Home / Твоя краса / Тіло / Як доглядати за шкірою за допомогою гліцерину

Як доглядати за шкірою за допомогою гліцерину

Гліцерин, напевно, один з найпоширеніших компонентів у складі засобів по догляду за шкірою. Його можна знайти в кожному другому фабричному кремі, гелі для душу, мило, а ще аптечний рідкий гліцерин відмінно підходить для домашніх рецептів краси.

Як діє гліцерин на шкіру обличчя і тіла? Шкідливий він чи корисний? Як правильно використовувати його властивості вдома?

Про властивості гліцерину для шкіри?

Як доглядати за шкірою за допомогою гліцерину

Що таке гліцерин і чим пояснюється його корисна дія на шкіру? Сама речовина відноситься до класу спиртів, з трьохатомною структурою молекули.

Однак класифікацію залишимо хімікам, а для нас важливо, що ця чудова рідина, на відміну від знайомого всім медичного спирту зовсім не сушить шкіру, а навпаки, активно зволожує її. Як це відбувається?

Цей засіб відіграє роль подвійного агента: по-перше, поглинає з повітря вологу в разючих кількостях – до 20% своєї маси, а по-друге, на час створює захисну плівку, яка дуже добре перешкоджає висиханню верхнього шару епідермісу. Ці цінні властивості якраз і використовують косметологи всього світу, і ми не будемо відставати!

Вплив засобів з гліцерином на шкіру

Напевно у вас вже дозріло запитання, як можна поліпшити зовнішній вигляд з цим засобом. Гліцеринові креми і маски, покупні, власного приготування, дійсно допомагають впоратися з безліччю проблем, незважаючи на простоту і широку доступність цього препарату.

Чим гліцерин корисний для шкіри:

Притягує вологу з повітря і передає її в усі шари епідермісу;

Заповнює дрібні нерівності;

Закриває і загоює мікротріщини;

Зменшує мімічні та вікові зморшки;

Відновлює природний водний баланс;

Покращує роботу капілярів;

Дає природний теплий відтінок;

Надає моложавий і освіжений вид;

Бореться з лущенням;

Загоює деякі види дерматитів (тільки радьтеся з лікарем!);

Лікує сухість і чутливість;

Знімає сухість та лущення при гіперфункції сальних залоз (якщо шкіра одночасно і суха і жирна);

Взимку захищає від шкідливого впливу морозу, вітру, вогкості.

Як бачите, список значний, так як гліцерин для шкіри – просто порятунок від висихання, з якого, власне, і починається багато проблем. Тому, вибираючи косметику по догляду, будь то крем, лосьйон, мило та інше, не тривожтеся, якщо в першій сходинці складу ви виявите ця назва – ви отримаєте зволожуючий ефект гарантовано!

Як користуватися аптечним гліцерином

Вдома застосування гліцерину гранично просто. Купуєте в аптеці флакончик, розводьте густу рідину в чашці (1 ст. ложка води на 1 ст. ложку засоби – вистачить для одноразового догляду за обличчям і шиєю). Ватним диском з розчином протираєте обличчя і шию, а можна і зону декольте, по масажних лініях.

Виходить рідкувата зволожуюча маска. Частково розчин вбереться, а деяка його кількість перетвориться на найтоншу плівку – з незвички ви можете її відчувати досить виразно. Досить почекати півгодини, якщо ви все ще відчуваєте плівку, вмийтеся кип’яченою теплою водою, далі намастіть своїм кремом.

Робимо таку маску на воді два рази на тиждень, якщо турбує сухість та лущення – щодня протягом 14 днів, далі перерва. Підлікована таким чином шкіра стане доглянутою, омолодиться, придбає красивий оксамитовий відтінок, доглядати надалі за нею буде простіше і приємніше.

Маски з гліцерином для шкіри обличчя

Дамо вам ще кілька рецептів, поекспериментувавши з якими, впевнені, ви знайдете свій кращий домашній засіб, який стане паличкою-виручалочкою саме для вашої проблеми!

Яєчно-медова для в’янучої шкіри

При перших ознаках старіння можна раз в тиждень побалувати себе сумішшю 1 збитого в міцну піну білка курячого яйця з 1 ст. ложкою натурального рідкого (або розтопленого) меду і 1 ст. ложкою гліцерину. Маску на обличчі потрібно тримати 20-25 хвилин, а змити теплою кип’яченою водою. Зволоження та живлення два-в-одному!

Гліцеринова маска з алое

Вирішить проблеми висипань і лущення для жирного та комбінованого типу. Віджимаємо сік з одного аркуша рослини алое Віра (або використовуємо вміст аптечної ампули препарату «Сік алое для ін’єкцій»), змішуємо з 1 ч. ложкою гліцерину, розподіляємо рідину ватяним диском по Т-зоні – лоб, ніс, підборіддя, а також у місцях, де вискочили прищики або є лущення.

Через 15 хвилин треба вмитися прохолодною водою. Можна повторювати кожні 3-4 дні протягом місяця. Це домашній засіб покращує колір обличчя, знімає запалення і, звичайно, помітно зволожує.

Вівсяно-гліцеринового з ефірними маслами

Косметичні рецепти завжди можна доповнити 1-2 краплями ефірного масла. Наприклад, іланг-ілангове омолоджує, лимонне відбілює, чайного дерева знімає запальні процеси. А основу готуємо з 1 ст. ложки гліцерину і половинки ч. ложки вівсяної муки (подрібніть пластівці в кавомолці або блендері). Цією маскою воложимо і трохи стягаємо пори – це наче домашній ліфтинг!

Чи небезпечний гліцерин для шкіри?

Іноді чути, що цей компонент зовсім не такий гарний, особливо порівняно з гіалуроновою кислотою і АНА-комплексами, присутніми у фабричних кремах. Дійсно, чим більше засобів ви можете витратити на догляд і зволоження, тим більш витонченими будуть компоненти, від австралійського горіха до білого трюфеля, ікри і плацентарних витяжок.

І все-таки гліцеринові креми поки не втратили своїх позицій завдяки доступності та ефективності. Чи є від них якась шкода?

На шкіру обличчя гліцерин впливає негативно тільки при неправильному, надмірному його використанні. Як же не зіпсувати красу цією речовиною?

Ніколи не наносьте чисту аптечну рідину – завжди розводьте водою, відваром з трав, тоніком або купівельним лосьйоном;

Не залишайте на всю ніч гліцеринову плівку на обличчі – якщо відчуваєте, то надлишки засобу, не ввібралися, то промокніть їх паперовою серветкою;

Лущення та інші проблеми лікуєте курсами з масок, не робіть з цього щоденний ритуал, досить 14 днів підряд або 1-1,5 місяця раз на тиждень;

Густо змастивши шкіру засобом для захисту від вітру і морозу, не забудьте на ніч вмитися, повністю звільнивши шкіру і давши їй «дихати».

Ці прості заходи допоможуть вам отримувати користь і не турбуватися про небажані наслідки неправильного застосування.

Догляд за тілом

Крім личка і зони декольте, гліцеринові мазі, маски, креми та інші засоби можна наносити на проблемні ділянки тіла – туди, де потрібно пом’якшити, зволожити, загоїти тріщини, підлікувати лущення.

Відмінно допомагає простий засіб від загрубілих п’ят – коли з’являються тріщинки, шкірний шар на п’ятах товстий і ороговілий і доставляє масу неприємностей. Потрібно розпарити ніжки, нанести густим шаром крем, збагачений 1 ст. ложкою нашого засобу, і надіти бавовняні шкарпетки – на всю ніч!

Через тиждень таких процедур п’яти стануть м’які, свіжі, доглянуті, а тріщини заживуть набагато швидше, без болю і подразнення. (Якщо тріщинки глибокі, до крові, потрібно пролікуватися у хірурга спеціальними мазями, щоб уникнути зараження.)

Гліцериновий крем добре пом’якшить згини ліктів, колін, кутикулу нігтів, зніме лущення на спині, яке часто буває взимку – від сухості і вовняного одягу.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *