Home / Дозвілля / Як пофарбувати пасхальні яйця – незвичайна підбірка

Як пофарбувати пасхальні яйця – незвичайна підбірка

Цієї весни члени вашої родини, і особливо діти, чекають не дочекаються свята Пасхи. Звичайно, всім не терпиться спробувати нові способи як пофарбувати пасхальні яйця! Ви ще не придумали, чим їх здивувати? Вибирайте будь-який із запропонованих народних рецептів – зробіть свої крашанки яскравими і оригінальними!

Як пофарбувати пасхальні яйця. Християнська легенда

Як пофарбувати пасхальні яйця – незвичайна підбірка

28 квітня православні християни всього світу відзначають найважливіше для них свято – Великдень. Ось тільки підготовку до цього дня необхідно починати заздалегідь, просто тому, що інакше не встигнути все зробити так, як належить.

Наприклад, готувати паски та іншу великодню поживу варто почати вже у Великий четвер, просто тому, що ні в п’ятницю, ні в суботу, це традиційно робити не заохочується. А правильно приготована паску і яйця цілком дочекаються неділі. Так що розповімо вам зараз про великодні яйцях. А саме про те, звідки ця традиція взагалі пішла і що означають різні кольори.

Згідно з легендою, Марія Магдалина змогла таки дістатися до Риму і піднести звістку про воскресіння Ісуса Христа самому імператору Тиберію. Ось тільки не прийнято було йти «в гості» з порожніми руками. Але оскільки особливих засобів у Марії не було.

Тому в якості подарунка був використаний досить простий і зрозумілий, в тому числі і за мірками римського язичництва, символ – яйце. Правда, імператор засумнівався в тому, що хтось взагалі може воскреснути з мертвих. За його словами, це було б все одно, якби це яйце зараз само собою колір змінило. А воно візьми, та й стань червоним. Імператор був вражений, але насторожене ставлення до християнства все одно зберіг.

Практичне пояснення

Є й інша теорія на цей рахунок. Справа в тому, що у Великий піст яйця їсти не можна – це скоромна їжа, яка дозволяється лише в строго певні дні. Ось тільки кури нестися не перестають, так що в господарстві утворюється деякий запас яєць.

Але свіже яйце не може зберігатися дуже довго, тому на певному етапі його варять, щоб продовжити термін зберігання. А щоб не переплутати вже готові і ті, що тільки чекають на приготування, в воду почали додавати лушпиння цибулі. Вже кольорові яйця від білих відрізнити нескладно. А потім і легенду під цю справу підігнали.

Чому саме шоколад

Тут теж все досить просто. Шоколадні крашанки – це вже більше католицька традиція, лише недавно активно поширилася по православним країнам. Сенс простий. Великдень – свято родинне. Але якщо дорослі розуміють весь символізм цього дійства, то донести його до дітей досить складно.

Але хочеться, щоб і вони перейнялися важливістю події. Тому їм почали дарувати цього дня подарунки та невеликі солодощі. А потім комусь в голову прийшла ідея поєднати солодощі та крашанки. А потім і легенда про пасхального кролика сюди приплелася.

Як пофарбувати пасхальні яйця. Види фарбованих яєць

Кожен спосіб фарбування шкаралупи дає особливий результат. За типом малюнка крашанки ділять на групи:

крашанки – фарбовані яйця з однотонною шкаралупою (зазвичай за допомогою цибулиння);

писанки – розписуються вручну або за допомогою трафаретів;

крапанки – яйця, пофарбовані в один колір, але з контрастними цятками або плямами;

дряпанками – малюнок видряпували на пофарбованій шкаралупі.

Існують і інші, сучасні способи прикраси яєць, наприклад, термонаклейки на пасхальну тематику. Як пофарбувати пасхальні яйця.  Загальні правила фарбування яєць

Щоб яйця виглядали акуратно, а колір був яскравим і стійким, дотримуйтеся елементарних правил: Яйця перед фарбуванням потрібно вимити, використовуючи м’яку губку. Тоді барвник ляже рівно.

Не кладіть яйця з холодильника відразу в окріп, спочатку підігрійте їх до кімнатної температури.

Для прискорення процесу можна опустити яйця в злегка теплу воду.

Воду, в якій будуть фарбуватися або варитися перед фарбуванням яйця, потрібно посолити. Якщо шкаралупа трісне, білок не витече.

Для стійкості кольору додавайте оцет. Його можна налити в ємність з барвником, а можна протерти оцтом шкаралупу перед фарбуванням.

Коли яйця зваряться, злийте окріп і залийте яйця холодною водою. Контраст температур призводить до того, що яйця відмінно чистяться.

Після фарбування, коли шкаралупа висохне, протріть яйця серветкою, змоченою в рослинному маслі. Шкаралупа буде ефектно блищати.

Ці правила застосовні як для натуральних природних барвників, так і для покупних.

Як пофарбувати пасхальні яйця натуральними барвниками

З фабричними барвниками все просто – досить слідувати інструкції на упаковці і дотримуватися моментів, зазначених вище. А можна обійтися і без заводських барвників і взяти природні. В якості натуральних барвників найчастіше використовують:

 лушпиння цибулі;

буряк;

каркаде;

куркуму;

червонокачанну капусту.

Підходять і інші трави, спеції, ягоди, овочі.

Щоб пофарбувати яйця цими продуктами, можна застосувати один із способів:

проварити яйця разом з продуктом-барвником;

заздалегідь зварити відвар, остудити і залишити яйця у відварі на кілька годин або на ніч;

залишити яйця на ніч в овочевому або ягідному соку;

натерти плід на тертці і натерти м’якоттю шкаралупу.

Натуральні барвники дають найрізноманітніші відтінки. Можна пофарбувати незвично крашанки в такі кольори:

коричневий – кава, чорний чай, цибулиння;

рожевий, бордовий – буряк;

жовтий – куркума, морква;

золотистий – березове листя;

блакитний – каркаде, червонокачанна капуста;

зелений – шпинат.

Фарбування натуральними барвниками цілком нешкідливо. І хоча фабрична фарба дає яскраві та ефектні відтінки, багато господинь вважають за краще готувати крашанки з використанням природних барвників.

Як пофарбувати пасхальні яйця оригінально

Найпопулярніший спосіб зробити яйця з малюнком – використовувати при фарбуванні листочки петрушки. Виберіть акуратні невеликі листочки зелені, намочіть їх водою і прикладіть до шкаралупи. Зафіксуйте листочки капроновою панчохою або марлею, скріпіть марлю нитками, сформувавши мішечок.

Зафарбовуйте яйця зручним способом – фрагменти шкаралупи під листочками залишаться незабарвленими. Замість петрушки при створенні малюнка своїми руками можна також використовувати: гілочки кропу, невеликі листочки рослин, квіти і пелюстки. Рослинний матеріал можна замінити силуетами, вирізаними з звичайного паперу або ізоляційної стрічки – ізоляційну стрічку навіть не доведеться фіксувати марлею.

У мішечок з марлі можна насипати рис – вийдуть яйця в цятку. Інша крупа, наприклад, гречка – не підійде. Вона перетвориться в кашу, і чіткого орнаменту не вийде. Дуже красиві яйця на Великдень виходять при використанні серветок для декупажу. Вирізаний фрагмент серветки приклеюється до шкаралупи за допомогою збитого яєчного білка.

Цікаві малюнки можна отримати на яйцях, якщо перед фарбуванням обернути їх мереживом або ажурною матерією. Ажурні орнаменти також можна видряпати на шкаралупі голкою або шилом вже після фарбування яєць. Фарбування яєць на Великдень своїми руками – це красиво і оригінально. З мінімальними фінансовими витратами ви досягнете цікавого ефекту, лише проявивши фантазію.

Як пофарбувати пасхальні яйця. Що означають різні кольори

Червоний – початковий варіант. Символізує кров Христа, а також саме його воскресіння.

Жовтий, оранжевий і золотий – символи достатку і процвітання.

Блакитний і синій – кольори Пресвятої Діви, так що символізують мир, добро, взаємодопомогу.

Зелений – конкретний символ відродження. І процвітання, оскільки виходить змішуванням блакитного і жовтого.

Хіба що в чорний колір яйця фарбувати не можна. Все ж у цього кольору символізм вже давно і міцно визначений.

Ми також вважаємо, що вам було б цікаво дізнатися про декілька простих, але досить ефективних способах як пофарбувати пасхальні яйця. Все ж це набагато простіше, ніж розписувати їх малюнками.

Спосіб 1. Червона класика

Великодні яйця, пофарбовані в червоний колір (як нагадування про кров, пролиту розіп’ятим Ісусом Христом) – традиційний атрибут цього найдавнішого християнського свята. А цибулиння – безумовний лідер серед природних барвників для яєць.

Технологія досить проста: спочатку лушпиння ріпчастої цибулі варять у воді від 30 хвилин до години, періодично помішуючи; потім відвару дають настоятися; і нарешті обережно опускають в нього чисті сирі яйця, які варять до готовності.

Порада: Для отримання червоного або рожевого відтінку підходить також буряковий сік – в нього на час занурюють вже готові варені яйця.

Спосіб 2. Посланці сонця

Золотисто-жовтий колір яєчній шкаралупі надає відвар куркуми. Для отримання насиченого кольору потрібно додати у воду 2-3 ст. ложки куркуми і довести до кипіння. Однак при цьому слід дотримуватися обережності – адже якщо вода з куркумою проллється, очищення плити буде досить нелегкою справою. У такому розчині можна варити яйця до готовності або відмочувати вже варені.

Порада: Жовтий колір пасхальним яйцям можуть надати також березові листя, кора молодої яблуні або квіти календули.

Спосіб 3. Партія зелених

Ще один простий спосіб як пофарбувати пасхальні яйця – варити їх з кропивою, шпинатом або барвінком. При цьому в залежності від кількості трав поверхня крашанок стає салатовою або зеленою.

Порада: Прикладіть до сирого яйця листочок дикої або кімнатної рослини, натягніть зверху капронову панчоху, зав’яжіть і варіть в будь-якому барвнику. В результаті на яєчній шкаралупі повинен залишитися гарний візерунковий відбиток.

Спосіб 4. Колір небесний, синій колір

Варені яйця стають синіми при замочуванні в настої дрібно нарізаної червонокачанної капусти з додаванням білого оцту. Для отримання більш насиченого кольору барвник повинен гарненько настоятися. Якщо ж ви не любите довго чекати, можна просто натерти готові яйця капустяним листям.

Порада: Яйця в клітинку ?! А чому б і ні! Обтягніть їх сітчастою панчохою (або продуктовою сіткою), опустіть в будь-який барвник зі згаданих у цій статті – і незабаром зможете милуватися ефектним малюнком!

Спосіб 5. Фіолетовий спокій

Пофарбувати яйця в фіолетовий колір вам допоможуть пелюстки темної мальви або квіти фіалки. Візьміть квіти фіалки, залийте гарячою водою, дайте воді настоятися і замочіть в ній яйця на ніч. Якщо хочете отримати гарний лавандовий відтінок, додайте у воду трохи лимонного соку.

Порада: Одягніть на яйце тонкі гумки або приклейте шматки паперу (скотча) різної форми, а після фарбування зніміть – на шкаралупі залишаться білі лінії і візерунки.

Спосіб 6. Кавова радість

А ось спосіб, який сподобається жителям сучасного міста: щоб приготувати крашанки затишного бежевого або коричневого відтінку, їх досить зварити в молотій каві. Втім, підійде міцний чай або шкаралупа волоського горіха. А ось кора дуба або вільхи зробить їх зовсім чорними – і цією властивістю час від часу теж можна користуватися, хоча б для різноманітності.

Порада: А хочете приготувати яйце в цяточку? Це зовсім не складно. Змочіть яйце водою, обваляйте в рисі, гречці або іншій крупі, загорніть в марлю і варіть в будь-якому барвнику. Коли розгорнете згорток, у вас в руках опиниться чудова плямиста крашанка.

Спосіб 7. Зробіть їх шовковими!

Ще одна модна методика, хоча її нешкідливість може викликати сумніви. Акуратно загорніть білі яйця в шматки візерункової тканини з натурального шовку (найкраще підійдуть нарізані старі краватки), скріпіть ниткою або гумкою і варіть у воді з додаванням оцту. Яйця також можна обернути звичайними х/б нитками – в цьому випадку у вас вийде кумедний кольоровий слід у вигляді своєрідного «кокона».

Порада: Перед приготуванням протріть поверхню яйця оцтом або помийте з милом – так воно не тільки очиститься, але і краще вбере колір.

Спосіб 8. Веселі картинки

І нарешті, спосіб, який сподобається вашим колегам на роботі не менше, ніж дітям – просто розмалюйте яйця перманентними маркерами, кольоровими фломастерами або навіть лаком для нігтів! Тут відкривається практично безмежне поле для фантазії, потрібно лише трошки вільного часу і, звичайно, бажання. Коли ваш шедевр буде готовий, не забудьте похвалитися перед знайомими!

Порада: Збираючись фарбувати яйця, помийте руки з милом – стежте за тим, щоб на шкірі не було крему або жиру, інакше на яйці можуть залишитися відбитки пальців.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *