Все більше молоді люди захоплюються плетінням фенечек, тобто саморобних браслетів, виготовлених з різних матеріалів (наприклад, з бісеру або муліне). Дізнатися, як плести фенечки, хочеться багатьом людям, які ще не навчилися цього, в принципі, нескладній справі. Процес трудомісткий, проте досить цікавий і нудний.
Як плести фенечки і їх значення
Способів плетіння існує безліч, і люди зупиняють вибір на найбільш зручних і придатних для них. Спочатку фенечки стали модними у представників такої субкультури, як хіпі, які недарма називали себе «дітьми квітів», любили яскраві декоративні речі. За допомогою даного аксесуара вони прагнули виразити себе.
Сьогодні фенечки стали популярними серед людей різного віку і соціальних категорій. Їх часто роблять для того, щоб подарувати як подарунок. Звичайно, практично в будь-якому магазині, де продаються товари для рукоділля, можна придбати вже готовий виріб. Однак набагато цікавіше і оригінальніше виготовити їх самостійно.
Носіння цього аксесуара вважається нормальним і навіть стильним для представників обох статей. Навіть вік не має значення. Все частіше можна зустріти людей, що носять парні фенечки, які вказують на їх взаємну любов.
Унікальність кожного аксесуара визначається його:
розміром;
формою;
кольором;
візерунком.
Що позначають кольори?
Що стосується їх забарвлення, деякі кольори асоціюються з певними символами (принаймні, згідно з прийнятими стереотипам):
Червоний – говорить про сильне і палке кохання.
Яскраво-червоний – свідчить про агресивне ставлення.
Бордовий – пов’язаний з хитрістю.
Рожевий – наївність і надлишок ніжності.
Помаранчевий – символізує велику енергію, в тому числі, сексуальну.
Жовтий – іскорки божевілля (в позитивному сенсі) і літній настрій.
Зелений – любов до природи і душевна молодість (у хіпі цей колір був пов’язаний з богом Джа).
Блідо-зелений – розчарування в надіях.
Блакитний – дружнє ставлення.
Фіолетовий – схильність до марень.
Білий – невинність і чисті помисли.
Чорний (а також сірий) – самотність і сплін.
Нерідко в одному виробі поєднуються різні кольори. Наприклад, поєднання чорного і зеленого кольору можна розшифрувати, як «ні наркотикам!». Червоний, зелений, а також білий – натяк на гіперсексуальність. Жовтий, блакитний, а також оранжевий – захоплення Східною культурою і традиціями. Райдужне забарвлення, тобто використання семи кольорів – демонстрація навколишньому світу свого прекрасного настрою та дружнього ставлення.
Багато людей бажають скоріше дізнатися, як плести фенечки, щоб вміти висловлювати, таким чином, власні почуття.
Які потрібні матеріали?
Новачки найчастіше вдаються до прямого, а також косоокого (мозаїчного) плетіння фенечек. Для того щоб зайнятися цим процесом, необхідно підготувати всі необхідні матеріали:
Англійську шпильку;
Ножиці (можна скористатися манікюрними).
Нитки (кращий варіант – муліне, але підійде і стандартна пряжа). Потрібно вибрати парну кількість, не менше метра завдовжки.
Плетіння проводиться таким чином:
Нитки розкладаються згідно зі схемою майбутнього малюнка.
Пряжа закріплюється, щоб не було перекручувалася – для цього робиться вузлик, який кріпиться до дивана або ще чого-небудь за допомогою англійської шпильки.
За допомогою правої нитки зав’язуються вузлики на наступній по порядку нитці. Продовжувати робити те ж саме на наступних нитках. Ця смуга вузликів і стане початковим рядом.
Другий ряд починається з аналогічної нитки. Все виконується таким же чином, поки не буде досягнута потрібна довжина.
Коли браслет закінчений, його необхідно зняти з шпильки, а закінчення заплести в косички.
По суті, даний метод вважається найпростішим. Новачкам бажано починати саме з нього і поступово удосконалювати навички, ускладнювати візерунки. Можна, наприклад, змінювати напрямок, щоб малюнок на браслеті вийшов іншим.
Як плести фенечки з атласних стрічок
Найчастіше використовують нитки муліне, однак можна також застосовувати атласні стрічки. Вони допомагають зробити вельми симпатичні вироби і, як стверджують досвідчені майстри, працювати з ними набагато легше. Згодом, коли рука буде натренована, на створення одного красивого виробу буде йти не більше 30 хвилин.
Коли використовуються стрічки різних кольорів, потрібно обов’язково, щоб вони поєднувалися між собою.
З плетінням фенечок зможе впоратися практично будь-яка людина. Головне, щоб вона бажала навчитися. З першого разу, звичайно, не все може вийти так, як хотілося б. Однак в цій справі «рука набивається» досить швидко і, відповідно, вже незабаром результат праці виявиться набагато кращим. А красиву фенечку можна навіть подарувати коханій людині, як признання в любові.
Як плести фенечки з муліне – яскраве різнобарв’я
Фенічка – це модний аксесуар ручної роботи, що символізує дружні відносини. Схем плетіння і візерунків існує безліч, але починати, звичайно ж, варто з найпростіших. Як же плести фенечки з муліне?
Як плести фенечки «Хвиля» з муліне
Для створення цього браслета знадобиться:
Два мотка ниток муліне поєднаних кольорів, по 10 метрів і в 6 складань.
Один моток ниток муліне будь-якого кольору, так само по 10 метрів і в 6 складань.
Ножиці.
Малярський скотч.
Лінійка або кравецький сантиметр.
Колірна палітра може бути будь-якою, в залежності від уподобань, характеру або зовнішнього вигляду людини, для якого плететься фенечка. Орнамент у вигляді хвиль дозволяє використовувати більше двох кольорів. Нитки-основи можуть бути будь-яких відтінків. Навіть просто залишки від старих мотків, оскільки вони будуть видні лише на застібці браслета.
Коли кольори обрані, потрібно створити і закріпити основу для майбутньої фенечки. Використовуючи лінійку або кравецький сантиметр необхідно зробити 12 відрізів муліне по 40 см. Кожна нитка використовується в 6 складань. Тепер важливо рівно приклеїти їх на скотч.
Два мотка робочих ниток, для зручності, необхідно перемотати в клубки. Так вони не будуть плутатися і заважати, а рівномірний натяг муліне забезпечить однакову щільність плетіння. Зліва від основи потрібно приклеїти нитку з клубка того кольору, яким буде починатися фенечка. Далі залишається закріпити скотч на робочій поверхні.
Плетіння всього браслета відбувається одним типом вузлів. Вони пров’язуються на нитках-основах відповідно до обраної схеми. Тому спочатку необхідно сплести 4 ряди першим кольором і зробити поворот.
Далі в орнаменті фенечки йде перехід кольорів. Для цього 3 муліне з основи пров’язуються синьою робочою ниткою. Потім початок другого клубка фіксується під сплетеною частиною, таким же чином, як і сам браслет. Бірюзова нитка вплітається в полотно, згідно фото 8 і покриває ще 3 основи.
Тепер необхідно знову повернутися до ниток синього кольору і закінчити ними ряд. Щоб уникнути появи дірочок в місцях зміни кольорів попереднє муліне завжди вплітається між основою і другою робочою ниткою. Це найскладніша частина всієї роботи.
Плетіння триває, таким чином, до досягнення необхідної довжини. В кінці всі нитки обрізаються і підрівнюються. Можна пов’язати фенечку на зап’ясті в такому вигляді або заплести застібку в косички, щоб муліне менше пушилось.
Можна пов’язати фенечку на зап’ясті
Як плести фенечки з шнурків
Технологія виготовлення такої фенечки не припускає складних дій. Необхідно всього лише переплітати нитки в певній послідовності. Для того щоб вона виглядала ефектніше, найкраще використовувати яскраві нитки муліне, склавши кожну з них вдвічі або втричі. Прикрасити фенечку можна намистинками.
Інструменти і матеріали:
Нитки муліне двох кольорів.
Ножиці.
Скотч або шпилька.
Відріжте від мотків чотири нитки (по дві одного кольору) довжиною сімдесят п’ять сантиметрів.
Складіть їх навпіл і зав’яжіть вузлом, залишивши невеликий хвостик.
Закріпіть нитки на стійкій поверхні. Можна зафіксувати їх за допомогою скотча, приклеївши його до столу, або приколоти шпилькою до килима (дивану, крісла). В кінцевому результаті повинно вийти чотири нитки для плетіння двох кольорів довжиною близько тридцяти сантиметрів.
Четверту нитка, тобто останню справа, проведіть під третьою і другою, а потім заведіть її над другою.
Першу нитку, що знаходиться зліва проведіть під другою та четвертою, а потім заведіть її над четвертою.
Продовжуйте плести в тому ж порядку, тобто спочатку справа, а потім зліва. Нитки при цьому бажано не випускати з рук (як при плетінні звичайної косички). Також необхідно постійно підтягувати вузли, щоб шнурок вийшов щільним. З’єднати два кінця браслета можна звичайним вузликом.