Home / Твоя краса / Обличчя / Як підтягнути шкіру повік в домашніх умовах

Як підтягнути шкіру повік в домашніх умовах

Чому шкіра повік стає в’ялою, як уникнути цього за допомогою салонних косметичних процедур, спеціального точкового масажу, за допомогою доглядаючих кремів, народних методів.Шкіра повік – це ніжна і чутлива зона обличчя. Саме вона в першу чергу видає втому, погане самопочуття. Крім того, обвисання, зморшки навколо очей є першими ознаками старіння. Як підтягнути шкіру повік  спробуємо розібратись далі.

Як підтягнути шкіру повік. Причини в’ялої шкіри повік

jak-pidtjagnytu-shkiry-povik-v-domashnih-ymovah

Блефарохалаз – це медичний термін, який позначає появу надлишку в’ялої шкіри навколо оченят. Це так званий «ефект важких повік».

Проблема ця досить поширена, і викликає її безліч причин:

Старіння. Це перший і головний фактор, який провокує в’ялість повік. Шкіра в цій зоні в 7-10 разів тонша, ніж на іншому обличчі або де-небудь на тілі. З ходом часу епідерміс тут стає все більш тонким по причині втрати еластану, колагену, гіалуронової кислоти. Делікатні ділянки шкіри розтягуються під впливом жирового тіла, і це призводить до негарного обвисання і в’ялості. Стандартним проявом старіння є виступання жиру в області під очима. Також старіння послаблює м’язи, і це значно погіршує вид мішків під очима.

Генетична схильність. Дослідження генетиків підтверджують, що ще однією поширеною причиною раннього обвисання повік і в’ялості є спадковість. Тому якщо у вашому роду є схильність до «раннього старіння», то не виключено, що це торкнеться і вас.

Мала кількість сальних залоз. Періорбітальна зона – більш суха в порівнянні з іншими. Тут найменше сальних залоз, ніж де-небудь на обличчі. Ліпідний бар’єр гірший, а значить, епідерміс схильний до швидкого формування мімічних зморшок.

Форма черепа. Як правило, рання в’ялість і кола під очима утворюються у людей з видатними вилицями і глибоко посадженими очима. Тінь від очних западин створює ілюзію, що шкіра в цих зонах більш темна. В процесі старіння кістки черепа змінюються і ситуація погіршується.

Токсини в організмі. Темрява під очима, в’ялість і набряклість можуть свідчити про те, що в вашому тілі накопичилась надмірна кількість токсинів. Якщо орієнтуватися на навчання китайських цілителів, то шкіра повік – ділянка, що відповідає за нирки. Тому набряклість і в’ялість є непрямими ознаками того, що в організмі занадто багато водички або токсичного слизу.

Часті рухи  очима і підвищена емоційність. Цей фактор відповідає за появу ранніх мімічних зморшок.

Несприятливий спосіб життя. В’ялість і опухлість повік можуть з’явитися незалежно від віку і статі, якщо ви маєте шкідливі звички – паління, алкоголізм, а також неправильно харчуєтеся (раціон багатий сіллю).

Досить частими причинами погіршення дерми навколо очей є стреси, недоїдання, недосипання або, навпаки, занадто велика кількість сну, активне і надмірне використання декоративної косметики, обробка ніжної шкіри вік засобами з вмістом спирту, фотостаріння (вплив сонячних променів на незахищену шкіру).

Якщо вас цікавить, як ви будете виглядати в процесі старіння, зверніть увагу на очі ваших батьків. Так ви будете точно знати, чи загрожує вам раннє обвисання шкіри вік і в’ялість. Втім, в будь-якому випадку ви можете змінити «плани» генетики, вдавшись до допомоги народної або естетичної медицини.

Як підтягнути шкіру повік в салоні

Мішки під очима, зморшки, темні кола, в’ялість – це не тільки не естетично, а й загрожує погіршенням зору та головними болями. Це відбувається від того, що м’язи обличчя напружені в спробі розкрити очі ширше. В даний час існує безліч салонних процедур – хірургічних та нехірургічних, які допомагають в лікуванні обвислої і втомленої дерми навколо очей.

Вибір способу омолодження зони повік безпосередньо залежить від виду порушення, з яким доведеться мати справу. Так, в’янучий епідерміс верхньої повіки потребує підтяжки, адже утворюється навколо зайва шкіра і слабшають м’язи. Нижня повіка часто вимагає видалення припухлостей, жирових мішків, лікування потоншення шкіри. Темні кола нижче очей вимагають інших процедур.

Розглянемо їх характеристику детальніше:

Наповнювачі – об’єм і зволоження. Це найпростіший спосіб повернути гладкість шкірі навколо очей. Ін’єкційні наповнювачі (філери) гарантують природний вигляд повік і боряться з запалими очима. Вони роблять менш помітними кола під очима на 20%. Однак впоратися з жировим тілом вони не в змозі. Як правило, ін’єкційні гелі розробляють на базі гіалуронової кислоти. Вони зменшують зморшки біля очей, надають шкірі об’єм, зволожують її.

Лазерне омолодження. Така хірургія – це неінвазивний метод підтяжки шкіри. М’яко відновлюють молодість вік СО2 лазер і Fraxel. Також цей спосіб можна використовувати разом з іншими, наприклад, наповнювачами або хірургічною підтяжкою. На мікроскопічному рівні лазер робить на шкірі термотравми. На це епідерміс реагує швидкою регенерацією і усуненням старих пошкоджених клітин. Замість останніх з’являються нові, молоді і здорові. Крім того, лазер покращує еластичність шкіри повік, текстури, ліквідує зморшки, веснянки, шрами від акне.

Міостимуляція. Це метод м’якої підтяжки м’язів навколо очей за допомогою імпульсного струму. Така електроімпульсна терапія проходить за допомогою електродів за спеціальним контактним гелем. В ході процедури  струм йде по тканинах, впливає на м’язові і нервові тканини, провокує скорочення м’язів. Міостимуляція покращує кровотік, зміцнює м’язи, приводить в норму клітинний метаболізм. В результаті зморшки розтягуються, набряклість спадає, повіки підтягуються.

Хірургічний метод – блефаропластика. Це радикальний спосіб усунення недоліків на шкірі повік, якщо попередні не зробили належний ефект. Операція по зменшенню повіки – ефективний шлях для досягнення бажаної зовнішності. В ході процедури робляться мікророзріз під очима і на повіках, видаляється жир, підтягується шкіра, розрізи зашиваються. Процес видалення жирового тіла помітно знімає набряк. Також хірургічний метод дає можливість усунути нависають повіки. Однак проблему темних кіл під очима белфаропластика не вирішить.

Як підтягнути шкіру повік за допомогою масажу

Для підтяжки дерми навколо очей корисно робити особливий точковий масаж. Крім впливу на повіки, він позитивно впливає на все обличчя. Такий масаж здатний боротися з «гусячими лапками», колами під очима, в’ялістю і набряком. До того ж з його допомогою можна поліпшити зір і зняти головний біль.

Суть масажу зводиться до того, що, натискаючи на біологічно активні точки, які знаходяться на м’язах, що оточують очі, молочна кислота, що накопичується тут, заміщається глікогеном. Останній дає м’язам енергію, приводить їх в тонус.

Біоактивні точки необхідно для початку знайти. Вони намацуються як невеликі виїмки в м’язах або кісточках. Часом розташовуються на артеріях, де відчувається пульс. Потрапляючи в правильну точку, ви відчуєте невеликий біль. Саме це свідчить, що ви відшукали потрібну ділянку.

У процесі масажу не розтягуйте шкіру, навіть якщо ви нарощуєте тиск. Стимулювати точки необхідно вказівним, середнім і безіменним (при потребі) пальцями. Натискати слід перпендикулярно, не здійснюючи кругових рухів.

Якщо у вас довгі нігті, які заважають впливу, використовуйте кісточки. Кожну точку стимулюйте близько 5-7 секунд на видиху. Майте на увазі, що правильність дихання важлива. Тиснути необхідно в момент, коли легені без повітря. Інтенсивність стимуляції не повинна бути занадто сильною – до відчуття легкого болю.

Впливати потрібно на кілька зон в процесі одного масажу:

За три вертикальні точки на лобі з кожного боку від центральної лінії. Вони знаходяться на відстані 1-1,5 сантиметрів від лінії центру. Натискаючи на ці зони, можна привести в тонус м’язи і розгладити зморшки чола. Важливо мати високий тургор шкіри на лобі, так як саме ці м’язи підтягують ослаблені верхні повіки.

Три точки на брови. Вони знаходяться на кінцях брови і по центру. Впливає на них, і ви підтягнете мішки під очима, позбудетеся від навислого повіка. Також дані точки підвищують пружність ніжної дерми верхньої повіки.

Парні точки у внутрішніх кутах очей. Стимулювати їх слід одночасно. Це допомагає усувати набряки, припухлість, темні кола навколо очей.  Вплив на дані ділянки розслабляє очі, покращує зір.

Парні точки у зовнішніх кутах очей. Дані зони знаходяться на відстані близько одного сантиметра від зовнішнього кута ока, трохи вище в напрямку до скроні. Їх стимуляція «працює» з гусячими лапками, зморшками на нижній повіці.

Парні точки під очима. Вони впливають на набряки, коли під очима, стимулюють кровообіг, а також відтік лімфи. Натискаючи на ці ділянки, ви поліпшите тургор нижньої повіки, позбудетеся від мішків. Варто відзначити, що ці точки розташовані на кістки під зіницею і досить болючі. Однак заради результату слід потерпіти. Також корисно пройти пальцями, трохи натискаючи, по краю очниць у напрямку до скроні.

Не забудьте перед процедурою очистити і ретельно зволожити дерму. Проводити точковий масаж краще в ранковий час протягом двох-трьох хвилинок.

Як підтягнути шкіру повік. Як використовувати крем для шкіри вік

Правильно підібраний крем для повік здатний «замаскувати» кілька безсонних ночей і десяток років. Перш ніж вирушити за відповідною косметикою для зони навколо очей, слід визначитися, яка проблема вас турбує:

Набряки, запалені очі. В цьому випадку зупиніть вибір на охолоджуючих легких гелях. Такі є, наприклад, в лініях Planeta Органіка, Babor і інших брендів.

Мішки під очима. Від припухлостей ефективні креми з сильною дією, які підвищують тургор і еластичність шкіри. Відповідні продукти пропонують марки Vichy, Oriflame.

Темні кола навколо очей. В цьому випадку слід зупинити вибір на кремі, який буде освітлювати дерму і мати відповідний для вас УФ-фактор. Це засоби від Vichy, Natura Siberica, Зелена аптека.

Дрібні зморшки. Підійдуть креми зволожуючого типу з антиоксидантами. Такі препарати є у багатьох брендів. Добре зарекомендували себе Біодерма, Dior Hydra, Shiseido Бенефіанс і інші.

В процесі вибору крему для зони близько очей не керуйтеся тільки гучним ім’ям торгової марки. Уважно вивчіть етикетку. Знаючи, які активні компоненти містить продукт, ви можете зробити власний висновок, який вплив він матиме на вашу дерму.

Корисні компоненти:

Вітамін С. Зберігає вологу, надає захист від вільних радикалів, повертає еластичність шкірі.

Вітамін К. Покращує мікроструми крові, робить міцнішими капіляри, усуває темні кола під очима.

Галоксіл. Активізує місцевий обмін білірубіну в клітинах, відбілює кола.

Eyeliss. Це пептидний комплекс, який вважається найпередовішим зараз. Надає дренажний ефект, знімає набряклість, зміцнює капіляри.

Аргірелен. Його робота нагадує ботокс. Він злегка заморожує дрібні м’язи, тим самим запобігаючи виникненню зморшок.

Гіалуронова кислота. Ефективно зволожує дерму, робить її більш еластичною.

Ресвератрол. Сильний антиоксидант, який бореться з передчасним старінням епідермісу.

Коензим Q10. Дарує шкірі здоровий вигляд, покращує метаболізм.

Ester-C. Це водо- та жиророзчинна форма вітаміну С. Речовина підтягує епідерміс, робить його колір здоровим, активізує вироблення колагену.

Essential Fatty Acids (незамінні жирні кислоти) – відмінно зволожують, запобігають виникненню ранніх зморшок.

Крім того, слід звернути увагу на те, як ви наносите кремчик на дерму навколо очей. Ця процедура досить специфічна:

Не наносіть препарат на рухому повіку. Рухатися слід від перенісся по верхній нерухомій частині повіки і далі по нижньому назад до перенісся. Не наближайтеся також до лінії росту вій.

Не потрібно втирати крем. Досить зробити кілька похлопуючих легких рухів. Робіть це безіменними пальцями, так як вони слабші інших, і ви не зможете пошкодити чутливу шкіру.

Денний крем для повік зберігайте в холодильнику. Крім того, що він краще збережеться, ви додасте йому ще й тонізуючого ефекту.

Нічний крем наносити безпосередньо перед відходом до сну не рекомендується. Так ви заробите набряки. Проводьте процедуру за годину до сну.

Ніколи не застосовуйте звичайний крем для обличчя на поувках. У таких препаратах занадто велика концентрація активних речовин. Це згубно для ніжної дерми навколо очей.

Як підтягнути шкіру повік. Застосування вітамінів для шкіри повік

Самі по собі вітаміни не є будівельним матеріалом для тканин і клітин дерми. Чекати від них, що вони знімуть набряклість, усунуть в’ялість або розгладять зморшки, не варто. Але, разом з тим, вітаміни беруть активну участь в метаболізмі, виробленні колагену, еластину.

«Вітамінами краси» називають А і Е. Ретинол (вітамін А) надає на дерму навколо очей, що регенерує, покращує вироблення колагену, що необхідно для в’янучого епідермісу. Активно захищає ніжні повіки від впливу негативних факторів навколишнього середовища.

Токоферолу ацетат (вітамін Е) уповільнює формування в тканини вільних радикалів. Допомагає поліпшити мікроциркуляцію крові, бере участь в синтезі колагену.

Вітаміни додають до складу кремів і масочок. Також їх широко застосовують для збагачення домашніх засобів для догляду за дермою. Ці речовини – жиророзчинні, а значить, використовувати їх слід в комплексі з такими оліями, як оливкова, рицинова, мигдальна, обліпихова та інші.

В аптеках можна придбати вітаміни в капсулах. Це дуже зручна форма, так як капсулу можна легко розкрити і видавити засіб. Варто ретельно дотримуватися рецептури, оскільки речовини ці дуже концентровані.

У домашніх умовах вітаміни А і Е можна застосовувати в складі таких препаратів:

Крем для шкіри, збагачений вітамінами. Для його приготування з’єднуємо по столовій ложечці олії какао, обліпихи і масляного токоферолу ацетату. Цією сумішшю змащуємо верхню і нижню повіку. Через 15 хвилинок знімаємо залишки серветкою.

Як підтягнути шкіру повік  кремчиком від «гусячих лапок» з токоферолом ацетату. Знадобиться вітамінчик Е і гліцерин. Змішуємо 30 грамів останнього з десятьма капсулами вітаміну. Наносимо засіб на шкіру, злегка масажуючи її. Через двадцять хвилинок знімаємо ватним епонжем залишки.

Маска з вітаміном А. Беремо пів чайної ложечки касторової олії, додаємо пару крапельок ретинолу. Змочуємо ватяні диски в суміші і кладемо на верхні і нижні повіки. Через двадцять хвилинок просочуємо очі серветкою і вмиваємося.

Як підтягнути шкіру повік  народними засобами

Народна медицина багата на рецепти засобів для догляду за ніжною дермою навколо очей. Головна умова ефективності – застосовувати регулярно, а не від випадку до випадку.

Рецепти народних засобів:

Картопляна маска. Готуємо відвар петрушки з однієї столової ложечки зелені і половини склянки окропчику. Накриваємо кришечкою і залишаємо на 15 хвилинок. У цей час очищаємо сиру картоплю, тремо на дрібній тертці. Достатньо однієї столової ложечки картоплі. Додаємо в неї теплий настій петрушки, ложку рослинної олії. Розмішуємо суміш і викладаємо на марлю. Збираємо тканину в декілька разів і кладемо на очі на 15-20 хвилинок.

Як підтягнути шкіру повік  яєчним жовтком. Для того щоб зволожити повіки, досить змастити шкіру жовтком і потримати хвилинок 20. Після цього вмиваєтесь. Якщо у вас є зморшки, то в жовток додаємо рослинну олію.

Хлібна маска від зморшок. Беремо шматок м’якушки білого хлібчика і змочуємо його в рослинній олії. Накладаємо під очі суміш і залишаємо на 20 хвилинок. Вмиваємося тепленькою водичкою.

Поживна сирна маска. Розмішуємо пів столової ложечки жирного сиру з половиною чайної ложечки меду. Додаємо чайну ложечку рослинної олії, стільки ж жирних вершків. Вливаємо столову ложечку молочка. Розтираємо компоненти і накладаємо суміш на повіки на 15 хвилинок.

Бананова масочка від зморшок. Беремо столову ложечку бананової м’якоті, розтираємо з таким же об’ємом вершкового масла. Накладаємо склад на повіки і трохи вбиваємо його подушечками пальців в шкіру. Залишаємо на 20 хвилинок. Після чого вмиваєтесь тепленькою водичкою.

Як підтягнути шкіру повік – дивіться на відео:

Краса і молодість шкіри навколо очей – це результат ретельного догляду і дбайливого ставлення до свого здоров’я. Регулярно «підживлюючи» повіки якісною косметикою, спеціальними масажами, салонними процедурами в поєднанні з народними рецептами, ви на багато років відсунете процес старіння.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *