Браслет з бісеру – це вишукана і універсальна прикраса, яку можна зробити своїми руками. Безліч колірних варіантів бісерин і технік їх переплетення дозволяють створювати найрізноманітніші наручні прикраси: від тонких джгутів до химерних ажурних композицій. Вам цікаво, як плести браслет з бісеру? Незабаром ви навчитеся перетворювати маленькі яскраві бісеринки в оригінальні аксесуари!
Браслет з бісеру. Браслет-джгут
Аксесуари з бісеру дуже красиві. Але їх найбільшою перевагою є те, що легко можна виготовити браслет з бісеру. Це означає, що їх можна зробити виключно індивідуальними – улюбленого кольору, розміру і дизайну.
Для створення простого, але дуже ефектного браслета-джгута вам знадобиться:
бісер білого і чорного кольору.
Волосінь.
Бісерна голка.
Одягніть на волосінь сім бісерин в такій послідовності: одну чорну, дві білі, дві чорні і дві білі. Зробіть з них кільце, для цього зв’яжіть кінці волосіні вузлом між першою і останньою бусинкою ряду. Протягніть волосінь через найпершу бісерину (чорну) першого ряду.
Одягніть на волосінь одну чорну бісерину, пропустіть другу (білу) бісеринку першого ряду і протягніть волосінь через (третю) білу бісеринку першого ряду.
Одягніть на волосінь одну білу бісеринку, пропустіть четверту (чорну) бісеринку першого ряду і протягніть волосінь через п’яту (чорну) бісеринку першого ряду.
Одягніть на волосінь одну чорну бісерину, пропустіть шосту (білу) бісеринку першого ряду і протягніть волосінь через шосту (білу) бісеринку першого ряду.
Так ви сплетете другий ряд джгута, що складається з трьох бісерин. Добре затягніть волосінь, притримуючи джгут за основу плетіння.
Одягніть на волосінь одну білу бісеринку, пропустіть чорну бісеринку (це буде найперша бісеринка в плетінні) і протягніть волосінь через першу (чорну) бісеринку другого ряду.
Одягніть на волосінь одну чорну бісеринку, пропустіть білу бісеринку (це буде третя бісеринка в першому ряду) і протягніть волосінь через другу (білу) бісеринку другого ряду.
Одягніть на волосінь одну білу бісеринку, пропустіть чорну бісеринку (це буде п’ята бісеринка в першому ряду) і протягніть волосінь через третю (чорну) бісеринку другого ряду.
Так ви сплете третій ряд джгута, що складається з трьох бісерин. Добре затягніть волосінь.
Продовжуйте подальше плетіння за такою ж схемою, тобто чергуйте кольори нових бісерин, а волосінь протягують в бісеринки попереднього ряду. Після того як сплетете джгут потрібної вам довжини, з’єднайте його краї волосінню. Браслет готовий!
Браслет з бісеру і намистин
Для виготовлення елегантного браслета, що поєднує собі великі бісерини і дрібний бісер, вам знадобиться:
Маленький бісер чорного кольору.
Середній бісер сріблясто-сірого кольору.
Білі бісерини діаметром 6 мм.
Волосінь.
Бісерна голка.
Застібка для браслета.
Щоб зробити браслет з бісеру , вам знадобиться відрізати шматок волосіні завдовжки близько 60 см. Протягніть один з його кінців в голку.
Одягніть на волосінь бісерини в такій послідовності: дві білі намитини, п’ять чорних бісеринок, одна сріблясто-сіра бісеринка і ще п’ять чорних бісеринок. Перемістіть бісерини по волосіні так, щоб вони знаходилися в 10 см від її вільного краю.
Протягніть голку з волосінню через дві білих намистини з боку початку браслета. Затягніть волосінь. У вас повинно вийти кільце.
Одягніть на волосінь намистини в такій послідовності: п’ять чорних бісеринок, одна сріблясто-сіра бісеринка і ще п’ять чорних бісеринок.
Протягніть голку з волосінню через дві білих намистинии з боку початку браслета. Затягніть волосінь. Тепер дві великі намистини обрамляють два півкола з бісеру.
Одягніть на волосінь намистини в такій послідовності: одна біла намистина, п’ять чорних бісеринок, одна сріблясто-сіра бісеринка і ще п’ять чорних бісеринок.
Протягніть голку з волосінню через дві останніх білих намистини з боку початку браслета. Затягніть волосінь.
Одягніть на волосінь намистини в такій послідовності: п’ять чорних бісеринок, одна сріблясто-сіра бісеринка і ще п’ять чорних бісеринок.
Протягніть голку з волосінню через дві останніх білих намистини з боку початку браслета, створюючи симетричну дугу. Затягніть волосінь.
Продовжуйте плести браслет за описаною вище схемою, поки не досягнете потрібної вам довжини.
Закінчивши останній елемент браслета, надіньте на волосінь п’ять чорних бісеринок, одну з частин браслетною застібкою і ще п’ять чорних бісеринок. Зробіть з них петельку. Затягніть і зафіксуйте волосінь. Таким же чином прикріпіть застібку до іншого кінця браслета. Готово!
відеоурок
Як плести браслет з бісеру «Сліди лап»
Браслет з лапками плететься швидко, а матеріалів витрачається мало.
Нам знадобляться:
білі і чорні бісерини;
волосінь, нитка або вощений шнур – на вибір.
Пропонуємо з великими бісеринками (із термомозаіки) і вощений шнур, щоб він добре фіксував полотно браслета. Волосінь і звичайна нитка більше підходять дрібному бісеру.
Візерунок з лап найлегше втілити за допомогою музичного плетіння. До того ж до легкості виконання, наш браслет буде гнучким і суцільним, без порожніх клітинок, як при плетінні хрестиком.
На схемі вказана послідовність нанизування бісерин і їх колір.
На нитку довжиною 1,5-2 метра нанизуємо 11 бісерин. Найперша не рахуватиметься, вона – нульова, служить для кріплення ряду, щоб інші не посипалися. Її можна взяти будь-якого кольору, в кінці роботи ми її знімемо, щоб з’єднати кінці полотна в браслет. Одинадцяту бісерину маємо в одному ряду з десятої, просмикуючи нитку через дев’яту.
Тепер до кожної «самотньої бісерини» в ряд додаємо по штучці в шаховому порядку, а нитку пропускаємо через наступну. І так від верху до низу, і від низу до верху.
Щоб браслет з бісеру вийшов потрібної довжини, починаємо візерунок заново, коли доходимо до кінця схеми. Наприклад, наша схема закінчується на 140-й бісерині. Продовжуємо плетіння, починаючи з 10-ї. І так до тих пір, поки браслет не буде впору.
Щоб з’єднати кінці браслета в готовий виріб, переконаємося, що вертикальних рядів парна кількість – вони повинні замикатися між собою, як частини пазла. Знімаємо нульову бісерину, яка слугувала нам опорою першого ряду. І нитку з одного кінця браслета вплітаємо в бісерини іншого. Решту нитки зав’язуємо вузликом, зайве відрізаємо. Наш пазл склався.
Браслет з бісеру з іменами
Для виготовлення браслета з малюнком у вигляді імені знадобиться:
різнокольоровий бісер,
нитка,
голка
аркуш паперу.
Для початку необхідно намалювати схему, на якій буде зображена кожна бісерина в браслеті. Це потрібно для того, щоб чітко визначити бісерини, які будуть складатися в літери.
Якщо у вас буде браслет з ім’ям, то всі ваші друзі будуть вам заздрити.
На схемі повинен вийти досить широкий браслет з бісеру. Це необхідно для того, щоб букви імені добре читалися.
У схемі повинно бути не менше 9 рядів. При цьому слід пам’ятати, що в будь-якому випадку рядів має бути непарна кількість.
За основу схеми можна взяти простий листок в клітинку і зафарбувати клітини так, як буде зображений малюнок.
Далі на нитку набирається потрібне непарне число бісеринок, наприклад, 9. Далі з 9-ї бісерини від низу до верху увійдіть в 7-у і наберіть 10. З 10-ї знову знизу увійдіть в 5-у і наберіть 11-у. З 11-ї бісерини увійдіть в 3-ю і наберіть 12-у, а з 12-ї увійдіть в 1-у і наберіть 13-ть. Так вийшло вже два ряди, і тепер плетіння повторюється в зворотному порядку.
Приблизно через 3 см плетіння можна починати виплітати літери, за схемою вставляючи бісерини потрібного кольору.
Завершивши плетіння імені, потрібно приміряти отриманий браслет і доповнити до потрібної довжини фоновим малюнком. Після браслет скріплюється застібкою, стрічкою або сплітається в коло.
Браслет з бісеру у вигляді змії
Надзвичайно модними стають браслети з бісеру, що нагадують змію. Вони бувають найрізноманітніших видів: плоскі і в формі джгута, в один оберт або кілька.
Для плетіння одного з найпростіших браслетів знадобиться:
прозорий темно-зелений бісер – 5 грам;
матовий зелений бісер – 10 грам;
блискучий синій бісер – 24 шт .;
матовий червоний бісер – 12 шт .;
волосінь або нитки;
товстий дріт довжиною в 20 см.
Тепер на нитку з двома голками на кінцях потрібно нанизати ланцюжок «в хрестик». Спочатку одну синю і 3 темно-зелені бісеринки нанизуємо на середину нитки і проводимо ліву нитку назустріч правій крізь останню бісеринку. Натягуючи нитки, виходить перший хрестик першого ряду.
Після цього 1 темно-зелену бісерину набираємо на ліву нитку, а дві темно-зелені – на праву і ліву нитку протягуємо на правій нитці крізь останню бісеринку. Отримуємо другий хрестик першого ряду. Третій хрестик робиться з темно-зеленого бісеру, а два наступних з зеленого і темно-зеленого.
Візерунок повторюється, починаючи з шостого хрестика і так до досягнення довжини ланцюжка в 57-58 хрестиків. В останньому хрестику в бічній бісеринці нитки схрещуємо.
За такою ж схемою виконується другий ряд ланцюжка.
В кінці кожного ланцюжка вив’язується частина голови за тим же принципом «в хрестик». Нитки закріплюються, але не обрізаються.
В результаті вийшли дві плоскі частини тіла змійки: верхня і нижня. Наше завдання зробити змійку об’ємною.
Робиться це додатковою ниткою з двома голками на кінцях.
Дійшовши до останнього хрестика голови, можна зробити жало змійки. На одну з ниток набирається 7 червоних бісеринок, потім на нитку в зворотному напрямку проводимо три бісеріни і разом з ними нитку назад протягуємо в усі червоні бісерини до кореня язика.
Нитку натягуємо, виходить роздвоєне жало. Тепер з іншого боку з’єднується верхня і нижня частина тіла змійки.
В її готове тіло вставляємо шматок дроту, нитки натягуємо і ховаємо в найближчих бусинах, а залишок обрізаємо.
Як сплести браслет з бісеру на станку?
Створити таку прикрасу не представляє особливих труднощів, головне, щоб був в наявності відповідний верстат. А покроковий опис і схема допоможуть вам в цьому!
Інструменти і матеріали:
металевий або дерев’яний ткацький верстат для бісеру;
безкоштовна схема для плетіння браслета;
нитки для бісеру;
голки бля бісеру;
бісер 11 розміру (у нас запропоновано бісер delica);
клей для ювелірних виробів;
основа для браслета 15 мм, широка і з загнутими краями.
Браслет з бісеру на верстаті – дуже швидкий варіант виготовлення оригінальної і стильної прикраси, яка виглядає дуже гарно і акуратно на руці! Такий браслетик може стати відмінним подарунком близьким подругам і родичам!
Для виготовлення цього браслета вам буде потрібний невеликий ткацький верстат для бісероплетіння. Такий верстат, можна купити в спеціалізованому магазині.
Покрокова інструкція
Отже, давайте почнемо плести браслет з бісеру на верстаті.
КРОК 1: Підготуйте верстат
Спочатку виміряйте основу для браслета, після чого приступайте до підготовки верстата. Для цього зафіксуйте його на повну довжину браслета, якщо ваш верстат регульований. У цьому випадку переконайтеся, що у вас є, хоча б, повна довжина браслета +2 см з обох сторін між 2 котушками.
Примітка: загальна довжина браслета 16.5 см або 95 рядів.
Потім зафіксуйте нитку з вузликом по центру гвинта, розташованого на дерев’яній котушці на одній стороні верстата. З цієї точки закріпіть, потягніть нитку через котушку на одній стороні і трохи змістіть від центру. Потім перемістіться на іншу сторону котушки, пройдіть через неї і зробіть петлю навколо центру гвинта на цій стороні.
Йдіть далі через котушку, залишаючи одну прокладену нитку між цією гілкою і попередньою у напрямку до центру. Зробіть виток і перейдіть знову на іншу сторону, залишаючи прокладку між цією ниткою і попередньою. Знову зробіть петлю навколо гвинта і так далі, поки у вас не буде 8 потоків, які перетинають ткацький верстат. Це дуже легко зробити, повірте, навіть якщо пояснення здаються складними.
Перш ніж почати, за допомогою гвинтів відрегулюйте натяг ниток. Вони не повинні бути натягнуті занадто сильно, але повинні бути в змозі утримувати роботу на одному рівні.
КРОК 2: Почніть плетіння
Роздрукуйте ваш шаблон, якщо це ще не зроблено.
Підготуйте 2 метри волосіні для бісеру і зробіть простий вузол на першій нитці близько 5 см від котушки. Протягніть нитку в голку і пройдіть через потоки, встановлені на ткацькому верстаті в одному напрямку, і потім поверніться або йдіть вище і нижче нитки.
Зробіть це ще 2 рази – і ви готові почати.
Як сплести браслет з бісеру на верстаті:
Пройдіть голкою під нитками.
За допомогою пальців встановіть бісеринки між кожною ниткою, підтримуючи їх знизу.
Коли всі бісерини будуть встановлені, протягніть їх крізь голку з ниткою по всьому ряду. Ваша голка повинна йти вище нитки ткацького верстата.
Ваш ряд зафіксовано.
Примітка: ви, можливо, помітили, що на цьому верстаті плететься робота з 8 бісеринами в ряду. Ми зробили новий браслет з 7 бісеринами щоб відповідати шаблону.
Повторіть цей принцип для всіх рядів вашого бісероплетіння. Подивіться, як це легко!
КРОК 3: оновіть / сховайте нитку
В процесі плетіння вам може не вистачити волосіні, щоб закінчити. В цьому випадку, просто протягніть залишок нитки назад через ряди. Візьміть нову нитку, протягніть її в 5 ряд перед рядом, де ви зупинилися і плетіть знову по рядах, поки не дійдете до потрібного місця. Ви можете продовжити вашу роботу.
Якщо ви перебуваєте в кінці бісероплетіння, просто протягніть нитки назад через попередні ряди, щоб приховати кінець нитки.
Точно так само поступітьз ниткою на початку роботи. Для цього обережно зніміть вузол з котушки, вставте нитку в голку і заплетіть її через перші ряди, щоб заховати нитки.
КРОК 4: зніміть полотно зі станка
Як звільнити готове полотно з верстата?
Попереджаємо: ця частина роботи може бути дещо нудною. Вам потрібно зробити так, щоб ваша робота не розпалася на шматки через деякий час, для цього спочатку скоротіть всі нитки якомога ближче до котушок.
Потім просмикніть одну з ниток в голку і проведіть її через роботу. Ви повинні так вчинити з усіма іншими нитками, щоб приховати їх і забезпечити акуратні кінці, що не розтріпаються в майбутньому.
КРОК 5: причепіть плетіння на браслет
Ваша ткацька справа зроблена.
Перш ніж прикріпити плетіння на браслет, переконайтеся, що у вас правильна кількість рядів і вони прекрасно вписуються в межі допустимого простору. Упевнившись, візьміть клей і приступіть до роботи.
Нанесіть на один кінець браслета невелику кількість клею. Не кладіть занадто багато, інакше він буде проступати через бісер і блищати, а це некрасиво.
Продовжуйте наносити клей по колу, поки не приклеїте плетіння повністю.
Залиште виріб сохнути протягом 24 годин, перш ніж надіти його на руку.