Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Випадіння волосся: методи оздоровлення і зміцнення пасом

Випадіння волосся: методи оздоровлення і зміцнення пасом

У силу різних обставин волосся можуть втрачати свій об’єм, зтоншуватись, ставати ламкими, випадати, навіть якщо колись вони були гордістю своєї власниці. Всі ці неприємні явища викликають занепокоєння, тому, коли сильно лізе волосся, ми прагнемо вжити заходів щодо запобігання цієї проблеми. Перш ніж скористатися тими чи іншими методами щодо зміцнення локонів, незайвим буде з’ясувати причини випадіння волосся. У ряді випадків для боротьби з неприємністю потрібний комплексний підхід.

Виявлення провокуючих чинників, їх усунення в комплексі з правильним доглядом за пасмами – ось підхід, який дозволить домогтися бажаного результату.

Випадіння волосся: якими можуть бути причини?

випадіння волосся   Емоційний стан. Якщо ви одного разу через чогось перенервували або один раз випробували стрес, не виспалися, стан пасом може погіршитися, але ви навряд чи це помітите, тому як з часом він прийде в норму. Але якщо ви регулярно відчуваєте негативні емоції, недостатньо відпочиваєте, процес погіршення стану ваших пасом буде з часом тільки збільшуватися. Відбувається це в силу недостатності кровопостачання до шкіри голови;

   Харчування. Якщо воно незбалансоване, організму бракує потрібних елементів, у тому числі, тих, які необхідні для здоров’я пасом. Нерідко таке трапляється під час дієти – нестача вітамінів може бути обумовленою тим, що в гонитві за тонкою талією жінка відмовляється від тих продуктів, в яких і містяться необхідні речовини;

   Неправильне поводження з локонами. Як правило, мова йде про використання засобів для укладання, шампунів, бальзамів, в яких містяться агресивні хімічні речовини. Згубно при тривалому застосуванні на пасма впливають і фен, плойка, утюжок, щипці та інші пристосування для термоукладання;

   Наявність захворювань внутрішніх органів і систем. Абсолютно будь-яке захворювання може призвести до цієї проблеми. Як правило, її провокують анемія, захворювання дихальних органів, ендокринологічні, венеричні хвороби. Причиною випадіння волосся може бути ослаблення імунітету. Якщо ви з’ясували, що всі інші можливі причини не відносяться до вашої нагоди, пройдіть медичне обстеження;

   Зміна кліматичних умов. Часті перепади температур, зміна погодних умов теж може спровокувати дану проблему.

Важливу роль для стану пасом відіграє спадковість. Вони можуть рідшати також через прийом препаратів, особливо сильнодіючих хімічних медикаментів.

Випадіння волосся після пологів

Деякі жінки після пологів відзначають, що локони їх стали рідкими і тьмяними, а ще вони випадають. Причина тому криється в зміні гормонального фону. Іноді буває так, що під час вагітності волосся стає густим і розкішним, а от після пологів сильно лізуть, а значить, з цією проблемою потрібно щось робити.

Як правило, це нормальна перебудова організму, від якої, на жаль, страждають пасма. Для їх відновлення досить скористатися тими порадами, мова про які піде нижче.

Випадіння волосся у дітей

Нерідко до випадіння волосся схильні і діти різного віку. У ряді випадків причиною тому стає неврогенна алопеція. Згодом захворювання може призвести до того, що у дитини лисіють цілі ділянки шкіри голови. Провокатор хвороби – часті стреси, випробування переляку, нервові потрясіння. З’ясуйте, які фактори могли вплинути на здоров’я малюка. Часто причиною випадіння волосся у дитини стає лишай або грибок. Обидва недуги зазвичай супроводжуються почервоніннями в місцях лисин.

Спровокувати проблему можуть і медикаменти. Якщо проблемі передувало лікування із застосуванням сильнодіючих препаратів, вони і могли викликати випадіння волосся.

Під їх впливом фолікули пригнічуються, втрачають здатність транспортувати корисні речовини. У підлітковому віці рідіючі локони можуть бути наслідком гормональної перебудови.

Як би там не було, зауваживши, що у дитини сильно лізе волосся, зверніться до фахівця – хай він з’ясує причини, пояснить вам, чому це відбувається, і призначить лікування.

Випадіння волосся: як боротися?

Вам вдалося виявити причину своєї неприємності, ви її усунули і тепер бажаєте відновити красу, здоров’я і об’єм своїх локонів?

Випадіння волосся: поради, які дають фахівці:

   Намагайтеся не мити пасма водою з крана. Вірніше, використовувати її можна, але не відразу – необхідно над нею ще «поворожити». Вся справа в тому, що вода з крана містить величезну кількість хімічних елементів, які несприятливо впливають на шкіру голови, структуру пасом. Що потрібно зробити з водою, щоб вона стала придатною для миття локонів? Заготовте воду в чистій тарі. Можна набрати її у ванну, але та повинна бути чистою і без залишків миючих засобів. Дайте їй відстоятися 6 годин 6 (не менше). Перед процедурою можете добавити сік лимона (від ½ фрукта), нашатирний спирт (кілька крапель) або трохи вина. Тільки в такій очищеній воді можна мити волосся незалежно від того, з якої причини вони випадають – після пологів, через часті стресів, через інші чинники;

   Не мийте голову гарячою водою. Оптимальна температура для цієї процедури – 36 градусів. Власницям жирного волосся взагалі не рекомендується використовувати теплу воду. До слова, прохолодна вона, дарує пасмам блиск і шовковистість;

   Грамотно підбирайте шампунь. Бажано відмовитися від «чудодійних» засобів, які одночасно очищають, укладають, кондиціонують, дарують блиск і здатні робити ще багато чого корисного. Нерідко всі обіцянки на упаковці мають мало чого спільного з дійсністю. Головне завдання шампуню полягає в очищенні локонів. Звертайте увагу на склад засобу. Найбільш безпечними інгредієнтами є SodiumLaureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, TEA Laureth Sulfate, TEA Lauryl Sulfate. Якщо таких засобів не знайдеться у продажу, можна робити шампуні самостійно за рецептами народної косметології або купувати професійні засоби;

   Правильно підбирайте і користуйтеся кондиціонерами, бальзамами, засобами для ополіскування. У їх складі має бути багато натуральних екстрактів, корисних добавок. Особливо це стосується бальзамів, тому як решта косметичних засобів сприяють лише боротьбі з електризацією пасом, їх легкому розчісуванню, якнайшвидшому висиханню. Не варто користуватися бальзамами, якщо ваші локони жирного типу. Всі ці засоби повинні наноситися тільки на пасма, але не на локони і коріння;

   При митті волосся потрібно лити воду акуратно невеликими дозами. Не виконуйте цю процедуру під душем і ось чому. Інтенсивність водних потоків надає руйнівний вплив як на структуру самого волосся, так і на цибулини. Перед тим як нанести шампунь на локони, розбавте його в долонях невеликою кількістю води, розітріть до піни і тільки потім розподіліть засіб по пасмам. Витирати локони потрібно теплим рушником, виконаним з натуральної тканини. Щоб волосся було блискучим, відразу після миття натирайте їх шовковим рушником. Мокрі пасма не розчісуйте, робіть це тільки тоді, коли вони підсохнуть. Двічі на день ретельно розчісуйте локони і робіть масаж голови легкими рухами – він нормалізує кровотік.

Говорячи про те, що потрібно робити, якщо сильно лізе волосся, варто згадати про відмову від пристосувань для термоукладання хоча б на час відновлення здоров’я і краси пасом.

Випадіння волосся: народна косметологія

Скористайтеся цими рецептами, щоб нормалізувати стан і захистити від випадіння волосся

Подрібніть за допомогою ножа корінь лопуха, засипте його в окріп (пропорція – 1:10) і варіть 15 хв. Потім дайте відвару настоятися, зцідіть. Використовуйте засіб для ополіскування пасом.

Кореневища лопуха (3 ст. л.) подрібніть, варіть його в оцті (1/2 л) 15 хв. Використовуйте відвар після миття локонів для ополіскування.

Молоду кропиву відваріть в звичайній воді. Відвар, температура якого становить 40 градусів, застосовуйте для ополіскування.

Суміш лимонного соку (3 краплі) і реп’яхової олії (2 ст. л.) підігрійте за допомогою водяної бані, втріть її в шкіру на 2 години, після чого маску потрібно змити водою з добавлянням лимонного соку (1 л /1 ст.л.).

Масла дуже корисні для локонів, вони зміцнюють, живлять їх. Найбільш корисними є реп’яхова, обліпихова, кокосова, касторова олії.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *