На сьогоднішній день лікарські трави використовують для вирішення безлічі проблем. Наприклад, трави від лупи – недорогий, ефективний і зручний засіб. До того ж, їх використання забезпечує слухняність, шовковистість, зміцнення і приємний природний аромат локонів.
Використовувати в домашньому догляді за собою лікарські трави не тільки корисно, але й приємно. Практично кожен другий рецепт для приготування домашніх масок, тоніків, шампунів і багатьох інших засобів зараз містить або свіжі трави, або їх настої і відвари. А адже застосовувати лікарські трави почали ще наші прабабусі. І вони знали в цьому толк – досить поглянути на слов’янських пишноволосих красунь на старовинних картинах.
Які ж трави від лупи найефективніші?
Насамперед ті, які володіють хорошим очищуючою, адсорбуючою і антибактеріальною дією. Такі трави від лупи це:
трава кропиви для волосся , мати-й-мачухи, листя та бруньки берези – ця група рослин покращує мікроциркуляцію шкіри голови, сприяє надходженню до волосяних фолікулів поживних речовин і кисню, за рахунок чого нормалізується стан шкіри голови, а волосся зміцнюються;
квітки ромашки, календули – надають виражену антибактеріальну дію, а адже саме патогенні мікроорганізми – одна з поширених причин появи лупи, крім того, заспокоюють шкіру, знімають подразнення;
корінь лопуха для волосся , трава лаванди, листя шавлії, розмарину – ці рослини усувають надлишки жиру і нормалізують роботу сальних залоз, що необхідно при так званої жирної лупи.
Таким чином, трави від лупи вибирають залежно від типу самої лупи (суха або жирна), який зазвичай збігається з типом шкіри голови. Для збалансованого догляду за волоссям трави від лупи можна застосовувати і в поєднанні – по одній з кожної групи.
Як застосовують трави від лупи?
У домашніх рецептах трави від лупи застосовують у вигляді настоїв чи відварів, які:
втирають в шкіру голови (календула, лопух, березове листя і бруньки);
наносять після миття волосся і не змивають (ромашка, календула);
обполіскують локони і промивають водою (кропива, мати-й-мачуха, лаванда, шавлія, розмарин).
Іноді трави від лупи використовують і як шампуні, проте повноцінно очистити волосся трав’яним настоєм буває досить складно.
Для того щоб приготувати настій (відвар) необхідно 2 столових ложки сухої трави, листя (коренів) залити літром гарячої води, прокип’ятити 20 (30) хвилин, добре остудити. І можна використовувати готовий настій (відвар). Застосовують як окремі трави від лупи, так і будь-які їх суміші. Безсумнівна перевага лікарських рослин в тому, що вони прекрасно поєднуються один з одним, а ще єдине протипоказання для їх використання – це індивідуальна підвищена чутливість.
При застосуванні настою для втирання в шкіру голови готують суміш 1:1 готового настою з касторовою або реп’яховою олією.
Трави від лупи важливо використовувати регулярно – з кожним миттям волосся. Склад настою можна періодично змінювати, щоб локони не звикали. І тоді результат не змусить себе довго чекати.