Home / Твоя краса / Обличчя / Як доглядати за шкірою навесні? Маски для обличчя навесні

Як доглядати за шкірою навесні? Маски для обличчя навесні

Після тривалої зими ми виглядаємо не кращим чином: холодне повітря, різкі перепади температур, відсутність сонячного тепла і повноцінного харчування – не могли не позначитися на внутрішньому стані і зовнішності.

І хоча вже перші промені весняного сонця дозволяють перетворитися не тільки природі, але й сприятливо позначається на нашому самопочутті – шкіра як ніколи потребує дбайливого догляду, відновлення та живлення.

Як доглядати за шкірою навесні? Маски для обличчя навесні

Чим можна допомогти шкірі навесні?

Ви, напевно, помітили, що втома і поганий настрій негативно позначається на нашій зовнішності, тому намагайтеся більше відпочивати, висипатися.

Більше рухайтеся, займайтеся спортом. У вихідні дні виїжджайте на природу. Прогулянки на свіжому повітрі поліпшать колір обличчя і підбадьорять весь організм.

Намагайтеся випивати не менше 2 літрів води. Це зволожує шкіру зсередини, сприяє гарному травленню і виведенню токсинів з організму. Вода п’ється за 15-20 хвилин до їжі і 1,5-2 години після. Не рекомендується пити воду під час прийому їжі, так як розбавляється шлунковий сік і не в змозі повноцінно переварити їжу.

Обов’язково на ніч прибирайте з обличчя декоративну косметику. Зволожуйте шкіру, очищайте пори – це допоможе запобігти її передчасне старіння.

Використовуйте скраби. Щадні скраби з кави, мелених горіхів і геркулесу допоможуть очистити огрубілу шкіру, додадуть їй свіжість, ідеальну текстуру.

Рекомендуємо робити масаж. Існує багато видів масажу, наприклад, японський масаж «АСАХІ» з часом підтягне шкіру обличчя, позбавить від зморшок. Перед масажем намажте на обличчя і шию трохи олії (оливкову, вершкову, кокосову, виноградної кісточки), після масажу залишки олії приберіть зволоженим ватним диском.

Чи можна відбілювати шкіру навесні?

З березня по вересень дерматологи радять користуватися сонцезахисними засобами: кремами, емульсіями та лосьйонами. А при проблемній шкірі можна скористатися засобом BIODERMA. Але пам’ятайте – ефект подібних засобів зберігається не більше двох годин.

А от від пілінгу навесні доведеться відмовитися, за винятком мигдалевого пілінгу. Лікарі-дерматологи не рекомендують робити пілінг з березня по вересень, так як після такої процедури, шкіра стає більш сприйнятливою до ультрафіолетових випромінювань. І замість вибілювання не виключений зворотний ефект.

Що робити якщо навесні дуже хочеться відбілити шкіру?

Може бути так, що з якихось причин (робота на дачі, відпочинок на природі) ваша шкіра покрилася веснянками або придбала небажаний темний відтінок. Відбілити шкіру в домашніх умовах все ж можна, тільки після таких процедур намагайтеся менше потрапляти під прямі сонячні промені.

Навесні навіть смаглява шкіра може покритися темними плямами і веснянками. Буває так, що відбілюючи небажані веснянки, з часом шкіра покривається красивою рівною  засмагою. У таких питаннях не може бути однозначної ради, все залежить від індивідуальних властивостей шкіри.

Як допомогти навесні нормальній та сухій шкірі?

Суха шкіра дуже ніжна за своєю природою, за нею необхідний постійний і дбайливий догляд, в іншому випадку вона втрачає еластичність, погіршується текстура, з’являється відчуття стягнутості. У весняний період такий стан може загостритися, шкіра стане сухою, блідою, можуть з’явитися нові зморшки, запалення.

Для живлення сухої шкіри ідеально підійдуть кисломолочні продукти, мед, яєчний жовток, фрукти, настої трав і різні масла. Такі масла як оливкове, арахісове, какао, макове, бавовняне та сезамове, не тільки живлять шкіру, але і володіють фотозахисними властивостями.

Медово-масляна маска для сухої шкіри обличчя і тіла

Змішайте 1-2 ложки меду з 1-2 ложками оливкової або натурального вершкової олії. Нанесіть маску на чисте обличчя і тіло. Помасажуйте круговими рухами. У суміш можна додати дрібно натерте невелике яблуко і трохи мелених вівсяних пластівців. Вийде такий ніжний, але дуже живильний скраб, який забезпечить ідеальну текстуру і зволоження. Через 10-15 хвилин прийміть теплий душ.

Натуральне вершкове масло дуже корисно для сухої і чутливої шкіри. Якщо ви відчуваєте неприємну стянутість і дискомфорт, – візьміть шматочок масла. Нанесіть його на обличчя, помасажуйте по масажних лініях або зробіть масаж «АСАХІ». Потім протріть обличчя ватним диском, зволоженим заваркою чаю або настоєм трав.

Сирна маска

Ретельно перетріть одну ст. л. жирного сиру з ч. л. меду, додайте жовток. Суміш намажте  на обличчя, шию і область декольте. Знову ж таку маску краще використовувати під час прийняття ванни. Полежіть, розслабтеся і не розмовляйте. Через 20 хвилин сполосніть. Така маска не тільки володіє стягуючою дією, вона чудово живить і відбілює шкіру.

Медова маска з грейпфрутом для сухої шкіри

Змішайте одну ст. л. меду з невеликою кількістю арахісового масла (десь ¼ чайної ложки) і чайною ложкою грейпфрутового соку. Можна добавте  по 2-3 краплі мигдалевого масла, масла виноградної кісточки або паростків пшениці. Намажте  на обличчя, шию і зону декольте. Через 15-20 хвилинсполосніть теплою водою. Маска живить і відбілює шкіру.
Грейпфрутовий сік можна замінити лимонним. Тільки він злегка підсушує шкіру.

Маска зі сметани або вершків із зеленню петрушки

Буквально перетріть одну столову ложку листя петрушки, змішайте з вершками. Намажте на обличчя і відкриті ділянки тіла. Через 25-30 хвилин сполосніть  теплою водою. Маска чудово живить і відбілює шкірний покрив.

Відбілювати і зволожувати шкіру можна використовуючи маски з полуниці, суниці, м’якоті свіжих огірків. Маски залишають на 30-40 хвилин, далі сполосніть  теплою водою. Корисно вмиватися і протирати шкіру відварами з ромашки, березових бруньок, петрушки, звіробою, кропиви.

Для сухої шкіри тіла ідеально підійде ванна з морської солі з додаванням масел лаванди або м’яти. Часто така сіль продається в аптеці. Корисно прийняти молочну ванну з використанням одного-двох літрів молока. Або просто натирати сухе чисте тіло кислим молоком, потім прийняти теплий душ.

Як доглядати навесні за жирною шкірою?

Взимку є менш вразливою і більш захищеною. Але вже перше весняне тепло активізує роботу сальних залоз. Надлишок шкірного жиру може призвести до появи жирного блиску, закупорці пір, запаленню, висипань вугрового висипу.

Якщо взимку можна було використовувати живильний крем, то навесні жирна шкіра особливо потребує ретельного очищення, з використанням антисептичних і бактерицидних засобів, а так же речовин, що регулюють роботу сальних залоз.

У цьому випадку для догляду в домашніх умовах, ідеально підійде нежирний кисляк або кефір, сік алое, лимона і грейпфрута, яєчний білок, кисле яблуко. А також масло чайного або рожевого дерева, пачулі, іланг-іланг, імбиру, меліси, бергамоту, розмарину, грейпфрута.

Сирна маска для жирної шкіри

Розітріть одну столову ложку знежиреного сиру з 1 ст. л. меду, добавте  2-3 краплі одного з вищевказаних масел. Все ретельно змішайте, намажте  на очищену шкіру на 15-20 хвилин. Сполосніть водою кімнатної температури.

Сирна маска з маслами для жирної шкіри

Розітріть одну-дві столові ложки знежиреного сиру з ч. л.  соку алое і лимонного соку, так само додайте одного з масел. Намажте на очищену шкіру обличчя на 15-20 хвилин.Сполосніть водою кімнатної температури. Така маска живить, очищає і вибілює шкіру.

Грейпфрутова маска з білком для жирної шкіри

Збийте білок, розітріть з ч. л. меду, додайте одну чайну ложку грейпфрутового або лимонного соку. Поетапно намажте на обличчя і відкриті ділянки тіла. У цей час необхідно розслабити м’язи і не розмовляти. Змивається через 15-20 хвилин водою кімнатної температури. Живить і відбілює обличчя.

Кефірна маска для жирної шкіри.

Візьміть по столовій ложці свіжого яблучного пюре (натріть кисле яблуко) і знежиреного кефіру. Ретельно змішайте, намажте на обличчя на 20-30 хвилин. Сполосніть водою кімнатної температури. Маска живить і очищає шкіру. У суміш корисно додати ч.  л.  меду і 2-3 краплі будь-якої олії для жирної шкіри.

Тонік для жирної шкіри

Змішайте по дві-три ст. л. соку алое, лимона (грейпфрута) і рожевої води (огіркового соку). В отриману суміш добавтте 2/3 частини холодної кип’яченої води, 2-3 краплі будь-якої олії (для жирної шкіри) і по 1-2 краплі вітамінів A, B, E. Для кращого збереження додайте пів таблетки аспірину або ложку спирту.

Такий тонік містить всі необхідні вітаміни і корисні речовини, нанесіть трохи на ватний диск і протирайте обличчя. Перед застосуванням встряхніть. Тонік живить, очищає і відбілює шкіру. Однак стежте, за станом шкіри, щоб не пересушити її. В іншому випадку масло не застосовуйте.

Жирну шкіру корисно протирати знежиреним кефіром, часточками лимона і грейпфрута, шматочком огірка. Обполіскувати настоєм трав календули, ромашки, кропиви, чистотілу, череди, шавлії та інших.

Так само корисно приймати соляні ванни з добавлянням декількох крапель масла грейпфрута і бергамота, меліси або розмарину. Для боротьби з целюлітом допоможе дрібна морська сіль і мелена кава, з додаванням 3-4 крапель вищевказаних масел. Змішайте по 1-2 ст. л солі і випитої кави, добаведекілька крапель олії, втирайте у проблемні місця.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *