Здорове і гарне волосся – предмет заздрості жінок і захоплення чоловіків. Ось тільки наділений таким подарунком далеко не кожен. І ослаблене волосся це досить актуальна проблема не однієї тисячі жінок. Так уже склалося, що сучасний ритм життя вимотує, прямо скажемо, до кінчиків волосся. Але чому так відбуваються? Через що наше волосся стає ламким, слабким , тьмяним? І як допомогти ослабленому волоссю повернути минулу силу і блиск ? На ці запитання відповідають сьогодні дає Енциклопедія Краси.
Ослаблене волосся. Причини та наслідки.
Причин, які призводять до ослаблення волосся, безліч. Вплив зовнішніх факторів дуже агресивний, але, на жаль, він часто залишається непоміченим нами. Брак вітамінів, незбалансоване харчування, порушений сон, часті стреси і емоційна виснаженість – в результаті ми отримуємо ослаблене волосся, яке виглядає хворим і недоглянутим. Не отримуючи необхідного відпочинку та комплексу корисних речовин, організм починає « економити » енергію і сили. Відображається це в усьому, а також і на стані волосся.
А скільки шкоди ми завдаємо волоссю власними руками? Неправильно підібрані косметичні засоби, зловживання феном, жорсткі гребінці, шпильки, надмірне захоплення засобами укладання, частий вплив перепадів температур. Тим часом, повний арсенал засобів для укладки волосся не повинен бути основою щоденного догляду, замість цього волосся потребує захисту від жаркого сонця, холодного повітря і вітру. Не звертаючи уваги на всі ці «дрібниці», ми несподівано розуміємо, що з волоссям щось не так …
Ослаблене волосся. Зовнішні ознаки.
Пошкоджене, або ослаблене волосся – це волосся, що стало жертвою негативного впливу факторів навколишнього середовища ( за винятком того, коли ослаблене волосся вказують на серйозну хворобу організму).
Ослаблене волосся може сильно випадати, ставати тьмяним, ламким, крихким, сухим ( або навпаки дуже жирним ), на волоссі з’являється лупа, шкіра голови може запалюватися, а кінчики розсікаються, виглядають неохайно і зовсім непривабливо. Для такого волосся складно підібрати шампунь, а використання фену і зовсім погіршить ситуацію. Але не впадайте у відчай, дбайливий, правильний догляд за волоссям і натуральні рецепти краси допоможуть впоратися з проблемою, тільки пам’ятайте: чим раніше Ви звернете увагу на стан волосся, тим легше і швидше можна повернути його до життя. Тому профілактичний догляд ( дбайливе миття і сушка, застосування живильних масок для волосся, масаж голови ) дуже важливий у правильному догляді за волоссям.
Правильний догляд за ослабленим волоссям.
До ослабленого волосся слід ставитися дуже дбайливо. Шампунь повинен бути м’яким (можна збагатити його 2-3 краплями ефірного масла ромашки ), без вмісту сульфату. Від одного до двох разів на тиждень волосся рекомендують мити без шампуню, замінюючи його яєчним жовтком. Ні в якому разі не викручуйте, не розтирайте і не розчісуйте ослаблене волосся відразу після миття. Промокніть його рушником, укутавши на час від 5 до 10 хвилин, а після дайте можливість висохнути природним шляхом, перебуваючи в приміщенні.
Для ополіскування ослабленого волосся можна приготувати відвар, що складається з рівних пропорцій суцвіть ромашки, календули і листя кропиви. Слабким відваром обполіскують чисте волосся, не змиваючи його. Розчісувати ослаблене волосся слід також обережно, не вириваючи і травмуючи їх. Для цієї мети краще скористатися дерев’яним гребінцем з рідкими зубами.
Натуральні рецепти краси для ослабленого волосся.
Рецепт 1. Алое для зміцнення ослабленого волосся.
Допомогти ослабленому волоссю знайти силу здатний сік алое. Для приготування живильної, зміцнюючої маски, свіжий сік алое змішують у рівних частинах з натуральним медом (по 1-2 столових ложки залежно від довжини волосся), додають столову ложку часникового соку і збитий яєчний жовток. Інгредієнти маски розмішують до однорідної маси і втирають в коріння волосся. Залишають на 30-40 хвилин, після чого змивають прохолодною або теплою водою. На завершення обполіскують волосся міцним відваром ромашки ( 3-4 столові ложки суцвіть на склянку окропу). Така маска підходить як для профілактики, так і для відновлення ослабленого волосся.
Рецепт 2. Хлібна маска для ослабленого волосся.
У цьому рецепті Енциклопедія краси пропонує Вам розім’яти м’якуш чорного хліба в лікарському відварі трав. Для цього хліб ( без скоринки) розламують на невеликі шматочки і заливають невеликою кількістю відвару (щоб він покривав хліб). Для приготування відвару 2 столові ложки листя кропиви змішують з такою ж кількістю подорожника, відвар настоюють протягом 10-15 хвилин, після чого заливають ним хліб. М’який, розмоклий хліб втирають у корені і залишають на волоссі на кілька годин. Для посилення ефекту голову обертають плівкою. Процедуру повторюють 2-3 рази на тиждень.
Рецепт 3. Поживна маска для ослабленого волосся.
Ще один рецепт, який зможе допомогти ослабленому волоссю і не тільки зміцнить його, а й активізує його ріст. 2 столові ложки касторової олії змішують з такою ж кількістю реп’яхової олії, і трохи нагрівають отриману суміш на водяній бані. У масці ретельно розчиняють ампулу вітаміну D (продається в аптеці), і тільки після цього приготовлений продукт втирають у корені волосся. Маску витримують 30-40 хвилин. Змивають за допомогою шампуню. У профілактичному догляді за волоссям маску застосовують 1 раз на 7-10 днів, для інтенсивної терапії ослабленого волосся процедуру виконують 3-4 рази на тиждень загальним курсом 15-18 масок.
Наостанок зазначимо, що ослаблене волосся в деяких випадках може вказувати на певні захворювання організму (проблеми з щитовидною залозою, порушення в роботі ендокринної системи). Щоб виключити ймовірність цього, треба проконсультуватися у фахівця, особливо якщо відновлення волосся в домашніх умовах тривалий час не приносить позитивного результату.