Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Як і чим лікується оніхомікоз?

Як і чим лікується оніхомікоз?

Оніхомікоз  – це  нігтьовий грибок, при впровадженні якого нігтьова пластина спочатку змінює свій колір, потім починає руйнуватися. Цим захворюванням хворіє 1/3 всього дорослого населення – заразитися ним дуже просто: в лазні, басейні, на пляжі, в лікарні, наступаючи босоніж на підлогу, по якій пройшов хворий. Головна причина зараження – безпечність, люди нехтують особистою гігієною, не носять тапочки з собою або бахіли.

При зниженні імунітету оніхомікоз  може торкнутися не тільки нігтьової пластинки, а й міжпальцевого простору, по кровотоку спори впроваджуються в організм. Повністю вилікуватися досить важко – медичні засоби дорогі і викликають серйозні побічні ефекти.

Народна медицина пропонує альтернативні методи, і один з них – лікування йодом.

Оніхомікоз: способи лікування йодом

ОніхомікозЦе дуже простий спосіб. Щодня на уражені нігті капають по краплі 5% йод або повністю покривають пластину за допомогою ватної палички. На сусідні нігті 1 краплю йоду наносять для профілактики раз в 48 годин.

Через тиждень можна відчути свербіж і печіння в області ураженого пальця, а результат – відновлення структури нігтьової пластини буде видно вже через тиждень. Іноді потрібно обробляти і область між пальцями – якщо грибкова флора проникла і туди.

Недолік способу: виникнення свербіння і печіння в пальцях і високий ризик появи вторинного дерматиту – якщо припікати шкіру.

Та й нігті виглядають непривабливо, що незручно в теплу пору року або якщо доводитися відвідувати басейн або лазню:

У тазик з гарячою водичкою добавляють розчин йоду, далі пальці гарненько у воді розпарюють – хвилин 10-15. Потім уражену ділянку нігтя вискоблюється або зрізається і ніготь обробляється розчином перекису водню або спиртового антисептика. Після «водної процедури» і «педикюра» на нігті наносять будь який недорогий засіб з протигрибковими властивостями – наприклад, мазь “Клотримазол”, і на 3 години обертають поліетиленом. Позбутися від грибка можна за 3 процедури, яку повторюють через день;

Термін  лікування за цим способом розрахований на 6 тижнів. Щоб не виникало свербіння і подразнення в області пальців, домашні засоби для обробки чергують. Починають нігті обробляти 2 рази на день спочатку фукорцином, потім йодом, а потім звичайним 9% оцтом. Змащувати уражені місця слід обережно, всі рідини мають властивість спалювати ніжну шкіру;

Лікування грибка йодом проводиться і за такою методикою – антисептик змішується з яблучним оцтом і наноситься на місце впровадження грибкової флори 2 тижні по 2 рази на день. Розчином яблучного оцту, розведеним з водою, обробляють міжпальцевий простір.

Оніхомікоз: альтернатива лікування йодом

Оніхомікоз  нігтів усуваєтьсянародними засобами, в яких застосовується йод, не обмежуються. Існують і інші методи, що вбивають спори грибка.

Для лікування необхідна харчова сода, чистотіл і жир. Спочатку ноги парять в гарячій воді з содою – столова ложка на 1 л води, потім нігті і міжпальцевий простір змащують соком чистотілу, змішаним з маслом – щоб не обпекти шкіру. Терін усунення – 2 тижні по 15 хв. вранці і ввечері. При необхідності через 2 тижні все повторяють.

Уражені місця обробляють спиртовою настоянкою прополісу. Грудочки речовини заливають горілкою – близько 10 г на склянку, прибирають в темне місце і періодично збовтують бутель. Через тиждень настоянкою вже можна лікуватися.

Для лікування використовується дегтярна мазь або березовий дьоготь, який приготувати досить легко.

Двоповерхова споруда – зверху залізне сито з великими дірочками, знизу якась ємність, в яку сито вставлено, ставлять на вогонь. У сито складають свіжу березову кору – не бересту, а товсті фрагменти. При нагріванні з берести буде капати дьоготь, його і застосовують для усунення грибка.

Цим способом оніхомікоз  нігтів вивести можна швидко – за 112 годин – 4 доби.

Роблять мазь із сирого яйця, 1 ст. ложки соняшникової олії і диметилфталат, якого беруть у кількості трохи менше столової ложки. Все змішується і з цієї суспензії накладається на ніч компрес: шар ліків, серветка, поліетилен, утеплювач. Якщо зробити відразу необхідну кількість суспензії, то її доведеться зберігати в холодильнику.

Аплікації з чайного гриба – накладають на ніч, як компрес.

Вранці проводять повну обробку нігтьової пластини: її розпарюють, зрізують пошкоджені ділянки, обробляють перекисом водню. Або розчином марганцівки.

Компрес з свіжого горобинового листя – на нігті наноситься щодня на ніч.

Все ж, якщо є можливість, не варто сподіватися на народні засоби – занадто висока частота рецидивів.

Засоби, виготовлені самостійно, купірують активність грибка, але повністю спори не знищують, і при першій же можливості – у вологому середовищі або при захворюванні, що викликає пониження імунітету – оніхомікоз  проявить себе знову.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *