Причини появи зморшок між бровами і профілактичні заходи проти їх виникнення, способи усунення складок на чолі: народні, косметологічні, салонні і хірургічні. Зморшки між бровами – це мімічний недолік, який виникає навіть у досить ранньому віці. Вони досить помітні і впливають на сприйняття образу в цілому: обличчя виглядає більш похмурим і непривітним. Існує безліч способів, що дозволяють позбутися від цього дефекту.
Зморшки між бровами – причини появи
Будь-які зморшки на шкірі обличчя виникають внаслідок розпаду колагенових волокон і еластину. Перші вікові зміни проявляються на обличчі у віці після 25-27 років, а у деяких жінок навіть раніше.
Перш за все, на виникнення перших мімічних недоліків впливають наші власні емоції. Вони впливають на лицьові м’язи і формують зморшки – їх розмір, глибину, розташування.
Якщо у вас є звичка хмуритися, або зосереджуючись, ви зводите брови разом, то ранні мімічні зморшки на чолі забезпечені. Згодом ваша шкіра буде втрачати еластичність і щільність, і перші ледь помітні зморшечки перетворюються в глибокі міжбровні складки.
Причини, які сприяють появі зморшок між брівками:
Генетична схильність (характерна спадкова риса);
Зниження рівня естрогену з віком у жінок;
Мімічні особливості обличчя;
Надлишок ультрафіолетового впливу на шкіру обличчя;
Витончення опорно-жирових тканин.
Як правило, всі ці причини діють в комплексі і провокують ранішню появу зморшок.
Міжбровні зморшки бувають двох різновидів: лобові горизонтальні і власне між бровами (вертикальні і горизонтальні на переніссі).
За утворення складок між бровами відповідальні 6 різних лицьових м’язів, які працюють над тим, щоб наше обличчя виражало такі емоції, як гнів, радість, печаль, здивування, подив і інші. Часта їх робота провокує формування глибокої мімічної зморшки на чолі, яка з часом залишається помітною навіть у хвилини розслаблення особи. Складки виникають поперек м’язових волокон, і позбавлятися від них доведеться довго і наполегливо.
Які використовувати засоби від зморшки між бровами
Існує багато способів, як народних, так і професійних, які допомагають позбутися або звести до мінімуму прояв зморшки між бровами. У випадку з глибокими складками народні методи навряд чи допоможуть – більш ефективними будуть салонні процедури. А ось для молодої шкіри підійдуть рецепти краси з використанням підручних бюджетних засобів.
Пластир від зморшки між бровами
Простий і ефективний спосіб позбавлення від міжбровних зморшечок – наклеювання пластиру на цю зону. Цей народний рецепт передбачає використання звичайного аптечного пластиру, коли часу на боротьбу з дрібними зморшками немає, а виглядати чарівно необхідно вже сьогодні. Втім, і результат він, як правило, дає короткочасний.
Для процедури потрібно купити звичайний тканинний пластир. Далі діємо так:
Нарізаємо пластир шматочками невеликого розміру.
Наносимо на дерму крем проти зморшок. Можна додати в нього крапельку соку алое.
Чекаємо, доки крем злегка вбереться, але не даємо йому висохнути повністю, так пластир краще приклеїться.
Заклеюємо зморшки, попередньо розправивши ці ділянки.
Знімати можна вже через годину. Якщо ж ви хочете більш явного ефекту, то можна залишати пластир на всю ніч.
Щоб зняти пластир без болю і не травмувати шкіру, намочіть його водичкою. Не віддирати і не терти матеріал. В іншому випадку ви досягнете протилежного ефекту і розтягнете шкіру.
В результаті ви отримаєте ніжну і гладку дерму без слідів зморшки. Правда, на деякий час збережеться легкий «рум’янець» в місці, де був пластир, але він зійде через 10-15 хвилинок.
Більше 8 годин поспіль тримати пластир на обличчі не можна. Виконувати процедуру рекомендовано не частіше 1 разу на місяць. Інакше дерма може відчувати кисневе голодування, і це позначиться на ній негативно.
Варто зазначити, що не так давно в продажу з’явився і косметичний пластир, який покликаний боротися саме з зморшками на чолі і інших ділянках обличчя. Заслужили непогані відгуки такі пластирі: Realline Anti Wrinkle Patch, Frownies.
Маски від зморшок між бровами
Існує велика кількість народних рецептів, які допомагають зменшити прояви мімічних зморшок між бровами. В основному рекомендовано використовувати живильні і вітамінні маски.
Рецепти засобів від зморшечок на чолі:
Медова маска. На водяній бані розтоплюємо 100 грамів меду, змішуємо його з парою столових ложечок спирту і такою ж кількістю очищеної водички. Розтираємо суміш і наносимо на проблемну зону на 10-12 хвилинок.
Маска на відварі ромашки. Для такого розгладжуючого складу потрібно змішати кілька ягід полуниці, пів чайної ложечки оливкової олії, чайну ложечку меду і відвар квіток ромашки. Наносимо засіб на шкіру і залишаємо на 15-20 хвилинок. Знімаємо ватним тампоном, змоченим в молочці.
Маска з кунжутного масла. Нагріваємо його до кімнатної температури і в чистому вигляді наносимо на шкіру. Тримаємо на обличчі протягом 1 годинки і витираємо серветкою.
Маска на основі жовтка. Змішуємо один курячий жовток, чайну ложечку суміші вітамінчику А і Е, вливаємо 10 крапельок соку лимона, додаємо 5 крапель ефірного цитрусового масла і чайну ложечку соку петрушки. Наносимо цей вітамінізований склад на чоло і зону між брів і змиваємо через 20 хвилинок.
Фруктова маска. Для її приготування знадобляться авокадо, банан, ківі і молочко. Змішуємо всі інгредієнти в рівних пропорціях і наносимо на проблемну ділянку. Заодно можна обробити все обличчя, так як маска містить безліч вітамінів і білка, що буде вкрай корисно для шкіри.
Маски можна чергувати і наносити на шкіру пару раз в тиждень.
Видалення зморшки між бровами гіалуроновою кислотою
Гіалуронова кислота в останні роки стала найбільш затребуваним засобом, яким покликано боротися зі зморшками будь-якої глибини і форми. У салонах краси вам запропонують широкий спектр косметичних послуг з використанням цього «чудо-засобуи».
Принцип роботи гіалуронової кислоти побудований на тому, що вона діє як потужний зволожувач дерми. Проникаючи в глибокі шари епідермісу, вона утримує вологу під шкірою і сприяє тому, що поверхня розгладжується, здається «наповненою» зсередини. Крім того, прискорюється процес регенерації клітин, швидше утворюються нові.
Професійні косметологи проводять такі процедури, спрямовані на усунення зморшки між бровами: мезотерапія гіалуроновою кислотою, біоармування.
Крім того, існують і неінвазивні способи гіалуронопластика зони між брівками. Це апаратні методи. Процедура включає в себе нанесення гіалуронової кислоти на шкіру, після чого здійснюється вплив ультразвуком, лазером або аквафорезом.
Також засіб обов’язково входить до складу більшості антивікових кремів, гелів, масок, лосьйонів, сироваток. Їх можна застосовувати вдома.
Як прибрати зморшки між бровами та на чолі
Порадити той чи інший спосіб впливу на дерму чола вам може тільки професійний косметолог, грунтуючись на тому, з якою проблемою і ступенем її вираженості вам слід боротися.
Видалення зморшки між бровами в клініці
Найбільшу ефективність у боротьбі зі зморшками між брівками довели, безумовно, салонні процедури, а також пластична хірургія. Втім, до хірурга варто звертатися у випадках з глибокими заломами. А ось ін’єкційні методи впливу на проблемні ділянки можуть застосовуватися жінками в різному віці.
Розглянемо детальніше способи видалення зморшки між бровами в клініці:
Ін’єкція ботокса. Це сироватка, яка вводиться під дерму. Засіб викликає розслаблення м’язів, внаслідок чого зморшки, які викликані скороченням м’язів, зникають. Курс рекомендовано проводити двічі на рік.
Використання філерів на основі гіалуронової кислоти. Такі препарати вводяться за допомогою уколів. Їх добре використовувати в поєднанні з ботоксом. «Заповнювачі» зморшок допомагають позбутися від глибоких заломів, але повторювати процедуру потрібно регулярно.
Лазерне шліфування. При даній салонній процедурі видаляються відмерлі верхні шари дерми, тим самим скорочується глибина зморшок. Пружність дерми підвищується завдяки стимуляції вироблення еластину і колагену.
Мікродермабразія. Процедура подібна до попередньої. Також відлущується верхній шар дерми і скорочується глибина зморшок. Ефективний метод при неглибоких заломах.
Відкрита підтяжка шкіри чола. Це операція, яка проводиться найчастіше під загальним наркозом. При цьому розріз робиться в волосяній частині чола. Дерма відшаровується від чола і натягується, попутно видаляється її надлишок. Ефект від операції – тривалий, але реабілітаційний післяопераційний період – досить болючий.
Ендоскопічна підтяжка дерми. При цьому методі розрізи невеликого розміру робляться ззаду лінії росту волосся за допомогою хірургічного ендоскопа. В ході процедури розпушується шкіра чола, брови піднімаються, зморшки розтягуються.
Як розгладити зморшки між бровами за допомогою комплексу вправ
Вправи, вироблені із задіянням мімічних м’язів, так само ефективні, як і заняття в спортзалі для більших м’язів. Головна умова ефективності вправ – регулярність проведення. Тільки в такому випадку можна розраховувати на позитивний ефект.
Розглянемо комплекс вправ:
Притискаємо зморшку двома пальцями, які маємо паралельно очам. Починаємо хмуритися. Так потрібно зробити по 50 разів п’ять разів на день. Робити вправу потрібно кожен день.
Якщо зморшки на обличчі в зоні брів виникли недавно, то допоможе вправа на опір. Його виконуємо не менше 20 разів поспіль. Візуально ділимо чоло на дві рівні половини. З обох сторін притискаємо пальці, розводимо руки в сторони і натягуємо шкіру. При цьому зрушуємо брови. Результат буде помітний через кілька тижнів, якщо виконувати вправу регулярно.
Дивимося в дзеркало і широко розкриваємо очі. Робимо це не різко, а поступово, за п’ять повільних рухів. Брови залишаємо нерухомими. Якщо не виходить, можна утримувати їх долонями. Через п’ять секунд повертаємо обличчю розслаблений вираз, виконуючи вправу в зворотному порядку. Повторюємо його три рази. Після кожного підходу намагаємося максимально розслабити м’язи обличчя.
Вправи для мімічних м’язів будуть максимально ефективні в комплексі з іншими заходами, спрямованими на усунення зморшок.
Як робити масаж від зморшки між бровами
Масаж від зморшок в зоні брів – досить ефективний метод. Хороших результатів можна досягти, якщо поєднати курс самомасажу з вправами для мімічних м’язів.
Перш ніж приступити до процедури, важливо ретельно очистити дерму обличчя від косметики і будь-яких забруднень, щоб не провокувати запалень через занесення шкідливих речовин в верхній шар епідермісу. Після очищення дермру необхідно змастити зволожуючим кремом. Рекомендовано збагатити його вітаміном Е.
Робимо масаж таким чином:
Середнім пальцем злегка постукуємо по зморшках над переніссям і по дугам над бровами. Досить такого впливу протягом хвилинки на кожну сторону.
Подушечками пальців виконуємо погладжуючі рухи по хвилинці на кожну сторону.
Робимо короткі пощипування шкіри перпендикулярно зморшці між бровами, уздовж них по всьому чолу.
Повторюємо погладжуючи розслаблюючі рухи.
В середньому на такий самомасаж необхідно виділяти щодня по три хвилинки. В результаті ви отримаєте пружну, свіжу шкіру. Вже через пару тижнів затискачі м’язів обличчя знизяться, а зморшки стануть менш помітними. Пам’ятайте про регулярність масажу.
Профілактика появи зморшки між бровами і на чолі
Здоровий спосіб життя і своєчасна профілактика зводять до мінімуму ризик виникнення ранніх зморшок на чолі між брівкаами. Тому слід уважно ставитися до свого організму і слідувати таким рекомендаціям:
Намагайтеся якомога менше хмуритися, утримуйтеся від надмірного вираження емоцій на обличчі.
Виходячи на яскраве сонце, надягайте темні окуляри і використовуйте крем з високим УФ-фактором захисту.
Працюючи за комп’ютером, намагайтеся менше жмуритися: подбайте про правильне освітлення робочого місця.
Активно використовуйте креми, відповідні вам за віковими характеристиками: нічний живильний і вранці зволожуючий.
Киньте палити, оскільки нікотин провокує передчасне старіння клітин, збіднюючи їх.
Використовуйте косметичний лід для протирання шкіри обличчя.
Регулярно практикуйте профілактичний самомасаж.
Вживайте в їжу вітамінні комплекси.
Намагайтеся спати на спині. Здоровий сон становить не менше 7 годинок на добу.
Займайтеся фізичними вправами.
По можливості не вмивайтеся милом. Воно дуже сушить верхній шар шкіри, що також провокує виникнення ранніх зморшок.
Дотримуйтеся основ правильного харчування і пийте багато рідини.
Як прибрати зморшки між бровами і на чолі дивіться на відео:
Зморшки між бровами є частою причиною невдоволення своєю зовнішністю багатьма жінками. Звичайно, її появи простіше попередити, проводячи комплекс профілактичних заходів, ніж усувати вже наявні недоліки шкіри. Однак при комплексному підході позбутися залома можна практично в будь-якому віці.