Як правильно очищати шкіру
Чистка обличчя
Чистка обличчя – головна весняна процедура. Як вибрати потрібну процедуру в салоні, чи можна тиснути прищі, як правильно умиватися і очищати шкіру.
Разом з заповіддю про щоденне дворазове очищення шкіри Мойдодир, на жаль, не залишив вказівок, як саме це треба робити. Звучить смішно, але безліч людей дійсно не вміють правильно вмиватися. А значить, день у день травмують свою шкіру. Необхідно не тільки правильно вибрати засоби, а й грамотно ними користуватися, регулювати температуру води і навіть частоту умивань. В ідеалі, потрібно регулярно проходити курс професійних чисток обличчя, а потім самостійно очищати шкіру вдома».
Хмура, прохолодна березнева погода яка нам всім страшно набридла, ідеально підходить для салонної чистки. Не холодно – шкіра не відреагує куперозом і почервоніннями. Правда, розібратися в «меню чисток» досить складно – одні майстри наполягають на ручний, інші пропагують вакуумну. Цей список допоможе вам зорієнтуватися.
Ручна (механічна) чистка
Спочатку обличчя розпарюють, потім косметолог пальцями, обгорнутими в стерильну серветку, або спеціальними ложечками точково видаляє комедони.
Показання: запущена вугрі, великі вогнища висипань, дрібні прищики.
Протипоказання: тонка і чутлива шкіра, розширені пори, знижений тургор шкіри, екзема, запалення , рожеві вугрі.
Особливості: процедура болюча і залишає сильні почервоніння на пару днів.Потрібно йти тільки до перевіреного майстра. Більш делікатний варіант механічного чищення – броссаж .
Вакуумна чистка
Після розпарювання шкіру обробляють вакуумною насадкою, яка діє як пилосос – витягує комедони і забруднення.
Показання: невелика вугрі, жирна пориста шкіра, маленькі шрами і рубці після акне.
Протипоказання: дерматози у стадії загострення, купероз, суха тонка шкіра.
Особливості: вакуумна чистка не допомагає при глибоких вуграх, зате покращує кровообіг і підвищує еластичність шкіри. Головний ефект – помітно поліпшується колір обличчя.
Ультразвукова чистка
Спочатку на шкіру наносять спеціальний гель, а потім очищають її за допомогою ультразвукової насадки, яка витягує забруднення з епідермісу. На завершення наносять зволожуючу маску.
Показання: акне, постакне, жирна шкіра, розширені пори.
Протипоказання: гострі інфекційні захворювання шкіри, екзема.
Особливості: це сама нетравматічность і приємна чистка обличчя, але й ефект від неї тримається максимум пару тижнів. УЗ-чистку краще робити курсами: щороку п’ять-сім процедур з інтервалом один місяць.
Всі ці процедури, звичайно, можна робити тільки в салоні. За винятком ручного чищення, але з ним потрібно бути дуже акуратним. Якщо вам неодмінно хочеться самостійно позбавитися від прищів, робити це можна тільки так: продезінфікувати руки і обличчя (антисептиком типу октенісепту), розпарити шкіру, надіти стерильні медичні рукавички – і тиснути до переможного. Тобто поки кожен комедон вийде повністю. Інакше ризикуєте заробити серйозні запалення. В цілому краще цього не робити взагалі і піти до косметолога.
А що дійсно треба освоїти, так це правильне домашнє очищення.
Ось найпоширені помилки, які ми здійснюємо:
1. Використовуємо неправильну косметику. Сухій і чутливій шкірі підходить м’яке молочко, жирній шкірі – гель, пінка або антибактеріальне косметичне мило, обезводненій – кремоподібний легкий скраб.
2. Порушуємо порядок. Він повинен бути таким: очищає засіб, потім тонік або лосьйон для звуження пор, потім крем.
3. Занадто сильно трем обличчя і, як наслідок, травмуємо епідерміс.
4. Вмиваємося кілька разів на день, тим самим порушуємо природне вироблення сала і зневоднюємо шкіру.
Правильний порядок дій:
1. Ретельно вимийте руки антибактеріальним милом.
2. Змочіть рушник теплою водою і акуратно промокніть ним обличчя.
3. Візьміть трохи засобу для вмивання, розітріть його в долонях.
4. Протягом двох-трьох хвилин круговими рухами масажуйте обличчя. Якщо ви користуєтеся молочком, видавіть його на ватний тампон і обережно протріть шкіру.
5. Знову намочіть рушник і видаліть косметику.
6. Побризкайте на обличчя холодною водою, щоб закрити пори.
7. Витріть обличчя сухим рушником.
8. Нанесіть зволожуючий крем.
І не забувайте: вмиватися потрібно не більше двох разів на день.