Саме у весняно-літній період загострюється поява сухих мозолей та натоптишів на ногах. Тому і знати про натоптиші потрібно заздалегідь, щоб озброїтися всіма необхідними засобами і методами позбавлення нашої шкіри від цієї доставляючої нам стільки занепокоєнь проблеми. Лікувати натоптиші на ногах цілком можна і вдома, існує для цих цілей безліч народних засобів, перевірених роками.
Перше, на що потрібно звернути свою увагу – взуття!
Якщо натоптиші тільки з’явилися, потрібно позбутися того, що спровокувало їх появу. Перш за все, відмовитися від незручного взуття, а також твердого і вузького, шпильок, жорстких устілок. Ніжкам має бути зручно, хоча б на час слід перейти на більш комфортні черевики або туфлі.
Якщо кісточки деформовані або у людини плоскостопість, краще сходити до ортопеда. Лікарі дають рекомендації, як скорегувати плоскостопість, і допомагають з вибором спеціального взуття або устілок.
Як лікувати натоптиші на ногах
Головною справою прибираємо ороговілий шар, щоб відновити виконання шкірою своїх функцій. Вдома наптоші можна видалити за допомогою кератолітичного крему, який наноситься на виганяючий об’єкт і заклеюється пластиром на всю ніч. А з ранку беремо в руки пемзу і обробляємо розмягчену шкіру натоптиша. Зазвичай, щоб лікувати натоптиші вдома, достатньо кількох таких процедур, щоб проблема зникла.
Гарні також проти мозольні пластирі, на поверхню яких нанесені лікувальні компоненти. Або після антибактеріальної ванночки наклеюємо на здорову шкіру звичайний пластир, а на пошкоджені ділянки накладаємо лікарський препарат, і теж заклеюємо. Через 7-8 годин, знову ж таки, потрібно потерти натоптиш щіточкою. Для цих цілей можна також використовувати скраб або пемзу.
Підійдуть рослинні масла, якщо це буде перший віджим – і зовсім чудово: ними просочують х / б шкарпетки і надягають на всю ніч. А раненько ніжки споліскують теплою водою і, знову-таки, обробляють пемзою або іншим предметом для цих цілей.
У деяких випадках допомагає простий холодний компрес, щоб вже лікувати натоптиші не доводилося довгий час.
А от у випадку, якщо натоптиш вже запалився і болить, можна користуватися медичними препаратами на зразок аспірину, ібупрофену, напроксену. Наприклад, на шість аспіринових таблеток одна чайна ложка води і ще одна – лимонного соку. Розтерти все в кашку, накласти на мозоль, укутати поліетиленом і надіти теплий носок. Відпочиваємо десять хвилин. Після чого шліфуємо щіточкою і втираємо живильний крем. Повторювати процедуру слід два тижні через день.
Заходячи в аптеку за кремами і засобами проти натоптишів, пам’ятайте про їх склад: нам не обійтися без саліцилової кислоти, не менше десяти її відсотків. Не випускаємо з уваги, що здорову шкіру потрібно позбавити від контакту з ліками.
Не можна бути сама собі хірургом. Без лікаря натоптиші не зрізати! Особливо при проблемах з кровообігом. Іноді їх видалення необхідно довірити лікарю, який після операції допоможе підібрати особливе взуття, але при цьому попросить обмежити рухову активність.
Можна зробити рентгенівське обстеження, так як знімок допомагає перевірити, в якому стані знаходяться суглоби ніг, а також виявити інші захворювання, таких як подагри або артриту.
Простіше запобігти, ніж лікувати натоптиші
Для того, щоб натоптиші не стали нашими постійними супутниками, потрібно перш за все пам’ятати про зручне взуття.
Щоб лікувати натоптиші, часом досить перейти на натуральні носочки (замінивши синтетику, як би вона не була практична), бо завдяки їм наші ніжки дихають і не так пітніють.
Потрібно також користуватися м’якими устілками – з гуми, войлока або м’якого пластику – а також розділяють пальці.
Ну і, звичайно, натоптиші на ногах допоможе вилікувати додатковий догляд: гарячі ванночки, пемза, креми, щоб живили і пом’якшували. Не забувайте про масаж ступень. Влітку вони вимагають більшого догляду, ніж взимку, але це не означає, що взимку їх потрібно зовсім вже запустити.
Лікувати натоптиші народними засобами
Народ століттями винаходив способи, як лікувати на ногах натоптиші. Рецептів народної мудрості дуже багато. Ось лише деякі – найефективніші з них:
Натерти столову ложку господарського мила, розчинити в літрі теплої води разом з трьома чайними ложками соди. І хоча це ми пити не будемо, але соду потрібно взяти питну. Леліяти в цій суміші ніжки близько сорока хвилин, після чого зішкребти натоптиші.
При хворобливості застосовують кухонну сіль з марганцівкою, першої чуть-чуть, а другої – стільки, щоб колір став яскраво-рожевим. Опустити ноги на десять хвилин – біль швидко піде.
Столовою ложкою солі посолити літр води, тепер уже кімнатної температури, і тримати ніжки півгодини. Розм’якшені натоптиші видаляються, як ви вже здогадалися, все тими ж зішкріблюючими пристосуваннями.
Натерти очищену сиру картоплю (терка дрібна). Жижа викладається в марлю і на болячку, зверху надівається носок – і спати. З ранку, почистивши зуби, не забуваємо обполоснути ноги і попрацювати пемзою.
Чорнослив дуже корисний для очищення нашого організму. Чорнослив допомагає лікувати натоптиші на ногах! І ви в цьому можете легко переконатися. Жменьку чорносливу кинути в кипляче молоко і трохи там проварити, поки не стане м’яким. Вийняти з гарячих ягід кісточки, а самі ягоди прикласти до сухих мозолей і зафіксувати. Коли ягоди остигають, з гарячого молока дістаються їх, і так півтори години. За тиждень натоптиші перетворяться на звичайні білі мозолі, які можна обробляти пемзою, а через два тижні від неприємності залишиться лише спогад.
Народних рецептів від натоптишів – безліч, з томатної пасти, прополісу, чистотілу, цибулі. Головне у всіх методах позбавлення – лікувати натоптиші, щадні розм’якшуючі хвору ділянку і видаляючи огрубілу шкіру. Можна поєднувати кілька способів, для досягнення більш швидкого і глибокого ефекту.
Так, всі народні засоби від натоптишів вимагають часу і вашої участі. А як бути тим, у кого проблеми саме з часом?
Відео як лікувати натоптиші диво-носочками: