Home / Дозвілля / Яблучний Спас у 2020 році – прикмети, рецепти приготування

Яблучний Спас у 2020 році – прикмети, рецепти приготування

Яблучний Спас, або Другий Спас, який завжди відзначається 19 серпня, в 2020 році припадає на середу. У цей день церква святкує Преображення Ісуса Христа, коли Він з’явився в Божественній величі і слави трьом найближчим учням під час їх молитви. Детально про яблучний Спас у 2020 році поговоримо далоі.

Яблучний Спас у 2020 році

Яблучний Спас у 2020 році - прикмети, рецепти приготування

Євангелія розповідають про те, що Ісус узяв Петра, Якова та Івана, піднявся на гору для того, щоб помолитися. Під час цієї молитви і сталося Преображення – обличчя Ісуса освітилося світлом, а одяг, в якому він був одягнений, став біліший від снігу.

Потім з’явилися два пророка Мойсей та Ілля, вони розмовляли з Ісусом про його результати, які незабаром відбудуться в Єрусалимі. Учні, які стали свідками перетворення, були перелякані. Але Ісус заспокоїв їх і заборонив розповідати про те, що сталося під час молитви, поки Христос не воскресне, як йому було визначено. Вважається, що це свято покликане нагадати людям про необхідність духовного преображення.

На Преображення Господнє в кінці Божественної літургії відбувається освячення яблук та інших плодів. Тому в народі цей день називають другим, або Яблучним Спасом. Незважаючи на те, що ця подія відбулася в лютому, за 40 днів до Великодня, православна церква перенесла святкування на серпень, щоб воно не припадало на дні Великого посту. До Преображення на Русі особливо строго заборонялося їсти яблука, взагалі намагалися не їсти ніяких плодів, крім огірків. А з цього дня починали їсти плоди і фрукти. “Другий Спас яблучком розговляється”.

19 серпня їх несли до церкви для освячення, після чого всі фрукти дозволялося вживати в їжу. Тому в народі другий Спас називається яблучним. За традицією в цей день спочатку пригощали яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, як поминання про заснувши вічним сном предків, і лише потім самі їли.

Яблучний Спас ще називають «першими осенинами», тобто зустріччю осені.

За старих часів всі віруючі люди неодмінно святкували яблучний Спас, пекли пироги з яблуками, варили яблучне варення і пригощали ним одне одного.

А ввечері всі виходили в поле, щоб з піснями проводити захід сонця, а з ним і літо.

При розговінні у молоді був звичай загадувати про долю. Вважалося, що бажання, задумане в момент, коли проковтувався перший шматок яблука, має обов’язково здійснитися. Дівчата, думаючи про наречених, примовляли: «Що загадане – то надумано! Що надумано – то збудеться! Що збудеться – не мине!»

Яблучний Спас у 2020 році – заборони

Свято випадає в розпал суворого Успенського посту, тому його порушення не вітається. Хоча риба і вино в цей день все ж дозволені.

На Яблучний Спас у 2020 році  не можна сваритися і бажати комусь зла. Вважається, що неприємності, які побажаєш іншому в цей день, повернуться до тебе сторицею.

Народні прикмети забороняють зганяти з себе або вбивати комах, тим більше мух. Якщо вона двічі сіла  на руку – це до добра. Також в свято не можна працювати на дому, дозволено тільки на кухні і в саду.

Батькам, у яких померли діти, до Яблучного Спаса не можна було їсти яблука. Існувало повір’я, що якщо порушити цю заборону, то на тому світі дитина не отримає гостинців.

Яблучний Спас у 2020 році – прикмети

Прийшов Спас – бери рукавиці про запас.

Якщо на Спаса сухо – осінь буде така ж.

Пройшов Спас – пішло літо від нас.

Який другий Спас, такий і січень.

Яка погода на Другий Спас – таку і на Покрову чекати.

Рецепти на яблучний Спас у 2020 році

Поспіли вже яблука в садах, пора і ласувати! Яблучний Спас йде! Великі і маленькі, червоні і жовті, солодкі і з кислинкою – таке різноманіття кольорів і смаків… Їмо прямо з дерева (ну або як вийде). Поважають яблука в цей день, весь день тільки і готують з них різні смачні страви.

Стравою для святкового столу на яблучний Спас у 2020 році  є пиріг з яблуками.

Складові:

масло вершкове – 180 г;

сметана – 100 г;

борошно пшеничне в/г – 250 г;

розпушувач тіста – 12 г;

яблука – 5 шт .;

цукор білий – 150 г;

коричневий цукор – 2 ст.л;

цукор ванільний – 1 ст. л .;

кориця – 1 щіпка;

яйце куряче – 3 шт.

Білки відокремити від жовтків. М’яке вершкове масло з цукром збити, додаючи по одному жовтку в процесі збивання. До отриманої маси додати сметану, перемішати. Потім всипати просіяне борошно, змішане з розпушувачем, перемішати. Білки збити з ванільним цукром до міцних піків і акуратно підмішати збиті білки до тіста.

Яблука очистити і нарізати тонкими частками, викласти по всій поверхні пирога. Змішати коричневий цукор з корицею і посипати зверху пиріг. Помістити пиріг в попередньо розігріту до 180*С духовку і випікати близько 50 хв.

Яблука можна використовувати у великій кількості страв, на них готується навіть горілка з сидром, не кажучи вже про варення, десерти, салати, компоти, пироги і торти. З яблуками запікаються качки і тушкується м’ясо.

Яблучний пиріг з листкового тіста

Яблучний пиріг з листкового тіста виходить незвичайно соковитим і ароматним. Оскільки яблука є одним з найдоступніших фруктів, яблучний пиріг є одним з основних десертних страв, який вам обов’язково припаде до душі і стане улюбленим.

У цього пирога смак осені.

Інгредієнти для яблучного пирога:

Готове листкове дріжджове тісто.

Для начинки

яблука – 1,5 кг

вода – 125 мл

цукрова пудра – 125 г

терте лимонна цедра – 5 грам

мелена кориця – 5 грам

вершкове масло – 80 г

спеції за смаком,

яйце для змащування.

Беремо каструлю, кладемо в неї вершкове масло і розтоплюємо його на газовій плиті на середньому вогні. Потім, викладаємо в каструлю цукрову пудру, воду, лимонну цедру, сік одного лимона, корицю, спеції і перемішуємо

Яблука (краще за все тверді і зелені) очищаємо від шкірки і серцевини, нарізаємо шматками і додаємо в каструлю, даємо суміші кармелізуватися.

Форму для випічки змащуємо маслом. Листкове тісто розгортаємо так, щоб воно закрило дно форми для випічки.  Формуємо бортики, щоб не витікала начинка. Розкачуємо пласт тіста для верху пирога, залишаючи краї для защипування. Обрізки тіста залишаємо для прикраси.

Укладаємо ложкою яблука з карамельної суміші на шар тіста, закриваємо другим коржем і герметично защипуємо краї. Робимо отвір для виходу пари. Прикрашаємо обрізками, змащуємо поверхню збитим яйцем.

Випікаємо при температурі 180°C протягом 40 хвилин, до рум’яної скоринки.

Виймаємо готовий яблучний пиріг з листкового тіста, трохи охолоджуємо, прикрашаємо верх пудрою, ріжемо на порційні шматки і подаємо до чаю або кави в теплому вигляді.

Курка в яблучному соусі

Хороша господиня знає, що птах відмінно поєднується з фруктами, особливо з яблуками. І якщо гусака або качку з яблуками готувати звично і традиційно, курку чомусь не здогадуються супроводити яблучною ноткою, а даремно.

Складові:

курка – 1 – 1,5 кг

яблука – 500 грам

1 лимон,

кориця – 1 – 1,5 ч. ложки

крохмаль – 1 ст. ложка

цукровий пісок – 1-2 ч. ложки

рис – 0,5 склянки рису

Курку зварити 1-1,5 години в підсоленій воді. Варену курку нарізати шматками, обсмажити, облити лимонним соком. Приготувати підливу з яблук.

Приготування підливи. Яблука очистити від шкірки і серцевини. Відходи залити склянкою води, зварити, процідити через сито. Процідженим відваром залити очищені яблука, розварити їх до пюреподібного стану, додавши цукор і корицю. Добре уварити. Розвести крохмаль в 1 ст. ложці води, влити в яблучне пюре за 2-3 хв до кінця варіння, розмішати, довести до кипіння.

Облити курку підливою. Рис відварити і подати з куркою. Прикрасити зеленню і дольками яблук.

Сирні равлики з яблуками і волоським горіхом

Сир в цих равликах використовується не для начинки, а для тіста. Сирні равлики готуються без дріжджів і яєць, їх не потрібно змащувати яйцем перед випічкою, вони завжди виходять рум’яними і пишними.

Складові:

Для тіста:

борошно – 150 г

пів чайної ложки розпушувача для тіста,

нежирний сир (він повинен бути сухуватий, практично кришитися) – 100 грам

цукор – 25 грам

оливкова олія – 1/3 столової ложки,

молоко – 2 столові ложки

Для начинки:

вершкове масло – 15 грам

2 невеликих яблука,

волоські горіхи – 25 грам

корця – 1 чайна ложка

Також знадобляться: борошно для робочої поверхні, папір для випічки.

Борошно висипаємо в миску. Додаємо розпушувач, сир, цукор і рослинне масло і замішуємо тісто електричним ручним міксером до однорідного стану. Молока додавайте стільки, скільки потрібно для отримання гладкого, не дуже пружного тіста.

Потім замішуємо тісто на посипаній борошном поверхні і розгортаємо швидко великий прямокутник 40х30 см.

Готуємо начинку для равликів. Масло розтоплюємо злегка і розподіляємо по тісту.

Яблука чистимо, натираємо дрібно, і також рівномірно розподіляємо по тісту. Якщо занадто соковиті – сік не беремо.

Посипаємо зверху подрібненими волоськими горіхами і корицею.

Обережно звертаємо пласт тіста з начинкою в рулет. Нарізаємо рулет товстими скибками (близько 2 см в ширину) обов’язково гострим ножем, щоб шари не склеїлися, і викладаємо равлики на папір для випічки на деко. Випікаємо равлики до золотисто-коричневого кольору в розігрітій духовці (200°C, на другій полиці знизу) приблизно 15 хвилин.

Яблучно-абрикосовий суп

Потрібно:

абрикоси – 2 склянки,

цукор – 1/2 склянки

яблука – 500-600 грам

6 ст. л. картопляного борошна, розведеного 2/3 склянки води,

прянощі,

червоне виноградне вино – 2/3 склянки

мед – 4 ст. л.

Зрілі абрикоси звільніть від кісточок, залийте 2 склянками води і варіть, поки вони не стануть м’якими. В отримане пюре додайте склянку води, цукор, яблука, нарізані частками. Як тільки суп закипить, влийте розведене картопляне борошно і, помішуючи, доведіть до кипіння. Для аромату додайте цедру лимона, корицю, гвоздику. Потім влийте виноградне вино і покладіть мед. Суп рекомендується подавати охолодженим.

Тушкована риба з яблуками і картоплею

Ппотрібно:

грибне філе – 400 г

3-4 яблука (антонівка),

цибуля – 1 шт.

картопля – 6 штук

рослинне масло – 60 грам

вода – 1 склянка

сіль,

зелень.

Розігрійте масло в сотейнику, обсмажити в ньому порізану цибулю, додайте крупно нарізану картоплю і трохи посоліть. Рибне філе порізати великими шматками, натріть сіллю і покладіть на картоплю. Залийте все водою і тушкуйте на невеликому вогні близько 20 хвилин.

На рибу покладіть нарізані тонкими скибками або кубиками яблука. Тушкуйте в духовці до 20 хвилин, стежачи за тим, щоб картопля не пригоріла.

Яблука з рисом

Потрібно:

яблука – 10 щтук

рис – 1,5 склянки

рослинна олія,

кориця,

сіль.

Відваріть рис у великій кількості підсоленої води, щоб він був розсипчастим. 10 кислих яблук тушкуйте з цукром на рослинному маслі або воді, перед готовністю додайте трохи кориці. Змажте суху каструлю маслом, присипте сухарями. Викладайте в неї, чергуючи, ряд рису, ряд яблук і т. д. Поставте в розігріту піч на 10 хвилин. Подавати страву можна з сиропом або з вершками.

Яблучний напій

Потрібно:

яблучний скік – 4 склянки

вода – 2,5 склянки

мед – 4 ст. л.

лимонна кислота – 1/2 ч. л.

подрібнена м’ята – 4 ст. л.

Залийте окропом мед, лимонну кислоту і м’яту. Поставте в тепле місце на 20 хвилин. Після цього доведіть суміш до кипіння. Потім охолодіть, процідіть і додайте яблучний сік. Пити напій рекомендується охолодженим.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *