Салати – це не тільки легка, але ще і смачна, поживна страва. Саме через це вони стануть просто незамінними при дотриманні посту. Готуйте пісні салати зі свіженьких, відварених, квашених, сушених, маринованих або заморожених овочів і фрукт і їжте їх в будь-яку годину дня.
Пісні салати – підготовка продуктів
Спочатку потрібно розібратись з яких же овочів можна приготувати смачні пісні салати? Тут все просто: бурячок, морква, капусточка, ріпа, редька, гарбуз. А також до них входять цибулька, часничок, кабачок і, звичайно ж, всіляка зелень. Віднайти всі ці компоненти не складе особливих труднощів навіть, якщо це в період суворої зими, не кажучи вже про літо. До них відмінним доповненням у використанні стануть рис, гречка та інші крупи.
Якщо піст нестрогий, то можете сміливо добавляти солону, консервовану, копчену або відварну рибку. Насолоджуйтесь її неперевершеним смаком, тому як у Великий піст на вашому столі буде відсутня не тільки рибка, але ще і такі продукти, як яйця, м’ясо, молочні продукти і жири рослинного походження.
Під час дотримання посту майонез або сметана знаходяться під суворою забороною! Аальтернативною заміною їм стануть гірчиця, хрін, соєвий майонез, соус або звичайна рослинна олія. А потрібно взагалі підібрати такі соковиті компоненти, які не потребують взагалі ніякої заправки.
Видозмінювати своє меню і кожного дня створювати нові чудові салатики зі звичних вам продуктів надзвичайно просто. Для цього буде достатньо тільки змінити склад інгредієнтів.
Щоб салатик був смачним і корисним потрібно лише навчитися його готувати правильно. Не всі знають, що овочі, зелень і фрукти володіють своїми секретами, при розкритті яких, ми зможемо приготувати чудову і неперевершену страву.
У листочках зеленого салатику спочатку потрібно розпочати з того, що видалити прожилки, стебла, далі зрізати корінчики, адже саме там знаходяться всі нітрати, а от вітамінчиків в цих частинах точно не знайти. Щоб листя були міцненькими і хрусткими, опустіть їх декілька разів у крижану водицю, потім дайте водичці стекти і добре обсушити на рушничку з паперу. Прив’ялий салатик дуже легко відновити, опустивши його в гаряченьку, а потім у холодненьку водицю з оцтом.
Далі зелень очищаємо від корінчиків, видаляємо всі підгнивші, зів’ялі або пожовклі листочки. Якщо зелень дуже забруднена, то можна для цього опустити її хвилиночок на 20 в холодну водичку, а потім промити ще раз вже під проточною водичкою. Молоді огірочки досить просто вимити, а зі старих потрібно зняти шкірочки. Не соліть огірочки заздалегідь, інакше вони стануть водянистими.
Міцні і стиглі помідорки знадобиться помити, видалити плодоніжки і порізати на свій смак. Якщо знадобиться, щоб помідори були без шкірочки, надріжте їх хрест – навхрест, опустіть спочатку в киплячу, а потім в крижану водицю. В результаті шкірочка легко зніметься, а сама помідорка залишиться цілою і гарною. Ріпу і брукву перед варінням для початку потрібно очистити від шкірочки, а коли овочі охолонуть, наріжте їх скибочками або кубичками. При виборі редьки надавайте перевагу великим коренеплодам. І не забудьте для цього зважити її в руці. Дуже часто трапляється так, що велика на перший погляд редька пуста всередині.
Пісні салати. Рецепти
Пісний салат з горішками і цвітною капусточкою
Пісні салати виходять дуже ситними за рахунок волоських горішків, які, до того ж, добавляють йому деяку пікантність. Що стосується капусточки, то її можна буде вживати як в сирому вигляді, так і бланшувати. У будь-якому випадку, отримаємо дуже смачну і корисну страву. Якщо ж трапиться так. що вирішите скористатися іншим варіантом, розділіть капусточку на суцвіття і опустіть їх в киплячу підсолену водичку на кілька хвилиночок, потім відкиньте на друшляк.
Компоненти:
– Капусточка цвітна (суцвіттячка) 600-700 гр.
– Зелень петрушечки
– Кінза, трохи укропчику
– 100 грамів волоських горіхів
– Оливкова олія (допустима соняшникова)
– сіль
Після того, як ви вирішили, в якому вигляді будете використовувати цвітну капусточку, подрібнюємо її дрібненько, будь вона сира або відварна. Свіженьку зелень, промиваємо, обсушуємо і нарізаємо. Горішки обсмажуємо на розпеченій сковорідочці з додаванням невеличкої кількості олії, після чого подрібнюємо їх в ступі так, щоб шматочки мали невеликий розмір. Відправляємо компоненти в салатницю, заправляємо салатик сіллю, олією, добре перемішуємо і подаємо до столу.
Пісний салат з копченою морською рибкою
Даний рецепт призначений для суворого посту, оскільки однією зі складових салату є рибка. Спробувавши цю страву вам захочеться приготувати її знову і знову: настільки незвичайний і ніжненький смак виходить у салату. Копчена морська рибка, яка володіє не тільки дивовижними смаковими якостями, а й містить речовини в своєму складі, які є надзвичайно цінними.
Компоненти:
– 100 гр. підкопченої морської рибки
– Мариновані грибочки 50 гр.
– Дві відварних картоплі
– Маринований огірочок 1 шт.
– Одне зелене яблучко
– Листя зеленого салатику
– Сіль, петрушечка
– Олія рослинна 1-2 столовеньких ложечки
Нарізаємо філе рибки невеликими скибочками. Середнє яблучко очищаємо від шкірочки і насіннячка (повністю вирізаємо серцевиночку) і нарізаємо його соломочкою. З огірочком чинимо аналогічним чином. Грибочки подрібнюємо пластиночками. Розмішуємо всі компоненти, доповнюємо салатик сіллю, олією і нарубаною зеленню. Перед подачею на стіл таку страву викладають на листя зеленого салатику і тоді вживають в їжу.