Рогалики – найпопулярніша домашня випічка. На Заході таку просту, але смачну страву називають по-французьки – круасанами. На приготування рогаликів потрібно зовсім небагато часу, але сім’я обов’язково оцінить їх як прояв Вашої любові і турботи. Так як приготувати рогалики, щоб всі родичі і колеги пам’ятали їх смак і просили Ваш рецепт? Пропонуємо Вам дуже незвичайний рецепт.
Як приготувати рогалики – дріжджовий рецепт
Для тіста необхідно підготувати:
Яйце – 1 шт.;
Жир (ідеально підійде вершковий маргарин) – 400 грам;
Дріжджі – 100 грам;
Сметана (можна 15% -ну) – 1 склянка;
Сіль за смаком;
Борошно – 0,5 кг та скільки знадобиться за рецептом
Для того щоб спекти рогалики за цим рецептом, спочатку потрібно приготувати тісто. У склянці сметани розчинити дріжджі, добавити сіль і яйце. Охолоджений маргарин натерти на крупній тертці і порубати з борошном (приблизно 0,5 кг борошна). Влити сметану з дріжджами і яйцем і ретельно вимісити. Далі борошна добавте стільки, щоб Ви могли скачати тісто в кулю. Тісто має бути м’яким і еластичним.
Далі отриманий шар тіста для рогаликів потрібно опустити у велику каструлю з холодною водою і відставити на 20-30 хвилин. Зазвичай протягом цього часу наша куля піднімається з дна каструлі, як справжній м’яч. Виймаєте її з води (куля стала значно більшого розміру) і викладаєте її на посипану борошном дошку. Вимішуєте з невеликою кількістю борошна до еластичного стану. Тісто для того щоб спекти рогалики, готово. Поділяєте на 8 маленьких кульок і розкачуєте на рогалики.
Але як приготувати рогалики за рецептом без цукру, запитаєте Ви? Цукор, ваніль, корицю, горіхи, фрукти, повидло або згущене молоко (на Ваш вибір) Ви можете додавати, коли закручуєте свої круасани.
Щоб начинка не витікала з рогаликів, вибирайте нерідкі інгредієнти. Також є прийомчик затиску начинки на найперших заворотах рогаликів. Просто затисніть краї тіста в місці розташування начинки і продовжуйте закручувати.
Виклавши рогалики на деко, дайте їм піднятися, набратися повітря.
Деко можна посипати борошном, не обов’язково змащувати олією.
Коли наші рогалики збільшаться в обсязі, ретельно змастіть їх збитим яйцем і рясно посипте цукром (можна з ваніллю або корицею). Кожен рогалик акуратно проткніть зубочисткою в декількох місцях і помістіть в нагріту до 200-220 градусів духовку на 20-25 хвилин (в залежності від розмірів рогаликів).
Щоб вийшло ну дуже смачно, можна не змащувати Ваші рогалики, а занурити в збите яйце і викласти на деко, щоб спекти. Для того, щоб рогалики спекти рівномірно, і вони не висихали, поставте на дно духовки деко і налийте туди води. Це підвищить вологість всередині духовки і не дозволить їм перепектись або підгоріти.
Як приготувати рогалики з повидлом в домашніх умовах
Рогалики з повидлом – це смачна ароматна домашня випічка, про яку всі знають і практично всі пробували.
Рогалики з повидлом досить відома випічка, ми часто зустрічаємо їх на полицях кондитерських магазинів, але якщо ви знаєте, як приготувати рогалики, то в домашніх умовах вони виходять набагато смачнішими, ніж в магазинах. Так що не пропустіть свій шанс навчитися смачно, випікати рогалики з повидлом.
Якщо ви чекаєте гостей для домашніх посиденьок з чашкою чаю, то рогалики відмінно прикрасять ваш стіл, а їх аромат не залишить ваших гостей байдужими до їх смаку.
Не малу роль відіграє повидло, яке ви використовуєте для рогаликів, воно обов’язково повинно бути солодким ніжним і дуже смачним, тоді ваші рогалики в домашніх умовах обов’язково виходять такими як треба. Відмінно підійде повидло з груш або яблучне повидло, а також часто використовують абрикосове варення або абрикосовий джем.
Також варто сказати, що тісто для рогаликів використовується абсолютно різне, воно може бути дріжджовим, листковим і навіть пісочним, тому хто любить те чи інше тісто все в ваших руках робіть те, що вам подобається.
Рецепт рогаликів з повидлом не має кордонів, експериментуйте, робіть тісто яке вам подобається, використовуйте ваше улюблене повидло, все що душа побажає.
А тепер давайте повернемось безпосередньо до нашого рецепту рогаликів з повидлом в домашніх умовах.
Для приготування потрібні наступні складові:
Борошно – 400 грам;
Маргарин – 200 грам;
Цукор – 5 столових ложок;
Сметана – 200 грам;
Сода – 1 чайна ложка;
Повидло – 150 грам;
Цукрова пудра – 50 грам;
Почнемо готувати наші смачні рогалики в домашніх умовах.
Для початку нам необхідно розтопити маргарин, топити ми його будемо на паровій бані. Хто не знає, як її зробити парову баню? У двох словах, нам потрібно довести воду до кипіння, маргарин викласти в металевий посуд діаметром більший, ніж каструля в якій кипить вода і за допомогою пари розтопити маргарин.
Далі беремо розтоплений маргарин, виливаємо в глибший і зручний посуд, добавляємо в нього цукор і туди ж відправляємо сметану.
Тепер гарненько вимішуємо сметану з маргарином і цукром до повного розчинення цукру і однорідної структури.
Після чого добавляємо борошно, його нам необхідно просіяти, щоб наситити киснем. У борошно добавляємо соду, за бажанням можна погасити її оцтом, але це не обов’язково. Потім нам необхідно добре вимісити тісто, після чого скачаємо його в кулю, покладемо в кульок і відправимо в холодильник мінімум на півгодини.
Після того як тісто у нас відпочило в холодильнику, ми його розкачуємо на тонкий пласт, товщина його повинна бути приблизно 4 мм. Потім розділимо його на 6-8 рівних частин. Тепер накладаємо потрохи на тісто повидло, кладемо повидло на край трикутника і закручуємо тісто до середини. У вас вийде рогалик, який тільки потрібно спекти.
Далі залишається справа за малим, на змащене деко викладаємо рогалики з повидлом і відправляємо в духовку випікатися при температурі 180 градусів, приблизно на тридцять хвилин.
Після приготування дістаємо рогалики з духовки, дамо їм трохи охолонути і зверху посипаємо цукровою пудрою.
Як приготувати рогалики з мармеладом з сирного тіста
За цим рецептом ви зможете приготувати чудові ніжні і м’які рогалики. Тісто виходить надзвичайно смачним.
Складові:
Масло вершкове – 210 г;
Сир – 200 г;
Борошно – 200 г;
Мармелад – 150 г;
Сода – 1/3 чайної ложки;
Цукрова пудра;
Сіль – щіпка.
Розм’якшене при кімнатній температурі вершкове масло злегка збиваємо, добавляємо до нього сир і добре перемішуємо.
В отриману масу добавляємо сіль, соду і борошно і ретельно вимішуємо тісто. Воно повинно вийти м’яким, однорідним і еластичним.
Готове тісто кладемо на кілька годин в холодильник. Потім тонко розгортаємо тісто і вирізаємо з нього однакові квадрати.
В серединку кожного викладаємо шматочки мармеладу і формуємо вироби.
На змащену маслом форму викладаємо вироби і випікаємо при температурі 180 градусів до золотистої скоринки.
Готову випічку посипаємо цукровою пудрою.
Як приготувати рогалики сирні з повидлом
Сирні рогалики з повидлом, може, і виглядають досить звичайно, але смак у них дуже навіть чудовий. Та й готуються вони швидко.
Для цього нам необхідні наступні компоненти:
Для тіста:
Сир – 500 г
Маргарин – 250 г (розм’якшеного)
Борошно – 1,5 – 2 скл.
Розпушувач – 1 ч.л.
Сіль – 1/3 ч.л.
Для начинки:
Повидло густе або пластовий мармелад
Замішуємо тісто з розм’якшеного маргарину, сиру, солі, розпушувача і борошна.
Борошно підсипаємо поступово, зупиняємося, як тільки з тіста можна щось формувати, тобто, воно пластичне і збирається в кулю.
Скачуємо колобком, прибираємо на півгодинки в холодильник.
Ділимо тісто на 4 частини, можна і на більш дрібні кульки, щоб вийшли рогалики поменші.
Розкачуємо кожну в круг товщиною близько 5 мм.
Розрізаємо коло на сегменти.
Викладаємо начинку і скручуємо рогалики від широкого краю до вузькому.
Укладаємо на деко.
Якщо тефлонове, годі й змащувати, в інших випадках змастіть або використовуйте папір для випічки.
Випікаємо до рум’яності при темп. 200 градусів.
Час дивіться по своїй духовці.
Готові рогалики охолоджуємо на решітці.
При подачі посипаємо цукровою пудрою.
Рогалики виходять м’якими і, що важливо, в тісті зовсім немає цукру.
Як приготувати рогалики з мармеладом з пісочного тіста
Рогалики з пісочного тіста виходять надзвичайно смачні та хрусткі.
Складові:
масло вершкове – 250 г;
сметана – 250 г;
борошно – 500 г;
сода – щіпка;
мармелад різних кольорів – 300 г
Змішуємо розм’якшене вершкове масло і сметану.
Борошно просіваємо, змішуємо з содою і поступово всипаємо в сметанно-масляну суміш при безперервному помішуванні.
Замішуємо тісто до тих пір, поки воно не стане еластичним, надаємо йому форму кулі і ставимо в холодильник на кілька годин.
Потім тісто тонко розгортаємо, розрізаємо на трикутники, на серединку кожного кладемо по шматочку мармеладу, формуємо рогалик.
На змащене маслом деко викладаємо вироби і випікаємо при 180 градусах близько 20 хвилин.