Завдяки високому вмісту мінеральних речовин, чорна глина стала одним з улюблених засобів для догляду за шкірою обличчя, тіла і волосся. Вона надає протизапальну дію, відмінно очищає, живить шкіру. Вже після перших застосувань засобів, до складу яких входить чорна глина, відзначається значне поліпшення стану шкіри, вона стає більш пружною, підтягнутою, набуває доглянутий, свіжий вигляд. Також рятує чорна глина від целюліту, рецепти з нею досить прості в приготуванні і не вимагають особливих витрат.
Останнім часом в моду увійшли всілякі маски та обгортання для шкіри проблемних зон. Враховуючи доступність рецептів, а також можливість придбання всіх необхідних компонентів, вони стали основою домашнього догляду за тілом. Тепер ми можемо проводити весь спектр спа-процедур прямо у себе у ванній.
Основні рецепти на основі чорної глини в боротьбі за гладкість шкіри
Грязьові ванни.
Це одна з поширених спа-процедур в салонах краси. Деякі дівчата приймають такі ванни вдома, проте потрібно заздалегідь передбачити всі моменти. Як ви розумієте, ванну потрібно буде потім ретельно відмивати, а також бути впевненими, що не заблоковано зливний отвір і труби . І так, чорна глина розчиняється у воді, на всю ванну знадобиться близько половини кілограма. Можна також додати суміш ефірних масел лимона, апельсина або грейпфрута, попередньо розчинивши їх у молоці або оливковій олії. Вода повинна бути максимально гарячою, час процедури – 20 хвилин. Потім змиваємо глину з шкіри, наносимо антицелюлітний крем.
Скраби, пілінги.
Дві столові ложки чорної глини змішуємо з такою ж кількістю молотої кави, і додаємо сметану. Також можна використовувати пару крапель ефірного масла для збагачення суміші. У душі наносимо суміш на шкіру, ретельно масажуючи кожну ділянку тіла. Потім змиваємо і знову наносимо антицелюлітний крем.
Маски для обгортань.
Для початку готуємо базу – розчиняємо чорну глину до консистенції густої сметани, потім у неї додаємо інші компоненти. Гірчично-медово-глиняна маска володіє розігріваючою властивістю, для її приготування додають звичайну гірчицю і мед, співвідношення всіх компонентів – 1:1. Маска для поліпшення мікроциркуляторних процесів і омолодження готується тільки з глини і збагачується ефірними оліями цитрусових.
Щоб зміцнити шкіру, глину змішують з порошком із сухих водорослей. Шкіру попередньо очищають, роблять пілінг, розігрівають за допомогою масажу. Наноситься маска, покриваємо шкіру плівкою, а зверху замотуємо махровим рушником. Якщо є можливість, укутують в теплу ковдру, і розслабляємося протягом 30-40 хвилин. Потім все змиваємо, наносимо зволожуючий крем від целюліту.
Косметологи стверджують, що чорна глина є відмінним засобом для схуднення, і відгуки жінок це підтверджують. Після проведення курсу обгортань шкіра стає більш гладкою, зменшуються прояви целюліту, «йдуть» сантиметри в талії і стегнах. Вважається, що глина має омолоджуючу властивість: вона виводить токсини, розгладжує дрібні зморшки, покращує живлення шкіри. До того ж, це відмінний засіб для боротьби з запальними захворюваннями шкіри.
Однак не забувайте, що при виражених ознаках целюліту, трофіка тканин порушена. Шкіра не здатна добре вбирати речовини. Тому перед усіма косметологічними процедурами необхідно підсилити приплив крові. Це досягається в першу чергу за допомогою масажу. Як тільки шкіра придбає червоний відтінок, можна наносити маску з чорної глини. Крім того бажано зробити відлущуючі процедури, щоб прибрати шар ороговілих клітин, таким чином шкіра буде максимально підготовлена для всмоктування поживних речовин.