Home / Твоя краса / Боротьба з прищами та вуграми / Як позбутися прищів на голові раз і назавжди?

Як позбутися прищів на голові раз і назавжди?

Так уже повелося, що стану шкіри голови приділяється менше уваги, ніж стану шкіри обличчя або шиї. Адже в разі появи прищів на голові нам не потрібно їх маскувати для зовнішньої привабливості. Але, незважаючи на не кидаючі в вічі прояви, прищі на голові у волоссі приносять відчутний дискомфорт їх власникові у вигляді болю при розчісуванні, свербежу, лущення та інших неприємних відчуттів.

 Гнійні прищі на голові можуть з’явитися у будь-якої людини, адже причини їх появи різноманітні, і можуть свідчити про серйозні захворювання.

Як позбутися прищів на голові раз і назавжди Виникненню гнійних запалень у волоссі сприяють сприятливі умови, які створюються самим організмом. Волосся зберігає тепло шкіри голови, вироблений поверхневий жир і піт – все це в комплексі і народжує ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів, які в будь-який момент можуть проникнути в пори шкіри голови.

 Причини виникнення прищів на голові:

 Шкіра нашого тіла складається з 3-ох основних шарів:

    епідермісу – верхнього шару шкіри, додає їй відтінок за рахунок вироблення меланіну, і з постійно оновлючими клітинами за рахунок їх регенерації;

   дерми – середнього шару шкіри, який містить в собі капіляри, нервові закінчення, кровоносні і лімфатичні судини, а також потові і сальні залози з волосяними фолікулами;

   гіподерми, функціональне призначення якої накопичувати і зберігати поживні речовини, а також терморегуляція всього організму.

 Знаходяться в дермі сальні і потові залози, які виробляють секрет, який виділяється на поверхню шкіри, створює гідроліпідну плівку, що зберігає оптимальну зволоженість і охороняє від проникнення мікроорганізмів. Якщо бактерії проникають через цей природний захист, обов’язково з’являться запалення і гнійники. Найчастіше таке відбувається у випадку гіперактивності сальних залоз, особливо це зустрічається в підлітковому віці або у разі індивідуальної схильності.

Червоні прищики на голові можуть з’явитися у людей незалежно від віку і статі. У зовсім грудних дітей висипання подібного типу можуть відбутися в якості реакції на вживання годуючою мамою будь-яких продуктів.

 Поява прищів на голові при наступних причинах:

    індивідуальна схильність як результат особливості будови шкіри;

   гормональні порушення в організмі, порушення обміну речовин;

   шкідливі звички і нераціональне харчування;

   стресові ситуації, нервове збудження;

   захворювання ШКТ;

   неякісні та невідповідні засоби по догляду за волоссям або нерегулярний догляд за ними;

   сезонні фактори;

   головні убори з синтетичних тканин, що провокують посилене потовиділення;

   безконтрольне вживання лікарських засобів, мазей і кремів.

 Лікування гнійних прищів на голові

 Якщо на шкірі голови прищі мають поодинокий характер, то вам цілком під силу впоратися з проблемою вдома. Для цього досить зробити два простих кроки.

 Крок перший прищів на голові – аналіз

    Проаналізуйте свій раціон. Шоколад, алкоголь, кава, копчені і солоні продукти провокують активну діяльність сальних залоз, що призводить до закупорки пор шкіри голови. Нормалізація харчування відновить функціонування ШКТ, що виключить зайве навантаження на шкіру. Не зайвим буде вживання вітамінних комплексів для збагачення вашого раціону корисними мікроелементами.

   Зверніть увагу на засоби, якими ви доглядаєте за волоссям. Шампунь повинен підходити вашому типу волосся. Залежно від того ж типу необхідно підібрати оптимальну регулярність миття голови. Занадто часте миття висушує шкіру голови, тим самим провокуючи вироблення шкірного жиру. Рідкісне миття призводить до накопичення жиру на шкірі, що в свою чергу закупорює пори і є сприятливим середовищем до розмноження мікроорганізмів.

 Крок другий прищів на голові – позбавлення від проблеми

    При дрібних прищах допоможе використання дегтярного мила. Його можна придбати в аптечних кіосках. Мило очистить шкіру, не висушуючи і не дратуючи, поліпшить кровообіг і призведе шкіру голови в здоровий стан.

   При великих і хворобливих запаленнях можна використовувати антибактеріальні мазі, які теж продаються в аптеках. Мазь наносять на запалену ділянку після миття і сушки голови, залишають у вигляді пов’язки на ніч. Як варіант – замість антибактеріальної мазі можна використовувати мазь іхтіолову.

   Зняти запалення допоможе давній спосіб – гарячі солоні ванни з вмістом сірки. Але так як організувати подібну ванну в наших умовах досить складно, виробники пропонують готові засоби, у складі яких є сірка. Необхідно мати на увазі, що в готових засобах використовуються синтетичні аналоги сірки та інших «натуральних» речовин. Отже, оздоровлюючий ефект від використання таких засобів залишається під питанням.

   Шкіру навколо прищів на голові можна обробляти камфорним або саліциловим спиртом. Вони володіють протизапальними, антисептичними, знеболюючими властивостями. Але на дані засоби можливий прояв алергічних реакцій. Використовуйте їх локально, наносячи тільки на місце вогнища запалення.

 При обробці та лікуванні прищів на голові зверніть увагу на обов’язкові рекомендації:

    Не можна видавлювати на шкірі голови прищики, так як можливе попадання в ранку і на шкіру навколо гнійних виділень і, як наслідок, виникнення поовторного зараження. Крім того, якщо прищі є симптомом серйозного, а може навіть і вірусного захворювання, ви можете погіршити перебіг хвороби і спровокувати появу ускладнень.

   Розчісування, миття та висушування волосся вробити особливо акуратно, щоб не пошкодити і не травмувати запалену шкіру.

    З народних засобів від прищів на голові допомагають настої лікарських трав, що володіють антисептичним і антибактеріальним ефектом – це чистотіл, календула, кропива, деревій та інші.

 Цими настоями обполіскують волосся після миття шампунем, втираючи його масажними рухами в шкіру голови.

 Якщо ж появ прищів на голові має стійкий характер і поширюється по всьому тілу, необхідно відвідати лікаря-дерматолога для повного обстеження, здачі аналізів та отримання відповідного діагнозу лікування. Курс лікування зазвичай складається з легких антибіотиків в комплексі з антибактеріальними і антисептичними мазями.

 Профілактичні рекомендації щодо прищів на голові:

 Що стосується виключення з раціону копчених, солоних і солодких страв, то замінити ви їх можете різними овочами, зеленню, кашами – тими продуктами, які стимулюють роботу кишечника. Не забувайте і про кисломолочні продукти, які збагатять кишечник корисними бактеріями для кращого та ефективного травлення. Кава і кавові напої замініть зеленим чаєм, мінеральною водою або свіжовичавленими соками для поповнення організму вітамінами-антиоксидантами. Вони захистять ваше тіло від шкідливих впливів навколишнього середовища і зміцнять імунітет.

Засоби гігієни підбирайте під свій тип волосся індивідуально. Якщо це необхідно, спробуйте кілька різновидів шампунів. У гострий період віддайте перевагу шампуням з аптеки, на час скасуйте використання укладань. Волосся мийте так часто, як того вимагає їх стан. Часте миття, так само, як і рідкісне, може викликати посилене вироблення поверхневого жиру і тим самим спровокувати появу гнійників у волоссі.

 Не треба забувати, що у кожної людини, яка страждає від прищів на голові, існує індивідуальна реакція на різні засоби та препарати, у кожного своя причина виникнення прищів, тому для вирішення проблеми необхідний індивідуальний підхід.

 Найголовніше пам’ятати, що від стану здоров’я шкіри голови, її зволоженості і ступеня роботи сальних залоз залежить зовнішній вигляд волосся. Кожне запалення збільшує ймовірність їх випадання і відсутності росту на цьому місці. Крім того, запалення на голові є протипоказаннями до фарбування і різних інших хімічних впливів на волосся.

Правильне харчування, здоровий спосіб життя, повноцінний догляд, а також неухильне виконання приписів лікаря допоможе вам досягти бажаного результату.


Check Also

Маска від чорних цяток з содою в домашніх умовах

У кожної господині на кухні є маленька коробочка з содою. Цей продукт ми найчастіше використовуємо …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *