Вітаміни – це речовини, без яких неможливе здорове життя людини в будь-якому віці. Вітаміни не синтезуються людським організмом, тому він може отримувати їх тільки з їжі і з вітамінних добавок. Чи можна взагалі знайти якісні вітаміни для дитини, які б не містили цукру, ароматизаторів, штучних барвників та інших сумнівних добавок? Якщо так, то яким вимогам повинні відповідати вітаміни для дітей, і що повинно входити до їх складу?
Вітаміни для дітей. Вся суть – у раціоні
Серед батьків завзято продовжує ходити думка, що їх дитина може отримати всі необхідні вітаміни і мінерали зі звичайних продуктів, які ми вживаємо щодня. Багато з них бояться виникнення алергічних реакцій, звикання, передозування та інших негативних явищ. І в цьому є частка правди – багато вітамінів для дітей дійсно малоефективні і можуть заподіяти чималу шкоду організму, що росте.
Все дуже просто – складіть для своєї дитини такий раціон, який наситить його організм усіма потрібними речовинами, і йому не потрібні будуть ніякі вітаміни «з аптеки». Адже в першу чергу людина отримує все, що йому необхідно, саме з їжі.
Що значить «правильний» або «збалансований» раціон
Раз вже мова зайшла про раціоні, то потрібно докладніше розібратися, яким він повинен бути, щоб він міг вмістити в себе ту кількість елементів, яке потрібно кожній дитині.
Отже, користь вітамінів для дітей буде очевидна, якщо його сніданки, обіди та вечері будуть включати в себе:
Жирне молочко і молочні продукти (сир, йогурт, кефір)
Клітковину: зелень, фрукти, листові овочі (салат, цибуля, часничок, спаржа, петрушка, інше)
Білок, що міститься в м’ясі курки, телятини, риби і яйцях
Злакові (бажано, неочищені, які зберегли в собі найбільшу кількість корисних речовин)
Все це повинно бути в раціоні дитини щодня.
Важливий момент! Якщо мова йде про молочко і його похідні, то потрібно врахувати, що їх можна вживати тільки діткам старше 3-х років, які повністю перейшли на дорослий раціон.
Якщо ж ви не можете забезпечити щоденне надходження таких продуктів, то вітаміни для дітей давати все-таки доведеться. І з цим погодиться безліч батьків, оскільки в реаліях сучасного світу вкрай важко підтримувати такий раціон на постійній основі.
Хвороба, спорт і інші причини, які вимагають введення в раціон вітамінних комплексів
Неправильне, нерегулярне і незбалансоване харчування, особливо якщо в раціоні дитини присутні чіпси, гамбургери, напівфабрикати та інші продукти – «королі перекусу», вимагає введення в раціон збалансованого комплексу вітамінів для дітей.
Малюк вередує під час прийому їжі і відмовляється від багатьох продуктів. Це взагалі не рідкість, коли улюблене дитя розкидає кашами, морквинами і впадає в істерику при вигляді склянки молочка. Тому вітаміни для дітей в такій ситуації стануть незамінні – зазвичай вони солодкі і смачні, тому вони їдять їх із задоволенням.
Хвороби. Серйозною причиною для прийняття вітамінних препаратів стає стан здоров’я маленького члена сім’ї. Адже під час хвороби, організм втрачає багато мікроелеменов, тому ми завжди відчуваємо велику слабкість, особливо після одужання, коли тіло вже витратило всі ресурси в боротьбі за життя.
Деяким дітям за станом здоров’я призначається індивідуальне харчування, наприклад, вегетаріанська їжа або обмеження в споживанні жирів, тому вони найбільше потребують додаткового вживання кальцію і вітаміну B12.
Активне життя і захоплення спортом вимагають своїх жертв – таким дітям в житті обов’язково необхідне додаткове «підживлення» у вигляді спеціальних вітамінів для дітей-спортсменів, які допоможуть краще переносити навантаження.
Вітаміни для дітей – перелік
Звичайно ж, молодій, постійно зростаючій і витрачаючій енергію людині, потрібно багато вітамінів, але ми перерахуємо найосновніші, без яких йому точно не обійтися.
До цього переліку включено короткий список всіх назв вітамінів і мінералів, які потрібні дітям:
Вітамін A. Цей дитячий вітамін необхідний для повноцінного росту і розвитку кісткової системи, а також підтримки хорошого зору і стану дерми. Завдяки йому підвищуються захисні сили організму. Міститься в молочці, сирі, яйцях, овочах жовтого або оранжевого кольору (показник вмісту вітамін А).
Вітаміни В (В2, В3, В6, В12). Відповідають за всі обмінні процеси в організмі, за роботу серця і нервової системи. Містяться в телятині, м’ясі курки, сирі, молочці, горіхах, рибі, бобових.
Вітамін С. Гальмує прояв алергічних реакцій, потрібен для росту м’язових і з’єднувальний тканин, активізації імунітету. Містять такі продукти, як цитрусові, зелені овочі, ягоди (журавлина, чорна смородина, чорниця), ківі.
Вітамін D. Потрібен для формування і зростання кісток. Основне джерело – сонячне світло, молочко, риба.
Омега-3. Відповідає за розвиток інтелектуальних здібностей, роботу мозку, побудову клітин, нормалізацію рівня цукру в крові, збереження гостроти зору, зміцнення нервової системи та імунітету. Міститься в морській рибі (лосось, сардина, палтус), яйці, льоні, оливковій олії, горіхах.
Кальцій, Ca. Потрібен для будівництва зубів, кісток, нігтиків. Всі молочні продукти, горіхи, кунжут, сири.
Залізо, Fe. Потрібен для розвитку м’язів і будівництва еритроцитів – червоних кров’яних тілець. Дуже важливий під час початку місячних у дівчаток. Міститься в таких проуктах, як журавлина, шипшина, сухофрукти, сушені гриби, гречка, пшенична та вівсяна крупи, гранат, банани.
Тепер ви, хоч і коротко, але знаєте перелік тих речовин, які повинні бути в раціоні дітей.
Якщо ви вирішите купити вітаміни для дитини, то вам необхідно буде орієнтуватися, в першу чергу, на його вік, так як дітям до 5 років – потрібні одні препарати, після 5 – вже інші. У 12-річному віці і старше, їм можна вже давати вітаміни для дорослих.
Розглянемо яким вітамінчикам віддати перевагу в різний вік:
Період лактації. Пам’ятайте, під час годування грудьми поживні речовини краще засвоюються організмом дитини в складі материнського молочка. Тому в даний період жінці слід вживати такі препарати: Вітрум Пренатал, Біовіталь. Крім того, збагатити раціон свіжими продуктами харчування, пити натуральні соки (не магазинні). Це кращий спосіб отримання відсутніх вітамінів і мікроелементів для новонароджених.
З 1 року до 2 років. В даний період рекомендується обмежитися прийомом вітаміну D (Аквадетрим, Вігантол) для профілактики розвитку рахіту. Крім цього, для посилення опірності дитячого організму до простудних захворювань вводьте аскорбінову кислоту, бета-каротин. Наприклад, комплекс Мульти-Табс Бебі, Віторон або Кіндер Біовіталь гель. Під час прийому вітамінно-мінеральних комплексів стежте за реакцією організму дитини. При виникненні побічних реакцій (підвищеної збудливості, шкірної висипки) прийом препарату припиняють і звертаються до педіатра.
Від 2 років до 5 років. Протягом даного періоду відбувається інтенсивний ріст дитини, активно формується кісткова система. У цьому віці важливо стежити за регулярним надходженням заліза, цинку, фолієвої кислоти, вітамінів А, Е, С, кальцію, магнію, фосфору в організм малюка. Рекомендовані вітамінно-мінеральні комплекси для малюків від двох до п’яти років: Центрум дитячий (екстравітамін З або екстракальцій), пангексавіт, Юнікап Ю, Алвітіл, Піковіт. З 4 років вводять препарат Мульти-Табс Малюк, який є розширеною версією Мульти-Табс Бейбі. Він містить хром, йод, цинк, селен, вітаміни А, С, D, Е, В.
Від 5 років до 7 років. Це період підготовки до школи, протягом якого дитина піддається підвищеному фізичному і розумовому навантаженню. Крім того, відбувається посилений ріст організму, формується постава. На даній стадії розвитку чада потрібні цинк, йод, вітаміни групи В. Вони покращують концентрацію уваги, моторику і пам’ять дитини. У 6 років малюк йде в школу, стикається з патогенними мікроорганізмами, часто хворіє інфекційними захворюваннями (ГРЗ, краснухою, вітрянкою, скарлатиною). Через вікові незрілість імунітету, дитина чутлива до впливу токсинів, утворених під впливом хвороботворних агентів. Накопичуючись в дитячому організмі, вони стають «бомбою уповільненої дії», пригнічують становлення захисних сил, викликають хронічні захворювання. Які краще вітаміни приймати в даний період? Вітрум Плюс, Алфавіт, -Мульті Табс Класік. Для захисту організму від вірусних, бактеріальних інфекцій рекомендується пити Олігогал-Se або Тріовіт протягом півроку.
Від 8 років до 10 років. Даний період пов’язаний з активним ростом організму, незвичним режимом дня, зміною молочних зубів, складним ритмом життя. Організм дитини потребує підвищеної кількості міді, цинку, фосфору, аскорбінової кислоти, вітамінів А, В, Е, РР, D3. Заповнюючи брак нутрієнтів в дитячому організмі, ви зможете захистити дитину від порушень фізичного, психо-емоційного розвитку. З 8 років можна давати такі препарати: Вітрум Юніор, Піковіт Омега3,
11 років. Характеризується розладом емоційного фону у школярів. Для підтримки психічної рівноваги дитини лікарі рекомендують приймати препарати бренду «Піковіт» або вітаміни групи В.
З 12 до 18 років. Це час інтенсивного росту людини і статевого дозрівання. На даний період «випадає» «перехідний вік», здача іспитів, вступ до ВНЗ, які супроводжуються надмірними розумовими навантаженнями, стресовими ситуаціями. Для підтримки здоров’я, підліткам рекомендується приймати нутрієнти А, С, Е, РР і групи В. Вони входять до складу наступних комплексів: Сана-Сол, комплівіта, Дуовіта, Біовіталь і Мультівіта Плюс. У 14 років школярі вступають в спортивні секції, в результаті організм юнаків і дівчат піддається подвійному навантаженню: він постачає клітини енергією для інтенсивного росту і покриває витрати для ведення активного способу життя. Тому включіть в раціон харчування підлітка хороші комплексні вітаміни: Комплівіт-актив, Юнікап М., Комплівіт, Дуовіт.
Головним джерелом вітамінів для дітей будь-якого віку повинна залишатися їжа.
Вітаміни для дітей. Які вітаміни давати діткам і як вибрати якісний препарат?
Отже, з’ясовується, що якщо не давати дитині дитячі вітаміни, ціна за згаяний час і не накопичені корисні елементи, буде непомірно високою, це: хвороби, слабкий імунітет, недорозвинені кісткова і м’язова системи, відсутність інтересу до інтелектуальних і розвиваючим ігор, запальність, войовничість , агресія, погана увага і пам’ять.
Що робити? Які вітаміни купити дитині? Які існують препарати і в якій кількості їх слід давати?
Відповідаємо по порядку:
потрібно нормалізувати раціон малюка і включити в нього всі потрібні продукти і вітамінні комплекси;
інформацію про добову потребу в тих чи інших вітамінах, краще отримувати у лікаря;
якщо перед вами хороші вітаміни для дитини – відгуки про препарат всюди будуть позитивними. Не полінуйтеся пошукати їх в інтернеті, адже іноді матері розбираються в підборі таких комплексів краще деяких лікарів.
Порівняння багатьох препаратів, а також медичні відгуки на вітаміни для дітей лише доводять те, наскільки ретельно повинен бути їх вибір, адже багато хто з них:
містять «кінські» дози вітамінів, які будуть тільки накопичуватися в організмі, викликаючи ускладнення;
складаються з 30-40 компонентів, багато з яких дітям не потрібні поки взагалі;
не мають ніяких сертифікатів якості, а тільки красиву і яскраву упаковку;
мають великі розміри капсул або таблеток і неприємний смак-навряд чи дитині захочеться їсти такого монстра кожен день.
Вибір не радує, але навіть серед такої «різноманітності» трапляються іноді і справді якісні комплексні вітаміни для дітей, до таких і відносяться Vision.
Вітамінна серія Junior Hit від компанії Vision
Юніор Хіт – це 6 вітамінних комплексів, які поєднують в собі потрібну кількість корисних і життєво необхідних елементів. У них є все, що потрібно зростаючому організму: вітаміни, мінерали та корисні рослинні компоненти.
Це єдині вітаміни для дітей, відгуки про які залишають не тільки самі батьки, але також і лікарі, які склали методичні рекомендації щодо їх застосування.
Основні переваги дитячої серії БАД для дітей Junior Hit:
вони виготовлені із натуральної сировини;
завдяки природним компонентам складу, препарати добре засвоюються дитячим організмом, а надлишки без проблем виводяться;
їх можна без найменших побоювань давати найменшим діткам;
якість і безпека цих препаратів повністю відповідає стандартам GMP і ISO22000;
при обробці сировини використовується унікальна кріогенна технологія, яка дозволяє зберегти всі цілющі властивості трав;
кожен продукт сертифікований МОЗ багатьох держав;
це ті вітаміни для дітей, ціна за які повністю відповідає їх ефективності і якості.
Знаки сертифікації дитячих вітамінів Vision
Для того щоб вітаміни і діти «дружили», французький концерн Аркофарма, який їх розробив, надав їм найзручнішу форму, консистенцію і смак. Вони дуже схожі на звичайні і дуже смачні жувальні цукерки з різними смаками: малини, шоколаду, лимона, апельсина, полуниці.
Маленьких діток привертає і сама упаковка вітамінок, на якій зображені смішні і милі звірі, що символізують основні якості того чи іншого препарату. Наприклад, вітамінчики для пам’яті і уваги, які постачаються з малюнком сови – наймудрішої птиці в лісі. А вітаміни з кальцієм і вітаміном D3 для зростання і сили символізує витривалий і стрибучий кенгуру.
Кожен комплекс оснащений обов’язковою інструкцією до вживання, в якій вказано вік дитини, якій їх слід приймати, а також добова норма. Дотримуючись вказівок, можна без побоювань давати їх своєму малюкові.
Junior Neo+
Цей препарат містить в своєму складі повний перелік всіх елементів, які потрібні для росту і розвитку дітей (вітаміни А, С, Е, В 1,2,3, 6, 9, 12, D3, цинк, магній залізо, мідь, марганець, хром). Всі вони допомагають відновити гармонію в організмі, нормалізувати роботу всіх систем. Завдяки їм активізується психічний, фізичний та інтелектуальний стан малюка. В результаті дитина стає спокійним, підвищується інтерес до розумової роботи, ігор. Завдяки приємному шоколадному смаку вітамінів, їх дуже легко давати дитині.
Junior Be Wise +
Цей комплекс містить велику кількість різних важливих компонентів, але основними з них є селен і йод. Вони допомагають дитині краще мислити, сприймати і запам’ятовувати отриману інформацію і залишатися енергійним і бадьорим, а також нормально і міцно спати. Йод нормалізує роботу щитовидки, нервової, травної системи і мозку. У Юніор Бі Вайс + є все, що потрібно для повноцінного розвитку дитини + приємний смак полуниці для простоти вживання.
Junior Be Strong
У цьому комплексі були вкладені ті компоненти, які допомагають отримати якомога більше енергії: вітаміни групи В, мед, маточне молочко, концентрований сік вишні і сироп глюкози. Все це сприяє усуненню перевтоми, нормалізації обмінних процесів і роботи серця. Завдяки вітаміну B поліпшується ріст кісток, нігтиків і волосся.
Junior Be Smart
Комплекс містить потрібну кількість полінасичених жирів омега-3, які потрібні для повноцінного функціонування мозку. Вони допомагають поліпшити функції пам’яті, уваги, розумових здібностей. Комплекс буде дуже корисний для дітей шкільного віку, яким потрібно щодня сприймати багато нової інформації. Також він допомагає поліпшити поведінку дитини, стримавши його гіперактивність. Юніор Бі Смарт позбавляє від необхідності годувати дітей несмачним риб’ячим жиром, даючи смачні карамельно-фруктові вітамінки, які вони їстимуть із задоволенням.
Junior Be Healthy
Препарат допомагає стати витривалим і протистояти інфекціям в будь-який час року. Його основні компоненти – це прополіс і вітамін С, які активно стимулюють імунітет і допомагають впоратися із захворюванням, якщо воно все ж з’явилося. Приємний апельсиновий смак і форма перетворює поїдання вітамінок в захоплюючу гру.
Junior Be Big
Разом з цим комплексом можна отримати повноцінну кількість кальцію і потрібного для його засвоєння вітаміну D3. Він допомагає кістковим і м’язовим тканинам розвиватися і рости. Ще одна функція препарату – нормалізація роботи серця, зняття м’язово-нервової збудливості і зміцнення емалі зубів. Його прийняття сприятливо позначається на зростанні, як молочних, так і корінних зубів. Смак малини і зручна форма вітамінів подобаються дітям настільки, що вони самі нагадують батькам про їх прийняття.
Кожен з цих вітамінних препаратів відіграє свою роль в організмі дитини, відповідаючи за виконання певних функцій, тому їх найкраще приймати в комплексі – так вони діють у багато разів ефективніші.
Серія-зоопарк Юніор Хіт – це саме ті вітаміни для дітей, які ви давно шукали! Вони допоможуть вашій дитині вирости здоровою, сильною і розумною!