Home / Твоя краса / Обличчя / Як підстригти брови? Кому необхідна стрижка брів?

Як підстригти брови? Кому необхідна стрижка брів?

Про важливість брів в загальному образі було сказано вже чимало. Мода на акуратні, оформлені, але природні брови отримала новий пік відродження. Внаслідок чого даним етапом повсякденного макіяжу зацікавилися практично всі дівчата. Особливо часто у них виникає питання про те, як підстригти брови, і чи можна взагалі це робити.

Чи можна стригти брови?

Деякі представниці прекрасної статі не торкаються до ножиць під час оформлення брів, оскільки бояться непоправних змін, нібито наступних за цією процедурою. Чи мають під собою підстави міфи, пов’язані зі стрижкою брів, або їх породили ті, хто погано розумів будова волосся і принципи його зростання?

Дівчата, які побоюються стригти брови, найчастіше вважають, що волосся при відростанні стане жорстким, більш темним, або змінить свою структуру: наприклад, почне витися. Хтось, навпаки, боїться, що стрижені волоски не виростуть знову, і якщо надати невірну форму, нічого виправити вже не вийде. Все це, можливо, не позбавлене деякої частки правди, але в цілому ж – має мало спільного з реальністю.

Та структура волосся, що закладена природою, разом з іншими його характеристиками, незмінна. Єдине, на що здатна вплинути стрижка брів – на швидкість росту, а також напрямок, проте останнє твердження також нерідко заперечується фахівцями. Тому відповідь на питання про те, чи можна стригти брови, позитивне, але важливо це зробити правильно: як і у випадку з проріджуванням за допомогою пінцета, для повернення до вихідного стану може знадобитися кілька місяців.

Кому необхідна стрижка брів?

Куди складніше визначитися з тим, в якому випадку можна і потрібно стригти брови, а в якому без даного етапу їх оформлення краще обійтися. Тут, безумовно, краще всього довіритися професіоналу, але при мінімальних знаннях про морфологію обличчя можна розібратися з цим питанням самостійно.

Першочергово варто запам’ятати, що в стрижці потребують тільки брови, які мають дуже довгі волоски. Якщо Ви можете поставити їх вертикально, і кінчики ледь визирнуть за верхню межу брови, ніякої необхідності в стрижці для Вас немає.

По-друге, і за наявності довгих волосків можна обійтися без застосування ножиць, якщо основна маса волосся темна, а брови негусті і світліші на кілька тонів. Завдяки своїй довжині вони візуально виглядають густіше, і їх зменшення призведе до того, що на тлі загального полотна волосся такі брови стануть губитися. Зате при наявності світлого волосся, але темних довгих брів останні необхідно підстригати, якщо Ви не бажаєте їх фарбувати перманентним барвником, висвітлюючи через подібну процедуру.

По-третє, найчастіше, стрижці піддаються брови, які мають волоски, що не піддаються укладанню. Зокрема, зростаючі вниз: яким би чином їх не розчісували, яка б кількість фіксуючого засобу на них не накладалася, вони все одно опускаються. Це знищує вибудувану форму і робить образ сумним, а повіки – опущеними. Безумовно, впливає це і на погляд. У таких брів навіть за відсутності необхідної густоти забирається довжина, рівно настільки, щоб її надлишок не порушував форму.

Крім того, важливо розуміти, що стрижка брів може бути частковою: від основи до кінчика ножицями працюють в крайніх випадках. Найчастіше майстри під час корекції прибирають зайві кінці волосся біля основи брови, де розташовані найнеслухняніші екземпляри.

Всім, хто бажає зробити стрижку брів, слід знати, що цей процес нарівні з проріджуванням пінцетом практично нескінченний. Одного разу проведена процедура призводить до того, що її доводиться повторювати постійно. Ледь-ледь відрослі волоски погано піддаються укладанню, тому, якщо Ви захочете відростити їх назад, протягом 3-4 тижнів (а то й більше) доведеться ходити з недбалими волосками, що стирчать, що, не так давно стало трендом в індустрії краси.

Самостійна стрижка брів: форма та інструменти

Оформлення брів починається з підбору правильних інструментів, а стрижка неможлива без початкової побудови форми. Тому, крім ножиць, Вам знадобиться олівець або тіні, а також віск. Варто приділити кілька слів ножицям, як головним помічникам у цій процедурі. Ідеальні манікюрні ножиці з прямими лезами – будь-який їхній вигин здатний порушити бажану форму. І, безперечно, леза не повинні мати зазору при змиканні, інакше волоски будуть лише шматуватися, а то і висмикуватися, але не зрізатися.

Спочатку слід підібрати форму, обережно намітивши її тінями або олівцем. З тією ж метою допустимо використовувати водостійку гелеву або рідку підводку, відповідно Вам по відтінку. Головні тут – верхні і нижні лінії: заповнювати весь простір немає необхідності, якщо Ви не плануєте відразу минути етап промальовування і заштриховки, а тільки бажаєте обстригти зайве.

Що стосується грамотного підбору форми, то тут чимало нюансів, від яких залежить сприйняття Вашого образу і вираз обличчя в цілому. По-перше, пам’ятайте, що по ширині підстава брови дорівнює 1/3-1/2 райдужки ока: це – найгармонійніша пропорція. Точка зламу – наступний важливий орієнтир. Її розташування у кожної школи вираховується індивідуально, і не можна сказати, який з варіантів виглядає природніше. Але припустимо дати загальну рекомендацію: намічайте злам на проміжку від середини зіниці до 2-3 мм від зовнішнього краю райдужної оболонки. Хвостик ж повинен піти вниз, завершуючись на тому рівні, де починалася підстава.

Ці правила дозволяють вибудувати грамотну верхню лінію, по якій в більшості випадків і остригають волоски брови. Однак не можна не згадати нижню межу, з якою нерідко виникає набагато більше питань. Як і верхня, вона повинна бути рівною: ніяких раптових переходів від широкої підстави до вузького тіла і не менш вузького, ледве помітного хвостику. Звуження відбувається повільно і протягом всієї довжини брови рівномірно.

Як підстригти брови: відео та рекомендації

Тепер, коли форма створена, можна приступати безпосередньо до процедури стрижки брови. Для цього йоршиком (його ще називають брашингом), схожим на кисть, якою наноситься туш, волоски зчісуються вниз. Це дозволяє перевірити критичність їх довжини. Якщо кінчики не визирають за нижню межу, сенсу в роботі ножицями по всьому тілу брови від заснування до хвостика немає. В іншому випадку, вони знімаються швидким і акуратним рухом лез, які розташовуються чітко паралельно проведеної лінії. Кінчики лез повинні дивитися в бік підстави брови, тобто проти напрямку росту волосків: інакше волоски пригладжують, і довжина зрізається не повністю.

Наступний момент – перенаправлення волосків вгору все тим же брашингом. Це необхідно, якщо на попередньому етапі виявилося, що по нижній межі зрізати нічого. Ймовірно, і така перевірка покаже, що довжина Ваших брів відповідає всім можливим нормам, і ножиці краще відкласти. Однак тут уже мірки дещо інші: волосок в будь-якому випадку повинен підніматися над верхньою межею, інакше його просто не вдасться згодом укласти. Але оптимальна його висота – 1-1,5 мм. Причому, такий параметр ставиться для волосків, поставлених не вертикально, а під кутом в 45-30 градусів. Волосок визирає сильніше, ніж на зазначені 1,5 мм? Зайве можна забрати; ножиці знову тримаються проти напрямку його росту.

Більшості ж дівчат достатньо вкоротити ті волоски, що знаходяться біля самої основи брови: у деяких випадках їх довжини недостатньо, щоб укласти в загальну масу, але в той же час кінчики стирчать в різні боки над промальованою лінією. Цю зону допускається прибирати рівно по верхній межі створеної Вами форми, що не зберігаючи відступів в 0,5-1 мм.

Але постарайтеся не захопитися: якщо продовжити зрізати за такою схемою решта волосків по всій брові, Ви отримаєте брови-йоржики, які вже мають мало спільного з природними, але доглянутими і акуратними бровами, адже волоски почнуть стовбурчитися, а густота значно знизиться. І будь-яке заповнення форми кольором стане виглядати ненатурально. Крім того, це додасть образу зайвої недбалості.

Щоб зберегти симетрію брів, здійснюйте стрижку поетапно: кожен крок повторюйте на обох бровах по черзі. А в завершенні процедури надайте їм форму за допомогою гелю або воску: це зафіксує волоски в потрібному Вам положенні. Наостанок, варто нагадати, що оформлення брів найкраще робити при денному освітленні, щоб запобігти можливим промахам.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *