Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Відновлюємо фарбоване волосся «бабусиними» методами

Відновлюємо фарбоване волосся «бабусиними» методами

Часом, дивлячись на моделей з рекламних роликів фарби для волосся, починає здаватися, що цей засіб здатний замінити повноцінний догляд, і зовсім не є руйнуючим хімічним продуктом. І в цьому є частка істини – провідні експерти в перукарському справі запевняють, що сучасні барвники дійсно підтримують здоровий стан шевелюри, обволікаючи кожну волосину своєрідною захисною плівкою.

 Але це зовсім не означає, що маски для фарбованого волосся – це пережиток минулого. Регулярні хімічні дії псують структуру локонів, якими б м’якими і щадними не були їхні «новомодні» компоненти. Тому підтримувати здоров’я шевелюри все ж доведеться.

 Робити це можна як за допомогою професійних засобів для делікатного догляду, так і з використанням народних рецептів масок, виготовлених вдома.

 Як правильно доглядати за фарбованим волоссям?

 В першу чергу слід розуміти, що не всі фарби однаково корисні. Не шкодять, і навіть захищають ваше волосся лише ті засоби, що призначені для салонного використання. Професійні фарби дійсно м’яко впливають на волосся, але роздобути їх простому обивателю буває не так-то просто.

 Багато жінок і зовсім «купуються» на кричущу обгортку, не намагаючись навіть прочитати склад засобу. Наприклад, в заявлених «безаміачних» барвниках можуть міститися компоненти куди більш шкідливі і агресивні. Однак мала кількість людей надає цьому належного значення.

 Більш вимогливі до фарбувальних засобів леді, які воліють звертатися до стилістів, щоб радикально змінити свій образ і імідж, оскільки не довіряють загальнодоступній продукції. Ясно одне – всі фарби, що містять аміак, перекис водню та інші «сильні» хімікати, впливають на структуру локонів не найкращим чином.

 Що ж робити, якщо через часте фарбування волосся перетворилися на подобу соломи? Тут припадуть до речі будь які живильні засоби з ефектом відновлення кортекса і кутикули. Багато майстрів рекомендують своїм клієнткам зовсім не дорогі засоби, а звичайні народні рецепти, перевірені часом та практичним досвідом мільйонів.

 Якісна і дієва маска для пофарбованого пошкодженого волосся повинна обов’язково включати в свій склад достатню кількість вітамінів та поживних елементів.

 Найбільш «популярними» інгредієнтами домашніх масок по праву є мед, кефір, жовтки курячих яєць, кисломолочні продукти, базові рослинні масла і деякі аптечні засоби.

 Багато жінок захоплюються благотворним впливом на локони масляних розчинів чистих вітамінів. Особливо корисні в цьому відношенні маски для відновлення ламкого фарбованого волосся на основі вітамінів групи В – тіаміну, ніацину, рибофлавіну та інших.

Як приготувати правильну маску?

 Отже, щоб отримати шуканий результат від застосування масок для фарбованого волосся вдома, слід дотримуватися кількох нехитрих правил:

    Самостійно виготовлені засоби по догляду за шевелюрою важливо застосовувати регулярно, а не тільки в міру необхідності і в якості експрес-відновлення. Справа в тому, що більшість народних засобів для інтенсивного живлення і відновлення пошкоджених локонів володіє накопичувальним ефектом. А до масляного догляду волосся слід і зовсім «привчити», і на це піде не менше місяця. Поставте перед собою мету використовувати маски і виготовлені засоби після кожного миття голови;

   Не захоплюйтеся одним рецептом, навіть якщо він приносить вам чудовий результат. Усякий засіб рано чи пізно починає викликати звикання, тому ваше волосся просто «пристраститься» до нього, сприймаючи як належне. Через якийсь часовий проміжок, продукт гарантовано перестане діяти. Шукайте інші рецепти, постійно комбінуйте і чергуйте реконструктивні процедури, зробіть «раціон» свого волосся;

   Слідкуйте за реакцією шкіри голови на новий засіб. Якщо після його застосування у вас виникли дискомфортні відчуття (свербіж, печіння, лупа), ми рекомендуємо вам відразу відмовитися від використання даної маски. Особливо це стосується професійних масок для фарбованого волосся, які можуть містити потенційні дратівливі компоненти. Враховуйте також власні реакції на харчові продукти, які використовуєте. Зрозуміло, людині зі стійкою алергією на мед або полуницю можна застосовувати маски з наявністю даних продуктів у складі. Не нарікайте на неможливість застосування того чи іншого засобу – запевняємо вас: існує маса альтернативних варіантів, які варто лише спробувати;

   Всі маски для сухого фарбованого волосся наносяться виключно після очищувальних процедур. Міф про користь застосування засобів на брудне волосся – всього лише міф, ніяк не підкріплений навіть теоретично. Промите волосся же розкривають свої лусочки і приходять в повну готовність увібрати в себе всі цінні речовини, які ви їм запропонуєте;

   Жодна маска не подіє без «утеплення». Завжди створюйте голові парниковий ефект після нанесення складу на волосся. Ви можете робити це будь-яким зручним способом – одні люди воліють спеціальні шапочки, інші обмотують голову харчовою поліетиленовою плівкою, треті і зовсім обмежуються стандартним пакетом. І не забудьте поверх синтетичного матеріалу надіти гарячий рушник!;

   Готуйте засоби разово, виключно перед застосуванням. Ми рішуче не рекомендуємо вам зберігати готові склади навіть у холодильнику: всі інгредієнти втрачають свої корисні властивості і перестають працювати вже через 2-3 дні.

 Варіанти відновлюючих масок для різних відтінків волосся

 Мова піде зовсім не про спеціалізовані маски для волосся з фарбувальним ефектом, хоча ті, хто застосовує домашні засоби, нерідко відзначають їх здатність до тонування.

 Але, зрозуміло, жодна натуральна маска не здатна радикально змінити відтінок пасом. А ось посилити його насиченість – без проблем!

 Реконструктивний засіб для сухих світлих локонів (русявих, «блонд», попелястих):

    2 яєчних жовтки інтенсивно перетріть зі столовою ложкою меду;

   Добавйте в отриману масу чайну ложку концентрованої касторової олії;

   Розподіліть по сухим або вологим пасмам;

   Утепліть голову зручним способом і тримайте засіб протягом 40 хвилин;

   Змийте водою без агресивного шампуню.

 Інший варіант: заваріть столову ложку квіток аптечної ромашки міцним окропом, знову прокип’ятіть, зніміть з плити, охолодіть і процідіть. Змішайте отриману рідину із заздалегідь збитим білком. Нанесіть на вологе волосся приблизно на 20 хвилин. Промийте безсульфатним шампунем.

 Реконструктивний засіб для темного волосся (чорних, синяво-чорних, шоколадних, каштанових):

    Збийте виделкою або вінчиком жовток курячого яйця;

   Добавте до нього 100 г якісного коньяку;

   Введіть в отриману масу 1 ч.л. натуральної дрібнодисперсної кави;

   Ретельно перетріть компоненти і нанесіть на волосся по всій довжині;

   Укутайте голову і витримайте маску протягом 20-25 хвилин;

   Змийте теплою проточною водою без шампуню і кондиціонера.

 Реконструктивний засіб для шатенок і рудоволосих:

    Заваріть склянку натуральної хни окропом до кашкоподібного стану;

   Доповніть масу 1/4 склянки кефіру (бажано натурального);

   В останню чергу введіть жовток курячого яйця і 2 ст.л. реп’яхової олії;

   Швидко нанесіть на волосся і витримайте близько години;

   Промийте локони великою кількістю води.

 Як бачите, повноцінний догляд за фарбованим волоссям можливий і в самостійному вигляді. Зовсім необов’язково купувати дорогі засоби селективного сегмента – куди простіше, а часом і ефективніше звернутися до «бабусиних» рецептів.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *