Home / Здоров'я / Вкладаємо дитину спати вдень: легко, швидко і без сліз

Вкладаємо дитину спати вдень: легко, швидко і без сліз

У багатьох мам спроби вкласти дитину спати вдень  часто закінчуються істериками та дитячими сльозами. Може, не варто змушувати малюка спати, якщо він цього не хоче? Це невірне рішення, адже всі дітки повинні спати кілька годин на день, від цього залежить їх фізичне і психічне здоров’я. А щоб у крихти не було стресу, варто знати, як вкласти дитину спати вдень.

Скільки повинна дитина спати вдень

Часто хвилювання батьків з приводу відсутності денного сну у їх чада необгрунтовані, адже все залежить від біоритмів, можливо малюк висипається вночі і відпочинок йому протягом дня не потрібен.

Щоправда, стосується це вже діток постарше, якщо не укласти немовля, він буде примхливим і плаксивим, та й, швидше за все, засне під вечір, що стане причиною нічного безсоння.

Орієнтуючись на цю таблицю, можна зрозуміти, наскільки правильно спить ваше чадо. Однак можливі й деякі відхилення від норми, коли дитина не спить вдень, вона може більше годин відпочивати вночі.

Вкладаємо дитину спати вдень

Якщо двомісячна дитина не спить вдень, швидше за все, відбулися якісь порушення з режимом відпочинку і неспання. У дорослої людини при втомі організму відбувається зниження активності головного мозку, він позіхає, розслабляється, хоче спати. У немовлят такий процес ще не сформувався, тому він не знає, коли йому потрібно відійти до сну.

При бажанні укласти в ліжечко немовлятко без істерик і сліз, батьки повинні створити максимально комфортні умови для відпочинку:

усунути всі дратівливі чинники;

нагодувати крихітку, голодним спати він не буде;

комфортно одягнути, враховуючи температуру повітря в кімнаті.

Двомісячне немовля швидко засне, якщо його викупати в теплій ванні, зробити масаж і включити розслабляючу музику.

Купати дитину потрібно не довше 15 хвилин, інакше він збадьориться. При небажанні малюка спати добре допомагає ароматерапія, можна використовувати масла жасмину і лаванди, вони сприяють розслабленню і викликають сонливість.

Грудних діток можна укласти в ліжечко за допомогою таких методів:

Заколисування. Це ефективний спосіб, що сприяє швидкому засинанню немовляти. Мамі достатньо  малюка поколихати, як у нього відразу закриваються очі. Відучити від такого способу засинання дуже складно, а коли малюк підросте, тримати на руках його буде все складніше;

Пустушка. Смоктальний рефлекс – один з основних у грудних діток. Задовольнивши його, у малюка виникає сонливість. Недолік цього методу такий же, як і попереднього, що прийде момент, коли потрібно буде відмовитися від пустушки, що викличе у крихти сильний стрес;

Засинання біля грудей. Багато мам практикують цей зручний спосіб, варто їм дати немовляті груди, як він відразу засинає. Але груди теж не є правильним вибором для укладання немовляти. При можливості краще спробуйте замінити її пляшкою молочка.

Найкраще, коли малюк засинає сам, як тільки його покладуть в дитяче ліжечко. Виходить це не у всіх, але тут все просто – вам потрібно створити сприятливі умови для сну, і карапуз засне швидко і без сліз.

Спосіб укладання дітей старшого віку

Коли дитині виповнюється 2 роки, він часто відмовляється від денного сну. Вирішивши примусити доньку чи сина лягти в ліжко силою, ваші спроби можуть закінчитися тільки сльозами.

Що ж робити в таких ситуаціях, як же вкласти дитину спати вдень?

Існують способи, які використовували ще наші бабусі, вони могли вкласти своїх діток спати вдень легко, швидко і без сліз.

Вкласти  дитину спати вдень  насправді не так складно, цьому сприяє вироблення правильного режиму дня і виконання певних ритуалів, що підготовляють його до відпочинку. Що саме ви будете робити зі своїм малюком, щоб його розслабити і викликати сонливість, вирішувати вам. Одні дітки люблять легкі погладжування по спинці, інші – послухати казку, ну а треті – розслаблюючу музику.

Відомі такі випадки, коли дітки незадовго до сну займаються активною діяльністю, грають у рухливі ігри, які їх бадьорять. Тоді батьки дивуються, чому дитина вдень не спить, хоча тут все закономірно, організм малюка не заспокоюється, а, навпаки, бадьориться.

Як підготувати дитину до денного сну?

Правильна підготовка до денного відпочинку сприяє здоровому і міцному сну. Що для цього потрібно? Перш за все, не забувайте перед сном провітрювати дитячу кімнату. Свіже повітря сприяє швидкому засинанню, він насичує мозок киснем, тому малюк буде повноцінно відпочивати.

Якщо ваша дитина не спить вдень, спробуйте викликати в нього інтерес, разом купіть піжаму з улюбленими героями, прочитайте казку. Такі ритуали можуть сподобатися малюкові, і він буде спати тільки, щоб йому почитали книгу. Розкажіть дитині, що під час денного відпочинку, він може побачити яскраві сновидіння.

Деякі дітки охоче лягають в ліжечко разом зі своїми іграшками. Дозвольте малюкові взяти кілька улюблених іграшок, він спочатку їх укладе, а потім буде спати сам. Якщо вам не вдалося дізнатися, чому дитина не хоче спати, і всі методи є недієвими, вам знадобиться допомога фахівця.

Звернувшись до невропатолога, він вам скаже, чому дитина вдень спить погано або взагалі відмовляється від сну. Тільки за допомогою фахівця вам вдасться усунути виниклі проблеми і нормалізувати режим дня своєї дитини.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *