Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Як підібрати шампунь для кучерявого волосся

Як підібрати шампунь для кучерявого волосся

Кучеряве волосся – це одночасно і привід для гордості, і справжня мука, якщо мова заходить про догляд за ними. Такій зачісці непросто добавити бажаний вид, до того ж нерідко виникають проблеми, пов’язані з її станом в цілому. У такому випадку потрібно підібрати відповідний шампунь для кучерявого волосся.

Особливості кучерявого волосся

Навіть на перший погляд можна відрізнити натуральні кучерики від штучно створених локонів, будь то хімічна завивка або звичайні бігуді. Природність, звичайно ж, вважається величезною перевагою в образі, але тільки тоді, коли до неї додається охайність і доглянутість.

 Кучерявим людям набагато складніше впоратися з цим завданням, оскільки на шляху до краси їх підстерігають численні перепони.

 Якщо говорити конкретно про волосся, досить поглянути через мікроскоп на кучеряву волосину і порівняти її зі звичайною прямою. Ви помітите, що за формою вони відрізняються: в перетині перша є овальною, а друга круглою.

 Як наслідок кучеряве волосся набагато швидше будуть псуватися і ламатися, так як вони тонші і більше піддаються вигинам і пошкоджень. З часом їх лусочки розшаровуються.

 Крім того, існує ще одна проблема – жирна шкіра голови. У випадку з прямими пасмами сальні виділення поступово розтікаються і вбираються по їх довжині. А ось для завитків це проблематично. В основному жир накопичується на шкірі, а кінчики залишаються сухими.

 Це не тільки робить волосся тьмяними, ламкими і електризується, вони стають дуже неслухняними. Розчісування локонів і так є завданням не з легких, а в такому запущеному випадку стає взагалі практично нездійсненним, що ще більше посилює проблему.

 Для її вирішення можна спробувати випрямити пасма або постригтися, але це вже крайні заходи. Можна вчинити більш раціонально і просто підібрати відповідні доглядаючі засоби. У першу чергу потрібно подбати про шампунь.

 Як підібрати підходящий шампунь для кучерявого волосся

 Для вирішення вищеописаних недоліків слід підібрати не просто шампунь для кучерявого волосся, а саме той засіб, який за складом і властивостями підходить вашому волоссю. Як і при виборі будь-якої іншої косметики потрібно враховувати цілий ряд факторів.

 У першу чергу потрібно звернути увагу на такі нюанси:

    Рівень виділення сальних залоз;

   Ламкість і посічені кінчики;

   Ступінь пошкодження;

   Слухняність локонів.

 Далеко не завжди слід купувати саме той засіб, який містить позначку «для кучерявого волосся». Одним з найважливіших показників якості шампуню є його склад.

 Для кучерявих людей протипоказані засоби для додавання об’єму. Справа в тому, що входить до їх складу силікон зробить їх ще більш уразливими, оскільки він піднімає лусочки.

 Найкраще купувати такі шампуні, до складу яких входять доглядаючі масла. Вони не тільки попередять пересихання зачіски, але і зроблять локони більш слухняними, а також будуть живити їх зсередини. Кращими компонентами вважаються жожоба, мигдаль, лотос, солодка. Подібні компоненти мають бути натуральними.

 Якщо ви страждаєте від неслухняності локонів, хочете їх втихомирити і злегка випрямити, тоді можете підшукати шампунь для прямого волосся, який робить їх гладкими. Він додатково зміцнити пасма, так як обволікає їх захисною плівкою і злегка ускладнює.

 Якщо ж ви часто фарбуєтеся або використовуєте плойку, вам потрібно звернути увагу на відновлюючі засоби із захисним комплексом. Те ж саме стосується і зайвих ламких і посічених локонів.

 Якщо ви страждаєте жирністю волосся, не підбирайте надмірно агресивний засіб. Він здатний начисто вимити надлишки сальних виділень, але разом з цим постраждають і кінчики кучерів, адже з них також змиється вся захисна плівка.

 Для того щоб зробити кучеряшки більш акуратними, пружними і зміцнити їх слід пошукавши в складі пом’якшувальні активні речовини. До таких можна віднести колаген, цераміди, кератин, фосфоліпіди.

 Категорично забороняється використовувати для догляду за локонами засоби з подвійним ефектом, тобто шампуні-ополіскувачі. Взагалі подібні склади не несуть користі, так як ці засоби окремо мають різне середовище: шампунь – лужне, а ополіскувач – кислотне. Їхня взаємодія згладжує ефект від їх застосування, але тільки при послідовному використанні.

 Безсульфатні шампуні

 Існує думка, що безсульфатні шампуні – це найкращі засоби для догляду не тільки за кучерями, але і в цілому за будь-яким типом волосся. Це твердження можна вважати правдою, так як у складі таких шампунів міститься мінімальна кількість хімії. Основну дію надають саме натуральні витяжки. Це обумовлює велику вартість такого засобу.

 Відрізнити такий шампунь можна по малій кількості утвореної під час миття голови піни. У перший час він змиє всю накопичену хімію, наприклад, силікон. Після стане очевидною його позитивна дія на кучері.

 Волога зберігається в структурі пасом, кінчики перестають сіктися, завитки стають більш акуратними і сяючими. Звичайно ж, не виключена ймовірність виникнення алергічної реакції, але такі випадки навіть менш поширені, ніж із звичайними шампунями.

 Огляд марок шампунів для кучерявого волосся

 Які ж шампуні для кучерявого волосся вважаються кращими? Слід відзначити такі марки:

    Лореаль. Шампунь використовується для професійного догляду за кучерями. Він збагачений керамідами, вітамінами і ультрафіолетовими фільтрами. Завдяки цьому пасма отримують належне живлення, м’яко очищаються і захищаються від зовнішнього впливу;

   Капус. Це відмінний засіб для зневоднених локонів. Шампунь для кучерявого волосся марки Капус збагачений цінними протеїнами і маслами. Він м’яко розгладжує завитки, зберігаючи їх природну форму;

   ГліссКур. Склад засобу відрізняється багатим вмістом вітамінів, захисних речовин. Шампунь м’яко живить локони і робить їх ідеально слухняними;

   Лонда. Шампунь робить волосся більш еластичним, згладжує лусочки і проникає в структуру цибулин для кращого живлення пасом. Завдяки екстрактам вони стають здоровими і красивими, з природним блиском;

   Бреліл. Цей шампунь дозволяє створити охайну зачіску, так як формує великі локони і перешкоджає зайвому розпушуванню пасом. Волосся отримують дозу поживних речовин для внутрішнього відновлення. Зовні від пошкоджень і зневоднення їх оберігає захисна плівка.

 Правила догляду за кучерявим волоссям

 Для того щоб шампунь приніс більше користі необхідно правильно його використовувати.

 Однак існують і інші правила по догляду за кучериками:

    Наносити засіб потрібно в невеликій кількості і розподіляти його масажними рухами. Більшу увагу приділяйте саме корінню;

   Ретельно промивайте пасма. Після обов’язково нанесіть бальзам і залиште його на пару хвилин;

   Не можна розтирати кучеряве волосся рушником. Акуратно промокніть їх і укутайте на 5-10 хвилин;

   Розчісувати таке волосся слід в злегка вологому стані. Використовуйте гребінь з широкими зубами;

   Намагайтеся мінімізувати термічний і механічний вплив на локони. Ідеальним є природне висихання і прочісування пальцями рук;

   Не варто занадто часто мити голову. Досить 1-2 рази на тиждень;

   Регулярно зістригайте посічені кінчики. Краще всього використовувати метод гарячих ножиць для запаювання пошкоджень та перешкоджання подальшої втрати вологи;

   Незважаючи на те, що довге волосся вважається прикрасою для жінок, не варто відрощувати занадто великі кучеряві пасма, так як це набагато ускладнить догляд за ними і створить масу незручностей. Оптимальна довжина – трохи нижче лопаток.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *