Як пофарбувати волосся чаєм
Зараз все більше число жінок віддає перевагу натуральним фарбникам перед хімічними. В якості барвників виступають не тільки хна, басма, оболонки плодів горіхів, але й календула, мед, чай. Про забарвлення волосся чаєм розповідається докладно.
Чай для додання каштанового кольору
Найпростіше з допомогою чорного чаю пофарбувати волосся в каштановий колір або замаскувати сивину в такому волоссі.
Фарбування волосся чаєм починається з приготування суміші. Чай в пакетиках не годиться, потрібен листової або гранульований. Дві (для більш довгого волосся – три) столові ложки сухого чаю викласти в неокислюючий посуд (термостійкий посуд, глина, емальований метал). Їх заливають двома столовими ложками крутого окропу і ставлять на мінімальний вогонь на 20-30 хвилин. Після виключення вогню дають охолонути.
За цей час волосся можна підготувати до фарбування: вимити і трохи підсушити. Проціджений через сито настій кімнатної температури нанести на волосся, можна прямо руками. На волосся надаватися шапочка для душу, поверх неї – хустку або махровий рушник. Щоб фарбування волосся чаєм дало легкий ефект, досить потримати засіб на волоссі двадцять хвилин, щоб волосся придбали темно-каштановий колір, не знімайте шапочку сорок хвилин. Потім дайте волоссю висохнути природним шляхом.
Як домогтися рудого кольору?
Змішати сушений чайний лист і подрібнені листя волоського горіха в рівних пропорціях, а потім приготувати на їх основі відвар, як у попередньому рецепті. Гарантоване забарвлення волосся чаєм в рудувато-каштановий колір, який буде дивовижно іскритися на сонці.
Хочеться домогтися більш інтенсивного відтінку? Змішайте 1 столову ложку чаю з 1 столовою ложкою календули і приготуйте суміш, як звичайно. Так само, як зазвичай, суміш проціджують, наноситься на волосся. Витримується 20-30 хвилин, потім шапочка знімається і волосся підсихають природним шляхом. Виходить відтінок «сита лисичка» – благородний золотий колір.
Як пофарбувати волосся чаєм, щоб відтінок був більш світлий і яскравий, близький до мідного? Лушпиння, зняту з п’яти-шести великих цибулин, залити 150 г білого вина, закип’ятити на мінімальному вогні. Крутим окропом (150 г) в іншій посудині заварити дві столові ложки сухого чаю. Коли половина вина впоратися, влити в посудину проціджений чай. Це і буде шуканий барвник. Тримати його на волоссі, під поліетиленовою шапочкою і хусткою, потрібно півгодини.
А якщо волосся темне?
Так, як чаєм пофарбувати волосся, якщо ти брюнетка? Дуже просто. Одна столова ложка сушеної чорноплідної горобини заливається 100 г окропу і ставиться на повільний вогонь на 10 хвилин, потім чверть години настоюється. Тим часом столова ложка сухого чайного листа заварюється склянкою крутого окропу, п’ять хвилин кип’ятиться на повільному вогні, теж настоюється. Настої проціджуються, змішуються – і прекрасний натуральний барвник готовий. Тільки на руки в цьому випадку радимо надіти гумові рукавички.
Волосся стануте здоровим, блискучим, просто царственим.