Православні віруючі 19 квітня відзначать Великдень. Один з головних символів цього важливого християнського свята – різнокольорові яйця. Традиційні способи на кшталт цибулиння займають багато часу і сил, а купувати готові наклейки нудно. Як оригінально пофарбувати яйця на Великдень та швидко поговоримо далі.
Як оригінально пофарбувати яйця на Великдень . Важливі нюанси
Способів як оригінально пофарбувати яйця на Великдень безліч. У деяких курячі яйця повинні бути сирими, в інших – вже звареними. Однак є кілька загальних правил, які варто запам’ятати.
По-перше, потрібно вибрати свіжі яйця – перевірте термін виготовлення на упаковці або запитайте у фермера.
Бажано, щоб шкаралупа була білою, а не коричневою – це дає більше можливостей для декорування.
Втім, для деяких візерунків підійде і темна шкаралупа.
По-друге, перед варінням яйця повинні бути кімнатної температури, інакше велика ймовірність, що в киплячій воді шкаралупа лопне. Для цього необхідно за 2-3 години до приготування витягнути їх з холодильника.
По-третє, яйця слід ретельно помити – так фарба ляже рівніше. Не просто сполоснути водою, а посудною губкою, і краще з мильним розчином. Після миття слід знежирити. Вам знадобиться горілка або спирт. Потім протріть насухо. Якщо на шкаралупі видрукувана дата, її можна змити звичайним милом, в крайньому випадку стерти спиртом.
По-четверте, крашанки обов’язково повинні бути зварені круто – причому не важливо, до фарбування або після. Варіанта два: помістити їх в холодну воду, довести до кипіння і варити 10 хвилин, або ж відразу кинути в киплячу воду.
По-п’яте, після варіння рекомендується опустити яйця в холодну воду, щоб потім їх було легше чистити. У будь-якому випадку зварені яйця потрібно остудити до кімнатної температури або подати на стіл (якщо вони вже пофарбовані), або приступити до декорування.
По-шосте, не можна фарбувати яйця токсичними і шкідливими речовинами. Уникати варто і звичайних фарб на кшталт гуаші та акварелі – вони забруднять руки тих, хто їстиме частування. Найкраще використовувати безпечні і стійкі харчові барвники або запропоновані нижче підручні засоби.
Як оригінально пофарбувати яйця на Великдень. Способи фарбування
В цибулинні
Лушпиння цибулі – це традиційний класичний натуральний матеріал для фарбування великодніх яєць в домашніх умовах. Кольори виходять різних відтінків. Дивлячись який обсяг основного інгредієнта і скільки за часом в ньому тримаються яйця від світлого бежевого до темного коричневого.
Також нарівні з цибулевим лушпинням застосовують різні добавки: зеленку, барвники, мережива, створюють візерунки.
Цей метод найпопулярніший. Тому що його використовують вже не один десяток років. Чим більше лушпиння, тим темніший і насиченішим колір.
Дістати з холодильника яйця і залишити на 2 години, щоб температура зрівнялася з кімнатною.
В цей час засипати в каструлю лушпиння цибулі, залити водою і варити не менше півгодини. Дати настоятися протягом 30-40 хвилин.
Потім додати ложку солі в відвар і помістити туди яйця. Варити до готовності. Вийняти обережно і охолодити в холодній воді. Можна цибулевий відвар процідити, а тільки потім варити в ньому.
Якщо яйця не придбали бажаного ефекту, то помістіть їх назад і доведіть до кондиції.
Обов’язково протріть насухо і змастіть рослинною олією, щоб з’явився глянець.
Щоб вийшов яскраво-червоний і коричневий колір вам знадобиться пару кілограм цибулі на десяток яєць.
Візерунки нитками
Попередньо відварювати яйця не треба – тільки помити. На сире яйце намотуються нитки муліне в довільному порядку. Можна поєднати кілька кольорів, можна придумати цікавий геометричний візерунок. Далі достатньо просто відварити яйця і, остудивши, зняти з них нитки.
Фарба з муліне ляже на шкаралупу красивими яскравими лініями – вийде симпатичний візерунок в смужку.
Мордочки тварин
Якщо ви плануєте підключити до декорування дітей, то можна намалювати на шкаралупі веселі мордочки звірів. Спочатку потрібно відварити яйця, при бажанні це можна зробити з будь-яким світлим барвником.
Потім слід взяти столову ложку какао-порошку і приблизно стільки ж води і розмішати до консистенції сметани – «фарба» готова! Використовуйте звичайні кисті. Яйця можна фарбувати, як підкаже фантазія: намалювати морду собаки, лисиці, єнота, будь-якої іншої тварини.
Райдужний декор
Знадобляться харчові барвники – найкраще взяти кілька кольорів і розвести по інструкції. Спочатку потрібно відварити яйця, потім остудити. Беремо яйце і опускаємо цілком в найсвітліший барвник.
Далі наносимо шар за шаром – потрібно занурювати яйце в різні фарби, змінюючи кут і глибину, щоб «нашарувати» на шкаралупі цікавий геометричний візерунок. Головне – після кожного шару чекати, щоб фарба повністю висохла.
Мармурові яйця
Для такого способу потрібно підготувати основний матеріал: лушпиння і папір нарізати довільно на маленькі шматки.
Змочити водою яйця і обваляти в лушпинні з папером.
Приготувати марлю або капронову панчоху. Нарізати їх таким чином, щоб помістилося одне яйце. Щільно обтягнути і зав’язати ниткою. Чим щільніше, тим чіткіший малюнок.
Помістити в каструлю лушпиння цибулі і яйця, підсолити і варити 30-40 хвилин.
Після готовності охолодити в холодній воді і прибрати марлю або панчохи.
Висушити і обмазати рослинним маслом.
Зварені і охолоджені яйця потрібно забарвити в будь-який світлий відтінок – можна вибрати жовтий, рожевий, помаранчевий, блакитний харчовий барвник. Поки вони сохнуть, розвести в окремих чашках барвники темного тону – фіолетовий, червоний, зелений, синій, а потім додати в кожну ємність трохи рослинного масла.
Розмішати, щоб в розчині вийшло багато маленьких масляних крапель. Залишилося лише занурити в темний барвник світлі яйця. Найкраще робити це всього один раз, а після акуратно висушити.
Мармурові крашанки – спосіб в цибулинні і зеленці
Досить оригінальний спосіб і багатьом він подобається. Виходить незвичайний мармуровий колір.
Яйця, змочені водою, обвалюють в цибулинні. І як в попередньому варіанті, обмотуємо марлею або капроном. Кінчики перетягуємо ниткою.
Наливаємо в каструлю воду і влити цілу пляшку зеленки.
Розміщуємо яйця. Вони повинні бути повністю приховані водою. Доводимо до кипіння і варимо ще хвилин 10.
Акуратно виймаємо і під кран. Знімаємо марлю і ще раз промиваємо.
Обсушуємо і поліруємо рослинним маслом.
«Металік»
Цей спосіб, як оригінально пофарбувати яйця на Великдень, взагалі не передбачає метушні з фарбувальними речовинами. Треба просто відварити яйця і обернути їх в різнокольорову декоративну фольгу, яка продається в будь-якому канцелярському магазині. Також можна оформити кожне яйце у вигляді цукерки або прикрасити стрічкою.
Цукрові візерунки
Знадобляться зварені і охолоджені до кімнатної температури яйця. Для декору цукрову пудру необхідно розвести з теплою водою, щоб вийшла консистенція рідкої сметани.
Далі можна скористатися пензлем, а можна набрати пасту в кондитерський шприц і прикрасити яйце. Підійде навіть звичайний медичний шприц – головне, зняти голку.
Малюнок воском
На гарячі, щойно зварені яйця нанесіть візерунок восковою крейдою і почекайте, щоб віск розплавився і «розійшовся» по шкаралупі. Також можна натерти воскові олівці на дрібній тертці і посипати стружкою гарячу шкаралупу – ефект вийде цікавий. Ще один спосіб, як оригінально пофарбувати яйця на Великдень – розтопити воскову крейду і занурити у фарбу крашанки.
Фарбуємо яйця за допомогою зерен крупи
Технологія фарбування полягає в тому, що яйця необхідно змочити і обваляти в зернах крупи – або одного сорту, або всіх підряд. Виходить нехитрий візерунок. Підійде різна крупа: кунжут, гречка, рис та інші.
В буряку
Буряковий колір забарвлює яйця в різні відтінки червоного, рожевого і бордового (в деяких випадках фіолетового). Як пофарбувати: натираємо на тертці буряк, (можна цілком, але буде довше), варимо буряковий сік. Додати ложку солі і ложку оцту, помістити яйця і зварити круто.
В капусті червонокачанній
У цьому виконанні переважає синій колір. Як пофарбувати яйця: нарубати дрібно капусту, залийте окропом і оцтом (пару ложок) і залиште на 8-10 годин. Потім помістіть яйця і залиште до повної насиченості кольору.
В куркумі
Любите золоті яйця. Ось вам барвник. Куркума забарвить яйця в сонячно-золотистий колір. В окріп всипте 100 грам меленої куркуми, додайте сирі яйця і продовжуйте варити далі до готовності. Залиште так до ранку.
Візерунки на великодніх яйцях за допомогою трафаретів
Це зовсім нескладний спосіб. Купуєте трафарет або вирізаєте самі з паперу. Клеїте на вологу шкаралупу обмотуєте марлею і в варите з розчином барвника.
Виходять нехитрі орнаменти. Можна підібрати малюнки тварин і квіточок, та що завгодно. Все в ваших руках і на вашу фантазію!
Візерунки за допомогою зелені
Для цього випадку нам знадобляться листочки селери і базиліка (можливо у вас є інші види). Кріп також може залишити непоганий малюнок. Приклеюємо до яйця лицьовою стороною, обхоплюємо капроном і кінчики зав’язуємо. Варимо в барвнику.
Декор маркером
Нарешті, найпростіший спосіб, який сподобається і дорослим, і дітям, а також може стати прекрасною забавою для гостей. Яйця потрібно відварити, остудити і встановити на спеціальні підставки. Якщо їх немає – скористайтеся простими чарками. Наносити візерунок на суху шкаралупу перманентним маркером, який моментально висихає і не мажеться.
Як пофарбувати яйця з малюнком в цибулинні і з рисом
За допомогою рису ми можемо отримати так звані «цяточки» – коли шкаралупа пофарбована як би в цяточку.
Змочити водою яйця і обваляти в рисі.
Обмотати марлею і зв’язати ниткою кінці.
Помістити в підготовлену каструлю з водою і лушпинням і варити трохи більше півгодини.
Після закінчення часу охолодити, зняти марлю, висушити і змастити для ефекту глянцю маслом.
Як пофарбувати яйця на Великдень своїми руками без барвників з візерунком
Для того, щоб отримати крашанки з візерунком існує кілька варіантів. Візерунки виходять мереживні, райдужні і абстрактні.
Для всіх способів, як оригінально пофарбувати яйця на Великдень основні інгредієнти і рецепт приготування однаковий. Різниця в тому, що в якості предметів ми будемо використовувати підручні засоби, знайдені в домашніх умовах. З їх допомогою пофарбуємо яйця в потрібний візерунок.
Як оригінально пофарбувати яйця на Великдень. Загальні правила
Нам знадобиться:
Лушпиння цибулі
Гілочки кропу, салату, базиліка, селери та інші (будь-які, на ваш розсуд),
Марля або капронові колготи,
Нитки, ізоляційна стрічка, тканина і канцелярські гумки,
Різні крупи (їх насіння),
Рослинна олія,
Сіль.
Варимо фарбувальний розчин.
Декоруємо великодні яйця.
Закріплюємо візерунок марлею або капроном.
Варимо в суміші.
Остуджуємо, прибираємо елементи кріплення і промиваємо.