Целюліт – головний ворог коротких спідниць, бікіні і літнього настрою. Бліді ненакачені ноги ще можна показати світу, але от горбисті і набряклі – навряд чи. Не поспішайте засмучуватися! Ми зібрали ефективні процедури, які допоможуть зробити целюліт практично непомітним і допоможуть вам позбавитися целюліту вдома!
Як позбутися целюліту вдома?
Відомо, що целюліт – комплексна проблема всього організму (а можливо, і не проблема зовсім), і головна причина його виникнення – гормональні коливання. При підвищеному рівні естрогену в крові порушується кровообіг в підшкірній жировій тканині, відбувається затримка рідини, а шкіра стає в’ялою і горбистою. Куріння, стреси, малорухливий спосіб життя та зловживання фастфудом неминуче прискорюють процес утворення целюліту. Так що на додаток до антицеллюлитних процедур варто зайнятися фітнесом і скорегувати харчування, тоді результати будуть дійсно швидкими.
Мета перша: позбутися набряків
При целюліті шкіра в уражених зонах стає одночасно набряклою і збезводненою: рідина йде з верхніх шарів дерми і перетікає в жирові клітини. Якщо відновити баланс води, целюлітні горби і «ями» значно вирівняються. Ось що потрібно робити.
Процедура № 1. Ванна з морською сіллю і маслами
Приготуйте теплу ванну, додавши в неї половину склянки морської солі. Поки вода набирається, приготуйте арома-суміш: 3 ст. л масла авокадо, дві чайних ложки меду і по 3 краплі ефірного масла ялівцю, кипариса і лаванди. Полежіть 15 хвилин у ванні, потім влийте у воду половину арома-суміші і почекайте ще 15 хвилин. Потім прийміть прохолодний душ і ретельно помасажуйте проблемні зони маслом, що залишилося. Цю процедуру проводити 2 – 3 рази на тиждень: вона відмінно вирівнює шкіру.
Процедура № 2. Обгортання з блакитною глиною
Візьміть 150 р. аптечної блакитної глини, розведіть її гарячою водою до консистенції густої сметани. Додайте в неї по три краплі ефірних масел апельсина і розмарину,далі покладіть на проблемні зони і оберніть їх харчовою плівкою. Через 20-25 хвилин ретельно сполосніть прохолодною водою і змастіть шкіру улюбленим кремом, додавши в нього пару крапель олії грейпфрута або кипариса. Повторюйте обгортання через день, і результат буде помітний дуже скоро: блакитна глина в поєднанні з маслами володіє потужним дренувальним ефектом.
Процедура № 3. Пілінг із зеленим чаєм і водоростями
Візьміть півсклянки листового зеленого чаю, подрібніть в кавомолці або ступці. Залийте гарячою водою і залиште набухати на 30-40 хвилин. Додайте 2і-3 ст. л. порошкових водоростей, ретельно перемішайте і поставте пілінг в холодильник на 10 хвилин. Потім нанесіть його на проблемні зони, обмотайте харчовою плівкою і змийте через 20-25 хвилин теплою водою. Це охолоджуюче обгортання добре чергувати з глиняним.
Мета друга: поліпшити кровообіг
У зонах, уражених целюлітом, кровоносні судини звужуються і, відповідно, порушується циркуляція крові і лімфи. Поліпшивши кровообіг, можна відновити доступ кисню до жирової тканини і усунути застійні вогнища.
Процедура № 1. Кавовий скраб
Змішайте 4-5 столових ложок меленої кави, ст. л. оливкової олії, чайну ложку морської солі, чайну ложку меленого розмарину і три-чотири краплі ефірного масла лаванди. У душі нанесіть скраб на проблемні зони і інтенсивно помасажуйте їх жорсткою щіткою 5 хвилин. Далі сполосніть скраб прохолодною водою. Ця процедура потужно стимулює обмінні процеси, а для більшої ефективності відразу після неї можна зробити глиняне обгортання. Весь комплекс повторюйте три-чотири рази на тиждень.
Процедура № 2. Медово-оливковий самомасаж
Змішайте три 4 ст. л. гарного меду, ст. л. оливкової олії і 2 – 3 краплі ефірного масла грейпфрута. Прийміть душ, потім розподіліть цю суміш по вологій шкірі і помасажуйте сильними рухами протягом п’яти хвилин. Потім потримайте суміш на шкірі ще 5 7 хвилин і сполосніть прохолодною водою. Мед має подвійну дію: він моментально прискорює кровообіг і виводить зайву рідину. Але будьте обережні: якщо після процедури на шкірі з’явилися почервоніння, наступного разу беріть менше меду і більше оливкової олії.
Процедура № 3. Пілінг з мигдалем
Змішайте жменю зеленого чаю, столову ложку меленого мигдалю, столову ложку кокосового масла і дві-три дрібно натертих скибочки грейпфрута. У душі нанесіть цей пілінг на проблемні зони, ретельно помасажуйте, а потім залиште, як обгортання, на 15-20 хвилин. Грейпфрут потужно стимулює мікроциркуляцію крові і обмінні процеси, зелений чай виводить токсини, а мелені горіхи очищають шкіру.
Мета третя: зробити шкіру пружною
На зонах, покритих целюлітом, шкіра виглядає в’ялою і тьмяною. Виною тому зруйновані колагенові волокна і поганий відтік крові. За допомогою нескладних домашніх процедур їм можна повернути пружність і здоровий колір.
Процедура № 1. Масляний самомасаж
Візьміть дві-три столові ложки кокосового масла, додайте по 10 крапель масел шавлії, ялівцю, апельсина і лимона. Ретельно помасажуйте масляною сумішшю проблемні зони, потім оберніть харчовою плівкою на 20-30 хвилин. Масло не потрібно змивати: воно поступово вбереться в шкіру, зволожуючи і живлячи її. При бажанні можна виключити всі масла, залишивши тільки ялівець – він володіє сильною антицелюлітною дію.
Процедура № 2. Маска для тіла з агар-агаром
Шкіру можна значно вирівняти і підтягнути за допомогою агар-агару. Змішайте дві-три щіпки порошку з парою ложок теплої води, залиште набухати на 20-30 хвилин, потім добавте пару крапель камфорного масла і нанесіть суміш на проблемні зони. Через 15-20 хвилин змийте.
Процедура № 3. Крем для тіла з перцем
Приготуйте домашній крем: змішайте дві-три столові ложки імбирного соку, щіпку кайенского перцю, п’ять столових ложок олії жожоба або какао і ч. л. рідкого вітаміну Е. Підігрійте суміш на повільному вогні, поки вона не стане однорідною – і отримаєте чудовий антицелюлітний засіб.