Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Сиве волосся. Як позбутися від сивого волосся вдома

Сиве волосся. Як позбутися від сивого волосся вдома

Сиве волосся з давніх часів вважалися ознакою мудрості у людей похилого віку, але в даний час ця проблема може легко наздогнати будь-яку жінку, і не тільки на старості років. Що ж є причиною того, що всі ми маємо найрізноманітніший колір волосся (вогненно-рудий, вороною, пшеничний відтінок, різноманітні півтони)?

Його визначає не тільки шкірний пігмент (меланін), що виробляється в волосяний фолікулі, (чим яскравішим та насиченим ваш природний колір, тим його більше міститься), але й основний постачальник кольору, який бере участь у створенні меланіну – білок. Якщо він надходить в меншій кількості, не вчасно, локони швидко витрачають накопичений пігмент, і стають схожими на порожню «скляну» трубку.

Чому з’являється сиве волосся?

– Найпоширенішим фактором появи сивого волосся є старіння організму. Чим старше ми стаємо, тим менше клітини меланіну виробляють кількість пігменту. Жінки зазвичай починають сивіти спочатку з скроневої області, потім тім’яна, після чого і вся голова.

Чоловіки в першу чергу помічають сиве волосся в бороді й вусах, потім і на всій шевелюрі. Починається цей процес приблизно в середньому віці (40 років), але останнім часом сивина «молодіє» і може виникнути навіть у підлітків.

– Причинами ранньої сивини можуть бути різні захворювання (нирок, печінки, щитовидної залози, тонзиліт, отит, вітіліго), також синдром хронічного стресу і втоми, і навіть звичайний карієс. В людському організмі найменший збій в його діяльності веде до функціональних порушень, включаючи і погіршення живленя шкіри голови.

Тому усунення сивини напряму залежатиме від позбавлення хронічних захворювань. У такому випадку визначити причину порушення пігменту, яка хвороба привела до таких наслідків, дати пораду позбавлення від сивини може тільки кваліфікований спеціаліст (лікар).

-Сильні психологічні травми можуть пофарбувати деякі локони в білий колір, призвести навіть до тотальної сивини. У стресовому стані організм починає виробляти специфічні речовини (нейропептиди), які руйнують зв’язки між пігментом в локонах і білком, в результаті чого пасма біліють.
– Спадковість.
-Куріння.

Сиве волосся. Народні засоби від сивого волосся

Для призупинення процесу посивіння, відновлення кольору волосся можна скористатися цілим комплексом заходів (дієта, маски для сивого волосся, фарбування), які принесуть особливий ефект при передчасному посивінні пасом. Проте слід врахувати, що миттєвого результату не вийде, він настане не раніше, ніж через три місяці, але зусилля будуть того коштувати.

Як позбутися від сивого волосся

Щоб досягти утворення потрібного обсягу пігменту меланіну, в раціон харчування потрібно включати продукти, що містять мідь (кунжут, насіння, горіхи мигдалю і кеш’ю – можна просто посипати ними улюблені страви), цинк (цибуля, гриби, дріжджі), і повноцінний білок (його краще джерело – зелені овочі (петрушка, кінза, селера, шпинат, кріп)). Слід врахувати, що перераховані вітаміни руйнуються цукром, алкоголем, а також при тривалої термічній обробці продуктів.

Для оздоровлення локонів зсередини можна вживати такий «сніданок здоров’я»: вівсяні пластівці ( 6 ст . л.) Заливаємо кип’яченою водою, залишаємо постояти протягом півгодини, потім зливаємо воду.

Після чого пластівці перемішуємо з медом (1 ст.л.) і такою ж кількістю подрібненого волоського горіха, натертого за допомогою терки яблука, вершків (3 ст. л.) і курагою (1ст. л.).

Сиве волосся. Маски для сивого волосся

Відмінно зміцнюють локони, насичують їх потрібними вітамінами такі народні рецепти:
– для сухого, ламкого волосся, змішаємо злегка підігріте касторове масло (3 ст. л.) і мед-якщо немає протипоказань. Якщо волосся жирне, замість меду використовуємо сік лимона (1 ч. л.).

Потім маску ретельно, акуратно втираємо в шкіру голови, потім рівномірно розподіляємо по всій довжині, зверху укутуємо плівкою і теплим рушником. Час процедури-чверть години. Потім змиваємо в теплій воді, з використанням шампуню (для жирного волосся).

– Змішаємо морквяний і лимонний соки в рівних співвідношеннях, втираємо в коріння волосся до миття голови (пару раз на тиждень), чекаємо 10 хвилин, потім змиваємо за допомогою шампуню.

– Подрібнене коріння лопуха (2 ст. л.), заливаємо водою (500 мл), кип’ятимо до випаровування половини об’єму. Потім додаємо насіння кропу (2 ч. л.),залишаємо постояти  2-3 години . Відвар проціджуємо (його можна зберігати в холодильнику не більше 10 днів), втираємо в шкіру голови кожен день вранці і ввечері протягом 2-3 місяців.

– Для жирного волосся підійде наступний рецепт: заливаємо подрібнене листя кропиви (5 ст. л.) водою (500 мл), доводимо до кипіння і додаємо яблучний оцет (500 мл), знову кип’ятимо. Потім знімаємо з вогню, проціджуємо і застосовуємо також, як і коріння лопуха.

– Заливаємо суху шавлію (4 ст. л.) окропом (стакан), залишаємо постояти на пару годин. Отриманий відвар остуджують, проціджуємо, потім додаємо гліцерин (1 ст.. л.) І вітамін Е в олії (3-4 краплі) або одну капсулу.

Ретельно перемішуємо, потім масажними рухами розподіляємо на шкірі голови, промиваємо. Таку процедуру проводимо пару раз на тиждень протягом двох місяців.

Як пофарбувати сиве волосся

Фарбування сивого волосся застосовуємо у випадку вікового посивіння. Можна для цих цілей використовувати натуральні методи фарбування, що сприяють до того ж зміцненню волосся (зажадають деяких зусиль і терпіння):

– Вийде червонуватий відтінок, якщо змішаємо сік моркви (100 мл) і сік буряка (100 мл). Надягаємо рукавички, ретельно намочимо локони, промокнемо рушником (щоб не стікала вода). Розподіляємо сік по всій довжині, вкриваємо шапочкою для душу, рушником, для кращого ефекту зігріваємо феном. Через годину змиваємо суміш із звичайним шампунем і проточною водою. Для того, щоб побачити відчутний результат повторюємо процедуру щодня протягом тижня.

-Вийде пшеничний відтінок за допомогою ромашки. Заливаємо суцвіття ромашки (5 ст л.) гарячою водою (2 склянки), кип’ятимо на вогні до зменшення відвару в два рази. Остуджуємо, промиваємо ним локони щодня протягом 7 днів.

– Каштановий колір: (1 ст л.) змішаємо дрібно нарізану ріпчасту цибулю (1 ст. л), мед (1 ст . л), ріп’яхове масло (1 ст . л.), коньяк, розчинна кава (1 ст . л.). Ретельно змішаємо компоненти, отриману кашку акуратно втирайте в корені волосся.

Потім накриємо голову поліетиленовою плівкою, почекаємо півгодини. По закінченню часу локони обполіскуємо водою, залишаємо їх висохнути природним шляхом, потім промиваємо шампунем.

Фарбування засобами відтінків

Щоб відтінити природну сивину, можна віддати перевагу попелястому тону з сріблястим відтінком, а для того щоб не залишити жодного шансу сивині, можна спробувати відтінки від синьо-чорного до світло русявого – загалом тут можна експериментувати.

Будь-який, навіть професійний відтінковий шампунь не перефарбує волосся, а лише короткочасно додасть йому  бажаний тон. Все тому, що вони не містять окислювачів і аміаку, а фарбувальні речовини не проникають в волосся, лише створюють плівку навколо нього і живлять потрібними вітамінами.

Фарбування стійкими фарбами

Якщо сивого волосся більше 35 відсотків, слід віддати перевагу стійкій фарбі. Ідеальним варіантом буде відтінок на два тони світліше вашого волосся. Якщо зважитеся фарбуватися самі, точно дотримуйтесь інструкції та виконуйте розпорядження, особливо, що стосується сивого волосся. Не забудьте провести пробу на окремому пасмі. Але все-таки бажано підбір фарби, та втім, і сам процес, довірити фахівцеві.

Чи потрібно висмикувати сиве волосся?

Тріхологи категорично проти висмикування сивого волосся, тому що  в процесі виривання корінь волосся виділяє особливу речовину, яка «заражає» сивиною сусідні локони. А на місці вирваного відросте точно такий же, тільки більш жорсткий і помітний.

До того ж якщо ви будете регулярно висмикувати сиві волоски, то з часом помітно прорідите всю шевелюру. Якщо хочете все таки позбутися сивої волосини, то краще буде зістригти її за допомогою ножиць.

Як пофарбувати сиве волоося показано на відео:


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *