Для жирного волосся
Позбутися від жирності допоможе часник. Для цього візьміть одну розтерту часточку часнику, по чайній ложці соку лимону, меду і соку алое. Ретельно змішайте компоненти і нанесіть на чисте, вологе волосся на 40-60 хвилин. Після цього змийте маску теплою водою без шампуню. Якщо запах часнику залишився, сполоскайте волосся водою з розведеним в ній яблучним оцтом.
Нижчеописаний рецепт – лосьйон – також допоможе боротися з жирністю волосся.
Лосьйон для жирного волосся
стакасклянка горілки або очищений спирт;
4 ст. л. лимонного соку.
Ретельно перемішайте інгредієнти. Масажуйте шкіру голови і втирайте отриману рідину вранці в корені волосся.
Для додаткового «підживлення» шевелюри буде незайвим приймати фітин, що містить дріжджі і поліпшує обмін речовин і попереджає появу лупи або випадання волосся.
Догляд за сухим волоссям навесні
Волосся даного типу вимагають від власниці багато терплячої турботи, особливо ранньою весною. Причини сухості і ламкості можуть бути різними – неполадки в роботі щитовидної залози, дефіцит вітамінів, спадковість, розлади нервової системи.
Якщо залишити таке волосся без уваги, вони з часом зтоншаться ще більше, почнуть обламуватися і сіктися, втратять блиск. Ці проблеми неможливо вирішити частим миттям з сучасними розрекламованими шампунями – ситуація тільки погіршиться.
Засоби для догляду
Багато сучасних процедур, улюблених модницями – фарбування і завивка волосся різними способами, часте миття – іноді є шкідливими, вони ще більше висушують шкіру і саме волосся. Найкраще частіше просто зачісуватися – масаж щіткою посприяє припливу крові до фолікулів і роботи сальних залоз.
Дуже корисний регулярний самомасаж шкіри голови із застосуванням косметичних рослинних масел – льняного, конопляного, реп’яхового. Крім того, пасма волосся також можна протирати маслом за допомогою ватки або навіть долоні за кілька годин до «миття» голови. Щоб масло краще ввібралося, можна влаштувати локонам одночасно парову ванночку. Вони стануть помітно здоровішими на вигляд.
Спробуйте приготувати таку маску:
змішайте 1 частину свіжого меду з 3 частинами касторки;
намажте маскою волосся і утепліть їх, обмотавши еластичною плівкою і рушником;
помийте волосся і нанесіть трохи реп’яхового масла.
Зрідка при митті голови можна замінювати звичний шампунь жовтком або кислем молоком.
Робиться це в такий спосіб – після нанесення кислого молока на голову її гарненько утеплюють і через чверть години ретельно прополіскують пасма в теплій проточній водиці.
Трав’яний бальзам з рослинним маслом для сухих пасом
По 0,5 склянки косметичного масла і сухої трав’яної суміші. Її склад наступний – звіробій, настурція, біла конюшина, листя берези, ромашка і кропива.
Перемішати трави і масло і настоювати 5-7 днів. За годину до миття волосся втирати злегка підігрітий настій у шкіру голови.
Для сухого волосся
Змішайте обліпиху і рослинне масло в пропорції 9: 1. Намастіть суміш на корені сухих пасом і втирайте в шкіру голови 10 хвилин. Далі укутайте волосся плівкою і рушником, залиште маску на 1 годину. Змивати слід теплою водицею з м’яким шампунем.
Трав’яна маска для сухого волосся
Покращити стан сухого волосся також допоможуть цілющі трав’яні настої. Помічниками в цьому випадку стануть материнка, магнолія, триколірна фіалка, петрушка, мати-й-мачуха, чорна тополя, ріпчаста цибуля, настурція. Дуже гарні описані нижче рецепти.
Водний настій квітів магнолії
3 ст. л. порошку з висушеного листя магнолії;
1 літр водиці.
Залитий киплячою водою зелень і настоювати добу, прикривши посудину кришкою. Раз в тиждень промивайте локони цим настоєм.
Приготувати лікувальні настої з перерахованих рослин дуже просто – 15 г сухих трав варто залити літром окропу. Отриманим настоєм (найкраще приготувати кілька різних і чергувати їх) можна або мити голову, або застосовувати його при самомасажі шкіри голови. Робіть це пару разів в тиждень, термін лікувального курсу – місяць.