання високих результатів – використовуйте тільки якісний натуральний яблучний оцет. Ось кращі рецепти в домашніх умовах.

Рецепти масок для різних типів волосся і для лікування шкіри голови.

Маска для посіченого  і пошкодженого волосся

Для цього рецепта потрібно:

яблучний оцет – 4 чайні ложки;

мед топлений – 8 чайних ложок;

масло мигдалю  – 4 чайні ложки.

Змішується 8 чайних ложок топленого меду і 4 чайні ложки масла мигдалю. В отриманий розчин додається 4 чайні ложки оцту.

Рівномірно намастити  на волосся по всій їх довжині. Цю маску тримати  годину. Далі сполоскати теплою водою з шампунем.

Маска для пошкодженого і сухого волосся

Знадобиться:

оцет яблучний натуральний – 8 чайних ложок;

масло кунжуту або кокоса – 4 чайні ложки;

бальзам для відновлення волосся – 4 чайні ложки.

Змішують 8 чайних ложок оцту з 4 чайними ложками масла кунжуту або кокоса, і додається 4 чайні ложки бальзаму для відновлення волосся.

Рівномірне нанесення по всій довжині шевелюри. Маску треба тримати годину. Змити теплою водою, можна з шампунем.

Маска для додання волоссю блиску

Складові:

яблучний оцет – 6 чай. ложок для сухого волосся, 12 – для жирного;

жовток курячого яйця – 1 штука;

яблуко – 1 штука.

У кашку з яблука додається жовток і яблучний оцет (для сухого волосся – 6 чайних ложок, для жирного – 12). Всі інгредієнти ретельно змішуються.

Наноситься суміш рівномірно на волосся, на півгодини. Після процедури – промити теплою водою.

Маска для лікування лупи і свербіння шкіри голови

Знадобиться:

оцет з яблук – 4 ложки чайні;

вода – 8 ложок чай.

До 8 чайних ложок води додається 4 чайні ложки яблучного оцту. Підігрівати на повільному вогні протягом 10 – 15 хвилин. Дати охолонути до теплого стану.

Отриманий розчин треба нанести на корені волосся і масажувати масажною щіткою (особливу увагу приділити перед кореневій зоні голови). Масаж проводиться до повного висихання волосся. На завершення сполоснути голову і локони теплою чистою водою.

Маска з оцту яблучного для жирного волосся

Складові:

яблучний оцет – 2 чайні ложки;

яблука свіжі – 2 штуки.

Подрібнити на тертці 2 яблука, додати туди 2 чайні ложки оцту натурального яблучного, перемішати все.

Нанести на основу волосся приготовлену суміш і тримати 30 хвилин, після чого ретельно промити волосся теплою водою.

Загальні рекомендації для всіх масок:

Отримана в результаті змішування різних компонентів маса повинна бути надзвичайно однорідною, в ній не повинно міститися грудочок. Наноситься маска рівномірно по довжині волосся, окрема увага приділяється корінню. Після того як маска була нанесена рекомендується надіти спеціальний поліетиленовий чепчик і укутати голову шарфом. Змиваються оцтові маски за допомогою теплої проточної води, використання шампуню допускається.

Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах. Протипоказання і обмеження

Яблучний оцет чудовий засіб для догляду за волоссям, але при неправильному його використанні можна отримати зворотний результат. Існує список протипоказань проти використання яблучного оцту.

Використовувати не розведений оцет не можна, його обов’язково треба розбавляти, в іншому випадку він пересушить шкіру і волосся;

Користуватися оцтом після процедур, що ушкоджують волосся: фарбування, завивки або надмірної сушки волосся не можна. Але якщо волосся пошкоджені не сильно допускається обполоснути їх розведеним оцтом, після чого промити їх проточною водою;

Краще утриматися від використання оцту, якщо на голові є ранки або подряпини;

Необхідно переконатися у відсутності алергії на яблучний оцет;

Треба провести заходи, щоб виключити потрапляння яблучного оцту в очі;

Заборонене використання при індивідуальній непереносимості продукту;

Обмежене застосування з сухим типом волосся – не більше одного разу на тиждень;

При негативному ефекті застосування процедур – подальше застосування не допускається.

Особливості застосування яблучного оцту

Для досягнення максимального ефекту треба знати деякі рекомендації по використанню яблучного оцту:

– необхідно дотримуватися пропорції зазначеної в рецепті, щоб не завдати шкоди;

– періодичність використання оцту залежить від типу волосся. Якщо волосся сухе, то використовувати оцет можна, лише раз в тиждень. А якщо волосся відноситься до нормального або жирного типу, то процедуру можна проводити кілька разів на тиждень;

– надто сухе або сильно пошкоджене волосся необхідно промивати проточною водою, після використання оцту;

– від однієї процедури ефект буде, але він швидко зникне, для отримання довгострокового результату необхідно користуватися оцтом регулярно;

– ефективність яблучного оцту зросте при додаванні до нього лікувальних добавок;

– ефект від яблучного оцту домашнього виробництва буде набагато вищеий, ніж від покупного.

Як  приготувати яблучний оцет в домашніх умовах  – рецепт використання для волосся

Продукти:

яблука – 1,5 кілограма;

цукор – 60 грамів;

вода сира – 1,5 літра.

Вимити півтора кілограма яблук, розрізати кожне яблуко на 10-14 часточок, при цьому серцевина належить видаленню. Нарізані часточки треба покласти в каструлю і засипаєються цукром в кількості 60 грам. У каструлю додається тепла вода, причому вода повинна покривати часточки яблук. Далі, треба накрити каструлю марлею і віднести її в тепле приміщення.

Причому, приміщення має бути темне. Протягом, 14 днів необхідно пару раз в день перемішувати вміст каструлі ложкою з дерева, піну видаляти не треба. Після цього яблучна есенція відділяється від часточок яблук за допомогою сита, заливається назад в каструлю і ставиться на місце, накривати каструлю марлею не треба.

Коли пройде  ще 2 тижні яблучний оцет готовий. Його слід розлити по пляшках, краще не допускати попадання осаду в тару. Використовується в міру необхідності. Яблучний оцет може зберігатися в холодильнику до півроку.


Check Also

Місячний календар стрижки на березень 2021 року

Як відомо, місячний календар  стрижки на березень 2021 відрізняється від сонячного, до якого звикла більшість …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *