Нерідко можненько почути, що в ніченьку з 13 на 14 січня ми відзначаємо одненьке з найбільшеньких унікальненьких (і від того дивненьких) свят – Старенький Новенький Рочок. Мовляв, ніякому іноземцю з першенького разочку не поясниш, що це за торжество такеньке, і придумати його могли тільки у нас. Насправді новенький рочок за стареньким стилем знають і полюбляють в різненьких куточках планети. та й в нашій країні традиції святкуваннячка цієї дати беруть свій початочок в більш далекенькому минуленькому, ніж багатенько хто думає. Про цікавеньку підбірочку ворожіння на старий новий рік дізнаємось далі.
Ворожіння на старий Новий Рік
У ніченьку на старенький Новенький рочок дівчаточка ворожили на суджененького – адже тривав період Святочок, кращої пори року для всякенького роду ворожінь і пророкуваннячок. У народі вважалося, що ворожіннячка в ніченьку з 13 на 14 січня найправдивішенькі і саме в цей часик можненько побачити уві сні майбутненького чоловіка. Для цього дівчаточка розчісували перед сном волоссячко, клали до себе під подушечку гребінчик і говорили чарівненькі словечка: «Суджененький-ряджененький, прийди розчесати мені голівоньку».
Ворожіннячка на горіховій шкаралупці
Також ворожили і на горішкових шкарлупках. Для цього необхідненько в посудиночку налити водиці і опустити туди дві шкарлупки горішка. Вважається, що коли вони поєднаються впритулочок, то незабаренько прийдуть свати.
Ворожіннячка в склянці
За допомогою цього ворожіннячка дівчата дізнавалися, що чекає їх у наступаючому рочці. Для цього брали чотири скляночки, які до половини заповнювали водичкою. В одну клали сіль, в другеньку – цукрик, у третю – перстень, а четвертуй залишали порожненькою. Одна дівчинонька ставала за спинкою тієї, яка ворожила. В ручках на підносі вона тримала скляночки, носила їх так, щоб ворожбит не знала, де якенький стоїть.
Далі дівчиночка, яка перебуває за спинкою, водила пальчиком уздовж скляночок і питала: ця скляночка, ця, ця .. І так – поки та, що ворожила не зупиняла її ?. Водичку з обраної скляночки потрібненько було спробувати. За смаком водички передбачали події в наступненькому році: солона – печаль; солоденька – успіх, щастя; прісненька – звичайний рік; перстень – весіллячко або зустріч з суджененьким.
Ворожіння на старий новий рік на пирогах
На старенький Новенький рочок, можненько спекти пироги, що пророкують долю. Для цього господинька будиночку повинна зробити прісненьке тісто і випекти невеличкі пиріжки з калиновим повидличком або грибочками. Перш ніж робити пиріжечки, тістечко підносять до ікони зі словечками: «Святенькі образи, моє тістечко благословіть, що мене чекає в новенькому рочці, вкажіть. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Нині, повсякчас, на віки віків. Амінь».
Крім обраної начиночки, в пиріжки кладуть гудзички різненького кольорику, заздалегідь загадуючи (на ваш розсуд), що означає кожний знайдений їдцем ґудзичок. Наприклад: червоненький ґудзичок – багатому бути, синенький гудзичок – одруженій бути, біленьк гудзик – в неодружених ходити, чорний гудзик – вбитому бути, рябенький ґудзичок – довгенький вік жити. Надкушує такий пиріжечок обережненько, щоб, не дай Бог, зубчик не зламати!
Ворожіннячко на вуглинах
Лівенькою ручкою дістаньте жменю золи. Виберіть в золі дев’ять вуглинок і оберніть кожненьку папірчиком з написом: щастячко, нещастячко, злидні, мука, багатство, кохання, розлука, хворобочка, нудьга. Покладіть вуглинки під подушечку, попередньо обмотавши їх ниточкою, щоб не зіскочили папірчики з написочками. Перед тим як ляжете спатоньки, прочитайте змову на правдиве ворожіннячко: «Лягаю спати на дубове ліжечко. В голові не зола, а моя дівоченька доленька. Ключик, замочок. Амінь. Амінь. Амінь». Зранечку, як тільки прокинетеся, дістаньте з-під подушечки першеньку-ліпшеньку вуглинку. Слово на папірчику пророкує ваше життя в новенькому рочці.
Ворожіння на кільці і водичці
Знадобитися скляночка без граней і абсолютно рівним дном без написів і малюночків. Наповнити її водичкою, покласти на дно перстень. Прикрасу потрібно попередньо почистити. Набравшись терпіння, вдивлятися в центр пертсня на дні чарки. Деякі стверджують, що бачать обличчя майбутненького чоловіка.
Ворожіння на старий Новий Рік на сон: як побачити суджененького уві сні
Уві сні наша підсвідомість відкривається для нової інформації, для зв’язку зі світом мертвих. У святочні дні, навіть не гадаючи, можна отримати через сон знаки від свого ангела-хранителя або покійних близьких. Але можна провести і ворожіннячко, яке дозволить відкрити картину майбутнього.
Замикання водички. Перед сном наберіть відро проточної водиці, замкніть її, тобто повісьте на ручку відра замок. Більше нікому не можна говорити ні слова. Відро поставте біля ліжка, ключ покладіть у подушки і скажіть пошепки: «Суджененький-ряджененький, прийди за ключем замок відімкнути, коня напоїти». Відправляйтеся спати. Якщо ви побачите обличчя людини уві сні, то ви його зараз не знаєте. Якщо ж обличчя буде приховано – то він вам знайомий.
На солоне. З’їжте перед сном щось солоне або випийте дуже солоненької водиці, нікому не кажучи ні слова, візьміть скляночку водиці звичайної і поставте її біля ліжка, зі сторони голови. Мовлення на водичку: «Хто мій суджененький, хто мій ряджененький, той питоньки мені дасть».
На місток. Скласти з тоненьких прутиків віничка або сірничків щось, що нагадує місток, накрити його подушечкою і прошепотіти: «Суджений-ряджений, переведи мене через місточок».
Ворожіння на карткових королів.
Чотирьох королів з колоди потрібненько покласти під подушечку і сказати кожному: «Суджений-ряджений, приснись, уві сні здайся!» Жених з’явиться в сновидінні в образі якогось короля. Король пік означає, що наречений буде ревнивий і немолодий, червовий – молодесенький і багатенький, трефовий – людина в формі, чиновник або підприємець, а бубновий – коханий.
Ворожіння на старий Новий Рік по Місяцю
Залишають на підвіконні дзеркальце так, щоб в ньому відбився місяць. Вимовляють пошепки: «Суджений-ряджений, покажися мені в дзеркалі!» У сні ви побачите свого ненаглядного.
Запам’ятовуйте всі деталі таких снів. Все є важливим: у що був одягнений, спиною до вас стояв або обличчям, говорив щось чи ні, де зустрілися, супутні звуки, образи, предмети. Прокинувшись, з усього цього ви зможете зібрати більш повну картину передбачення. Викликаючи сон про майбутнє, на вас також не повинно бути вузлів, оперізуючих деталей одягу і шпильок.
Ворожіннячко на варенички
Це одне з традиційненьких ворожінь на Старенький Новенький рочок. Для цього господинька будиночку, що запрошує гостей, готує варенички з картопелькою, в деякенькі з яких кладе начиночку у вигляді невеличких сюрпризиків. Суть ворожіннячка в тому, що ніхто не знає, з чим саме йому попадеться вареничок, і якраз по його начиночці визначають, що людиночку чекає в майбутненькому рочці.
Ворожіннячко на дзеркалах
Це ворожіннячко актуальне не тільки на Старенький Новенький рочок, а й на Андрія, в ніч перед Різдвом і на Водохреще. Ворожіннячко на дзеркалах вважається дуже небезпечненьким, тому далеко не кожна дівчинонька погоджується настільки випробовувати доленьку. Беруться два дзеркальця (великих і бажано рівненької величини), встановлюються одне проти одненького, висвітлюються двома свічечками; найкраще тримати дзеркальце проти висвітленого стінного дзеркальця так, щоб з направлененького стінного дзеркала утворився довгенький коридор, осяяний вогниками.
Дівчина, що ворожить повинненька видалити з кімнати кішечок, собачок, птахів і стороненьких осіб, крім однієї чи двох скромненьких осіб. Із сторіночки цих останненьких, потрібненько не дивитися в дзеркальце, не підходити до ворожбитиків і не розмовляти. І в кінці цього коридорчику і повинен з’явитися суджененький; але, дивитися доводиться іноді дуже довгенько, і побачити можненька не тільки суджененького … а і всяку нечисть.
Ворожіннячко на зернах
Дуже легенько ворожити на зернятках: в баночку насипається будь-якенька крупа, задається питаннячко, після чого лівенькою ручкою дістають жменьку крупи і перераховують зернятка. Парна кількість означає позитивненьку відповідь на поставлене запитаннячко, непарна, відповідно, негативненьку.
Ворожіння на перстні. Дівчаточка по черзі катають перстеньчик. Якщо він покотиться до дверей, дівчинонька швидко вийде заміж.
Ворожіннячко на паличках
Взяти три палички – червоненьку, біленьку, синеньку – покласти в коробочку. Тягнути палички три рази. У першенький разочок моженькоа побачити, наскілечки багатеньким буде майбутенький чоловік. Червоненька паличка означає багатія, біленька – середнячка, синенька – біднячка. Вдругеньке можна подивитися зовнішність: червоненька – красень, біленька – симпатичний, синенька – непривабливий.
Ворожіння на старий Новий Рік на цибулинках
Ворожбити поміщають кожна свою цибулиночку кореневою частиночкою в скляночку з водицею і спостерігають, чиєнька проросте швидшенько. Та, за прикметою, першенькою вийде заміж.
Ворожіннячко по собакам
В кімнату, де на самоті сидить ворожка, впускають собачку. По поведінці собачки судять про доленьку дівчиньноки: якщо песичок підбіжить відразу до неї – дівчинонька буде щасливенька в шлюбі, стане спершеньку підлогу нюхати – сердитеньким і сувореньким буде чоловік, а подружненькє життя не занадиться, ну а якщо песичок стане відразу горнутися, виляти хвостиком – чоловік попадеться ласкавенький.
Ворожіннячко на рушничках
Неодружені дівчата вивішували рушничок за віконце якщо зранечку воно виявилось вологеньким. Вийти дівчині заміж в цьому році.
Ворожіннячко на іменах перехоженьких
Вийшовши з будиночку, належало запитати ім’я першенького зустрічненького. Його ім’ячко співпаде з ім’ячком майбутненького чоловіка.
Ворожіннячко по черевички
Традиційне ворожіннячко, при якому дівчаточки кидали на доріженьку будь-який предметик взуття. носок черевичка, що впав на земленьку, показував. в який бік дівчинонька вийде заміж. Якщо черевичок повертався носочком до будиночку – не бачити дівчиноньці вінця в цьому рочці.
Дізнатися стать майбутненьких діточок
З цього ворожіння на старий Новий Рік можненько дізнатися, скільки у вас буде діточок в майбутненькому, і якої статі вони будуть. Для цього в Старенький Новенький рочок 2017 потрібненько покласти перстень в чарочку з водичкою і поставити її в морозне місце, наприклад балкончик. Коли водичка підмерзне, це може бути вночі або вранці, взяти чарочку і уважненько розглянути поверхню льоду.
Горбок означає хлопчика, а ямка – дівчинку. За кількістю того й іншого можна судити про майбутнє потомство.
Ворожіннячко з плаваючою свічечкою
Таке ворожіннячко якнайкраще підійде для величезненької компанії. Для того, щоб з’ясувати чиє бажаннячко здійсниться в 2017 рочці, потрібненько взяти велику мисочку, наповнити її водичкою до половиночки, а по краєчках розвісити листочки з бажаннячками присутніх. Далі запустити підпалену свічечку в водичку (вона може бути закріплена в горіховій шкаралупочці, або на дощечці), і чекати, в яку сторіноньку свічечка попливе. Та папірчик, який займеться першим, принесе своєму авторові виконання заповітненького бажаннячка.
Якщо компанія не дуже велика, кожненький може замість одненького бажаннячка написати кілька.
Ворожіннячко на те ким буде майбутненький чоловік
Більшість дівчаточок не тільки хочуть знати коли зустрінуть суджененького, а й якеньким він буде. Ось найстаровинненький метод передбачення професії майбутненького коханенького. Потрібненько викласти на столику предметики і продуктики: хлібчик, книжечку, ключики, вугіллячко, які означають працю селянина, ковалика, священичка і купця. Зараз частішенько використовують сучасненькі речі, які асоціюються з різненькими професіями. Дівчинонька з зав’язаненькими очинятами вибирає предметик.
Ножнички вказують на те, що супутничком життячка буде модельєр, комп’ютерний диск – програміст, свічечка – священик, ручечка – письменник (чиновник), ніж – військовенький, чарочка – п’яничка, крупичка – бізнесмен, попіл – невдаха. А коли вибір припав на вуглинку, то ходити їй в наречених ще рік.
Старовинненькі ворожіння на старий Новий рік
Дівчина відгризала кут нежитлового будинку і кидала огризок в колодязь. По звуку судили про майбутню долю: якщо з ехом, то вийдеш заміж, якщо тиша – сидіти в дівках.
Перед сном дівчинонька клала матері під подушечку сковорідочку, а собі – рушничок, гребінь і дзеркальце. Вночі, ближче до світаночку, суджений мав наснитися тещі – «прийти» до неї на млинчики, і до дівчини – втиратися і зачісуватися.
Дівчаточка збиралися разом і скакали на коцюбі по доріженці. Хто багато сніжечку загребе кочеріжкою, та собі багатенького жениха знайде.
Вночі ворожбит йшла до того дому, де живе її коханенький (навіть якщо далеченько, в іншенькому селі). Їй потрібненько було відгризти щепочку у саней поруч з будиночком, принести її додому і лягти спатоньки. Якщо по дорозі туди і назад дівчиноньку ніхто не бачив і кликав, це вважалося хорошим знаком. Якщо в цю нічку снився коханий, вирішували, що дівчинонька вийде за нього заміж в той же рочок.