Після довгої зими і випробування негоди наш організм, як правило, виснажений, позбавлений вітамінів, але в той же час, як і вся природа готовий до переродження і весняних змін. В цей час загострюється випадання волосся, відбувається інтенсивне оновлення дерми, ми немов прокидаємося від довгої сплячки, і наш організм прокидається разом з нами. Весна прекрасна пора року і чудовий момент для початку нового життя. А також для втілення нових домашніх рецептів і як правильно застосовувати весняні маски для волосся на практиці.
Які ж домашні весняні маски для волосся потрібно робити?
Перш за все, в весняний час особливу увагу варто приділити всім частинам свого тіла і дермі і волоссю і організму в цілому. Далі ми з’ясуємо основні моменти про правила весняного догляду за волоссям в домашніх умовах і дізнаємося, з чого повинні складатися весняні маски для волосся.
Отже, в будь-якому перехідному періоді основну увагу необхідно приділяти глибокому живленню волосся зовні і зсередини, і використовувати, перш за все живильні маски, як домашнього, так і промислового виробництва.
Для волосся в першому місяці весни потрібно влаштувати інтенсивний курс поживних процедур. Основною складовою такого догляду в домашніх умовах повинні стати різні базові рослинні олії, які в різних пропорціях і видах можна застосовувати для будь-якого типу волосся.
Наприклад, можна заздалегідь приготувати живильну суміш з олій та масел: взяти в рівних частинах реп’яхову, рицинову олію, масло жожоба, кокосове, оливкове, лляне і масло кісточок винограду. Підігріти всі масла на водяній бані, добре перемішати і кожен раз добавляти по 1 ст. ложці суміші в шампуні, домашні маски або 2 рази в тиждень проводити гарячий масляний масаж шкіри голови, ретельно розподіляючи масло по всій довжині пасом.
У склад основних домашніх масок навесні повинен входити як можна більший набір вітамінів (як натуральних, так і аптечних).
Поряд з маслами, покликані глибоко і швидко насичувати шкіру, коріння і волосся корисними мікроелементами, важливою складовою масок навесні в домашніх умовах повинні стати і інші, важливі продукти – сметана, жирний кефір, сир, мед, банани, яєчний жовток і білки, м’якоть авокадо, м’якоть гарбуза, овочеві і цитрусові соки. Всі ці продукти довго зберігають вітаміни і мікроелементи, і відмінно підходять для приготування різних масок і поживних сумішей для пасом і шкіри голови.
Також не варто обходити своєю увагою всілякі трав’яні настої з сухих трав – ромашки, кропиви, зеленого чаю, пелюсток троянди, липи, хвої, ламінарії. Корисно змішати по 1 ч. ложці цієї або трави, яка є вдома заварити і добавляти відвар з трав в домашніх масках, шампуні і обполіскувати пасма після миття.
Весняні маски для волосся. Здорове харчування для зміцнення волосся
Для початку гарненько обміркуйте свій раціон і виключіть з нього шкідливі продукти, замінивши їх корисними. Здоровий зовнішній вигляд безпосередньо залежить від збалансованості раціону, оптимального вмісту необхідних мінеральних речовин і вітамінів.
На вашому столі обов’язково повинні бути:
свіжі овочі;
фрукти;
молочна (і особливо кисломолочна) продукція.
Не зневажайте снідати кашами (наприклад, вівсянкою). Ці страви багаті корисними для організму в цілому і для волосся зокрема мікроелементами – вітаміни, мідь і кобальт, солі сірки і кремній.
Загальна проблема багатьох людей – зайва жирність волосся. Прагнучи усунути цей недолік, дівчата миють голову кожен день, що насправді тільки погіршує неприємність – частий контакт з водицею стимулює сальні залози виробляти все більше жиру.
Ще один хибний крок, на який йдуть дівчата, які мріють про довге здорове волосся – коротка «оздоровча» стрижка. Однак насправді коротке волосся втрачає свіжість ще швидше довгого.
Можна спробувати приготувати спеціальний кислуватий розчин:
перемішати 0,5 літра кропив’яного відвару з 1 ч.л. натурального оцету або з 1 ст.л. відвару квіток ромашки;
споліскувати отриманою рідиною волосся після миття.