Реклама шампунів і кондиціонерів різних брендів обіцяє нам « густе і шовковисте волосся », як з обкладинок глянцевих журналів. Але привабливі казки не завжди втілюються в життя. За якими критеріями обирати миючі засоби для волосся ми зараз спробуємо розібратись.
Яким має бути шампунь для волосся. Як правильно вибрати шампунь для волосся
Хороший шампунь покликаний виконувати головну функцію – змивати з волосся бруд і жир, але це далеко не єдина необхідна властивість.
Навіть якщо шляхом проб і помилок ви, нарешті, підібрали ідеального «кандидата» на роль шампуню вашої мрії, перевірте його на міцність. Адже крім очищення, він повинен виконувати і ряд інших функцій – залежно від властивостей, заявлених на упаковці.
Наприклад, надавати волоссю блиск, робити пасма шовковистими, еластичними і пружними, живити шкіру голови, зволожувати і утримувати вологу в стовбурі волоса, не даючи йому пересихати протягом дня.
Різні типи волосся. Як правильно вибрати шампунь для волосся?
Врахуйте , що універсальні шампуні «на всі випадки життя» малоефективні. Засіб для миття волосся слід підбирати залежно від їх типу. Адже склад шампуню для жирного волосся, відрізняється від компонентного середовища, представленого в виробником для нормальних і сухих пасм.
Так , якщо ваше волосся біля коріння швидко набирає сальний наліт, а на кінчиках сухі, то вам потрібен спеціальний шампунь з вмістом мікрогубок і мікросфер . Перші видаляють жирний блиск з голови , другі живлять сухі кінчики.
Якщо волосся сухе, вам потрібен поживний, відновлюючий шампунь із вмістом протеїнів, колагену, олій, рослинних екстрактів і вітамінів , які б відновлювали структуру пасм , робили їх сильними , добре зволожували шкіру голови і стовбури волосся.
Володарям нормального волосся необхідний м’який засіб, що не переобтяжене поживними, підсушуючими компонентами. Це повинен бути шампунь , який підтримує нормальний водно-жировий баланс в шкірі голови. В основному, такі засоби містять рослинні компоненти і вітаміни.
А ось вірний спосіб зіпсувати зачіску – скористатися шампунем , призначеним для іншого типу волосся. Скажімо , якщо у вас від природи грубе , неслухняне волосся , то після використання шампуню з позначкою « Супер- об’єм» ви ризикуєте отримати зачіску « кульбаба ». Тому уважно читаємо склад на упаковці.
У складі будь-якого шампуню обов’язково повинні бути присутніми речовини детергенти . Саме вони відповідають за якість засобу для миття волосся , але за природою своєю бувають різні.
Для шкіри голови і волосся краще м’які детергенти , такі як натрій лаурет сульфат , Теа лаурет сульфат , Теа лаурил сульфат . Ці речовини забезпечують волоссю належний догляд і, як правило , входять до складу дорогих професійних шампунів .
А такі поширені детергенти, як амоній лаурет сульфат і амоній лаурил сульфат, незважаючи на хорошу миючу здатність, нерідко призводять до сухості шкіри голови.
Також майте на увазі , що деякі широко рекламовані речовини, що входять до складу шампунів , не так вже корисні. Яскравий приклад – силікон , який , попри розгладжуючий ефект, має один істотний недолік: він утворює на шкірі голови плівку , яка утруднює надходження поживних речовин , порушує циркуляцію крові і кисню. Волосся після такого засобу до кінця дня висить як пакля , а після частого використання стають ламкими , пасма набувають тьмяного кольору.
Корисні добавки. Як правильно вибрати шампунь для волосся?
Якщо у вас пошкоджене волосся , зверніть увагу на наявність у шампуні корисних добавок , таких як протеїни , кератин , пропіленгліколь , лецитин , фруктовий віск і вітаміни групи В, зокрема , D- пантенол (провітамін В5 ) , а також різних рослинних олій , таких як реп’яхову , жожоба і т.д. Всі ці компоненти покращують структуру волосся і зволожують їх зсередини.
Особливо корисний кератин , оскільки він ідентичний натуральному кератину , що входить в структуру волосини , яка є головним будівельним матеріалом для наших пасм. Він допомагає регенерувати пошкодження у стовбурі волосини та розгладжує волосся.
Міфи про шампунь для волосся. Як правильно вибрати шампунь для волосся?
Існує міф, начебто якісний шампунь повинен утворювати рясну піну. Насправді , це далеко не так. Наприклад, часто лікувальні шампуні , як правило , погано піняться в силу специфіки свого складу. Але це, зрозуміло , не говорить про те , що вони низькоякісні .
Те, наскільки рясну піну утворює засіб для миття волосся , залежить від кількості в складі детергентів. За ГОСТом, їх повинно бути не менше 20 %. Але велика кількість детергентів, у свою чергу, відрізняється залежно від шампуню, призначеного для певного типу волосся : наприклад, для сухих пасм їх менше, ніж у шампуні для жирного волосся.
До речі, якщо ваш шампунь володіє « смачним» фруктовим ароматом, це не означає, що він містить виключно натуральні екстракти фруктів. Приємний аромат найчастіше пояснюється наявністю штучних ароматизаторів.