Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Визначити стать дитини по серцебиттю

Визначити стать дитини по серцебиттю

Визначити стать дитини по серцебиттю традиційним способом можна лише тоді, коли статеві органи плода чітко візуалізуються на приладі для ультразвукового дослідження. Зазвичай молодих батьків ставлять до відома про те, хлопчик у них народиться чи дівчинка, приблизно на 23-25 тижні вагітності

Визначити стать дитини по серцебиттю – ох вже ця цікавість!

Визначити стать дитини по серцебиттю

Деякі подружні пари згорають від цікавості, бажаючи дізнатися стать малюка куди раніше. Для цього існує маса народних прикмет і секретів, які, проте, досить часто демонструють помилкові результати. Наприклад, деякі майбутні мами намагаються вгадати стать дитинки за формою свого живота. Вважається, що чим більше він опуклий і гострий, тим імовірніше в ньому росте хлопчик. І навпаки, якщо живіт занадто круглий і «розмитий», мова йде про майбутню доньку.

Існують і інші, ще більш дивні і химерні прикмети. У наших бабусь існувало повір’я, що якщо жінка носить під серцем дівчинку, при вагітності вона виглядає неважливо – у неї випадає волосся, з’являються прищики і стає помітною зайва вага. Можливо, ви здивуєтеся, але наші прабатьки пов’язували це з тим, що майбутня дочка «забирає у мами красу».

Деякі роблять припущення по наявності пігментних плям на животі вагітної жінки, «пророкуючи» народження хлопчика по темній довгастій смужці від пупка до лобка.

Але існують і більш адекватні версії того, як можна ідентифікувати статеву приналежність майбутнього малюка на ранніх термінах. Вони також пов’язані з консервативним методом ультразвукового дослідження. Але в даному випадку мова йде про те, як визначити стать дитинки по серцебиттю плоду, яке можна прослухати з 12 тижня (і навіть раніше). Щоб визначити стать дитини по серцебиттю не має наукових обгрунтувань і вельми скептично сприймається акушерами-гінекологами. «Народні» версії визначення статі майбутнього малюка також різноманітні, і сьогодні ми поговоримо про кожну з них.

Визначити стать дитини по серцебиттю – суть методу

Сьогодні серцебиття плоду можна прослухати на спеціальному комп’ютерному приладі, візуалізується і зображення, і звук одночасно. Раніше це робилося за допомогою стетоскопа – спеціальної трубки, яка прикладалася до живота. Стетоскоп має спеціальні розширені кінці, один з яких лікар прикладає до свого вуха. Далі йде нескладний підрахунок – гінеколог рахує ритмічні скорочення, прослухані за одну хвилину. Серед майбутніх мам вважається, що за цим показником цілком можна винести вердикт щодо статі майбутнього малюка, і дізнатися, хто саме росте в утробі.

Визначити стать дитини по серцебиттю. Версія 1

Визначити стать дитини по серцебиттю можна вже в 12 тижнів. Незважаючи на скептичне ставлення до даного методу, привід для його використання дали самі акушери-гінекологи. Саме вони помітили, що серця хлопчиків і дівчаток в утробі б’ються по-різному. Якщо скорочень на хвилинку менше 140, ймовірно, ви носите хлопчика. А якщо понад 150 – швидше за все, ви чекаєте дівчинку.

Даний метод досить заплутаний сам по собі. Наприклад, деякі акушери вважають зовсім інакше. Мовляв, у хлопчиків ритм скорочень і зовсім повинен перевищувати 160 ударів на хвилинку, а у дівчаток – бути не вище 120. Такі розбіжності вводять майбутніх батьків в оману, в підсумку стає незрозуміло, кого ж вони чекають. Особливо якщо вивчення інформації на цей рахунок звіряється в різних джерелах.

Крім того, жоден лікар не може точно сказати, чи можна визначити стать дитини по серцебиттю на такому ранньому терміні. Багато лікарів схиляються до думки, що ритм серцевих скорочень у ембріона остаточно владнається приблизно на 20 тижні вагітності, а значить, всі більш ранні підрахунки повністю безглузді. З іншого боку, на цьому терміні, за умови використання сучасного і якісного обладнання для ультразвукового дослідження, стать ембріона можна позначити вже цілком чітко і об’єктивно.

Однак є й альтернативна точка зору: багато людей, що стикалися з подібними розрахунками та методами, стверджують, що даний спосіб не дає помилок і збоїв мало не з моменту запліднення.

Визначити стать дитини по серцебиттю. Версія 2

Ще одна версія «впізнавання» статі дитинки по серцебиттю плоду полягає в тому, щоб звернути увагу на їх характер. Серед медиків існують розхожі думки, що серце малюків чоловічої статі б’ється більш ритмічно, розмірено, точно в такт материнському. Згідно з їх же теорією, серце дівчаток б’ється хаотично, нерівномірно, без збігів з ритмом матері.

Визначити стать дитини по серцебиттю.Версія 3

Третя, і остання версія того, як можна визначити стать дитини по серцебиттю, заснована на місцезнаходженні цього органу. Якщо серце плоду чітко прослуховується в лівій частині живота – народиться хлопчик, а якщо в правій – дівчинка.

Вірити даним версіями чи ні – має вирішувати сама матуся. На жаль, про статистичну об’єктивність тут говорити не доводиться, оскільки кожна жінка засновує своє ставлення до теорії на тому, чи збіглися у неї результати тесту з дійсністю. І з таким же успіхом можна розглядати правдивість ворожіння на ромашці …

Визначити стать дитини по серцебиттю. Що думають з цього приводу лікарі?

Думки лікарів щодо такої цікавої і незвичної “діагностики” розділилося з самого початку. Деякі повністю відкидають цю теорію, не бажаючи навіть слухати про неї; інші, навпаки, з радістю діляться своїми припущеннями, заснованими саме на даному методі, з пацієнтками. Однак більшість фахівців вважають, що серцебиття плоду залежить від таких факторів, як:

Акушерський термін вагітності;

Час доби;

Рівень артеріального тиску у мами;

Активність малюка в утробі;

Можлива гіпоксія плоду;

Тонус матки. Саме тому акушери майже завжди спираються тільки на конкретні результати УЗД, проведеного в другому триместрі.

На їхню думку, теорія про серцебиття – не що інше, як гра в «угадайку», оскільки головний у цьому заході показник може варіюватися навіть залежно від положення маминого тіла.

Консервативні методи, щоб визначити стать дитини по серцебиттю

Сучасна медицина рясніє різноманітними інноваційними приладами і технологіями, і, здавалося б, тепер у жінок немає необхідності спиратися на народні прикмети та інші вигадки у визначенні статевої приналежності свого малюка. Однак, на превеликий жаль, тут все залишилося як раніше: ідентифікація статі на ранніх термінах, що гарантує точний результат, можливий тільки у разі проведення інвазивного діагностичного втручання.

У ході його проведення у жінки беруть трохи амніотичної рідини, або фрагмент плаценти. Зазвичай такі аналізи необхідні тоді, коли наявні акушерські патології або підозри на відхилення в розвитку у плода.

Наприклад, амніоцентез, або пункція навколоплідних вод, часто призначається тоді, коли стандартний пренатальний скринінг вказує на наявність синдрому Дауна, геномних патологій у майбутньої дитини. Дана процедура тягне за собою певні ризики, і не є безпечною для матері і дитини. Тому її проведення «з доброї волі» з метою визначити стать плоду просто неможливо.

Сьогодні доступний метод 3D-дослідження, в ході якого матуся може розглянути не тільки органи свого майбутнього малюка, але і познайомитися з ним ближче. Зокрема, можна побачити, як дитина моргає, смокче палець, і навіть посміхається! Крім того, на настільки якісному тривимірному зображенні можна побачити риси обличчя малюка і навіть припустити, на кого з батьків він буде більше схожий.

На відміну від класичного двомірного УЗД, вдосконалений його варіант є кращим і для лікаря. У ході його проведення можна виявити деякі відхилення у розвитку і своєчасно змінити тактику куріровання вагітності. Проводити 3D-дослідження рекомендовано з 24 тижня. Щоб дізнатися стать своєї дитини на ранньому терміні, спробуйте метод його визначення по серцебиттю.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.