Home / Дозвілля / Ворожіння на Івана Купала. Підбірка цікавих магічних обрядів

Ворожіння на Івана Купала. Підбірка цікавих магічних обрядів

Свято Івана Купала знамените не тільки своїми магічними обрядами, але і ворожіннями. Як правило, вони відбуваються з дня Горпини Купальниці (6 липня) аж до Петрового дня (12 липня). В основному ворожіння на Івана Купала відносяться до звернення до чотирьох стихій – вогню, воді, землі і повітрю. Якщо у вас з’явиться бажання поворожити на Івана Купала, пропонуємо декілька варіантів ворожінь на Івана Купала, які проводяться тільки в купальські дні.

Ворожіння на Івана Купала. Підготовка до ритуалів 6 липня

 

Ворожіння на Івана Купала. Підбірка цікавих магічних обрядів

Магічне слов’янське свято Івана Купала в 2019 році випадає на неділю, 7 липня, а основні сили води і вогню прокидаються в ніч з 6 на 7 липня. Саме в цей час наші предки ворожили на майбутнє, здійснювали ритуали і просили про допомогу духів, які в цю ніч і день прихильні до людей.

Ніч на Івана Купала чисто язичницьке свято, одне з не багатьох, яке збереглося і після того, як слов’яни прийняли християнську віру. Церква до всіляких давніх обрядів відноситься з несхваленням, не сприймає ворожіння і загравання з духами. В наші дні стародавні ворожіння швидше екзотика, втім, хто знає, що там відбувається в тонкій матерії незвіданого.

Перш ніж приступати до отримання сакральних знань, необхідно правильно вибрати момент. Найефективніше починати ворожити після заходу сонця, увечері 6 липня. Хоча є кілька ритуалів, для яких підходить денне світло. Спати після завершення ворожіння краще не лягати зовсім, так як нечиста сила гуляє по землі і може проникати в людські сни.

Одяг теж важливий. На дівчині не повинно бути нічого, крім довгої сорочки з натуральної тканини і вінка зі свіжих трав. Прикраси потрібно зняти, більшість з них захищають від духів, а це може перешкодити ворожінню.

Так як волосся є природними антенами для зв’язку з ноосферою, космосом, астральними сутностями, їх залишають розпущеним. Всі шпильки також виймають.

Ворожіння на Івана Купала з дзеркалами і свічками

Для першого ритуалу знадобиться дзеркало на ланцюжку або шнурку, монета великого номіналу, а також водойма зі стоячою водою (озеро, ставок). Три дні до ворожіння не можна наносити макіяж.

Вдень 6 липня, напередодні Івана Купала, необхідно кинути гроші в воду. Після цього підвісьте дзеркало над водою так, щоб воно висіло максимально низько, але не намокло. Подивіться в своє відображення. Результати інтерпретують так:

Зеленуватий відтінок шкіри, каламутні зіниці – гряде хвороба.

Рум’янець на щоках і завзятий блиск в очах – здоров’я зміцніє, найближчим часом будуть приємні зміни.

Відображення не змінилося – все залишиться як і раніше.

Губи в дзеркалі сині – до невдач в любові, яскраво-червоні – приготовлена зустріч з судженим.

Другий спосіб пов’язаний з відповідями на нагальні питання. Їх потрібно сформулювати так, щоб отримати однозначний результат – так чи ні.

Так як справа відбувається в темний час доби, заздалегідь знайдіть берізку, позначте її чимось. Опівночі підійдіть до дерева, загадайте бажання і розкрутіть над головою дзеркало на ланцюжку за годинниковою стрілкою. Потім спіймайте відображення листя, щоб дізнатися відповідь:

Зображення сильно коливається – все скоро збудеться.

Рухи листя слабкі – доведеться поборотися за здійснення своєї мрії.

Відображення статично – поки нічого не станеться.

Є й інші ворожіння на Івана Купала, які можна зробити в приміщенні.

Дізнатися судженого

Якщо виходити на вулицю немає бажання або життя в мегаполісі не дозволяє провести час на природі, погадайте на Івана Купала вдома.

Буде потрібно косметичне дзеркало, воскова свічка (не церковна), чистий рушник. Дівчина сідає в порожній темній кімнаті за стіл. Ставить на нього запалену свічку і навпроти неї дзеркало. Далі вимовляє:

«Суджений ряджений, прийди до мене вечеряти».

Поверхня, що відбиває потемніє, тоді потрібно буде протерти її рушником.

Коли покажеться обличчя майбутнього нареченого, виженіть його словами:

«Чур цього місця!».

Якщо цього не зробити, образ з дзеркала переміститься в приміщення. Гість покладе перед нареченою невеликий предмет, після цього його точно потрібно зачуратися.

Це одне з найбільш ризикованих гідних. Опівночі дівчина замикається в кімнаті на самоті, заздалегідь приготувавши дві рівні за довжиною свічки і пару чистих дзеркал (добре, якщо одне з них буде настінне). Джерела світла встановлюють по сторонам від поверхні, що відбиває. Потрібно поставити дзеркала так, щоб з відображень вийшов довгий безкінечний коридор.

Ворожбит пильно вдивляється в глибину скла, поки в ньому не з’явиться фігура судженого. Але якщо стане зовсім страшно, то процес краще перервати, відсунувши одне дзеркало.

Майбутнє на кавових зернах

Необхідно вибрати 16 цілих кавових зерен. Закрити очі, чітко сформулювати своє питання або уявити бажану ситуацію, потім кинути зерна на стіл. Відповідь залежить від кількості «кісток», що випали улоговинкою вгору:

Одне – бажане здійсниться.

Два – можна не побоюватися труднощів.

Три – зрада з самої несподіваної сторони.

Чотири – не варто приймати бажане за дійсне.

П’ять – всі починання увінчаються успіхом.

Шість – необхідно форсувати події.

Сім – рано чи пізно бажане здійсниться.

Вісім – щоб вирішити проблему, потрібно припинити про неї думати.

Дев’ять – інтуїція підкаже правильний шлях.

Десять – допоможуть поради рідних.

Одинадцять – ризикований захід виправдає вкладені зусилля.

Дванадцять – не розповідайте нікому про свої плани.

Тринадцять – перестаньте переживати через дрібні проблеми.

Чотирнадцять – допомоги чекати немає від кого.

П’ятнадцять – варто почекати з здійсненням бажання.

Шістнадцять – повний успіх.

Якщо не перевернулося жодного, то нечиста сила не бажає спілкуватися.

Як загадати бажання на Івана Купала

Пропонуємо дієвий і найпростіший варіант, схожий з відривом пелюсток у ромашки. Потрібно взяти повну сірникову коробку, поставити подумки своє питання і витягувати сірники по одному, промовляючи: «так», «ні». Останнє слово стане відповіддю.

Ворожіння на вишневій кісточці

Згадайте бажання, візьміть аркуш паперу намалюйте на ньому коло діаметром приблизно 9-10 см. Вам знадобитися 9 вишневих кісточок, які потрібно підкинути невисоко над листом з окружністю, а потім подивитися, куди вони впадуть. Якщо більшість кісточок не були в колі, бажання, на жаль, в цьому році не збудеться. Якщо в колі опинилися всі кісточки – однозначно статися тому, що судилося.

Якщо в коло попало не менше 7 кісточок – бажання, швидше за все, збудеться, але не відразу і не в повному обсязі.

Ворожіння на свічках

Знайдіть воскову свічку і розтопіть її в вогнетривкому посуді. У миску з холодною водою вилийте розтоплений віск і спостерігайте за візерунками, які він утворює:

Чемодан або сумка – до грошей і багатства

Зірка – везіння і успіх в починаннях

Щось, схоже на хвилі – здійсняться найзаповітніші бажання

Кільце, коло – весілля буде в цього році

Смуги – приємна прогулянка з коханою або подорож

Ворожіння по колам на воді

Ввечері наберіть в широкий посуд воду, дайте їй заспокоїтися, загадайте бажання і киньте в миску з водою камінчик. А тепер уважно рахуйте кола – парна кількість говорить про те, що бажання збудеться, непарне, відповідно – ні.

Якщо ви не плануєте стрибати через вогнище і пускати вінки на воду в ніч на Івана Купала, запам’ятайте, що вам присниться – вважається, що саме в цю ніч сни збуваються. А за давньою легендою, якщо зібрати 7 різних польових рослин і покласти їх під подушку, сон точно буде віщим.

Ворожіння по землі

Це ворожіння допоможе дізнатися, як насправді ставиться до вас та чи інша людина (коханий, товариш, родич і так далі). На земляній стежці гілочкою напишіть його ім’я, після чого вирушайте у своїх справах. Через 3 години провідайте напис.

Якщо він залишився в цілості й схоронності, то ця людина любить і поважає вас.

Якщо на написи залишився слід від чийогось взуття або від колеса машини, велосипеда, то він щось від вас приховує.

Якщо напис зовсім стерсся, то ця людина дуже багато бреше вам.

Ворожіння по воді

За допомогою цього ворожіння ви можете зрозуміти, якому з нинішніх шанувальників ви найбільше подобаєтеся. Для цього візьміть кілька папоротевих листків (за кількістю кавалерів) і кожному назвіть одного із залицяльників. Щоб потім не переплутати листя, імена можна написати маркером або фломастером.

Підійдіть до водоймища, встаньте біля краю води, притисніть всі гілки рукою до дна, а потім різко віддьорніть  руку зі словами змови:

«Хто не любить, на дні затримайся, хто любить мені здайся!»

Ви більше подобаєтеся тому хлопцю, гілка з ім’ям якого спливе швидше за всіх.

Ворожіння по повітрю

Це ворожіння на Івана Купала  потрібно виконувати тільки в вітряну погоду. Воно передбачає, що чекає вас в самому найближчому майбутньому. Для ворожіння вам знадобляться три жмені будь-якої крупи і вирізане з картону коло діаметром 15-20 сантиметрів.

Вийдіть на відкритий простір (наприклад, в поле або на галявину), висипте крупу на картон і тримайте його на витягнутих руках пару хвилин. Потім перерахуйте крупинки.

Якщо вітер здув їх всі, значить, на вашому шляху немає ніяких перешкод, тому будь-яка розпочата справа завершиться в найкоротший термін і принесе бажані плоди.

Якщо залишилося парне число крупинок, вас чекає зустріч з приємною людиною, до якої ви завжди зможете звернутися за мудрою порадою.

Якщо непарне – вам варто звернути увагу на своє оточення. У вас з’явився таємний недоброзичливець.

Ворожіння по вогню

Якщо у вас є яка-небудь проблема, то це ворожіння розповість вам про те. Як швидко ви зможете з нею розібратися. На альбомному аркуші паперу опишіть свою проблему. Потім скоропіть лист водою, підпаліть його і покладіть на тарілку.

Якщо записка повністю згорить, то проблема незабаром вирішиться сама собою.

Якщо вона згоріла більше, ніж на половину, то вам доведеться докласти багато зусиль, щоб впоратися з нею.

Якщо згоріло менше половини листа, то ваша проблема ще довго буде мучити вас.

Ворожіння по травинці

Для цього обряду і ворожіння на Івана Купала  потрібна пара звичайних травинок, які ростуть біля кожного будинку, згодиться звичайний пирій або осока. Коли будете зривати, зірвіть так, щоб довжина у травинок була різною, символізуючи хлопця і дівчину.

Ці травинки необхідно вставити в будь-яку щілину в сволоці, раніше це робили з сволоком – опорною балкою (вона вважалася “намоленою” і символізувала згуртованість і опору для тих хто живе в будинку), щоб вони звисали не надто близько ну й не далеко одна від одної.

А саме ворожіння полягає в тому, що коли травинки почнуть в’янути і скручуватися, ви повинні спостерігати за процесом і робити висновки.

Якщо “хлопчина” (довга травинка) вивертається і відхиляється в протилежну сторону від “дівчини” (коротка травинка), це говорить про те, що хлопець, на якого ви ворожите абсолютно байдужий до вас.

До невеликої сварки і тимчасової сварки покажуть відвернуті один від одного кінчики травинок.

Якщо відбувається “боротьба” між травинками, вони як би відштовхуються звиваючись стають перпендикулярно, то це означає що відносини приречені на провал.

Ну а якщо “хлопчина” (довга травинка) і “дівчина” (коротка травинка), міцно міцно сплітаються між собою, це знак про довге і щасливе кохання.

Ворожіння на папороті

Багато хто йде в ніч на Івана Купала в ліс у пошуках папороті, яка за переказами розквітає красивими квітами саме в цей час.

Дівчата ж просто можуть зірвати кілька гілочок папороті за кількістю своїх обранців, відзначити на гілочках їх імена і опустити їх в воду будь-якої водойми (краще річки), притиснувши долонею. Потім іменні гілочки різко відпускають, і яка з них швидше спливе, той судженим і буде для молодої дівчини.

Ворожіння на вінку

У настільки таємничий і радісний день, як свято Івана Купала, дівчата плетуть вінки, вирушаючи в ліси і парки в пошуках свіжих квітів і трав. Ближче до вечора вінок опускали в річку і стежили за ним. Якщо вінок і далі плив, то в цьому році дівчина вийде заміж, а якщо тонув, то поки їй не судилося знайти собі нареченого.

Ворожіння на квітах

Ворожіння на квітах передбачає, що зриваються дві свіжих квітки без стебла (наприклад, ромашки), кладуться в воду. Якщо вони будуть і далі плисти разом, справа до весілля, якщо на віддалі одна від одної, то поки про. Стрибки через багаття

На Івана Купала прийнято не тільки шукати папороть, збирати трави, квіти і плести вінки. У це свято молоді люди стрибають через багаття. Якщо стрибок пройде без наслідків, то рік буде вдалим, вас чекає везіння.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.