Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Як позбутися різних видів мозолей

Як позбутися різних видів мозолей

Перед тим як приступити до видалення мозолей, потрібно переконатися, що це не бородавка. На відміну від різних натоптишів, бородавки складаються з жирових тканин і їх видалення, а тим більше вдома, вкрай небажано.

Як позубитися водяних (мокрих, м’яких) мозолей

Спочатку потрібно убезпечити пошкоджене місце – прибрати / змінити провокуючий фактор, наприклад, взуття. Потім шкіра обробляється антисептиком (спирт, перекис) і заклеюється бактерицидним пластиром. Самостійно розкривати міхури не рекомендується, оскільки є ризик занести інфекцію.

Хоча проколотий водяний мозоль заживає набагато швидше. Зважившись позбутися від рідини, потрібно: вимити руки і дефект милом; взяти голку від стерильного одноразового шприца; проколюють тільки відшаруванням шкіру; потім проводять вищеописані процедури.

Водяний мозоль у разі ускладнення може здуватися, гноїтися. Хворий повинен звернутися до медустанови, оскільки інфікованими ранами повинні займатися тільки лікарі. Спеціаліст очистить рану, зробить перев’язку. При необхідності призначають антибіотики.

Тверді мозолі  і натоптиші: як їх позбутися

Спочатку потрібно розпарити стопи в гарячій воді, щоб шкіра стала м’якшою. Можна добавити в ванночку настій календули або ромашки, який надасть антисептичну дію. Цією властивістю володіє і масло чайного дерева. Далі натоптиш або мозоль труть пемзою до зняття ороговілого шару.

Після цього уражене місце обробляється зволожуючим або аптечним кремом, заживляючим засобом. Сухі мозолі і натоптиші можна змащувати рослинною, оливковою, касторовою олією або розчином вітаміну Е. Після процедури одягають шкарпетки і лягають відпочивати.

Перед тим як позбутися  від сухих мозолів, шкіру потрібно в обов’язковому порядку розпарити. Тільки після цього використовують пемзу, аптечні і народні засоби.

Як позбутися хворобливих і стрижневих мозолей

Ці неприємні дефекти шкіри важко піддаються лікуванню вдома. Видаляти їх рекомендується тільки в медустанові.

Лікарі усувають їх декількома методами:

Висвердлювання – найнадійніший спосіб. За допомогою спеціального апарату лікар знімає ділянки шкіри, періодично змінюючи насадки з різним діаметром. В результаті утворюється заглиблення, в яке закладають протизапальні препарати;

Кріотерапія – припікання рідким азотом;

Лазеротерапія – зрізання лазером.

Ці способи дозволяють позбутися  від хворобливого дефекту безпечно і ефективно. Вони сприяють оновленню шкіри. Далі процедурою використовуються протизапальні засоби, які сприяють швидкому загоєнню оброблених місць.

Якщо людина взялася за самостійнео видалення стрижневих мозолей, то потрібно спершу добре розпарити кінцівку. Потім ретельно обробити ділянку пемзою і нанести на нього загоюючий крем.

У широкому пластирі проробляють отвір з діаметром стрижня. Його наклеюють на мозоль після того, як крем вбереться. Далі на стрижень капають оцтову кислоту. Вона повинна випалити дефект за кілька процедур. Цей метод дозволить впоратися з неглибоким освітою.

Як позбутися так званих курячих мозолей

В умовах медичного закладу використовують кілька методів: електрокоагуляцію, кріодеструкцію, видалення лазером, радіохвильовий метод. Також лікар може призначити противірусні препарати, засоби на основі молочної, азотної і саліцилової кислоти.

Народні засоби можуть бути використані тільки для усунення свіжих курячих мозолей:

Капнути на наріст оцтом;

Натерти шматочком картоплі, туго перебинтувати на всю ніч;

Замочити у воді перо цибулі. Прикласти його до мозоля, заклеїти пластиром. Робити процедуру на ніч, поки наріст сам не відвалиться. Після цього використовувати знезаражувальні засоби;

Сік чистотілу + картопляна шкірка. Спочатку соком акуратно обробляють пошкоджене місце. Потрібно стежити, щоб рідина не зачіпала інші ділянки. На наступний день це місце натирають шкіркою зеленої картоплі. Процедури чергують.

Як позбутися від твердих, водяних мозолів і натоптишів народними засобами:

Лимон. Цитрус розрізають і прикладають м’якоть на ніч, фіксуючи на нозі пластиром;

Алое. Відрізаний листочок використовують так, як і лимони;

Цибуля. З неї роблять кашку. Прикладають на всю ніч. Але потрібно бути обережним, щоб не обпекти шкіру;

Картопля. Очищену натерту бульбу застосовують для усунення твердих натоптишів. Її прикладають до ноги, покривають целофаном або пергаментним папером і фіксують бинтом. Вранці стирають пемзою;

 Хліб. Свіже новоутворення видаляють компресом з самочинної в оцті хлібної м’якушки. Процедуру виконують протягом 8 днів;

 Овес. Для аплікацій потрібно відварити солому (1 частина вівса на 10 частин води). В отриманому відварі парять ноги протягом чверті години;

 Кульбаба. Необхідно щодня змащувати пошкодження соком стебел і квіток;

 Чистотіл. Для лікування знадобиться мазь на його основі. Сік рослини змішують з вершковим маслом або вазеліном (1: 4). Якщо потрібно зберігати засіб тривалий час, в нього добавляють карболову кислоту. Мазь допоможе позбутися мозолів  на ногах, а також від бородавок;

 Живиця. Прикладають до хворого місця, фіксують пластиром. Процедуру виконують щодня, але попередньо шкіру розпарюють;

 Інжир. Спершу роблять гарячу ванночку (10 хвилин), далі прикладають розрізаний плід. Процедури виконують протягом тижня.

 Інжир також можна подрібнити у блендері або пропустити через м’ясорубку. Аналогічним ефектом володіє сік інжиру. Його використовують таким же чином;

 Часник. Зубчики відварюють в молоці, а потім прикладають до хворого місця. Також можна робити з них кашку;

 Часник + мед + сік білої лілії. Інгредієнти змішують до отримання густої маси. Такими простими засобами виводять і мозолі, і бородавки;

 Яйця + оцет. У склянку наливають кислоту (80%) і збивають туди ж яйце. Через тиждень воно повністю розчиниться. Отриману таким чином рідину намазують на наріст і забинтовують ногу. Якщо з’являються неприємні відчуття, пов’язку знімають;

 Лопух. З нього роблять відвар, який використовують для лікування сухих мозолей. Аналогічним ефектом володіє свіжий корінь рослини. Його просто прикладають до пошкодження на всю ніч;

 Цибуля + оцет. Розрізану навпіл цибулину кладуть у склянку з кислотою на добу. Потім її поділяють на листочки. Аплікації проводять двічі на день;

 Томатна паста або сік. Їх можна намазувати на пошкодження або робити з них компреси.

 Як позбутися мозолей: заходи і профілактики

 Існує кілька правил, дотримання яких допоможе запобігти появі неприємних дефектів після того, як вони були усунені.

 По-перше, одну з найважливіших ролей відіграє взуття. Бажано, щоб воно було з натуральних матеріалів, що не стискала ногу, а також мала хорошу анатомічну підошву. Не рекомендується постійно носити туфлі на високих підборах.

 По-друге, секрети здорових ніг криються не тільки у взутті, а й в носках/колготках. Дуже часто ці елементи гардероба бгають, перекручуються і в підсумку здавлюють певні частини ноги.

 Гольфи, панчохи і подібні речі для щоденного носіння повинні бути з натуральних тканин (бавовна, шерсть). Якщо є схильність до появи мозолей, то можливо, шкарпетки потрібно надягати навиворіт, щоб зменшити ризик.

 По-третє, влітку потрібно частіше надягати босоніжки, шльопанці і т. п. Також рекомендується вибирати взуття з так званою дихаючоюї підошвою, щоб ступні не потіли.

 Четверте – місця, де найчастіше виникають нарости, можна періодично змащувати вазеліном або використовувати спеціальні засоби. А при пошкодженні рук їх обробляють тальком. При виконанні робіт, пов’язаних з тертям потрібно надягати захисні рукавички.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *