Як правильно умиватися? Як здається на перший погляд – це дурне питання, але виявляється і тут є свої ньюанси.
Вранці бажано вмиватися очищаючими кремами, які призначені для видалення відлущуючих клітин і зайвого жиру. Далі, обличчя протирається тоніком і втирається крем для денного догляду.
Як правильно умиватися водою
А ось, водні процедури – найлегший спосіб очищення шкіри обличчя. Вода допомагає позбутися від забруднень, продуктів роботи сальних залоз, видаляє ороговілі частинки шкіри.
Вмиватися можна гарячою водою (35-43 градусів), теплою (25-35 градусів), прохолодною (18-25 градусів) і холодної (10-18 градусів), температура води залежить від типу вашої шкіри.
Гаряча вода.
Вона глибоко очищає жирну шкіру і сприяє припливу крові до неї. Але варто врахувати, що таке очищення не рекомендується проводити більше 2-3 разів на тиждень, оскільки воно сприяє розширенню кровоносних судин, посилює роботу жирових і потових залоз, при цьому знижується тонус шкіри.
Очищення шкіри гарячою водою потрібно проводити перед сном, оскільки за ніч прилив крові до обличчя проходить, а природна жирова змазка встигає відновитися. Після такого умивання необхідно завершити процедуру обливанням холодною або прохолодною водою.
Парові ванни.
Для найбільш глибокого очищення шкіри (особливо зів’ялої і пористої) застосовують парові ванни. У домашніх умовах це робиться наступним чином: воду нагрівають до 60 градусів, виливають в миску, попередньо умивши обличчя, накривають голову рушником і нахиляються над парою.
Тривалість цієї процедури завжди залежить від типу вашої шкіри. Для сухої шкіри показано тривалість парової ванни хвилини 3-4, для нормальної – 5-6, для жирної – 8-10 хв. На думку багатьох косметологів, чистку обличчя за допомогою парової ванни необхідно проводити двічі на тиждень, при сухій шкірі – один раз на 2 місяці. На суху шкіру, перед використанням парової ванни, наносять трохи живильного крему.
Холодна або прохолодна вода.
Підвищити тонус шкіри допоможе вмивання холодною або прохолодною водою. Таке умивання підсилює основне живлення шкіри, звужує пори і помітно зменшує жирний блиск. Однак часте умивання таким способом може викликати сухість шкіри, застійні явища, почервоніння, синюшний відтінок шкіри.
Контрастне вмивання.
Дуже сприятливий вплив на шкіру має контрастне вмивання. Спочатку обличчя умивають гарячою водою (тільки гарячою, а не теплою), потім холодною (не прохолодною!) І так повторити кілька разів. Закінчувати умивання обов’язково потрібно холодною водою. Якщо на обличчі є безліч розширених капілярів, то умивання гарячою водою і контрастне вмивання вам протипоказано.
Якою водою краще вмиватися?
Не рекомендується використовувати для вмивання воду з водопроводу, так як вона дуже жорстка. Тому, розумніше буде застосування кип’яченої води або можна пом’якшити воду содою або борною кислотою: половинку чайної ложечки на літр водиці.
У разі сухості шкіри, умиватися все ж потрібно тільки кип’яченою водою-, можна в неї додати трохи настою своєї трави. А от для жирної шкіри, у воду рекомендують додавати лимонний сік або сіль: чайна ложка на літр води.
Якщо ви використовуєте м’яку воду для вмивання, то не буде шкоди від простого мила, тільки намилювання обличчя необхідно робити один раз.
Як правильно умиватися льодом
Для збереження пружності шкіри, можна в ранковий і вечірній час вмиватися за допомогою кубиків льоду. А як правильно умиватися льодом, щоб не було шкоди – розглянемо заходи обережності:
для такого умовно вистачить одного кубика льоду;
для звикання, процедуру варто робити один раз на день, краще ввечері;
торкання кубиком льоду має бути швидким і плавним, тривалість сеансу не більше секунд 40-50;
слухайте уважно свою шкіру, якщо все добре, то переходьте на вмивання льодом 2 рази на день;
в разі сухої шкіри, процедуру можна робити через день.
Як правильно умиватися вівсянкою.
Тут все просто, потрібно змолоти вівсяні пластівці і вода. А умивання вівсянкою робиться так: зволожити обличчя, в долоньку взяти подрібнені вівсяні пластівці і змочити їх. Цю кашку нанести на обличчя і круговими рухами злегка помасажувати шкіру, і змити.
Про корисні властивості вівсянки – відео:
Багато жінок намагаються, як можна рідше вмиватися водою, користуючись різними косметичними засобами для зняття макіяжу, але все ж від водних процедур нам нікуди не дітися. Тому вибравши правильну температуру води, в залежності від вашої шкіри, ви не тільки не нашкодите їй, але і поліпшите її зовнішній вигляд.