Здавалося б, що особливого-врослий ніготь. Невже це така серйозна проблема. Однак ті, хто хоч раз стикалися з неї знають, наскільки нестерпним може бути цей біль. Чи допоможе в проблемі врослого нігтя лікування народними засобами чи треба йти до фахівця. У чому причина вростання? Наш ніготь починає вростати в шкіру нігтьового валика, це заподіює сильні больові відчуття. Він починає рости трохи вбік, при цьому шкіра пальця травмується. В результаті, місце вростання запалюється, розпухає, біль наростає. Великі пальці особливо схильні до цього захворювання.
Врослий ніготь – чому вростають нігті
Якщо вам знайома ця ситуація, подумайте, можливо ви носите незручне, вузьке, особливо в області носка, взуття. Часто жінки хочуть виглядати граціозніше і терплять незручність більш витонченого модельного взуття. Адже лікарі постійно підкреслюють, що взуття повинно бути досить широким, щоб нога дихала і не була затиснута як в лещатах. Високі каблуки також піднімають стопу, і палець вимушено впирається в край взуття.
Також, дуже можливо, що врослий ніготь заражений грибком, може бути травмований. До цього захворювання схильні люди з плоскостопістю. А може бути, що ви просто неправильно підстригаєте нігті.
Традиційна медицина в якості основного методу лікування пропонує видалення всієї нігтьової пластини або її частини. Природно, для багатьох жінок це є вкрай небажаним з естетичної точки зору.
Врослий ніготь – народні засоби
Врослий ніготь: Лікування ромашкою
Оскільки біль при врослому нігті викликається запаленням, то тут як не можна краще допоможуть ванночки з протизапальними травами, наприклад, ромашкою. Візьміть 6 столових ложок ромашки і залийте двома літрами окропу. Нехай настоїться близько години. Потім проціджений настій потрібно підігріти, щоб не був занадто гарячий і потримайте в ньому ноги хвилин двадцять. В результаті, вросла частина нігтя легко вивільняється з розпареної шкіри. На це місце краще покласти ватний тампон, просочений зеленкою, йодом. Такі ванночки доведеться повторювати, поки ніготь не прийме нормальну форму і стане рости правильно.
Врослий ніготь: Лікування подорожником
Якщо проблема виникла влітку, ви знайдете народних рецептів набагато більше для лікування. Візьмемо той же благословенний подорожник. Від яких тільки болячок він нас не рятує. Тут він також допоможе. Спочатку ніжки потрібно добре розпарити в слабкому розчині марганцівки. Розім’ятими листочками обернути хворий палець і зверху можна покласти ще один лист подорожника. Забинтувати і одягнути шкарпетки. Подорожник чудово знімає запалення, біль зникне.
Врослий ніготь: Лікування вершковим маслом
Цей метод позбавлення від врослого нігтя відомий з давніх часів. Вершкове масло добре розм’якшує тканину, тому щоденні компреси з ним дозволяють швидко позбутися від болю. Процедуру слід проводити на ніч. Зараз найзручніше використовувати напальчник, в який кладуть вершкове масло, а на ноги надягають теплі шкарпетки.
Через три тижні врослу частина нігтя звільняють від шкіри і підрізають. На це місце укладають марлевий тампончик. Далі продовжують робити компреси, а тампон розміщують таким чином, щоб ніготь відріс разом з куточком.
Врослий ніготь: Спилювання середньої частини нігтя
Принцип цього методу простий. Ніготь, розпиляний в середній частині намагається зростися. При цьому край нігтя поступово вивільняється зі шкіри та перестає вростати в неї.
Розпилювання проводять після розпарювання ніг. По центру нігтя від основи до краю робиться розпил, але, зрозуміло, не до м’яких тканин, а приблизно на дві третини товщини нігтьової пластини. Глибина контролюється візуально. Що з’являється борозда на вигляд більш рожева і врешті стає зовсім прозорою. Через неї можна побачити нігтьове ложе.
Спилювання можна проводити манікюрною пилочкою або напилком. Все залежить від товщини і міцності самого нігтя. Спилювання слід повторювати один раз на три тижні. Ви побачите, що ніготь відростає і з’являється значна не спиляних ділянках.
Якщо врослий ніготь – це спадкове захворювання, то таке спилювання є єдиним методом лікування. Процедури в таких випадках доводиться проводити постійно з періодичністю один раз на місяць.
Врослий ніготь: Лікування алоє, чага
Протизапальні властивості алоє добре відомі. Народна медицина для нашої проблеми радить невеликий лист алоє дрібно потовкти, додати до отриманої кашки 30 крапель води. Нанести отриманий розчин на бинт і прикласти його до хворого нігтя на ніч. До ранку ніготь вже буде легко відділятися від шкіри і ви його безболісно зріжете. Таким же ефектом володіє березовий гриб (чага).
Врослий ніготь: Лікування сіллю
Ще одне прекрасний засіб проти запалення-це звичайна сіль. Гарячі ванни з сіллю відразу полегшують больові відчуття, сприяють розм’якшенню шкіри. Якщо ж процес вже зайшов далеко, і в районі врослого нігтя приєдналася інфекція, то такі ванночки допоможуть гнійник розкритися.
Врослий ніготь: Лікування сумішшю цибулі, алоє і вершкового масла
А ось ще один перевірений рецепт, в який входять кілька лікувальних продуктів. Візьмемо 1 столову ложку вершкового масла, перед цим його розтопити. Нам знадобиться ріпчаста цибуля, алоє і часник. Слід їх подрібнити, взяти по столовій ложці і додати одну чайну ложечку воску.
Потім проваримо цю суміш близько 3 хвилин на невеликому вогні. Суміш остудимо і нанесемо на хворий ніготь у вигляді компресу. Найкраще прикрити ніготь з цією лікувальною сумішшю капустяним листом, і тільки потім забинтувати. Капуста цінується за свої властивості витягати будь-яку хворобу, знімати запалення. Зверху слід надіти теплі шкарпетки. Таку процедуру також необхідно повторювати щодня.