Новий рік – найсвітліше і добре свято в році. У цей довгоочікуваний час всім нам хочеться відчуття казки, чарівництва і веселощів. Весь січень ми розслабляємося і загадуємо бажання на майбутній рік, сподіваючись, що відчуття свята залишиться з нами як можна довше. Допомагають нам у цьому прикраси квартири. Вельми витонченими, незвичайними і душевними є паперові ажурні прикраси, так звані витинанки. Про найкращі шаблони витинанки до нового року піде мова далі.
Витинанки до нового року. Трохи історії
Новий рік – це свято особливе, адже кожна людина чекає від нього виконання найзаповітніших бажань. В очікуванні новорічної ночі люди намагаються прикрасити своє житло, нарядити зимову красуню, створити атмосферу комфорту і справжнього свята.
Наступним роком буде правити Земляна Собака – тварина добра і віддана. Так що зустріти краще в колі своїх найрідніших і коханих людей. Так, і підготовку до свята краще провести також разом. Цікавою і набираючою популярність рік за роком діяльністю стало виробництво витинанок.
Це заняття, яке здатне не тільки прикрасити житло до свята, а й згуртувати родину, адже надається можливість разом продумати найбільш креативні витинанки до нового року, які будуть особливо цінні, тому що зроблені своїми руками та й ще і спільною працею.
Новорічні витинанки дуже різноманітні і красиві. Для їх створення нам потрібно тільки вибрати тематичні шаблони для вирізання з паперу та видрукувати їх за допомогою принтера, або перемалювати вручну. Потім озброїтися ножицями … і ось уже скрізь по квартирі веселяться Діди Морози, олені, сніговики, танцюють візерункові сніжинки.
Порада: щоб вирізати несиметричні складні малюнки, необхідно заштрихувати частини, які не будуть вирізані, простим олівцем (ці частини згодом все одно будуть відрізані). Для того, щоб не зіпсувати тонкі деталі майбутньої витинанки правильніше застосовувати макетний ніж. І щоб не подряпати стіл обов’язково, перед тим як вирізати готову схему, підкладіть під папір дощечку.
Продумайте свою загальну картинку, прикладіть готові малюнки до скла не приклеюючи. Подивіться, як буде виглядати загальне панно.
Наклейте новорічний пейзаж на вікна та насолоджуйтеся результатом. Створення новорічної прикраси своїми руками – це цікава справа для всіх членів сім’ї. Навіть дітям можна знайти роботу, наприклад, дати їм вирізати малюнок по контуру. Тут практично немає складних деталей і ламаних ліній. Повірте, дитина буде щасливою вкласти частинку своєї душі в прикрасу будинку до Нового року та Різдва.
Для того, щоб прикріпити готові прикраси на вікна, можна використовувати господарське мило, яке розводиться у воді. Більш простим варіантом стане скотч. Якщо ж вам потрібно оснастити, наприклад, кімнату, тоді підійде нитка або волосінь, на яку підв’язується вирізаний малюнок.
Витинанка – це споконвічно слов’янський вид декоративно-прикладного мистецтва. Якщо ми використовуємо насамперед контур предмета – то ця витинанка силуетна, якщо ж ми хочемо витонченого малюнка всередині – то такий візерунок буде ажурним.
При створенні таких прикрас малюнок, так само як і в художньому мистецтві, обмежується тільки нашою фантазією, а тому вирізки можуть бути як «поодинокі», що зображують якийсь окремий предмет, так і сюжетні – з безліччю персонажів, деталей і дій. Їм можна надати найрізноманітнішу форму і навіть зробити об’ємними.
Попри те що витинанки – слов’янські, по суті їх батьком є Китай. Адже саме там вперше отримали папір і стали з ним працювати, створюючи в тому числі і прикраси. У будь-яких народів вони символізують, перш за все, гармонію, спокій і щастя. Тому і сюжети будемо вибирати відповідні. Прогрес не стоїть на місці, з’являються все нові вироби. Розглянемо витинанки до нового року шаблони яких найбільш цікаві.
Витинанки до нового року – що знадобиться
«Інгредієнти» для всіх витинанок одні і ті ж – папір і ножиці. Папір (найчастіше білого або чорного кольору) повинен бути досить щільним, щоб витримати на собі різну перфорацію, але в той же час податливим – адже на більшості виробів вирізки тонкі і звивисті і акуратно вирізати їх на товстому пергаменті просто не вийде. Ножиці повинні бути гострими і невеликими, по типу манікюрних. Тільки вони зможуть пропрацювати маленькі і вигнуті елементи. Для вирізання зовнішнього контуру можуть підійти і більші, канцелярські.
Якщо ви вирішили перемальовувати схеми з комп’ютера самостійно, приготуйте ластик, лінійку і твердий, гостро заточений олівець.
Жовта земляна Собака
Які шаблони на рік можуть бути більш актуальними, ніж символ року? Новий рік – рік жовтого земляного Собаки. Тому найкраще, якщо ваша собака буде жовтою. Також можете намалювати поруч з ним її супутників – зірочки і сонце.
Собака з кісточкою
Через те, що Собака – символ року за східним календарем, буде здорово, якщо Ви зробите цю витинанку.
Візьміть олівець і намалюйте контури Собаки, що йде в ліву сторону. Голова піднята, в роті кісточка.
Наша собака буде жовтою в чорні або білі плями (якщо ви ріжете по білому папері, після вирізання кожну пляму потрібно розфарбувати в чорний колір або залишити білою).
Усередині контуру намалюйте собаці очі. Опрацюйте з кісточкою і пилом від лап собаки. Виріжте внутрішні елементи.
Цуценя в шкарпетці
Новий рік – нове цуценя. Створимо цуценя в якості символу оновлення.
Намалюйте контур носка.
З самого носка і буде вилазити наше цуценятко.
Малюємо цуценяті голову, лапки, розріз у якого йде посмішкою, очі. Виріжемо всі елементи.
Витинанки зимових будинків і пейзажів. Зимовий затишок
Так як наші прикраси символізують гармонію і спокій, для них ідеально підійдуть шаблони різдвяних затишних будиночків.
Почнемо з самих будиночків. Малюємо три невеликих будиночки, що стоять на невеликій відстані один від одного напів-боком до нас. Будинки малюємо прості – з похилими трикутними дахами, трубами, шаблонними квадратними віконцями і дверцятами. Не забудемо кожному з них домалювати вікно не а горище під склепінням даху. На дахах і димоходах можна промальовувати сніговий покрив.
За будинками малюємо п’ять величезних ялинок (в два рази більших будівель, так останні будуть здаватися ще більш милими). На гілках домальовуємо сніг.
За ялинками малюємо п’ятикутні зірки, великий місяць.
Біля фундаментів і ялинок промальовуємо замети.
Вирізаємо елементи на свій вибір. У будинку можна вирізати віконця, у ялинок підрізати контур снігового покриву. Не забудемо вирізати зірки і місяць.
Будинки за вікном
Новорічні витинанки на вікна поширені найбільше. Для них можна використовувати найрізноманітніші похідні, їх легко приклеювати, вони виглядають дуже ефектно. Чудово, якщо на віконце у нас приклеяться не окремі вирізки, а ціла картина.
Візьмемо найбільший лист, який у нас знайдеться. Чим більшим буде розмір, тим ефектніше виглядатиме підсумкова композиція.
Промальовуємо каркас вікна. Форма каркаса буде склепінна. Розділимо каркас на 6 елементів. Нижні чотири елементи будуть квадратними, верхні два – частково заокругленими. Перегородки зробіть широкими, щоб вікно не порвалося.
У нижньому лівому квадраті намалюйте один великий будинок, в правому – два по менших. Промалюйте віконця.
З димарів намалюйте смуги диму, які звиваються вгору і вправо.
В середньому лівому квадраті намалюйте величезну зірку, яка якби спирається променями на сторони квадрата. Правий верхній промінь зірки розділиться на 5 окремих променів, які прагнуть вгору і вправо до краю вікна.
Виріжемо вікна і незадіяні елементи полотна – вийде силуетна витинанка.
Дід Мороз
Дуже оригінально буде виглядати Дід Мороз в різьбленій шубі.
Оскільки фішка цього виробу – в шубі, сам дідусь буде схематичний. Намалюємо невеликі кружечки-оченята, носик, по парі вигнутих ліній, що позначають вуса, і рот пташкою. Додамо бороду з виділеними пасмами.
Малюємо контур широкої шуби. Схематично позначаємо галявину на рукавах і внизу шуби. Посередині шуби від низу до верху малюємо широку лінію з кругляшками-гудзиками. А далі – творимо, як душа забажає. Чи можемо відхилитися від шаблону і пофантазувати. Малюємо ряди візерунків – лінії, зигзаги, цяточки, зірочки, горошини. Що вирізати – також вирішимо самі.
Намалюємо ледь видніючи рукавиці з одним декоративним гудзиком і валянки – з двома.
Крім елементів на шубі виріжемо окремі пасма на бороді, очах, носі, роті і вусах. Не забудемо про гудзики.
Сніжинка-зірка
Сніжинки – чудові шаблони витинанки до нового року, які також можна знайти на просторах мережі, хоча найчастіше сніжинки виготовляються без них. Розглянемо цікавий шаблон.
Підготуємо лінійку і накреслимо гострокутну зірку з дванадцятьма кінцями, половина з яких – довгі і половина короткі. Половинки різної довжини будуть чергуватися.
На відстані приблизно сантиметр від краю накреслимо ще одну зірку, на цей раз шестикутну. Її промені будуть «входити» в довгі промені зовнішньої зірки.
У центрі сніжинки намалюємо невеликий собор, промалюємо вхідні двері, вікна, високу башточку.
З нижнього променя до входу в собор промалюємо звивисту стежку. На небосхилі у нас запаляться зірки (малюємо їх таким чином, щоб вони «зачепилися» за шестикутну зірку). Додамо по зірочці на кожен промінь.
Виріжемо отвори собору, зірочки на променях і простір усередині сніжинки. Зірочки всередині сніжинки залишаться цілими.
Готові фото новорічних витинанок виглядають неповторно розкішно. Дивлячись на вікна з вулиці, перехожі отримують заряд позитивних передноворічних емоцій.
А наскільки святкової буде атмосфери в будинку! Настрій, який буде переважати, не зможе зіпсувати ніхто і ніщо.Чудес вам в році!