Ветеринарні лікарі все частіше діагностують у кішок авітаміноз, який проявляється у вигляді гострого браку вітамінів в організмі. Внаслідок недостатньої кількості важливих мікроелементів у кота знижується імунітет, погіршується травлення, починає випадати шерсть, розвиваються хвороби кісткової, серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також проблеми з печінкою або іншими життєво важливими органами. Тому, з даної статті дізнаємось про важливі для життєдіяльності вітаміни для котів.
Вітаміни для котів. Наслідки відсутності і наявності вітамінів
Щоб уникнути більш серйозних проблем зі здоров’ям, домашнього улюбленця необхідно підгодовувати вітамінними комплексами з метою профілактики.
Варто особливу увагу приділити цьому питанню навесні і восени, коли у тварин починається линька і авітаміноз. Це може порушити фізіологічні функції, імунітет стане вразливим, погіршиться травлення, випадає шерсть, ослабне дихальна, кісткова, нервова і інші системи.
У разі достатнього вмісту корисних речовин збільшується захист кішки від небезпечного впливу атмосфери, організм протистоїть будь-яким інфекціям. Крім цього вітаміни для котів корисні для зміцнення шерсті, для блиску вовни і гарного загального стану. Особливо в вітамінах потребують вагітні кішки. Їм необхідно додавати в раціон мінерали, водорості та ін.
Щоб не було неприємних наслідків, слід забезпечити кішку раціоном з природними ресурсами, а головне, сонячним світлом (вітамін Д). Важлива вимога утримання кішки – це наявність свіжих рослин, які висаджуються в горщиках на підвіконнях спеціально для здоров’я кішок.
Безперечно, вуличні вихованці самостійно знаходять собі корисне на природі, а домашні кішки очікують турботи від господарів.
Важливо пам’ятати, що якісні готові корми вже мають достатню кількість корисних елементів, тому окреме додавання вітамінів принесе шкоду. Найкраще якщо ветеринар вибере правильний вітамінний комплекс, щоб не перестаратися.
Якщо у кішки їжа складається з натуральних продуктів, то вітаміни додавати обов’язково! У продуктах нестача кальцію та інших важливих складових. Тривалість профілактичного курсу – 2 рази за рік в 1 місяць.
Вітаміни для котів. Надлишок
Неурівноважене ставлення в цій справі призведе до того, що відкладеться кальцій в тканинах, відбудеться збій в роботі всього організму і кровоносній системі. Необхідно давати певну кількість вітамінів, а не як частування.
Наприклад, стерилізовані кішки мають достатню кількість вітаміну А, тому його надлишок приведе до збільшення селезінки і печінки, шерсть тьмяніє, з’являється сухість на шкірі. Крім цього кішка відчуває слабість і сонливість.
Якщо давати годуючій-кішці багато лактулози, то вона може навіть перестати годувати малюків. Причина цього – болі в животі, діарея від надлишку вітамінів. Важливо врахувати, що у деяких кішок може з’явитися алергія на деякі види вітамінів.
Вітаміни для котів – види
Вітамін А – стимулює ріст клітин, зміцнює імунітет. Він присутній в рибі, яйці, овочах. Замість цього приписують препарати: Біоритм і ін. Недолік цього вітаміну веде до запалення і сухості очей, до курячої сліпоти.
Вітамін В1 перетворює кішку в активну тварину, покращує травлення і стан шкіри. При нестачі цієї речовини дають куряче м’ясо, жовток, рибу. Повна відсутність вітаміну В1 веде до авітамінозу і порушення важливих систем організму. Згодом розвивається параліч, з’являються судоми, бувають важкі пологи у кішок і ускладнення.
Вітамін В2. Через нестачу цього вітаміну знижується вага, відбувається облисіння на хребті, біля очей і навколо вух. Власник помітить каламутні очі, слабкий стан. У кошенят відбувається уповільнення зростання через нестачу рибофлавіну.
Вітамін В5. Без цієї речовини з’являється дерматит, линька, шерсть в поганому стані. При повній відсутності пантотенової кислоти починаються збої в роботі нирок, серця. Рекомендується давати рис, картоплю, яйця, дріжджі і моркву.
Вітамін В6. Завдяки цій речовині добре засвоюються білки і жири. Без піридоксину у кішок спостерігається авітаміноз з припадками, дерматитом, недокрів’ям і іноді є судоми.
Вітамін В12 покращує роботу печінки, нервову систему. Без вітаміну кішка неактивна, рідко ходить в туалет через запори, хоча чимало п’є рідини. Вітамін В12 є в сирі, рибі, яловичині, птиці.
Вітамін С необхідний для зміцнення клітин, підвищення опірності інфекціям, для роботи в окислювальному процесі, для засвоєння кальцію і заліза і очищення крові від токсичних речовин.
Вітамін Д допомагає в розвитку кісток і м’язів. Сонячне світло сповнене цією корисною речовиною, але він є і в молочних продуктах, рибі і яйцях. Важливі вітаміни для котів особливо під час линьки.
Вітамін Е є необхідним антиоксидантом для поліпшення функцій в репродуктивній системі. Вагітні кішки особливо мають потребу в ньому. Без вітаміну Е у кішок і у котів може розвинутися безпліддя.
Вітамін Н міститься практично у всіх продуктах харчування. Помітивши лусочки на шкірі або тьмяну шерсть, можна дати трохи печінки і дріжджів.
Вітамін К відповідає за згортання крові. Без нього кішка може захворіти небезпечним захворюванням – геморагічним діатезом.
Таурин. Ця речовина покращує зір, але важливо порадитися з лікарем, щоб визначити, скільки потрібно кішці цього вітаміну.
Який вітамін кращий?
Немає точної відповіді, адже у кожного вихованця свій вітамінний недолік. Самостійно визначати заборонено, краще здати аналізи у ветеринарній клініці. В результаті чого лікар поставить діагноз. Йому краще знати, які ознаки говорять про нестачу вітамінів.
Важка форма авітамінозу спостерігається при сильному випаданні шерсті, слабкий імунітет, небажання їсти, грати і бігати. Часто ветеринар приписує комплексні препарати з потрібним дозуванням, які нормалізують обмінні процеси і повертають активність.
Вітаміни для котів. Причини авітамінозу
Стреси, вигодовування після пологів, непостійна температура повітря – все це викликає швидку втрату вітамінів.
Патологічні захворювання, погана робота шлунково-кишкового тракту (хоча їжу кішка вживає, але вітаміни не засвоюються).
Після лікування інфекційної хвороби з’являється авітаміноз.
Через прийоми антибіотиків послаблюється мікрофлора, знищуються разом з небезпечними мікроорганізмами і вітаміни. Вітаміни для котів. Правильне вживання вітамінів
В аптеках продається кілька видів вітамінів: комплексні мінерали, добавки у вигляді різноколірних фігурок. Вони містять невелику кількість вітамінів і застосовуються для профілактики і загального стану організму, шкіри та ін.
Якщо лікар приписав концентрований препарат, то слід дотримуватися тривалого курсу лікування в точності. Неконтрольоване лікування призведе до гіпервітамінозу, інтоксикації і порушення обмінного процесу. Кастровані і стерилізовані кішки отримують достатню кількість вітамінів в готових кормах.
Фахівці підготували корм з усіма необхідними вітамінами, важливими речовинами, які не провокують ожиріння і діабет. Тому достатньо дати смачні профілактичні вітаміни для котів для того, щоб зміцнити організм і посилити апетит.
Вітаміни для котів. Рейтинг кращих вітамінів
Серед найбільш популярних і ефективних препаратів варто виділити наступні:
8 in 1 Excel Brewer’s Yeast
8 in 1 Excel Brewer’s Yeast – натуральна добавка з вмістом часнику і пивних дріжджів. Містить в своєму складі цинк, тунцевий жир, сафлорову олію та стеаринову кислоту. Відмінно захищає вихованця від укусів комах влітку.
Випускається у формі таблеток, які дозволено додавати в їжу в подрібненому вигляді. Серед переваг препарату варто виділити його економну витрату, адекватну вартість, скорочення часу линьки і покращення стану шерсті. Головний недолік добавки – незручна упаковка в формі тубу з щільною кришкою.
Beaphar Kitty’s Mix
Beaphar Kitty’s Mix – вітамінний комплекс, який представлений у вигляді ласощів. Підібрати відповідний смак можна виходячи з індивідуальних смакових переваг вихованця. Випускаються вітаміни для котів у вигляді сердечок.
Біодобавка містить в своєму складі вітаміни С, В і Е, фосфор, кальцій, біотин, залізо, таурин і лецитин. У цьому препараті присутня тріска, яка покращує смак. Добавка здатна покращувати стан вовни кота і його зір, нормалізувати роботу серця, зміцнювати зуби і кістки.
До того ж у продажу є великі упаковки (750 штук), а вітаміни економно витрачаються і мають приємний аромат. Недолік добавки – присутність цукру в складі.
FeliDerm
FeliDerm – німецькі вітаміни, призначені для покращення стану шерсті кішки. Підходять довгошерстим породним вихованцям. Вітамінний комплекс допомагає при гормональному розладі, алергічній реакції, погіршенні обміну речовин і використовується для усунення шкірних паразитів.
У складі присутні кислоти Омега-3, пивні дріжджі, біотин і амінокислоти, водорості, субпродукти і м’ясо птиці, яйце і риба. Володіє засіб яскраво вираженим смаком, завдяки чому кішки із задоволенням користуються ним. Препарат коштує дорого, але витрачається дуже економно.
Canina Canivita
Canina Canivita – препарат, що випускається в рідкому вигляді. Давати коту ці вітаміни рекомендується для регуляції статевого циклу і при підвищеному рівні холестерину. У складі є єнотове масло, яке є джерелом лінолевої кислоти, токоферол і вітамін А.
При регулярному вживанні рясне випадання вовни припиняється, вона стає блискучою і шовковистою, а стан шкіри значно покращується. При попаданні в організм вихованця, засіб, завдяки своїй консистенції, проникає в кров і швидко засвоюється.
Але на жаль, препарат має гіркуватий присмак і давати його тварині буває досить проблематично. До того ж вартість його досить висока.
Polidex Immunity up
Polidex Immunity up – комплекс вітамінів, жирних кислот, мінералів і амінокислот. Засіб направлений на підвищення імунної системи вихованця.
Препарат випускається в формі пігулок, в кожній з яких міститься значна кількість мікроелементів, вітамінів групи B, А, D і C, а також залізо, йод, мідь, марганець і таурин. Засіб натуральний і не містить штучних барвників і консервантів. Недоліком препарату є його дорожнеча.
Gimpet з TGOS
Gimpet з TGOS – мульти-паста, в складі якої присутній екстракт солоду, різні масла і жири. Випускають у формі тюбиків. Засіб призначений для виведення шерсті і залишків їжі з організму тварини. Завдяки яскравому смаку пасти, кішки із задоволенням вживають її.
Препарат ефективний як для лікування, так і для профілактики проблем з кишечником. Але іноді спостерігається зворотний ефект і у кішки виникають кишкові розлади.
Особливо гостро потребують підгодівлі вітамінами ті кішки, раціон яких складається виключно з натуральної їжі. Коти, які харчуються промисловими кормами, отримують досить велику кількість корисних речовин разом з їжею, оскільки таке харчування є збалансованим. Але і таким кішкам бажано час від часу давати допоміжні комплекси.
Спеціалізовані вітамінні комплекси
Вітаміни підбираються виходячи з віку, стану здоров’я, ваги та індивідуальних особливостей організму вихованки. У тих випадках, коли у кішки з’являються проблеми зі здоров’ям, наприклад, утворюється гостра нестача кальцію або ж рясно випадає шерсть, то їй потрібні спеціалізовані комплекси для усунення таких проявів.
Спеціалізовані вітамінні комплекси різні за своїм складом і співвідношенням корисних речовин. На певному етапі і при конкретному недугу потрібно вибирати відповідний комплекс, який допоможе за короткий термін нормалізувати стан кішки і зміцнити її імунну систему.
Препарати від випадіння вовни
Щоб не лізла шерсть у домашнього вихованця, його потрібно підгодовувати спеціалізованими препаратами, які благотворно впливають на якість вовняного покриву, прискорюють ріст нових волосків і допомагають очистити шлунок кішки від поглиненої шерсті.
Якщо у кішки рясно випадає шерсть, навіть після закінчення періоду линьки, то варто задуматися про її стан здоров’я. Якщо під час линьки випадіння вовни вважається нормою, то в інший час таке явище може вказувати на можливе захворювання домашнього улюбленця.
Найчастіше, причиною несвоєчасного сильного випадіння вовни є паразити. Вирішити проблему в домашніх умовах допоможе препарат FeliDerm, який здатний впоратися з шкірними паразитами і відновити вовняний покрив. Бажано також показати вихованця ветеринарному лікарю.
Біодобавки для вагітних і годуючих кішок
Вагітні та годуючі кішки потребують особливої турботи. При виношуванні потомства вихованки відчувають гостру нестачу корисних речовин, оскільки перенаправляють свій запас малюкам в утробі. У цей період необхідно включити в щоденний раціон кішки збалансований вітамінний комплекс Excel Brewer’s Yeast, який безпечний як для майбутньої матері, так і для її потомства.
У кішок вагітність триває близько 2 місяців і спочатку вона не потребує додаткової підгодівлі. Але вже через 4 тижні необхідно додати в раціон вихованки протеїн. Якщо кішка харчується промисловим кормом, то в великій кількості вітамінів вона не потребує. Можна зрідка підгодовувати вихованку препаратом призначеним для вагітних кішок.
Після народження малюків, кішка може почати страждати облисінням. До того ж у неї починають ламатися кігті і зменшується вага. Погіршення здоров’я матері призводить до зниження кількості молока, яке необхідно новонародженим кошенятам.
У деяких кішок з’являються судоми, виникнення яких обумовлено недоліком кальцію і фосфору. Необхідно підгодовувати вихованку котячими вітамінами для набору ваги і лікування авітамінозу. В цьому випадку підійдуть препарати Polidex Immunity up і Beaphar Kitty’s Mix.
Засоби для стерилізованих і кастрованих тварин
Після проведення операції комплекс вітамінів призначає ветеринарний лікар. Але навіть якщо призначення підтримуючих препаратів організму не було, то не варто відмовлятися від їх придбання. Спеціалізовані вітаміни для котів не тільки полегшують післяопераційний період, а й прискорюють загоєння ран і сприяють нормалізації гормонального фону.
Бажано придбати в зоомагазині вітаміни для кастрованих вихованців. З більш дорогих засобів для стерилізованих кішок підійде препарат Canina Canivita. Підгодовувати кота вітамінами для кастрованих тварин необхідно регулярно, а не тільки після хірургічного втручання. Препарати допоможуть уникнути проблем з сечостатевою системою в майбутньому.
Добавки для кошенят і старих котів
Вихованцям, які досягли 9-річного віку необхідні пігулки з вмістом лецитину, для нормалізації тиску, покращення мозкової активності і підвищення імунітету. Кішкам, які ведуть малоактивний спосіб життя, слід включати в раціон добавки з кальцієм і вітамінами групи B. Рекомендується підгодовувати їх Polidex Immunity up або Sanal Senior Lecithin.
В період активного розвитку організму, кошенятам потрібні спеціальні підгодівлі, які зміцнюють імунітет і підвищують їх активність. Для кісткової системи підростаючим кішкам потрібен кальцій, який міститься в багатьох біодобавках.
Можна віддати перевагу зарубіжному препарату Canina Cat Mineral.