Home / Діти / Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Вітаміни, як материнська турбота: коли їх мало – погано, надлишок – теж нікуди не годиться. Недолік цих елементів в організмі провокує серйозні захворювання, ось чому важливо знати, як лікувати весняний авіатаміноз , і які можуть бути «таємні вороги» на цьому ратному полі.

Як діагностувати нестачу  вітамінів і як лікувати весняний авітаміноз

Розберемося з термінологією. Не слід плутати гіповітаміноз – т.зв. «вітамінна недостатність» (недоліком є якраз цілком конкретний вітамін) – з авітамінозом, який представляє собою захворювання, викликане  тривалою відсутністю в організмі сукупності вітамінів. Якщо перший зцілюється масовим «ударом» необхідного вітаміну, то для перемоги над другим потрібно виробити чітку стратегію.

Як лікувати весняний авітаміноз

Включіть у свій раціон апельсини – вони багаті вітамінами А, В1, В2, С, РР.

Справжній весняний авітаміноз  лютує тільки в країнах третього світу. А ось називати більш складну форму гіповітаміноз авітамінозом нашій людині звичніше, тому віддається данина  цій традиції.

Перші ознаки весняного авітамінозу з’являються ще взимку:

слабкість;

сонливість;

дратівливість;

різні нездужання;

швидка стомлюваність;

зниження тонусу;

загальний занепад сил.

Для діагностики нестачі вітамінів цього списку цілком достатньо. Не варто чекати цинги або бері-бері, щоб почати боротьбу з авітамінозом.

Особливо важливо мати чітке уявлення про те, як лікувати авітаміноз у діток, так як їх зростання і розвиток багато в чому вирішуються міцним здоров’ям.

Як лікувати весняний авітаміноз у дорослих?

Організму, який має «недобір» вітамінів, потрібна особлива дієта. Відзначимо, що дієта – це не тільки поняття з гламурних журналів. Швидше ми говоримо про спосіб життя і режим харчування, що передбачає чіткий баланс всіх складових.

Включення в раціон продуктів, багатих на вітаміни, може вирішити такі на перший погляд не пов’язані з їжею проблеми, як стомлюваність, нервозність, зниження гостроти сутінкового зору, депресивні стани і багато інших.

Так, вітамін В1 або тіамін відповідає за нормальним стан нервової системи, тому при прояві дратівливості, занепокоєння, закрепів / діареї, зниження апетиту, зниження температури тіла, головних болей і безсоння слід налягати на гречку, вівсянку, горіхи, горох і жирну свинину.

Вітамін В2 (рибофлавін) можна знайти в дріжджах, свинині, молоці, мигдалю. Брак його виражається у відсутності апетиту, зниженні маси тіла, тріщинки в кутах рота, слабкості, сухості у роті, погіршенні зору, світлочутливості.

Вітамін В5 (пантотенова кислота) захистить від депресії, втоми, м’язових болей, оніміння пальців ніг, підвищеній стомлюваності. Хочете жити довше і з задоволенням? Їжте м’ясо, птицю, рибу, цільнозерновий хліб, горішки, маточне молоко, багаті цим диво-елементом.

Такі ознаки весняного авітамінозу, як підвищений рівень тривожності, судоми, загальмованість, дерматит біля очей і над бровами, стоматит, сухі дерматити в області носо-губної складки, кон’юнктивіт і себорея, проявляються в результаті нестачі вітаміну В6 або піридоксину. Міститься він в печінці, висівках, пророслій пшениці і неочищеному зерні.

Включення в раціон продуктів, багатих на вітаміни, може вирішити такі на перший погляд не пов’язані з їжею проблеми, як стомлюваність, нервозність, зниження гостроти зору.

Вітамін В9, більш відомий як фолієва кислота, «страхує» від анемії, апатії, «червоного язика», втоми, безсоння, занепокоєння, порушення травлення, посивіння, проблеми з пам’яттю і дихання. Боїться цей примхливий вітамін термічної обробки, тому шукати його слід в свіжих, сирих продуктах.

Дефіцит вітамін В12 (кобаламін) виражається в нервозності, депресивному стані, підвищеній стомлюваності, утрудненні при ходьбі, онімінні кінцівки, болючих місячних, запаленні порожнини рота. Компенсувати його нестачу можна, вживаючи в їжу кисломолочні продукти, сою, дріжджі пекарські, яєчний сирий жовток, пивні дріжджі, зелені частини рослин.

Весняний авітаміноз. Як боротися?

Як боротися з авітамінозом у дітей і дорослих, вам скаже кожен тлумачний медик: комплексно! Нестачу вітамінів групи В можна легко заповнити за допомогою збалансованих вітамінних комплексів, що продаються в аптеці. Не нехтуйте ними.

Дефіцит вітаміну С (аскорбінова кислота) може виражатися в дрібних крововиливах, млявості, кровоточивості ясен, зниженні імунітету. Фрукти і овочі, багаті на цей елемент, мають  кислуватий присмак.

Вітамін D (кальциферол) відповідає за засвоєння кальцію. Деякі вчені називають його гормоном. ознаки гіповітамінозу.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *