Густе і здорове волосся – це не межа мрій жінок? Та й чоловіки все частіше намагаються заховати лисину і приховати неабияк поріділу шевелюру. Причини випадіння волосся сильно розрізняються: від гормональних патологій як у жінок, так і у чоловіків, до стресових переживань. Іноді прийом лікарських засобів може спровокувати втрату густоти зачіски, але частіше ситуація виникає через банальний авітаміноз. Справитися з проблемою можна зсередини: нормалізувати харчування і вітаміни для волосся проти випадіння черпати з натуральних продуктів.
Необхідні вітаміни для волосся
В нашому світі фастфуду і напівфабрикатів потрібна неабияка вибірковість і самодисципліна, щоб харчуватися корисною їжею. Є і більш «прості» методи:
Отримати необхідні вітаміни для швидкого росту волосся з аптечних препаратів, так званих БАДів і вітамінно-мінеральних комплексів;
Заповнити недолік шляхом нанесення вітамінів на шкіру голови у вигляді масок і поживних шампунів. Тут можливо 2 варіанти: використовувати готові професійні косметичні засоби або застосовувати аптечні концентрати (змішувати їх самостійно, відповідно до того, яких вітамінів не вистачає або з тим, який ефект очікується).
Яких вітамінів не вистачає коли випадає волосся? Перелік давно відомий.
Нашу зачіску найбільше приваблюють вітаміни групи В, а й без вітамінів С, Е, А, F, Н і D їй не обійтися. Якщо не вистачає одного компонента, то надлишок іншого не принесе покращення зовнішнього вигляду шевелюри. Розглянемо, як вони впливають на проблему густоти волосся.
Вітаміни для волосся – вітамін В1
Сприяє усуненню стресу і нервозності, що негативно позначається на густоті шевелюри. Його багато в пивних дріжджах, цільнозернових продуктах і зародках пшениці.
Вітаміни для волосся – вітамін В2
Стимулює і зберігає на необхідному рівні живлення волосяних цибулин. Достатній кровотік шкіри голови забезпечує надходження до волосяних фолікулів кисню, мікроелементів і інших вітамінів, а також стимулює їх зростання. Коли цибулина насичена необхідними речовинами – волосся стає міцним, блискучим і здоровим. Рибофлавін (друга назва вітаміну В2) також відповідає за розподіл шкірного жиру. В умовах його дефіциту і коріння і кінчики страждають від зайвої жирності. Лупа – ознака нестачі вітаміну В2. Рибофлавін можна отримати з субпродуктів, пивних дріжджів, молочка і яєць.
Вітаміни для волосся – вітамін В3, вітамін РР
Нікотинова кислота, ніацин також забезпечує мікроциркуляцію крові шкіри голови. Додатково нікотинова кислота нормалізує обмінні процеси, регенерацію тканин на клітинному рівні і відповідає за насиченість кольору. При нестачі вітаміну РР зачіска стає тьмяною, з’являються сиві волоски, локони висушуються, повільно ростуть. Заповнити недолік можна з таких продуктів харчування: свинини, картоплі, сиру, щавлю або риби. Відвари на основі ромашки, листя кропиви, малини, будяків або кульбаби застосовуються у вигляді полоскань для зміцнення волосся. Такі ополіскування стимулюють темпи зростання локонів, повертають колір і збільшують їх об’єм.
Вітаміни для волосся – вітамін В5
Регулює внутрішні обмінні процеси і в цибулині, і по всій протяжності волосся. Пантотенова кислота (друга назва) зміцнює кожен волосок в цибулині, фіксує його і перешкоджає випаданню. Поліпшення обміну речовин збільшує інтенсивність ростових процесів і покращує зовнішній вигляд локонів в цілому: з’являється блиск і колір. Раннє посивіння волосся може також свідчити про нестачу пантотенової кислоти. Заповнити відсутню кількість можна за рахунок жовтка курячих яєць, печериць, цільного зерна, субпродуктів і пивних дріжджів.
Вітаміни для волосся – вітамін В6
Або піридоксин також бере участь в обмінних процесах, він виступає в якості їх стимулятора. При дефіциті вітаміну В6 пасма помітно тьмяніють, інтенсивно випадають і з’являється лупа, а його достатня кількість усуває ці неприємні стани і свербіж шкіри голови. Основні продукти-постачальники: червоне м’ясо, авокадо, банани, печінка.
Вітаміни для волосся – вітамін В8
Інозит комплексно піклується про стан шкіри. Покращене живлення шкіри сприятливо позначається на волоссі і волосяних фолікулах. Вони менше схильні до випадання, якщо шкіра голови не відчуває нестачі інозиту. Ще більший ефект від вітаміну В8 настає при тандемі з вітаміном Е.
Вітаміни для волосся – вітамін В9
Є каталізатором клітинного оновлення структурних елементів волосся. Завдяки фолієвій кислоті (синонімічна назва) старі клітини замінюються новими, здоровими і зрілими, а локони швидко ростуть. При нестачі вітаміну В9 у людей рано з’являються перші сиві волоски і темпи посивіння швидко збільшуються.
Вітаміни для волосся – вітамін В12
Сприяє відновленню структури волосків. При достатній кількості кобаламіна (друга назва вітаміну) локони стають еластичними, блискучими і гладкими, а кінчики не січуться. Недолік призводить до витончення волосся, їх виснаження, підвищеної ламкості і лупи. У великій кількості міститься в червоних сортах м’яса, рибі, яйцях.
Вітаміни для волосся – вітамін Н
Одночасно регулює і жировий баланс, і обмін речовин. Біотин (друга назва) нормалізує потовиділення і вироблення шкірного жиру, тим самим перешкоджає розвитку себореї. Достатня кількість вітаміну Н – відмінна профілактика анемії і випадання волосся. Заповнити недолік допомагають арахіс, яловича або свиняча печінка, капуста (переважно білокачанна) і томати.
Вітаміни для волосся – вітамін С
Впливає на кровоносні судини. Найдрібніші з них, капіляри, доставляють кров до волосяних цибулин. Завдяки аскорбіновій кислоті нормалізується їх тонус, до цибулин надходить необхідна кількість поживних елементів, і вітамінів в тому числі. У цибулині, яка отримує інтенсивне живлення, волосся тримається набагато міцніше. При дефіциті аскорбінової кислоти локони втрачають блиск, підвищується їх ламкість і кінчики починають сіктися. Заповнити недолік можна з наступних продуктів: цитрусові, кисломолочні продукти, свіжі овочі (особливо солодкий перець), фрукти.
Вітаміни для волосся – вітамін А
Регулює обмінні механізми всередині волосків і в цибулинах. При дефіциті елементу волосся стає тьмяним, ламким, повільно росте. У достатній кількості бета-каротин забезпечує пружність локонів і профілактику лупи і себореї. Багато вітаміну в моркві, вершковому маслі, яловичій печінці.
Вітаміни для волосся – вітамін Е
Для волосся виступає в якості активатора внутрішньоклітинних процесів. Він оптимізує надходження поживних речовин і їх подальше перетворення. Крім того токоферол захищає волоски від несприятливого впливу зовнішніх агресорів (ультрафіолету, низької і високої температури), при цьому забезпечує достатній приплив кисню. При достатньому його надходженні зачіска стає густою і блискучою. Шкіра також страждає від дефіциту: з’являється лупа, відчуття печіння, подразнення і сухість. Відновити баланс токоферолу можна, включивши в раціон яєчний жовток, горіхи, рослинні олії, молочко, зелені листові овочі.
Вітаміни для волосся – вітамін Д
Сприятливо впливає на темпи зростання локонів за рахунок стимулювання кровообігу в цибулинах. З продуктами в організм не надходить, але синтезується в процесі прийняття сонячних ванн, тривалістю 20-30 хвилинок.
При невеликій втраті волосся досить включити в раціон харчування натуральні вітаміни. Але якщо кожен день втрачається більше 150 волосків – потрібні більш радикальні заходи.
Вітаміни для волосся – готові комплекси в таблетках
Які вітаміни для волосся пити при випаданні – індивідуальне питання. Перелік залежить від причини патології та дефіциту конкретних елементів. Для цього необхідно ретельно проаналізувати свій раціон харчування і здати розгорнутий аналіз крові. Якщо немає такої можливості, то можна придбати аптечні вітаміни для волосся. Вибір їх в даний час великий, але краще вибирати ті, які не містять ароматів і барвників (на них часто розвивається алергічна реакція). Нижче наведені найбільш поширені, доступні і найефективніші.
Вітаміни для волосся – пантовігар
У середньому курс прийому комплексу становить 3 місяці – півроку. Вітамінний комплекс захищає шевелюру від зовнішнього несприятливого впливу, в тому числі хімічних і фарбувальних складів, сонячного ультрафіолету. Комплекс спеціально розроблявся для здоров’я і краси волоссячка, він відновлює їх структуру зсередини. У складі пивні дріжджі (вони містять вітаміни групи В), кератину і окремі вітаміни. Дорослі приймають по 3 таблетки в день спільно з їжею.
Вітаміни для волосся – ревалід
Спеціальні вітаміни для волосся від випадіння, містять не тільки пивні дріжджі, окремі вітаміни групи В, а й хелатні (легкодоступні) мікроелементи: цинк, залізо і мідь, а також екстракти рослин. Курс терапії становить 2-3 місяці, препарат приймають з їжею або до трапези тричі на добу по 1 (у важких випадках по 2) капсули. Впливає і на структуру волосся і на живленя цибулини.
Вітаміни для волосся – перфектил
Це комплекс вітамінів для волосся і мікроелементів. У складі практично всі пункти з переліку необхідних вітамінів, плюс мікроелементи: залізо, цинк, магній, марганець, йод, мідь, селен, кремній, хром. Препарат проводився для людей з вираженою алопецією (випаданням волосся) і захворюваннями шкіри голови: псоріаз, сухістю, екземою, механічними травмами і опіками. Капсули застосовуються по одній на добу з їжею або відразу після трапези.
Вітаміни для волосся – спеціальне драже Мерц
Спеціальне драже Мерц – комплексний препарат для волосся, шкіри і нігтів. У ньому міститься майже весь перелік вітамінів зі списку, плюс залізо, цинк, соєвий білок і L-цистеїн. Рекомендований для усунення авітамінозу ослабленого організму. В день потрібно приймати препарат двічі по одному драже. Термін 2-3 місяці застосування.
Вітаміни для волосся – алерана
Ці вітаміни для волосся в таблетках розділені на 2 види: для нічного відновлення локонів і для денного відновлення. У комплексі препарат забезпечує шкіру і зачіску усіма необхідними вітамінами і мікроелементами. В день потрібно приймати одну таблетку «день» і одну таблетку «ніч». Курс – місяць, його необхідно повторювати раз в 4-6 місяців. Існують також місцеві засоби для густоти волосся: спреї, шампуні, бальзами та маски. У комплексі досягається максимальний ефект.
Вітаміни для волосся – вітрум Бьюті
Таблетки розроблялися як вітамінно-мінеральний загальнозміцнюючий комплекс, що містить компоненти для відновлення волосся, шкіри та нігтів. Тому вітрум Бьюті містить вітаміни зі списку і наступні додаткові інгредієнти: бор, марганець, залізо, цинк, магній, селен, фосфор, йод, кальцій. Таблетки можна приймати по 2-3 на добу протягом 2-3 місяців.
Вітаміни для волосся – аевіт
Капсули засобу аевіт містять тільки вітаміни А і Е. Вони будуть ефективні в разі дефіциту саме цих вітамінів. Склад сприятливо впливає на шкіру і покращує здоров’я волосся, за умови достатнього надходження інших корисних речовин з раціону чи інших комплексних препаратів. Капсули аевіт приймають по 1-2 на добу.
Вітаміни для волосся – комплівіт Сяйво
Комплекс відновлює волосся, нігті і шкіру завдяки вітамінно-мінеральному складу, ліпоєвої кислоти і екстракту зеленого чаю. Рекомендується приймати засіб протягом 30 днів без перерви по одній таблетці.
Вітаміни для волосся – застосування концентратів в ампулах для відновлення волосся
Вітамінні комплекси можуть застосовуватися не тільки всередину, але і зовнішньо – прямо на проблемні області: коріння волосся і шкіру голови. Однак не варто купувати концентрати і наносити їх нерозбавленими. Як використовувати вітаміни для волосся в ампулах? Вони змішуються з основою: шампунем, маскою, лимонним соком, рослинними оліями або іншими інгредієнтами. Існує правило: для кращого ефекту суміші готуються для одноразового застосування – під дією зовнішнього середовища може слабшати ефект від процедури.
Вітаміни для волосся – відновлюючі шампуні
Спеціалізовані шампуні досить дорогі, тому жінки були змушені придумати спосіб, як приготувати аналоги з більш дешевих, але не менш ефективних компонентів. Робиться це просто:
Уважно вивчається склад бажаного дорогого засобу, виділяються доступні інгредієнти.
Зазначені вітаміни купуються в аптеці.
Паралельно вибирається максимально простий шампунь (барвники та парфумерні композиції можуть вступити в реакцію і послабити ефект).
Залишилося мале діло: додати в шампунь 1 ампулу обраного концентрованого вітамінного препарату (або їх комбінації) і вимити локони.
Готують порцію шампуню на одне миття голови. Волосся миють двічі: першу порцію швидко змивають, а другу тримають 5-15 хвилинок.
Вітаміни для волосся – сполучення вітамінів
При тьмяності: аскорбінова кислота змішується з кобаламіном і фолієвою кислотою.
«Стандартний» набір: тіамін, кобаламін і піридоксин.
Для посилення живлення волосяних цибулин: змішують вітамін Е, тіамін, кобаламін і піридоксин.
Вітаміни для волосся – маски з вітамінними концентратами
Після нанесення на волосся маску необхідно ретельно розподілити по поверхні голови масажними рухами (чим довший масаж – тим інтенсивніше буде вплив).
Вітаміни для відновлення волосся можна додавати в придбані раніше маски. Суміш також готується для одноразового використання. Другий варіант приготувати маску самостійно.
Вітаміни для волосся – маски для м’яких та блискучих локонів
Рибофлавін змішують з кобаламіном, піридоксином і додають в підігріту основу з рослинної олії (реп’яхова, обліпихова, мигдальна). Голову укрити тепленьким ковпаком на 30-60 хвилинок.
Вітаміни для волосся – маски для зволоження
У рослинну олію додати сік восьмушки лимона і по ампулі вітаміну Е, В6 і А. Деякі рецепти містять ще й димексид. Витримати 120 хвилинок під ковпаком.
Вітаміни для волосся – маски для живлення
Змішати в рівних пропорціях сік листя алое, яєчний жовток і мед. В основу додати по ампулі аскорбінової кислоти, тіаміну і піридоксину. Тримати 60 хвилинок.
Вітаміни для волосся – маски для зміцнення
Ампулу концентрату вітаміну Д з’єднати з теплою касторкою, розмішати і нанести на корені. Через 30 хвилинок змити курячими жовтками (відмінний замінник мила).
Вітаміни для волосся – для посиленого зростання
Суміш готується на основі спиртової настоянки елеутерококу і олії насіння льону. Використовувані вітамінні концентрати: нікотинова кислота, токоферол і ретинол. Витримати під ковпаком 60 хвилинок.
Склади масок можна чергувати, але найкращий ефект досягається при курсовому їх застосуванні. Для цього обраний рецепт використовується 1-2 рази в тиждень, всього 10-15 застосувань.
Вітаміни для волосся. Професійні засоби для волосся
Якщо немає бажання возитися з складами і розбиратися в численних назвах різних вітамінних концентратів і їх рекомендованих комбінаціях, то можна скористатися спеціалізованими засобами для відновлення волосся з професійних серій по догляду. Такі препарати дорожчі за ціною, але містять більш збалансований склад і додаткові активні компоненти, які досить складно знайти в аптеці. Ось найпоширеніші з професійних засобів:
Structur fort у вигляді ампул. Засіб містить керанн, камфору, колаген і протеїни шовку. Вміст ампули наноситься на вимиті локони (ще вологі), спінюється, змивається водичкою через 10-20 хв. У тиждень потрібна одна процедура. Препарат призначений для ослабленого і неживого волосся, що січуться на кінчиках.
Dikson Polipant Complex у вигляді ампул. Відновлює пошкоджені термоукладання, хімічними барвниками і завивками локони. Містить кератин, молочну кислоту, хлорид цетрімонія. Наноситься на вологе волосся 1-2 рази на 7-10 днів. Через 10-90 хв. (залежить від ступеня пошкодження) можна змити.
Відновлюючі ампули Olio Minneralizante селектив. Препарат розроблявся для пошкодженого сухого, пофарбованого і ламкого волосся. Містить натуральні олії рослин, пантенол і вітамінні комбінації. Засіб розподіляється по вологим очищеним локонам (виключаючи область коренів).
Timulactine 21 містить сіланоли, фосфоліпіди і екстракт пасльону солодко-гіркого в якості активних компонентів – потужні стимулятори обмінних процесів в волоссі і шкірі голови, механізмів регенерації, клітинного живлення, відновлення і регулювання утворення шкірного жиру. Незмивний засіб, використовується від 1-2 до 7 разів на тиждень.
Dercos для чоловіків містить амінексіл, який впливає на цибулину волосків. Dercos для жінок додатково включає піридоксин, нікотинову і пантотенову кислоту. Незмивний засіб наносять на вологе або сухе коріння і шкіру, трохи втирають.
System 4 Climbazone Therapeutic oil Cure містить вітаміни для відновлення волосся (РР, В6, В5, Е), саліцилову і ундецинову кислоту, ментол і розмарин. Це комплексний препарат, його втирають в шкіру голови 1-2 рази в тиждень і залишають під утеплюючим ковпаком на 45-150 хвилинок.
CH5 plus готується на основі екстрактів рослин (женьшень, кунжут, пекучий перець, дудник, м’ята), скипідару і рибофлавіну, тому надає комплексний ефект на локони, волосяні цибулини і шкіру. Засіб не змивається і використовується кожен день.
Якщо екстрених заходів по живленню волосся не потрібно, то можна скористатися шампунями і бальзамами для ослаблення випадання волосків. Вони менше часу контактують зі шкірою, але застосовуються щодня, тому бажаний ефект не змусить довго чекати. Можна скористатися наступними косметичними лініями:
Estel Otium Unique.
Nisim.
Alerana.
Molto Gloss.
Якщо ви все робите по інструкції (будь то препарати для застосування всередину, домашні маски і шампуні або засоби професійних ліній), але через пару місяців немає відчутного результату, можливо проблема погіршення зовнішнього вигляду волосся і їх випадання криється не в авітамінозі. Тоді слід відвідати трихолога і провести всебічне обстеження.
А мені здається, що зовнішні методи малоефективні. Проблему потрібно шукати всередині, тому краще пропити вітаміни. Мені трихолог Натубіотин призначала. Відмінні моно вітаміни на основі коензиму R, який сприяє виробленню кератину і колагену і тим самим зміцнює волосся і нотгти і покращує стан шкіри.